Skocz do zawartości

Spalanie - chwalę się


kaczorek79

Rekomendowane odpowiedzi

Auto - BMW e46 320i silnik 2.2 170KM lpg, droga o małym natężeniu ruchu, totalnie pusty zbiornik zatankowany gazem w ilości 10,01L. Ujechałem na tym 119 km, prędkość średnia 91 km/h, chwilowa ani razu nie przekroczyła 100. Nerwowo ledwo wytrzymałem jechać ponad godzinę takim tempem, ale dla testu lubię robić dziwne rzeczy.

Reasumując 8,4/100 lpg da się uzyskać w aucie, które ma dużo większe możliwości.

Jakieś dwa lata temu robiłem identyczny test na tej samej drodze, ale BMW e36 318i 115KM lpg. Tamten wózek w podobnych warunkach spalił 7,3/100 lpg, jak dobrze pamiętam.

Około 1 litr różnicy w spalaniu, auta miały taki sam rozmiar opon, stawiają taki sam opór dla powietrza, e36 było lżejsze o 190 kg od e46 i miało dwa cylindry mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój pasiak ze 180 koników na trasie Opole - Mikołajki spalił 8 literków LPG gdzie normalnie w mieście i wkoło komina pali 11-12 literków.

Prędkość średnia to coś kolo 90km/h pokazywana nawigacji. 

Wszystko zależny od warunków na drodze. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto - BMW e46 320i silnik 2.2 170KM lpg, droga o małym natężeniu ruchu, totalnie pusty zbiornik zatankowany gazem w ilości 10,01L. Ujechałem na tym 119 km, prędkość średnia 91 km/h, chwilowa ani razu nie przekroczyła 100. Nerwowo ledwo wytrzymałem jechać ponad godzinę takim tempem, ale dla testu lubię robić dziwne rzeczy.

Reasumując 8,4/100 lpg da się uzyskać w aucie, które ma dużo większe możliwości.

Jakieś dwa lata temu robiłem identyczny test na tej samej drodze, ale BMW e36 318i 115KM lpg. Tamten wózek w podobnych warunkach spalił 7,3/100 lpg, jak dobrze pamiętam.

Około 1 litr różnicy w spalaniu, auta miały taki sam rozmiar opon, stawiają taki sam opór dla powietrza, e36 było lżejsze o 190 kg od e46 i miało dwa cylindry mniej :)

 

Niezły wynik jak na duże auto z niemałym silnikiem.

Moje Grande Punto chyba nigdy nie zeszło poniżej 8 litrów LPG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takie coś uzyskać? Zaworem w butli?

Wielokrotne wracanie do zasilania lpg po przełączeniu na benzynę, aż do momentu, gdy nawet na wolnych obrotach przełącza, czyli jest poniżej 0,6 bara w zbiorniku. Normalnie jest kilkadziesiąt bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto - BMW e46 320i silnik 2.2 170KM lpg, droga o małym natężeniu ruchu, totalnie pusty zbiornik zatankowany gazem w ilości 10,01L. Ujechałem na tym 119 km, prędkość średnia 91 km/h, chwilowa ani razu nie przekroczyła 100. Nerwowo ledwo wytrzymałem jechać ponad godzinę takim tempem, ale dla testu lubię robić dziwne rzeczy.

Reasumując 8,4/100 lpg da się uzyskać w aucie, które ma dużo większe możliwości.

Jakieś dwa lata temu robiłem identyczny test na tej samej drodze, ale BMW e36 318i 115KM lpg. Tamten wózek w podobnych warunkach spalił 7,3/100 lpg, jak dobrze pamiętam.

