Skocz do zawartości

Nowy Volkswagen czy stara Toyota - robie blad (chyba) - czyli kreatywna ksiegowosc dealerow ... kupic nie kupic ...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

A Fiat Fullback w jakiej cenie macie? Może z racji, że to Fiat będzie w dużo niższej cenie od L200?

 

Nie ma, - Asia Pacific Fiat jest marny, 500, 500X i Freemont - jak Freemont sie jeszcze jako tako sprzedaje, to 500X AFAIK 2,000 sztuk u dealer-ow na placach stoi, i stoi ....

 

Fiat albo rzeczywscie jest  ^&*()_)(* albo nie ma po prostu szczescia.

 

Punto - przypelzo, sprzedaz umarla - sprzedali kilkaset sztuk

Bravo - bylo - rynek 99% jest automatic - byl manual - jesli pamietam jakies 130 cos tam sztuk sprzedali - reszte zaladowali na statek i wywiezli chyba do UK ;]

Panda - nastepna klapa - znow jakies 200 aut sprzedali i wycofali...

 

Wiec nie Fiat odpada - od Fiat to mozna sobie Ferrari kupic nic wiecej ;)

 

Jedynie Ducato im sie sprzedaje :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, - Asia Pacific Fiat jest marny, 500, 500X i Freemont - jak Freemont sie jeszcze jako tako sprzedaje, to 500X AFAIK 2,000 sztuk u dealer-ow na placach stoi, i stoi ....

 

Fiat albo rzeczywscie jest  ^&*()_)(* albo nie ma po prostu szczescia.

 

Punto - przypelzo, sprzedaz umarla - sprzedali kilkaset sztuk

Bravo - bylo - rynek 99% jest automatic - byl manual - jesli pamietam jakies 130 cos tam sztuk sprzedali - reszte zaladowali na statek i wywiezli chyba do UK ;]

Panda - nastepna klapa - znow jakies 200 aut sprzedali i wycofali...

 

Wiec nie Fiat odpada - od Fiat to mozna sobie Ferrari kupic nic wiecej ;)

 

Jedynie Ducato im sie sprzedaje :hmm:

Ja pytam dokładnei o Fullback, bo to L200 ze znaczkiem Fiata poprostu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem... dla mnie ToyToy jest ToyToy, nie rozróżniam tych plastików  :phi:

 

To nie DSG - ;]  40,000 - 60,000 sprzedazy HiLux na rok, 90% automatic, wiele mozna powiedziec o plastikach Toyota - ze kibel lepszy, - bo jest, ale mechanicznie z 6 cylindrowymi silnikami czy V8 czy proste 2.4l - 2.5l konstukcje jak Camry te auta sa niezniszczalne i tyle, koniec ktopka...

 

80% Camry sprzedaznych w ostatnich 10 latach dalej jezdzi, zadna inny model na rynku nie jest wstanie tego pobic. :hmm:

 

Nawet Pakistan nie pokona Toyota :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ide rano pograc w golf, potem sie przejade do dealer-a i ocenie jeszcze raz :hmm:  - wezme powiem Missus Ozi zeby po swojej yoga podjechala i niech sie Amarok przejedzie i zobaczymy...

 

Posłuchaj się żony, każe brać Ci czek i iść kupować, więc kupuj. Jeżeli piszesz, że sprzedanie za rok przy przebiegu 200 tysi będzie problemem to sprzedawaj teraz póki dobra cena. Weź pod uwagę, że w Polsce auta w wieku 3-4 lat nadal nie są dostępne dla każdego Kowalskiego, więc dla wielu z nas ten wiek to jeszcze jak nowy. A 200 kkm to u nas wręcz marketingowy chwyt na niski przebieg. Może i Wy żyjecie do góry nogami, ale to u nas rynek moto stoi do góry nogami i nasze rady niekoniecznie sprawdzają się w świecie, gdzie koszt wymiany w miarę młodego auta na nowe to kilka tygodni pracy. Zobacz jak na MK padają pytania o zakup nowego auta, przeznaczenie 8-15 lat. Kosmos, kawał życie w tym samym kiblu na kółkach.

Edytowane przez spad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.0l V6 -mozliwe, ale po 200,000 bedzie mi ja ciezko sprzedac :hmm:

 

aaaa, zapomnialem dodac - 3 lata service za free w VAG - niepewne ale do obgadania jak sie zdecyduje - i jestem 80% pewien wygranej :hmm:

 

Opinie o Amarok - jak o Daewoo -jak trafisz na dobry egzemplarz to jezdzi :hehe: - jak nie to :facepalm:  ....

