Skocz do zawartości

ile wytrzymuje sprzeglo?


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

witam takie pytanie mam ile tys km wytrzymuje sprzeglo. Druga sprawa czy mozliwe jest zeby z dnia na dzien nagle zaczelo sie slizgac?

 

Zależy od tego, czy użytkownik potrafi posługiwać się tym pedałem po lewej i od tego, czy jest to jazda głównie miejska. Ale przeciętnie powinno te 200 kkm wytrzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam takie pytanie mam ile tys km wytrzymuje sprzeglo. Druga sprawa czy mozliwe jest zeby z dnia na dzien nagle zaczelo sie slizgac?

Fiat Panda 1.1 03 180kkm, fabryczne

Fiat Punto II fl 1.2 60KM z 05, 235kkm i zmiana

Stilo 1.6 z 02 180kkm fabryczne

Megane z 03 2.0 benzyna 110kkm, fabryczne

Sorento z 03 2.4 benzyna 236kkm, Fabryczne

Pojazdy prywatne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli wszystko ok samochód ma ponad 400tys ma prawo sprzeglo walnąć. 

 

Bardziej mnie zastanawia fakt, ze w sobote odstawilem samochod dzis rano jade i sprzeglo slizga sie od 3 biegu w zwyz. Wczesniej tak nie bylo.

 

Jakie auto ?

Może błąd montażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dobra czyli wszystko ok samochód ma ponad 400tys ma prawo sprzeglo walnąć. 
400kkm to bardzo dobry wynika dla sprzęgła, chyba że autko jeździ wyłącznie autostradami i to długie trasy.

Obstawiam, że są to w znacznej części trasy, w mieście jest to bardzo trudne do zrobienia nawet dla najlepszego taksówkarza.


Bardziej mnie zastanawia fakt, ze w sobote odstawilem samochod dzis rano jade i sprzeglo slizga sie od 3 biegu w zwyz. Wczesniej tak nie bylo.
Mógł puścić uszczelniacz na wale.

Tak czy inaczej sprzęgło do wymiany i uszkodzony/profilaktycznie uszczelniacz wału.

 

Pozdrawiam BAS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależnie od użytkownika, konstrukcji i warunków 5-500000km

 

ja wymieniałem ślizgające - zużyte po 220000km w aucie żony (307 1.6hdi), w swoim po 100000km (Scudo 2.0jtd) po awarii wysprzęglika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alfie 147 JTD padło przy 280kkm, auto większość z tego przebiegu spędziło na trasach. Nie ślizgało się, tarcza była jeszcze całkiem ok, ale nie wytrzymał docisk. Pedał zapadał się i były problemy z wbiciem biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matiz 01 tylko i wyłącznie krótkie odcinki/ korki, 150kkm i jeszcze dycha (2wł od 12lat)

Sej 99 150kkm mieszanie i wymiana, następnie wymiana po 50kkm z racji kilkuset strzałów ze sprzęgła ;] (2wł)

Astra f 97 205kkm dalej fabryka (1wł)

golf2 92 290kkm fabryka (2wł od 19lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam takie pytanie mam ile tys km wytrzymuje sprzeglo. Druga sprawa czy mozliwe jest zeby z dnia na dzien nagle zaczelo sie slizgac?

 

Ja nigdy nie miałem padniętej tarczy sprzęgła - zawsze padały dociski, łożyska wyciskowe, mechanizmy dociskowe a tarcza była wymieniana przy okazji, bo już była zużyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maras77 bo nie ciągnąłeś przyczepy ani nie woziłeś ciężarów lub też nie szarpałeś autem co światła. W poprzednim fiacie marea sprzęgło ślizgało się przy ok. 190 kkm, długo tak się jeździć nie dało, ale auto dużo czasu spędziło jako roboczowóz i ciągało ciężary, euro palety w przestrzeni ładunkowej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wytrzymało 21 lat i 340 tysięcy kilometrów. Co ciekawe, pierwszy uślizg poczułem w okolicach stycznia 2013, a finalnie sprzęgło wymieniłem we wrześniu zeszłego roku. Pierwsze ślizgania pojawiały się bardzo sporadycznie (powiedzmy - z częstotliwością raz na dwa miesiące i to tylko przy gwałtownej zmianie biegu z 4 na 5), aż nie byłem pewny, czy to aby na pewno sprzęgło.

