Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Rado_ napisał(a):

Volvo raczej dla innego typu klientów, żeby nie mówić dojrzałych panów raczej. Choć szwagra teściu niedawno kupił sobie xc60 T8;]

Sam zastanawiałem się na T8, ale stwierdziłem po co mi to. Wszystko co ma poniżej 8s jest dla mnie wystarczające, bardziej istotne jak to jeździ. Tymi 280KM w Volvo jeździ mi się znacznie lepiej niż 280KM w Stelvio, mimo że Alfa ma dużo lepsze osiągi. Poza tym co z tych koni w Volvo jak i tak 180kmph pojedzie (w D) :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sherif napisał(a):

Sam zastanawiałem się na T8, ale stwierdziłem po co mi to. Wszystko co ma poniżej 8s jest dla mnie wystarczające, bardziej istotne jak to jeździ. Tymi 280KM w Volvo jeździ mi się znacznie lepiej niż 280KM w Stelvio, mimo że Alfa ma dużo lepsze osiągi. Poza tym co z tych koni w Volvo jak i tak 180kmph pojedzie (w D) :phi:.

Inna sprawa, że w SUV przyspieszenia nie odczuwa się tak jak w plaskaczu. Mi by T6 wystarczył z nawiązką, a to 180 km/h mi wystarczy i tak tyle nie jeżdżę, nawet jak chce pocisnąć to 170 nie przekraczam. I tak to jest niebezpieczna prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rado_ napisał(a):

Inna sprawa, że w SUV przyspieszenia nie odczuwa się tak jak w plaskaczu. Mi by T6 wystarczył z nawiązką, a to 180 km/h mi wystarczy i tak tyle nie jeżdżę, nawet jak chce pocisnąć to 170 nie przekraczam. I tak to jest niebezpieczna prędkość.

Czy ja wiem czy nie odczuwa. Bardziej ma tu znaczenie wyciszenie, po za tym nie chodziło mi o naparzanie do 100, tylko zwykła dynamiczna jazda jak się jeździ w mieście czy elastyczne wyprzedzanie poza. Różne charakterystyki silnika, różne skrzynie powodują, że jeździ się inaczej. Szczególnie to czuć jak się przesiada z auta na inne.

Szczerze to mnie tylko raz zabolało ograniczenie prędkości w D, ale byłem sam i mi się spieszyło. W kraju spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sherif napisał(a):

Szczerze to mnie tylko raz zabolało ograniczenie prędkości w D, ale byłem sam i mi się spieszyło. W kraju spokojnie wystarczy.

a jak to ograniczenie dziala?
on nie pozwoli nawet na chwile przekroczyc tych 180? np. w jakiejs awaryjnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2023 o 08:50, Elephant napisał(a):

terminy produkcji na te auta obecnie to ok. 3-4 miesiące

Jakoś nie chce mi się wierzyć że Volvo z USA czy Chin przyjedzie do nas w 4 miesiące 😁

 

Ja na BMW czekam już 2.5 miesiąca i nie ma żadnych oznak, żeby w 4 miesiącach mieli się wyrobić. Jak czytam forum BMW to ludzie czekają około roku.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Henzir napisał(a):

Jakoś nie chce mi się wierzyć że Volvo z USA czy Chin przyjedzie do nas w 4 miesiące 😁

 

Kwestia wiary nie ma tu nic do rzeczy, Volvo na zamówienie ma być do odbioru maksymalnie do 3 miesięcy.

 

10 godzin temu, Henzir napisał(a):

 

Ja na BMW czekam już 2.5 miesiąca i nie ma żadnych oznak, żeby w 4 miesiącach mieli się wyrobić. Jak czytam forum BMW to ludzie czekają około roku.

 

Główny rynek BMW to Chiny i trochę USA, tam idą priorytetowo, frajerzy z Europy mogą poczekać.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wladmar napisał(a):

Główny rynek BMW to Chiny i trochę USA, tam idą priorytetowo, frajerzy z Europy mogą poczekać.  