 

Normalnie siedze nad ksiazeczka z chequami i  mysle .. :facepalm:  - zawsze dochodzilem do tego momentu z Amarok, ale tym razem cena jest naprawde dobra - :hmm:

 

Boje sie ze bede znow znal dealer-a jak znalem z BMW :hehe:

OZI- znając ASO VW podejście do klienta a przede wszystkim jakość Das Auto naprawdę ryzykujesz chodzenie na piechotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie szczerze, $10k nie odczuje zadnej roznicy w portfelu, ale juz $15-20k tak

 

 

Jeśli obecne auto nie jest problematyczne i dobrze Ci się nim jeździ, to ja bym nie zmieniał. Zrób jakąś rezerwę na ewentualne odpłatne naprawy - i tyle.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie DSG - ;]  40,000 - 60,000 sprzedazy HiLux na rok, 90% automatic, wiele mozna powiedziec o plastikach Toyota - ze kibel lepszy, - bo jest, ale mechanicznie z 6 cylindrowymi silnikami czy V8 czy proste 2.4l - 2.5l konstukcje jak Camry te auta sa niezniszczalne i tyle, koniec ktopka...

 

80% Camry sprzedaznych w ostatnich 10 latach dalej jezdzi, zadna inny model na rynku nie jest wstanie tego pobic. :hmm:

 

Nawet Pakistan nie pokona Toyota :hehe:

 

 

 

Ja tam nie wiem ale moje doświadczenie jest takie, że co chwile czekaliśmy aż to padło się zresetuje.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować i się nie pytać specjalistów w PL. 10 milionów aut sprzedają rocznie i nie widzę żeby to stało na pobočkách. ..no chyba że się kupuje od dziadka co do kościoła w niedzielę jeździł. ...

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Tu ci forumowe Mirki handlarze powiedzą że przebieg nie ma znaczenia,  a to kupujący są głupi bo nie chcą prawie nowego, ledwo dotartego samochodu kupić.

Przecież te samochody w Australii nie zostają - tylko płyną albo do RPA, albo gdzieś do Malezji czy Indonezji... A po drodze też pewnie gubią trochę mil...

A co do tego VW - pomyślałem dzisiaj jeszcze nad tym - i bym nie kupił. I nie dlatego, że drogo - bo nie jest drogo.

Ale przez cały czas siedziałoby mi na głowie, że to "das Problem". Gwarancja, assistance i inne - guzik to warte, jak ryba w bagażniku się psuje...

Jeździłbym przez kolejny rok FJ - a jeśli widmo wtopy by mnie przerażało, kupiłbym jakąś dodatkową gwarancję...

I zmienił na kolejną Toyotę jak już będę mógł finansowo to dźwignąć - więc pewnie za trzy miesiące ;)

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te samochody w Australii nie zostają - tylko płyną albo do RPA, albo gdzieś do Malezji czy Indonezji... A po drodze też pewnie gubią trochę mil...

 

Tez nie, patrzac co ostatnio na zlomach widze - nie ze czesto chodze - ale musialem nowa felge do przyczepki kupic - w tym kraju NIKT nie sprzedaje stalowych felg :facepalm: - to widze ze strasznie duzo pojawia sie aut tak ok 2004-2006 rok, ide po jeszcze jedna to zrobie zdjecia - wiec powiedzmy ok 10-12 letnie. Gdzies te auta utylizuja znaczy pewenie duzo idzie do China na metal :hmm:

 

Ale... tez widze roznice miedzy biednymi czy bogatymi stanami, jest pare miejsc jakbym sie cofnal do 2010 - srednie auto oceniam, ze ma 10 lat :hmm:

 

Wiec pewnie tak jak wszedzie ... Czesc ktos kupuje, czesc jedzie do Afganistan/Africa ... czesc na zyletki ...

 

Afganistan jest w ogole ciekawym fenomenem - jeszcze jak ja tam bylem, to Corolla byla popularna, teraz podobno nic innego nie widzisz tylko Corolla ..

 

Toyota-Corolla-4.-Picture-courtesy-of-Fl

 

n00069046-b.jpg

 

EDIT: Aaaa South Africa ma przemysl motoryzacyjny o wiele wiekszy niz PL :hehe:  - produckcja ponad miliona nowych aut na rok.

 

Masz fabryki (nie montownie) BMW - 3 series, 5 series, Merc - C Class, E- Class, Chrysler, GM, FIat, Ford, VAG, teraz China otworzyla pare ...

 

Wiec z SAFO to exportujesz a nic nie importujesz :hehe: Import starych aut jest zabroniony. 

 

 

 

beijing-benz-e-class-l-export-1-458x262.

