Skocz do zawartości

Kupno samochodu z wypozyczalni


wodzu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kupno rocznego samochodu, który jeździł w wypożyczalni to duże ryzyko. Szukam jakieś 7 osobówki i jest pełną ofert rocznych Seatów Alhambra 2.0 TDI z wypożyczalni. Przebiegi od 15 do 30 tyś. Brać taki samochód w ogóle pod uwagę ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupno rocznego samochodu, który jeździł w wypożyczalni to duże ryzyko. Szukam jakieś 7 osobówki i jest pełną ofert rocznych Seatów Alhambra 2.0 TDI z wypożyczalni. Przebiegi od 15 do 30 tyś. Brać taki samochód w ogóle pod uwagę ?

 

Pzdr

 

30 tys... czyli z 40-60 kierowców się pewnie przewinęło. 

 

Bardzo często korzystam z wypożyczalni i lekko te auta nie mają   :pifpaf:

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od Panka.

Auto chyba ma jeszcze rok gwarancji, więc jeśli coś się stanie, to masz pewne zabezpieczenie.

 

One mają jeszcze 3 lata gwarancji do sierpnia 2019. Jakiegoś małego miejskiego to bym nie wziął ale nad takim dużym to się zastanawiam. Taki samochód to raczej trasy robił.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupno rocznego samochodu, który jeździł w wypożyczalni to duże ryzyko. Szukam jakieś 7 osobówki i jest pełną ofert rocznych Seatów Alhambra 2.0 TDI z wypożyczalni. Przebiegi od 15 do 30 tyś. Brać taki samochód w ogóle pod uwagę ?

 

Pzdr

 

Jezeli cena jest atrkacyjna to czemu nie?

Wbrew pozorom wiekszosc ludzi wcale nie katuje jakos przesadnie aut z wypozyczalni bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli cena jest atrkacyjna to czemu nie?

Wbrew pozorom wiekszosc ludzi wcale nie katuje jakos przesadnie aut z wypozyczalni bo i po co?

 

No właśnie też tak myślę z tym katowaniem. Sam korzystam czasami z wypożyczalni i dbam normalnie o samochód. Pewnie dwudziestoparolatkowie je katują ale nie sądzę żeby wypożyczalni takie Alhambry.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślę z tym katowaniem. Sam korzystam czasami z wypożyczalni i dbam normalnie o samochód. Pewnie dwudziestoparolatkowie je katują ale nie sądzę żeby wypożyczalni takie Alhambry.

 

 

Znajomy kupil Volvo V40 po wypozyczalni i od 2 lat jezdzi zadowolony :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupno rocznego samochodu, który jeździł w wypożyczalni to duże ryzyko. Szukam jakieś 7 osobówki i jest pełną ofert rocznych Seatów Alhambra 2.0 TDI z wypożyczalni. Przebiegi od 15 do 30 tyś. Brać taki samochód w ogóle pod uwagę ?

 

Pzdr

 

Nie mam co prawda dużego doświadczenia z wypożyczalniami, ale jeździłem ostatnio wypożyczoną fiestą '16 z przebiegiem 12 tys. km i śmiało mógłbym określić stan tego samochodu jako idealny. Nie wiem jak inni użytkownicy traktują samochody z wypożyczalni - ja traktowałem go zdecydowanie ostrożniej niż własny, bo po pierwsze z zasady traktuję tak pożyczone rzeczy, a po drugie żeby uniknąć potencjalnych problemów w przypadku jakichś uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 tys... czyli z 40-60 kierowców się pewnie przewinęło. 

 

Bardzo często korzystam z wypożyczalni i lekko te auta nie mają   :pifpaf:

 

nie mają gpsów żeby zweryfikować takich klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupno rocznego samochodu, który jeździł w wypożyczalni to duże ryzyko. Szukam jakieś 7 osobówki i jest pełną ofert rocznych Seatów Alhambra 2.0 TDI z wypożyczalni. Przebiegi od 15 do 30 tyś. Brać taki samochód w ogóle pod uwagę ?

