Skocz do zawartości

No to się najeździłem że hoho :/ Żalę się :(


2Rotor

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie rok temu zakupiłem, włożyłem masę pracy, serca, worek pieniędzy żeby wyremontować wyciągniętą z krzaków 806 SV Turbo, zresztą samego szukania godnego egzemplarza nadającego się do reanimacji zeszło też parę ładnych miesięcy. 12.07 odebrałem auto po montażu świeżutkiej instalacji LPG za prawie 3k, zrobiłem może ze 40km i jadąc do pracy miła pani wjechała mi w tył, moje auto popchnięte wjechało w zad innego i tym oto sposobem mam bankowo szkodę całkowitą :/

Jestem załamany bo domyślam się że dostanę pewnie psi grosz który może pokryje zakup nowych opon. Co tu zrobić żeby być jak najmniej w plecy?

Póki co poruszam się autem zastępczym Corsa 1,2 z brakiem funkcji przyspieszania :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20160713_075011_zps3mi03i3x.jpg

 

To co widać bez rozbiórki to zderzak, obie lampy z połamanymi mocowaniami, zbity halogen prawy, przestawiony lewi, szpary między maską a błotnikami rozjechane, przedni pas cofnięty aż do rury dolotowej, intercooler pognieciony, atrapa ta z logiem połamana. Z tyłu niby na pierwszy rzut oka mało widać ale klapa tył pęknięta (tworzywo), zderzak tył, pas tylny wgnieciony, błotnik prawy przesunięty do przodu, szpary przy tylnej prawej szybie rozjechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda całkowita nie wyklucza remontu auta. Możesz spróbować powalczyć o wyższe odszkodowanie. Bardzo PUG ucierpiał?

Auto jeździ o własnych siłach ale martwi mnie najbardziej to że podłogę tył podniosło, widać że buda się przekosiła w tylnej prawej części niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno z ryzyk wpakowania tyle energii w auto które w eurotax ma niską wartość ...

No nic, szkoda zgłoszona, czekam na pana z ubezpieczalni i zobaczymy jaki będzie wyrok bo zapewne skazujący :/ W między czasie przeglądam internet w poszukiwaniu jakiegoś dawcy ładnej budy czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokumentacje tego co było robione z autem? Faktury jakieś?

 

Krawiec

Mam z 200 zdjęć z prac przy aucie, materiałów użytych w tym celu, fakturę na opony, fakturę na LPG. Będę starał się podnieść wartość pojazdu przed szkodą ile się da bo inaczej to 6000zł minus korekty to będzie cena roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z 200 zdjęć z prac przy aucie,

Pogadaj z kolegą Sebekk, z tego co wiem to on też miał całke w starszym aucie i odwoływał sie od wyceny, brał jakiegoś rzeczoznawce. Przynajmniej będziesz coś świerzego wiedział jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To co widać bez rozbiórki to zderzak, obie lampy z połamanymi mocowaniami, zbity halogen prawy, przestawiony lewi, szpary między maską a błotnikami rozjechane, przedni pas cofnięty aż do rury dolotowej, intercooler pognieciony, atrapa ta z logiem połamana. Z tyłu niby na pierwszy rzut oka mało widać ale klapa tył pęknięta (tworzywo), zderzak tył, pas tylny wgnieciony, błotnik prawy przesunięty do przodu, szpary przy tylnej prawej szybie rozjechane.

 

trzeba było wrzucić na żółte, pół interneta miałoby ubaw ale Ty byś się teraz śmiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z 200 zdjęć z prac przy aucie, materiałów użytych w tym celu, fakturę na opony, fakturę na LPG. Będę starał się podnieść wartość pojazdu przed szkodą ile się da bo inaczej to 6000zł minus korekty to będzie cena roweru.

 

E wypraszam sobie 6000zł to już cena średniego roweru, lub dobrego zestawu kół do szosy :)

 

Szkoda fury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno będziesz musiał pisać odwołania. po różnych forach znajdziesz porady jak pisać odwołanie. poniżej linki do wytycznych/rekomendacji KNF. może tym się wesprzesz

 

http://www.knf.gov.pl/regulacje/praktyka/rekomendacje_zu/rekomendacje_dla_zakladow_ubezpieczen.html

 

http://www.knf.gov.pl/regulacje/praktyka/wytyczne_dla_zakladow_ubezpieczen.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było wrzucić na żółte, pół interneta miałoby ubaw ale Ty byś się teraz śmiał

Tylko że to jest 1sza rejestracja 1998 a produkcja chyba 97 więć za młody na żółte o ile się nie mylę, plan był faktycznie żeby trzymać go na youngtimera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z kolegą Sebekk, z tego co wiem to on też miał całke w starszym aucie i odwoływał sie od wyceny, brał jakiegoś rzeczoznawce. Przynajmniej będziesz coś świerzego wiedział jak to wyglada.