New-Car-Sales-April-1.jpeg

Edytowane przez OZI
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha jestes przewrazliwiony, jakie ryzyko po 200kkm? U nas to furki z takim przebiegiem ledwo dotarte:)

A tak na powaznie, to bralbym tego vw, toyotka naprawde fajna ale tak jak piszesz mlodsza juz nie bedzie, jestes w idealnym czasie na zamiane, pojawił sie ten amarok w dobrej cenie, który nota bene jak piszesz zawsze gdzies tam za tobą chodził... Teraz jest ten moment. Albo bedziesz zadowolny albo sie pozbedziesz dziada i zakonczysz przygode z vw na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

 

A wiec dzieki wszystkim :oki:  - wbrew pozorom, AK dalo duzo do myslenia :hmm: - inne spojrzenie na sprawe :chipsy:

 

A wiec poszlem sobie rano na golf :skromny: - tym razem na goscinne pole zeby zobaczyc to :hehe:

 

Itkba8w.jpg

 

TUbaPzu.jpg

 

 

ndWk9C7.jpg

 

 

Rozwalil sie w srodku tygodnia - dokladnie 'emergency landing' na polu golfowym, wszyscy cali :oki:  ale nie da sie go wyciagnac bo za miekka ziemia i pada - wiec bedzie tam pare tygodni :hehe: - jak dla mnie fajnie sie gralo z Cessna ;)

 

Powod drugi do dealera 'x' bylo blizej.

 

A wiec pogralem, pomyslalem, z ludem pogadalem i poszlem do dealer-a 'x', pojezdzilem, zrobili wycene mojego auta i zrobili mi propozycje, ktora odrzucilem, :hmm:  - dalem im kont-propozycje :skromny: - kiedy padlo magiczne pytanie:

 

- Co musimy zrobic zebys podpisal contract dzis?  :chipsy:

 

I jak narazie na tej kont-propozycji siedza, co jest zrozumiale...

 

Po drodze do domu - majac w glowie AK, golf, Mrs Ozi - no moze nie w takiej kolejnosci ;l  - do deal-era nazwijmy go 'Y'

 

Jestem 'straight shooter' - i mowie bylem u 'x' , dobijamy deal  :skromny: ale jak zaostrzysz olowek to zobaczymy ...

 

Na co uslyszalem " Nie ma  $%^&*()(*&^ zeby oni nas pobili ze swoim ch....ym produktem i cena' - :hehe:  - moze nie dyplomatycznie, ale szczerze ...

 

Wycenili FJ - dostalem kluczyki i propozycje zeby wziasc auto od dealer-a 'y' do domu, zeby Mrs Ozi sie przejechala, pojechalem - zniknalem na 2h - Mrs Ozi sie przejechala, spodobalo jej sie i mowi --- 'your call :hehe: '

 

Podjechalem z powrotem do dealer-a i mowie, jestem gotowy podpisac tu i teraz ale moje warunki sa 1, 2, 3.

 

Rozumiem, ze obie strony musza byc zadowolone, czyli oni musza zarobic, a ja musze byc zadowolony - tak dziala business, ja nie pracuje za darmo, oni tez nie siedza w salonie za free w sobote :chipsy:

Warunek 1 ok, 

Warunek 2 z $1,300 rzadan dostalem $300 :phi:

Warunek 3 odrzucony

 

Uscisnelismy sobie rece, wydrukowali contract, podpisali contract.

Wrzucilem deposit na Amex, moglem auto wziasc dzis ...

 

...ale wole miec wszystko zrobione wiec w poniedzialek popoludnie ma byc gotowy :skromny: :skromny:  lub wtorek.. - tow bar musza zalozyc, tinting na przednich szybach zrobic ... :chipsy:

 

Wiec tak:

- zamienilem kolor niebieski na niebieski :hehe:

- wydalem wiecej niz zamierzalem rano :ogien:

-mam spokoj na 3-4-5 lat :chipsy:

- lata czytania opini na AK pomogly a szczegolnie @ - tks :oki:

 

I teraz siedze w domy i sie zastanawiam :hehe: - ktora rejestracje sobie wybrac - zawezilem do tych :skromny: .. czy zostawic moje niebieskie tablice ... :chipsy:

 

Problemy 1szego swiata :facepalm:  (jeszcze w Pokemon musza zaczac grac :hehe: )
 

mnkZVOG.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: aaa gra dobrze rozegrana, teraz czekam na telefon od dealer-a 'x' zeby mu powiedziec ze 'No deal' ;l

 

WIem - jestem :swinka: - ale business is business a $$ is $$$....  Lubie ten telefon :hehe: - i sluchac zawod po drugiej stronie, szczegolnie ze wiem ze finansowo to co im oferowalem jest wiecej niz dealer 'y' na mnie zarobil :chipsy:

 