 

Pzdr

 

Ja bym się nie przejmował. Czym takie auto się róźni od samochodu flotowego ? Często wypożyczam samochodu i zawsze dostawałem auto świeże, zadbane, nie widać, żeby było styrane. Jeżeli jest jeszcze na gwarancji to tym bardziej nie ma się czym przejmować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A GPS to co ma "powiedzieć", że palą sprzęgło, szarpią autem, melepeci zaliczają wszystkie dziury, trzaskają drzwiami, walą zmianę po zębach?   :cfaniak:

 

"gps" tak ogólnie, bardziej miałem na myśli monitoring parametrów auta, piłowanie do odcięcia co chwilę, dynamiczne ruszanie też się zweryfikować da, jazdę po dziurach też myślę że da radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gps" tak ogólnie, bardziej miałem na myśli monitoring parametrów auta, piłowanie do odcięcia co chwilę, dynamiczne ruszanie też się zweryfikować da, jazdę po dziurach też myślę że da radę :)

 

A to piłowanie czy dynamiczne ruszanie jest karalne żeby mieli to monitorować ? jeden lubi jeździć jak kapelusz nie, samochód i do tego i do tego jest przystosowany, jedyne rzeczy na - w samochodach z wypożyczalni to zazwyczaj dziwna konfiguracja wyposażenia i to że są one jednak trochę obtłukiwane parkingowo, 

 

edit: jeśli to te szare na otomoto to wersja ekstremalna bida z plastikową kierownicą i nawet bez czujników parkowania  

Edytowane przez KJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gps" tak ogólnie, bardziej miałem na myśli monitoring parametrów auta, piłowanie do odcięcia co chwilę, dynamiczne ruszanie też się zweryfikować da, jazdę po dziurach też myślę że da radę :)

 

15-30tys. auto wytrzyma jak się trafi 15% "stritrejcerów" a później idzie do ludzi i kolejne nowe  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to piłowanie czy dynamiczne ruszanie jest karalne żeby mieli to monitorować ? jeden lubi jeździć jak kapelusz nie, samochód i do tego i do tego jest przystosowany, jedyne rzeczy na - w samochodach z wypożyczalni to zazwyczaj dziwna konfiguracja wyposażenia i to że są one jednak trochę obtłukiwane parkingowo, 

 

Co gorsze, to w tych z większym przebiegiem dość pośmierduje, dostałem takie na Litwie    ;(

 

Dlatego zawsze się pytam czy mają nowe auta i często mi się trafiają bryczki z przebiegiem poniżej 100km. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupno rocznego samochodu, który jeździł w wypożyczalni to duże ryzyko. Szukam jakieś 7 osobówki i jest pełną ofert rocznych Seatów Alhambra 2.0 TDI z wypożyczalni. Przebiegi od 15 do 30 tyś. Brać taki samochód w ogóle pod uwagę ?

 

Pzdr

 

 

bez tragedii,

zauważ że tego rodzaju auta nie są tanie w wynajmie, i raczej były użytkowane pod kątem biznesowym. 

gorzej te małe furki pod krótki najem np z OC sprawcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez tragedii,

zauważ że tego rodzaju auta nie są tanie w wynajmie, i raczej były użytkowane pod kątem biznesowym. 

gorzej te małe furki pod krótki najem np z OC sprawcy 

 

co znaczy biznesowym ?

wujek z usa wypożyczał c8, a że przyzwyczajony do automatu to lekko nie miał 

 

sam miałem ostatnio mondeo, 2tys przebiegu i już cały bok przeorany  :phi:

tak jak koledzy pisali, różnie może się trafić  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupno rocznego samochodu, który jeździł w wypożyczalni to duże ryzyko. Szukam jakieś 7 osobówki i jest pełną ofert rocznych Seatów Alhambra 2.0 TDI z wypożyczalni. Przebiegi od 15 do 30 tyś. Brać taki samochód w ogóle pod uwagę ?

 

Pzdr

 

Kupilem Astre H z podpisu, uważam ze za dobra cene, roczna majaca ok 20kkm nakulane.

To nie TDI a wolnossaca benzyna, na dodatek nie za mocna.

Tak, kupiłbym ponownie auto po wypożyczalni, oczywiście w odpowiedniej cenie.

 

PS. Napisz co dokładnie i za ile jest do wzięcia.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy biznesowym ?

wujek z usa wypożyczał c8, a że przyzwyczajony do automatu to lekko nie miał 

 

sam miałem ostatnio mondeo, 2tys przebiegu i już cały bok przeorany  :phi:

tak jak koledzy pisali, różnie może się trafić  ;)

Jaka alternatywe proponujesz dla rocznego samochodu na gwarancji? Miras z DE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka alternatywe proponujesz dla rocznego samochodu na gwarancji? Miras z DE?