Około 1 litr różnicy w spalaniu, auta miały taki sam rozmiar opon, stawiają taki sam opór dla powietrza, e36 było lżejsze o 190 kg od e46 i miało dwa cylindry mniej :)

Mój dawno pełnoletni Galant z archaicznym, dwuzaworowym silnikiem 2,0 , jeszcze z aparatem zapłonowym z ciężarkami i Blosem zamiast gaźnika potrafił w podobnych warunkach zadowolić się 9-10 litrami LPG. Twoje spalanie można uznac za adekwatne, mając na względzie zdecydowanie nowocześniejszy silnik, większą masę auta i lepszą aerodynamikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio na odcinku 450km na autostradzie uzyskałem wynik 17l/100km ON  :)

 

No to pięknie. Moim 2,0 dci (>170KM) jeden raz udało mi się zrobić 9,0/100, ale to była dość mocna jazda Kraków - Wrocław po pustym A4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Moim 2,0 dci (>170KM) jeden raz udało mi się zrobić 9,0/100, ale to była dość mocna jazda Kraków - Wrocław po pustym A4. 

 

ja mam 2,2 peżo i sporą budę , normalnie spalam w okolicach 10 l/100 , jak przycisnę to spalanie rośnie lawinowo , ale za to nie zmienia się przy załadowanej pace - czy na pusto czy max naładowany pali tyle samo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46, 3 litrowy diesel, fabrycznie 204, zrobiony na 270hp. Mój rekord to srednie 5,25 na trasie z Dębicy do Wawy. Spokojna jazda z niewielką ilością wyprzedzania, prędkość ok. 100km/h

Uboga mieszanka? Truciciel?  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dawno pełnoletni Galant z archaicznym, dwuzaworowym silnikiem 2,0 , jeszcze z aparatem zapłonowym z ciężarkami i Blosem zamiast gaźnika potrafił w podobnych warunkach zadowolić się 9-10 litrami LPG. Twoje spalanie można uznac za adekwatne, mając na względzie zdecydowanie nowocześniejszy silnik, większą masę auta i lepszą aerodynamikę.

2 zawory na cały silnik ? To jest technologia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto - BMW e46 320i silnik 2.2 170KM lpg, droga o małym natężeniu ruchu, totalnie pusty zbiornik zatankowany gazem w ilości 10,01L. Ujechałem na tym 119 km, prędkość średnia 91 km/h, chwilowa ani razu nie przekroczyła 100. Nerwowo ledwo wytrzymałem jechać ponad godzinę takim tempem, ale dla testu lubię robić dziwne rzeczy.

Reasumując 8,4/100 lpg da się uzyskać w aucie, które ma dużo większe możliwości.

Jakieś dwa lata temu robiłem identyczny test na tej samej drodze, ale BMW e36 318i 115KM lpg. Tamten wózek w podobnych warunkach spalił 7,3/100 lpg, jak dobrze pamiętam.

Około 1 litr różnicy w spalaniu, auta miały taki sam rozmiar opon, stawiają taki sam opór dla powietrza, e36 było lżejsze o 190 kg od e46 i miało dwa cylindry mniej :)

Moje 320i na trasie (na A4 bez szaleństw) też spala w granicach 7l (PB) w mieście już 12 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powienieś otworzyć biznes: zdalna diagnostyka samochodów na podstawie spalania.

Ja tylko pytam?

Zbyt niskie spalanie kojarzy mi się ze zbyt ubogą mieszanką, a to kojarzy mi się z truciem tlenkami.

Szczególnie po chip-tuningu, gdzie ludzie chwalą się wyższą mocą i niższym spalaniem.

Więc pytam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pytam?

Zbyt niskie spalanie kojarzy mi się ze zbyt ubogą mieszanką, a to kojarzy mi się z truciem tlenkami.

Szczególnie po chip-tuningu, gdzie ludzie chwalą się wyższą mocą i niższym spalaniem.

Więc pytam ...