No coz - takie zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie da się w tej cenie wyrwać np. forda F150 czy innego ram'a? wiem, że ford g... wort itd. ale to o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze auto

 

Z tego mamy tylko RAM - dostajemy po d... jako RHD :facepalm: . Tak RAM bylby idealny jak dla mnie, ale nie za taka cena :no:  - wiec odpada niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Haha jestes przewrazliwiony, jakie ryzyko po 200kkm? U nas to furki z takim przebiegiem ledwo dotarte:)

 

6 letni Land Cruiser z 241k km w -swietnym stanie, kupiony na aukcji dla dealer-ow po tym jak im stal przez 2 miesiace .... Ergo jak wszedzie decyduje rynek, w powszechnej opini zycie auta sie konczy na 150k km ... i tyle.

 

Nie znaczy ze nie ma na takie powyzej rynku, ale to ma swoje odzwierciedlenie w cenie, ergo - sprzedajac w przyszlym roku jakbym $18k dostal to by bylo dobrze. Te auta sa jakies 20-30% tansze niz takie samo z przed 150k km.

 

Masz ogromny % rynek ludzi ktorzy uzywaja swoich $$$ przed podatkiem na kupno auta, czyli jesli masz 'normalna' prace 38h to masa pracodawcow oferuje ci tzw 'poswiecenie pensji' co jest jak osobistym leasing, po 3 latach oddajech auto, bierzesz nowe - i tak w kolko.  To ma ogromny wplyw na rynek aut uzywanych.

 

Sam powiedz co bys kupil 3 letnie auto z 80-100k km czy 4 letnie auto z 165k km ;]

 


, jestes w idealnym czasie na zamiane [...]Teraz jest ten moment.

 

Zamiana dokonana :skromny::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale przez cały czas siedziałoby mi na głowie, że to "das Problem". Gwarancja, assistance i inne - guzik to warte, jak ryba w bagażniku się psuje.

 

Przymierzalem sie do AMarok juz chybz z 3-4 razy, za kazdym razem czytanie forum i to wlasnie powodowalo wycofanie sie z tego ... :hmm:  ....

 

Ja lubie miec spokoj w zyciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo wczesniej. RAM ponad dwa razy drozszy.

 

Sugerowałem się ceną podaną przez Marka-Amarok za $40k, a 2 lata temu jak wracałem z Kanady, mój ówczesny pracodawca kupował F150 5,0 V8 z dużą kabiną, 4x4, skóra itd za $37k. 

 

http://shop.ford.com/build/f150/#/select/

Edytowane przez doominik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

A wiec dzieki wszystkim :oki: - wbrew pozorom, AK dalo duzo do myslenia :hmm: - inne spojrzenie

Brawo! Zuch chłopak.

Tablice. Poza pierwszymi dwoma i ostatnimi dwoma podobają mi się wszystkie.

Ja swojego pierwszego VW odbieram za ponad miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz zagadkami.... to w koncu amarok czy cos innego?

Wysłane z deski do krojenia.

Ok daj mi AK pomeczyc

Nie Nie Amarok...

To... Mozna zgadywac

07147d39dcb2ac3dd113ec6f049cc638.png

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Zuch chłopak.

Tablice. Poza pierwszymi dwoma i ostatnimi dwoma podobają mi się wszystkie.

Ja swojego pierwszego VW odbieram za ponad miesiac.

Tablice zostawiam te same, idealnie pod kolor mi pasuja I $220 w kieszeni mi zostalo

Vivid blue na niebieskie auto

4550700a12a32936991ff0f007a3ff12.png

Niestety Volkswagen mi Nie bylo Dane kupic mimo Ze jestem 100% pewien Ze naprawde moja oferta byla/jest dobra a patrzac na www widze Ze go Nie sprzedali , wiec oczekuje of nich telefonu jutro albo w poniedzialek

Moze nastepnym razem Kto wie

Edit: no I dziekuje

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@OZI, jezdziles tym amarokiem?

 

Jakies pewnie z 6k km. Total - pare lat temu.

 

Dzis jakies moze 30km. Potem  1h pozniej przesiadlem sie do tego co kupilem, nie ma porownania, tak Amarok jest oszczedny i to znacznie, ale malutka pojemnosc robi swoje. :hmm: .

 

Na plus Amarok widze jak jezdzi, bardziej jak SUV IMVHO 8s ZF robi swoje.

 

Tyl niestety Amarok jest malutki :hmm:  ale cena to reflektowala - ergo to bylo dla mnie do zaakceptowania.