 

 

raczej demówkę z salonu, sposób użytkowania podobny tylko wyposażenie będzie przyzwoite a nie taki golas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupno rocznego samochodu, który jeździł w wypożyczalni to duże ryzyko. Szukam jakieś 7 osobówki i jest pełną ofert rocznych Seatów Alhambra 2.0 TDI z wypożyczalni. Przebiegi od 15 do 30 tyś. Brać taki samochód w ogóle pod uwagę ?

Pzdr

Mialem 2bfocusy po wypozyczalni - normalne auta. Oglądasz jak kazde inne, sprawdzasz czy wnętrze ok, obejrzyj czy ktos podwozia o jakies dziwne rzeczy nie zmasakrował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam z wypożyczalni (Fluence). Kupiłem roczny z 12kkm przebiegu. A może miał 30kkm i skręcili. Nie wiem. ;]

Kupiłem jeszcze z roczną gwarancją, jeżdżę już piąty rok. Nic niezwykłego z nim się nie dzieje. Auto jak auto tylko w zakupie tańsze niż nowe ;]

 

Część (lub większość) wypożyczalni mimo ubezpieczenia AC ma też zapis w umowie, że dla szkód do 1000zł płaci klient nie AC. W każdym razie te z których ja korzystałem miały.

Studzi to zazwyczaj sportowe zapędy kierowców.

Demko fajniejsze bo większy wypas i mniejszy przebieg ale demek jest mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupione przeze mnie auto to deal z wypozyczalnia. Ale dwojka ludzi musiala byc w to zaangazowana. Ludek z Aso i ludek z wypozyczalni. Auto idzie wraz zamowieniem na wieksza partie aut dla wypozyczalni-cena za sztuke leci z 50kzl do 36. Wypozyczalnia sprzedaje mi od razu nowe nie jezdzone auto (nawet z parkingu Aso nie wyjechalo) za 40. Dealer happy bo nabija sztuki a koniec roku sie zbliza i beda gifty od importera/producenta a wypozyczalnia w dzien bez problemu zarabia4kzl minus podatek... :-)))

Minus formalnie jestes drugim wlascicielem w papierach

Edytowane przez Fili_P
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyrobienie nowej karty pojazdu kasuje poprzednich właścicieli z papierow?

Mnie pytasz?

Po co? Nie widze takiej potrzeby. Chcialbys kupic takie auto zeby specjalnie ktos zgubil KP... Zreszta w dzisiejszych czasach latwo to sprawdzic wbrew pozorom.

Autem bede jezdzil 7-8 lat... Kto wie tego moze nawet mlody dostanie do pierwszego ujezdzania

Zgrzewa mnie papierowa niedogodnosc tego typu :-))) Jak przyjdzie sprzedac i sie trafi normalny kupujacy to sie bedzie jeszcze cieszyl ze wie wszystko o aucie...

Edytowane przez Fili_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślę z tym katowaniem. Sam korzystam czasami z wypożyczalni i dbam normalnie o samochód. Pewnie dwudziestoparolatkowie je katują ale nie sądzę żeby wypożyczalni takie Alhambry.

 

Pzdr

 

Ja bardzo często biorę auto z wypożyczalni. Zawsze za granicą, jeśli lecę gdzieś samolotem i na miejscu mam parę punktów do obskoczenia. Ja traktuję auta z wypożyczalni lepiej niż swoje własne. Dlatego, że wypożyczonego auta nie znam, nie czuję się w nim na 100% pewnie, więc nie szaleję.

Ja bym się pewnie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo często biorę auto z wypożyczalni. Zawsze za granicą, jeśli lecę gdzieś samolotem i na miejscu mam parę punktów do obskoczenia. Ja traktuję auta z wypożyczalni lepiej niż swoje własne. Dlatego, że wypożyczonego auta nie znam, nie czuję się w nim na 100% pewnie, więc nie szaleję.

Ja bym się pewnie zdecydował.

Debile wszędzie się zdarzają. Ja i większość moich znajomych również traktuje samochody z wypożyczalni jak własne albo lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debile wszędzie się zdarzają. Ja i większość moich znajomych również traktuje samochody z wypożyczalni jak własne albo lepiej.

 

Ale wystarczy jeden intelektualny inaczej i zajedzie auto przez dwa dni... 

 

No i powiedzonko "Don't be gentle, it's a rental" nie wzięło się z niczego... 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.