Wywalczysz podniesienie wartosci, to podniosą też wartość pozostałości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Odkopuję temat bo wszystko zakończyło się happy endem :) Wczoraj na koniec dnia pracy pojawiła się laweta z 806stką i takim oto sposobem wskrzeszone po raz 2gi autko jest już w moich rękach. Dzisiaj po raz pierwszy po prawie 3 miesiącach od dzwona pojeździłem nim trochę. Nawet nie wiecie jak się cieszę że nie skończył w zgniatarce :)

 

IMG_20161001_131733_zpsxjckqkwy.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratki :oki:

Napisz co robili i czy kłody rzucali

Nie, nie było większych przepychanek bo pieniądze które wypłacili wystarczyły na naprawę. Łącznie dostałem 5300zł (sytuację uratował fakt montaż LPG na 1 dzień przed szkodą). Naprawę wykonał mój zaprzyjaźniony warsztat blacharsko-lakierniczy więc też inaczej mnie potraktowali. Potrzebne graty kupiłem sam na allegro/olx - były w śmiesznych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy! Jak jeździ i cieszy to masz farta i pomijając to co wydałeś na naprawę zaoszczędziłeś kupę forsy na zakup kolejnego samochodu. 

No teraz te autko po 2 grubych reanimacjach wisi mi bezpieczny i bezproblemowy wyjazd na urlop który właśnie zacząłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat bo wszystko zakończyło się happy endem :) Wczoraj na koniec dnia pracy pojawiła się laweta z 806stką i takim oto sposobem wskrzeszone po raz 2gi autko jest już w moich rękach. Dzisiaj po raz pierwszy po prawie 3 miesiącach od dzwona pojeździłem nim trochę. Nawet nie wiecie jak się cieszę że nie skończył w zgniatarce :)

 

IMG_20161001_131733_zpsxjckqkwy.jpg

Fajny, wygodny samochód. Faktycznie, szkoda by go było wieźć na złom. Tym bardziej, że straty ogólnie nie były duże. Rozumiałbym sytuację gdyby zgniecione były podłużnice i ruszone zawieszenie ale takie powierzchowne zagniecenia i pęknięte plastiki warto zawsze naprawić, tym bardziej, że samochód rzadki, dobrze utrzymany i dobrze wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@2Rotor Jak się sprawuje LPG w tym aucie?

Teściu ma identyczne autko, z tym samym motorem, ale obawia się montażu gazu ze względu na turbo.

u tescia silnik ma ponad 350kkm nakręcone.

Gdzie masz zamontowaną butlę?

Ile płaciłeś za montaż?

 

z góry dzięki za odpowiedź

 

pozdroo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


samochód rzadki, dobrze utrzymany i dobrze wyposażony.

 

No moje zdziwienie było ogromne kiedy przez miesiąc codziennego włażenia na mobile.de itp stron z ogłoszeniami z całej europy nie znalazłem identycznego 806 a to przecież żaden Maybach. Zawsze a to nie ten silnik a to nie SV Turbo tylko jakaś biedniejsza wersja. Stąd stanęło na naprawie tego egzemplarza tym bardziej że przebieg jak na te auto jest kosmetyczny bo 180 000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje zdziwienie było ogromne kiedy przez miesiąc codziennego włażenia na mobile.de itp stron z ogłoszeniami z całej europy nie znalazłem identycznego 806 a to przecież żaden Maybach. Zawsze a to nie ten silnik a to nie SV Turbo tylko jakaś biedniejsza wersja. Stąd stanęło na naprawie tego egzemplarza tym bardziej że przebieg jak na te auto jest kosmetyczny bo 180 000km.

To podobnie jak z Fiatem Idea żony.

Tylko raz trafiłem na tak samo wyposażony egzemplarz, który dodatkowo miał jeszcze szklany dach lecz był z przodu uderzony i niechlujnie naprawiony.

Bardzo mało była tych Idea dobrze wyposażonych z silnikiem benzynowym. Większość to dizle, których nie chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak z Fiatem Idea żony.

Tylko raz trafiłem na tak samo wyposażony egzemplarz, który dodatkowo miał jeszcze szklany dach lecz był z przodu uderzony i niechlujnie naprawiony.

Bardzo mało była tych Idea dobrze wyposażonych z silnikiem benzynowym. Większość to dizle, których nie chciałem.

A co masz z wyposażenia w idei? Generalnie to dość dobrze wszystkie są wyposażone

klepane palcem po szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.