 

Wiec, mysle ze jesli by zaakceptowali oferte ktora de facto nie (wiele) roznila sie od tej z wczoraj - a nie bawilismy sie w gry jak dzis, to by teraz ten Amarok w garazu mi stal.... :hmm:

 

A takto wyszlo to co wyszlo. :chipsy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Swiko :phi::oki:

 

4.0l V6 Demo w ktorym jakis 'executive' z Toyota pierdzial w siedzenie przez 2,538km, powodujac pierwszy spadek wartosci. ;]

 

Ergo, roznica w koncu miedzy Amarok a HiLux wyszla jakies $9k :facepalm: - nie mialem tyle zamiaru wydac, ale stalo sie. :bylo:

 

5 lat 175k km gwarancji, zamiast wersja bieda Amarok, wersja ze wszystkim - oprocz skory - ktorej i tak nie chce - SR5.

 

No i tyle ....

 

YTrRig2.jpg

 

dsjrcrm.jpg

 

K0uLVgP.jpg

 

UV84wOK.jpg

 

Gy7GFKE.jpg

 

Co ciekawe naprawde jestem smutny ze sie FJ pozbywam :( :( :( :(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze raz potwierdzil sie 'obsluga klienta' w Volkswagen. Czyli, w zeszlym miesiacu moj wsiowy dealer wypchal 107 nowych HiLux, w tym miesiacu siedza na 93 - moj byl 94 - ale sie nie liczy bo 'demo' z 2,538km i Marzec 2016. Cala sprzedaz to 3 sprzedawcow, dealer maly, wsiowy, rodzinna firma.

 

Teraz z VAG - podobnej wielkosci dealer - nie potrafia 23 auta wypchneli [...]

 

Coz cena z wczoraj sie zmienila, nagle wartosc mojego FJ zleciala o $3k w dol :ogien:  - ale rozumiem, ze wszystko zalezy jakie bonus dostaja od fabryki, ale Volkswagen mial zarejstrowane auto, bylo tylko tablice zmienic z moim i tyle. Znaczy bonus juz od fabryki dostali, i policzyli jako sprzedany.... jak i pozostale 7 na placu, sprawdzilem sobie rejestracje po rejestracji i wszystkie zarejstrowane w zeszlym miesiacu.

 

Ergo, mimo ze bylo milo, to przypomnialo mi sie, co lud mowi 'u Volkswagen jest milo dopoki podpiszesz' a tu juz mnie chca przed podpisaniem 8]  [...]

 

Wiec ponowilem ICH oferte z wczoraj i ... wyszlem.

 

Oczywiscie, moglem isc do innego dealer-a ale pozostal mi niesmak w ustach ... :(  - wiec moga sobie zatrzymac te Amarok ;]  - znow wrocilem do mojej parafii Toyota.

 

W ciagu 1h utargowalem $2,500, wiem ze dealer zarobil na mnie ok $1,400 -1,500 - co jest totalnie fair :ok: , auto dopiero im wczoraj od Toyota przyszlo i nawet na lot nie zdazyli wrzucic jak Ozi je wzial.

 

Ciut ponad 2k km, powiedzmy ze 1/2 roku od wyklepania, 3 miesiace jezdzenia :hmm:  - cena minus to co bym za nowe zaplacil $7-7.5k mniej :oki:

 

Obsluga klienta ********** na ***** mozliwych, :phi: podejscie rzeczowe, i nastepne auto od tego samego dealer-a :hmm:  - experyment z VAG jak narazie uwazam zakonczony :chipsy:

 

I sie dziwic ze w ciagu roku Toyota sprzedaje u mnie ok 250,000 nowych Toyota a VAG do 50,000 nie moze dobic :hmm:  - przyczyna jest prosta, klient jest wq@#$%^&*()(*&^% zanim auto kupi :hehe:

 

EDIT: doslownie mysle ze trzeba byc idiota zeby miec klienta z Amex w jednej rece i ksiazeczka z czekami w drugiej i go puscic ... Chytry dwa razy traci :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem sie do AMarok juz chybz z 3-4 razy, za kazdym razem czytanie forum i to wlasnie powodowalo wycofanie sie z tego ... :hmm:  ....

 

Ja lubie miec spokoj w zyciu ;)

Gratulacje i brawo. Też podobnie kupiłem, ale za mało kupuje żeby być aż tak biegłym :)  :ok:  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i brawo. Też podobnie kupiłem, ale za mało kupuje żeby być aż tak biegłym :)  :ok:  :ok:

 

@@grogi - Tks.

 

Generalnie meczylo mnie to zdanie ;)

 

 

Toyota to marka, która gwarantuje, że w ciągu gwarancji auto Ci się nie zepsuje. Inne marki gwarantują, że samochód naprawią ;-)

 

 

I pare jeszcze innych z tego watku ...