Stary weź pomyśl jak jest sterowany diesel. Dla podpowiedzi powiem Ci ze ZI są sterowane powietrzem a w ZS jest zupełnie inaczej. Jako kolejna podpowiedź pomyśl dlaczego w ZS nie jest potrzebna przepustnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary weź pomyśl jak jest sterowany diesel. Dla podpowiedzi powiem Ci ze ZI są sterowane powietrzem a w ZS jest zupełnie inaczej. Jako kolejna podpowiedź pomyśl dlaczego w ZS nie jest potrzebna przepustnica.

 

Tyle że ten konkretny silnik ma jeszcze turbinę i można sobie zubożyć mniej lub bardziej mieszankę co nie pozostaje bez wpływu na skład spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ten konkretny silnik ma jeszcze turbinę i można sobie zubożyć mniej lub bardziej mieszankę co nie pozostaje bez wpływu na skład spalin.

I przez to, że jest turbo to zmienia się zasada działania silnika? Nagle przestaje pracować wg obiegu Sabathe'a?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez to, że jest turbo to zmienia się zasada działania silnika? Nagle przestaje pracować wg obiegu Sabathe'a?

A jak to się ma do zmiany ilości tlenków azotu w spalinach w zależności od stopnia zubożenia mieszanki?

 

Po co producenci stosują katalizatory oksydacyjne i SCR w silnikach ZS skoro można po prostu wyłączyć EGR, dopompować powietrza i heja - będziemy mieli sprawniejszy silnik który mniej pali?

 

Zgadnij dlaczego VW deklaruje teraz wzrost spalania w swoich autach po "modyfikacji" softu w tych felernych silnikach o które jest afera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do zmiany ilości tlenków azotu w spalinach w zależności od stopnia zubożenia mieszanki?

Po co producenci stosują katalizatory oksydacyjne i SCR w silnikach ZS skoro można po prostu wyłączyć EGR, dopompować powietrza i heja - będziemy mieli sprawniejszy silnik który mniej pali?

Zgadnij dlaczego VW deklaruje teraz wzrost spalania w swoich autach po "modyfikacji" softu w tych felernych silnikach o które jest afera.

Bo EGR będzie teraz musiał działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd info że nie działał? Bez EGR nie spełniliby nawet EURO3 więc nie uwierzę że nie działał bo to już totalny strzał w kolano.

Na tym m.in. polegał przekręt, że EGR nie działał non stop. A normy to chyba nie spełniał nawet E2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale wiele silników poległo na wyższych normach czystości spalin, bo fabryka nie dała rady.

Piszą, że wyższe normy, to albo spadek mocy, albo trzeba dokładać filtry i adblue.

A tu po czipie i mniej pali, i więcej mocy oddaje, i do tego nie truje. Zastanawia mnie to.

Ale jeśli macie rację, to trza wysłać inżynierów z VW ( i nie tylko) do cziptunerów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 320i na trasie (na A4 bez szaleństw) też spala w granicach 7l (PB) w mieście już 12 :D

Jak nie miałem lpg, to udało mi się zejść nieco poniżej 7/100 na benzynie, przy równej jeździe i mało ruchliwej drodze. Teraz na lpg maksymalnie dochodzi do ok 13/100, a minimalnie, tak jak pisałem w pierwszym poście, ale na co dzień mało realne, bo jeżdżę zupełnie inaczej. Ten wynik zrobiłem tylko do testu.

Producent podaje 6,9/100 przy 90 km/h i jest to do zrobienia na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wynik jak na taką moc tym bardziej, że na LPG czyli prawie jak za darmo ;]

 

Ja dodam od siebie - Lanos 1.5 8V spalanie benzyny wyliczone z 2500km wyszło 8.4L / 100km - 60% / 40% (miasto / trasa), w mieście głównie krótkie odcinki 3-5km. Porządny wypad w trasę (S8) w tym czasie zaliczyłem tylko jeden - 250km, a tak to max do 40km drogami krajowymi. Można zejść w okolice 5.5 - 6l, a można zrobić 10 - 11 turlając się w korkach  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.