 

Tak na poważnie zaczęło ślizgać się pod koniec lipca 2015, największy problem robił się przy próbie podjazdu pod stromą górkę - standard. Przejechałem ze 2 tysiące km i wymieniłem sprzęgło na nówkę tej samej firmy, która dawała komplet na pierwszy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam takie pytanie mam ile tys km wytrzymuje sprzeglo. Druga sprawa czy mozliwe jest zeby z dnia na dzien nagle zaczelo sie slizgac?

Sprzęgło wytrzymuje w zależności od auta średnio około 200 kkm. Jeżeli padło z dnia na dzień to pewnie pękła sprężyna w docisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam takie pytanie mam ile tys km wytrzymuje sprzeglo. Druga sprawa czy mozliwe jest zeby z dnia na dzien nagle zaczelo sie slizgac?

Fiat Idea 1.4 16V około 150000km i trzeba było wymienić.

Nissan Terrano 380000km, jeszcze jest fabryczne i nie chce się zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu przyjechałem do pracy jak zawsze, autostradą bez szaleństw. Po 8h wyszedłem i tak bez wcześniejszych objawów nie dało się wbić żadnego biegu. Jak w końcu się udało to strasznie ślizgało. Powód? Pęknięty docisk. 

Astra H 2008r. 1.8 benzyna, powierdzone 110kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jakiś sposób sprawdzenia sprzęgła? Bez rozbierania? ;]

 

Kiedyś w necie ktoś pisał, żeby na płaskim spróbować ruszyć z trójki. Jak bez ślizgania ruszy to gicior.

Z ciekawości sprawdziłem ostatnio i jeśli coś w tym jest to... żyleta :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia sephia 2000 1.5 150kkm - głównie wokół komina

Mój ceed 1.6 klekot 2009 188kkm dalej fabryczne

Kangoo 1.2 2003 zbliża się do 200kkm i dalej fabryka

Vectra c 2005 1.9 klekot padł dwumas przy około 200kkm

Cena sprzęgła sprzeglu nierowna więc różnie trzeba na to popatrzeć. W sephii całość około 500zl a zestaw vectry ponad 5 razy tyle.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wytrzymało 21 lat i 340 tysięcy kilometrów. Co ciekawe, pierwszy uślizg poczułem w okolicach stycznia 2013, a finalnie sprzęgło wymieniłem we wrześniu zeszłego roku. Pierwsze ślizgania pojawiały się bardzo sporadycznie (powiedzmy - z częstotliwością raz na dwa miesiące i to tylko przy gwałtownej zmianie biegu z 4 na 5), aż nie byłem pewny, czy to aby na pewno sprzęgło.

Tak na poważnie zaczęło ślizgać się pod koniec lipca 2015, największy problem robił się przy próbie podjazdu pod stromą górkę - standard. Przejechałem ze 2 tysiące km i wymieniłem sprzęgło na nówkę tej samej firmy, która dawała komplet na pierwszy montaż.

Podobnie mam w golfie. Ze 2 lata temu byl pierwszy uslizg.... zdarzaja sie one z raz na 2 czy 3 miesiace i jeszczr nie wymiebialem.

DKZ juz przy kupnie 7 lat temu okazywalo pewne slady zuzycia i dalej jezdzi. Sprzeglo tez .... podejrzewan ze fabryczbe....

Golf 4 2005 r. 1,9 tdi 101 KM przelot licznikowy okolo 200 kkm, realny minimum 300 kkm

Wysłane z deski do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam takie pytanie mam ile tys km wytrzymuje sprzeglo. Druga sprawa czy mozliwe jest zeby z dnia na dzien nagle zaczelo sie slizgac?

Octavia II 1,9 tdi - tarcza i docisk wymienione po 270 kkm pociągneło by jeszcze, ale wymienione przy okazji remontu generalnego silnika, dwumas oryginalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ to, że sprzęgło przeżyło silnik to chyba nie jest powodem do chwały 8]  :phi:

A to nie moja wina, tylko poprzedniego użytkownika. Ja ją dostałem po remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.