 

@@Dareek

 

 

OZI- znając ASO VW podejście do klienta a przede wszystkim jakość Das Auto naprawdę ryzykujesz chodzenie na piechotę

 

I generalnie finansowo sie naprawde klocilo ze mna to ze oni mojej $$$ - uczciwie zarobionej nie chcieli 8]  [...] Majac prawie wbudowany kalkulator finansowy w glowie :hehe: - siedze w domu, pije kieliszek wina i po prostu dalej nie moge tego zrozumiec. Mamy sklep z towarem, przychodzi facet i chce kupic towar na ktorym sklep zarobi :skromny: - a tu ci sprzedac nie chca :hehe:

 

Analizowalem sytuacje z 10x, czy gdzies ja faux pas nie zrobilem, ale nie :hmm: - wg ksiazki i maniery, i jezyk, i body language - nie przyszlem kopac opon tylko kupic :chipsy:

 

Wiec, w koncu doszelm do wniasku ze lepiej zaplacic wiecej i miec swiety spokoj i gwarancje Q ze sie nie rozleci ... :ok:

 

Ale naprawde nie chcialem Toyota tym razem :hehe:  - to jest $%^&*&^% chore. Ide sie leczyc ;) [...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy: "ze wszystkim"?

Jakie wyposażenie?

Fotele w elektryce z masażem i wentylacja, xenony, zaawansowany cruise control, jakiś lane assist, blind spot warning?

Ciekaw jestem. Zapodaj...

Edytowane przez Cezh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy: "ze wszystkim"?

Jakie wyposażenie?

Fotele w elektryce z masażem i wentylacja, xenony, zaawansowany cruise control, jakiś lane assist, blind spot warning?

Ciekaw jestem. Zapodaj...

Nie Zle napisalem - Ze wszystkim u Toyota czyli SR5. Amarok byl bazowy 'Core'.

Potem masz Core Plus

Trendline

Highline

Atacama

Czyli jesli Amarok to bylby odpowiednik 'Highline'

Roznice:

Oczywiscie silnik 4.0l V6 benzyna vs 2.0l 4 cylindry Diesel.

fe67602196cf1b1ce984a6b808213655.jpg

Amarok Nie Mial DAC I Hill Assist, 5 Airbags- Amarok Nie Ma kurtyn z tylu I na kolana, HiLux ma (7).

d377cf07677c7bf7a029319d2f3cefec.jpg

Trailer Sway Control w Amarok brak, kamery cofaniani czujniki brak

a235fb294e1db7c5088c79eabd49ef13.jpg

 

nhf7010-fortuner-trailer-sway-control-ts

 

Keyless entry, proximity sensors, Toyota Link...

dab83a7d13bd5fb13acf3a0799999ec2.jpg

cda5958d03bf892c9b63d60951af792f.jpg

Dochodza duperele jak GPS, chlodzony schowek, miejsce na chowanie rzeczy pod siedzeniami, 240V AC gniazdko w HiLux

ccffc741f92916f9e40f07ec660feb8b.jpg

f2361b8ee8feefa3a67766a2cb14d502.jpg

f51093da53dfd676cbaa0b8a52cb96eb.jpg

I jeszcze kilka rzeczy Sie znajdzie musialbym na spec popatrzyc jak LED lights czy Diff Lock ktorego Amarok Nie Ma (ale zadziwiajaco 8ZF w duzej ilosci sytuacji potrafi to nadrobic ) czy nawet glupi stopien z tylu czy Sport bars ktorego brak w Amarok [...]

 

volkswagen-amarok-rear.jpg

 

hilux-2016-off-road-test-3.jpg

 

Ale jak mowie, to wszystko bylo do zaakceptowania bo cena byla dobra ...

 

 

EDIT: w srodku bedzie identyczna jak to https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/407372-mini-test-toyota-hilux-my16-28l-4-d-troche-40l-v6-duzooo-pix/?hl=hilux-kiedy mialem 2.8l TD do jazdy od nich.... Nawet kolor sie zgadza ;)

 

 

zaawansowany cruise control, jakiś lane assist, blind spot warning?

 

Jak narazie to tylko Ford to oferuje :hmm: i to jest powod dla ktorego HiLux z zakladanej sprzedazy 6,000 sztuk na miesiac, ma ok 5,000 - Ford ich technologia zabija. Ale ludzie patrza tez na reszte, czyli obsuga klienta - Toyota zabija Ford. :hmm: - chociaz po mojej przygodzie z nowym Mustang nie moge ani zlego slowa powiedziec na Ford, wrecz przeciwnie  :ok:  :hmm:

 

Ford byl moim nastepnym przystankiem ale tam juz nie dotarlem :hehe: [...]

 

rr-front-876-thf.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: aaa gra dobrze rozegrana, teraz czekam na telefon od dealer-a 'x' zeby mu powiedziec ze 'No deal' ;l

 

WIem - jestem :swinka: - ale business is business a $$ is $$$....  Lubie ten telefon :hehe: - i sluchac zawod po drugiej stronie, szczegolnie ze wiem ze finansowo to co im oferowalem jest wiecej niz dealer 'y' na mnie zarobil :chipsy:

 

No coz - takie zycie....

 

Hahaha, ja też czekam na telefon od jednego z dealerów. Gdy mu powiedziałem, że u dealera nr 2 jest taniej i milej się rozmawia to mi zaczął tłumaczyć że oni też muszą zarobić. Nie mogę się doczekać, żeby mu powiedzieć, że na mnie nie zarobią, ich oferta była beznadziejna i jeszcze na dodatek pomylili moje imię w przedstawionej kalkulacji.

Rany, ale satysfakcja! 

:hehe:  :hehe:  :hehe:  :hehe:  :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I teraz siedze w domy i sie zastanawiam :hehe: - ktora rejestracje sobie wybrac - zawezilem do tych :skromny: .. czy zostawic moje niebieskie tablice ... :chipsy:

 

Problemy 1szego swiata :facepalm:  (jeszcze w Pokemon musza zaczac grac :hehe: )

 

mnkZVOG.jpg

 

Bierz te ostatnie. Będziesz miał trochę podobne jak w EU. Żeby Ci przypominało że nie wziąłeś Amaroka.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze raz potwierdzil sie 'obsluga klienta' w Volkswagen. Czyli, w zeszlym miesiacu moj wsiowy dealer wypchal 107 nowych HiLux, w tym miesiacu siedza na 93 - moj byl 94 - ale sie nie liczy bo 'demo' z 2,538km i Marzec 2016. Cala sprzedaz to 3 sprzedawcow, dealer maly, wsiowy, rodzinna firma.

 

Teraz z VAG - podobnej wielkosci dealer - nie potrafia 23 auta wypchneli [...]

 

Coz cena z wczoraj sie zmienila, nagle wartosc mojego FJ zleciala o $3k w dol :ogien:  - ale rozumiem, ze wszystko zalezy jakie bonus dostaja od fabryki, ale Volkswagen mial zarejstrowane auto, bylo tylko tablice zmienic z moim i tyle. Znaczy bonus juz od fabryki dostali, i policzyli jako sprzedany.... jak i pozostale 7 na placu, sprawdzilem sobie rejestracje po rejestracji i wszystkie zarejstrowane w zeszlym miesiacu.

 

Ergo, mimo ze bylo milo, to przypomnialo mi sie, co lud mowi 'u Volkswagen jest milo dopoki podpiszesz' a tu juz mnie chca przed podpisaniem 8]  [...]

 

Wiec ponowilem ICH oferte z wczoraj i ... wyszlem.

 

Oczywiscie, moglem isc do innego dealer-a ale pozostal mi niesmak w ustach ... :(  - wiec moga sobie zatrzymac te Amarok ;]  - znow wrocilem do mojej parafii Toyota.

 

W ciagu 1h utargowalem $2,500, wiem ze dealer zarobil na mnie ok $1,400 -1,500 - co jest totalnie fair :ok: , auto dopiero im wczoraj od Toyota przyszlo i nawet na lot nie zdazyli wrzucic jak Ozi je wzial.

 

Ciut ponad 2k km, powiedzmy ze 1/2 roku od wyklepania, 3 miesiace jezdzenia :hmm:  - cena minus to co bym za nowe zaplacil $7-7.5k mniej :oki:

 

Obsluga klienta ********** na ***** mozliwych, :phi: podejscie rzeczowe, i nastepne auto od tego samego dealer-a :hmm:  - experyment z VAG jak narazie uwazam zakonczony :chipsy:

 

I sie dziwic ze w ciagu roku Toyota sprzedaje u mnie ok 250,000 nowych Toyota a VAG do 50,000 nie moze dobic :hmm:  - przyczyna jest prosta, klient jest wq@#$%^&*()(*&^% zanim auto kupi :hehe:

 

EDIT: doslownie mysle ze trzeba byc idiota zeby miec klienta z Amex w jednej rece i ksiazeczka z czekami w drugiej i go puscic ... Chytry dwa razy traci :ok:

 

A u nas to nie zależy od marki. Byłem u jednego dealera - beznadziejnie. U konkurencji 30km dalej - doskonale. Zgadnij gdzie kupiłem.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Analizowalem sytuacje z 10x, czy gdzies ja faux pas nie zrobilem, ale nie - wg ksiazki i maniery, i jezyk, i body language - nie przyszlem kopac opon tylko kupic

 

To idź następnym razem kopać opony. Ja tak robię. Mówię im że przyszedłem opony kopać. No i teraz to oni muszą zrobić coś, co sprawi że zamiast pokopać i pójść zostanę i kupię.  ;]  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Swiko :phi::oki:

 

4.0l V6 Demo w ktorym jakis 'executive' z Toyota pierdzial w siedzenie przez 2,538km, powodujac pierwszy spadek wartosci. ;]

 

Ergo, roznica w koncu miedzy Amarok a HiLux wyszla jakies $9k :facepalm: - nie mialem tyle zamiaru wydac, ale stalo sie. :bylo:

 

5 lat 175k km gwarancji, zamiast wersja bieda Amarok, wersja ze wszystkim - oprocz skory - ktorej i tak nie chce - SR5.

 

No i tyle ....

 

 

 

Co ciekawe naprawde jestem smutny ze sie FJ pozbywam :( :( :( :(

 

Moim zdaniem dokonałeś słusznego wyboru.

 

Pamiętaj jednak że porównywałeś auto kompletnie nowe z używanym. Stąd różnica w cenie się zmniejszyła.

W VW nie mieli używki/demo Amaroka? Mogłoby się okazać, że wymiana byłaby 1:1 za Twojego FJ i nawet 1 centa byś nie dopłacał ;)

 

W EU pewnie bym wybrał VW za taką różnicę w cenie. U Ciebie jak VW jest egzotyką to pomysł jego kupowania jest deko dziwny. Nie dość że samochód bardziej problematyczny, to jeszcze obsługa jak sam piszesz nie zachęca.

Inna sprawa że u nas w EU to nie wiem czy byłaby taka różnica w cenie. Nie chce mi się sprawdzać na stronach Toyoty i VW, bo auta są z mojego punktu widzenia kompletnie nieinteresujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, ja też czekam na telefon od jednego z dealerów. Gdy mu powiedziałem, że u dealera nr 2 jest taniej i milej się rozmawia to mi zaczął tłumaczyć że oni też muszą zarobić. Nie mogę się doczekać, żeby mu powiedzieć, że na mnie nie zarobią, ich oferta była beznadziejna i jeszcze na dodatek pomylili moje imię w przedstawionej kalkulacji.

Rany, ale satysfakcja! 

:hehe:  :hehe:  :hehe:  :hehe:  :hehe:

 

Jestes wredny .... jak ja ;l  . Niesiety, obsluga VAG mnie nie rozczarowuje, albo rozczarowuje - zalezy jak patrzec :hmm:

 

Znaczy coraz bardziej sie przekonuje, ze to byl dobry ruch.... mimo, ze gdzies tam gleboko chcialem Volkswagen sprobowac :skromny:

 

Nie dostalem telefonu - dostalem SMS :hehe: - nowa widocznie jakosc, a raczej jej brak w obsludze klienta. Nic nie odpowiedzialem, wiec pewnie. telefon bedzie jutro.

 

ale ...

 

vs moj wsiowy dealer Toyota

 

Bylem dzis odebrac auto, ale niestety moj lokalny dealer ARB jest zabookowany na ... 3 tygodnie :facepalm:  - moj bullbar nie bedzie gotowy, a na FJ w Sobote mi sie konczy rejestracja , ergo musze w sobote miec auto w garazu. Plan byl wyjechac z Toyota isc do ARB.

 

Ale - zalozyli tow bar :ok:

 

hilux-towbar.jpg

 

zalozyli ute linear ...

 

N394.jpg

 

zrobili tinting na przednich szybach ...

 

tumblr_inline_o68fh2bFEK1tmd4ai_500.jpg

 

Ale zdecydowalem sie na jeszcze pare rzeczy ... :hehe:  ktore musza z Melbourne przyleciec przez noc - wiec nie mam czasu odebrac w czwartek tylko weekend.

 

I co mnie totalnie pozytywnie zdziwilo :oki:  - mowi dzis do mnie

- sluchaj, chcesz zebysmy pierwszy service 10,000km za free zrobili? ;] - wydales tyle na akcesoria u nas - to moze sie jakos odwdzieczymy :ok::chipsy:

 

- nie moglem powiedziec nie :hehe: .

 

Poszlem do mojego kosciola - pomodlilem sie - Papa Dan byl dla mnie dobry - sprzedal mi modlitwe za $59 - podrzucilem temu co mi sprzedal i chyba wszyscy zadowoleni ... :ksiadz:

 

Dimple%2015%20Year%20Old%20Scotch%20Whis

 

aaaa, na akcesoria dostalem 20% discount, na robote ich zakladania, nastepne 20% .... :chipsy:

 

Na aucie zarobili $1,400, na akcesoriach nie wiem, pewnie z pare setek z $1,700 jakie tam extra zostawilem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.