 

 

No tak nie do konca z ta Ameryka:

 

image.png.8ebd0c03aece7bdfd0f80a4610c04c83.png

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wladmar napisał(a):

 

A jednak priorytetowo auta jadą do USA i Chin. Tam po prostu nikt nie będzie czekał rok na zwykłe auto. U nas będą. 

W USA ludzie kupują w większości auta z placu. U nas siedzą i konfigurują to znacznie wydłuża czas oczekiwania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał(a):

 

No a skąd się tam biorą auta z placu i to w różnych konfiguracjach i odpowiedniej liczbie?

Zamawiają parę wersji konfigow i stoją i czekają. Zobacz 18 trójek czeka na placu. Wybierasz kolor i jedziesz. https://www.bmwofsandiego.com/new-vehicles/?_dFR[model][0]=3%20Series&_dFR[new_vehicles_page][0]=true&_dFR[type][0]=New
u nas chodzisz cmokasz konfigurujesz i ze wzwodem sprawdzasz kiedy wyprodukują. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał(a):

Zamawiają parę wersji konfigow i stoją i czekają. Zobacz 18 trójek czeka na placu. Wybierasz kolor i jedziesz. https://www.bmwofsandiego.com/new-vehicles/?_dFR[model][0]=3%20Series&_dFR[new_vehicles_page][0]=true&_dFR[type][0]=New
u nas chodzisz cmokasz konfigurujesz i ze wzwodem sprawdzasz kiedy wyprodukują. 

 

W tym rzecz, że tam na placach auta są i to w różnych wersjach. I dealer nie czeka rok, żeby łaskawie mu przesłali parę samochodów. U nas na placach jest bida, a zamówione będzie po roku (a może i nie będzie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wladmar napisał(a):

 

W tym rzecz, że tam na placach auta są i to w różnych wersjach. I dealer nie czeka rok, żeby łaskawie mu przesłali parę samochodów. U nas na placach jest bida, a zamówione będzie po roku (a może i nie będzie). 

Inna specyfika rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wujek napisał(a):

Inna specyfika rynku. 

 

Tak. I ta specyfika rynku wymaga, żeby samochody były dostępne szybko, a najlepiej od razu w dużej liczbie i w różnych konfiguracjach. I dlatego Europa dla europejskich producentów jest na szarym końcu. Skoro ludzie godzą się na to, żeby czekać rok na zwykłe auto bez gwarancji ceny i terminu, to czemu nie. Nie sądzę, by przeciętny nabywca z USA czy Chin zaakceptowałby takie terminy. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wladmar napisał(a):
W dniu 16.12.2023 o 00:34, Henzir napisał(a):

Jakoś nie chce mi się wierzyć że Volvo z USA czy Chin przyjedzie do nas w 4 miesiące 😁

 

Kwestia wiary nie ma tu nic do rzeczy, Volvo na zamówienie ma być do odbioru maksymalnie do 3 miesięcy.

 

Mało realne. Byłem blisko zamówienia Volvo we wrześniu, dawali termin odbioru na marzec, więc pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2023 o 05:05, wladmar napisał(a):

 

Zamówione w zeszłym tygodniu, termin odbioru pierwsza połowa marca.  

Chyba ze czegoś zabraknie znowu z podzespołów (zamowienie - wrzesień, termin - kwiecień, odebrany koniec lipca) :)

ale podobno juz wyprostowana sytuacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo zamówione przełom czerwca/lipca 2023, termin do odbioru na luty 2024, jednak dostarczony i odebrany w połowie listopada 2023
Ktoś musiał zrezygnować, bo mu np. blis nie zamontowali

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Raku napisał(a):

Ktoś musiał zrezygnować, bo mu np. blis nie zamontowali

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka
 

Raczej wątpliwe, bo dobór i lista wyposażenia mocno specyficzne i raczej mało prawdopodobne aby akurat taka konfiguracja się pojawiła "z odrzutu".

Obstawiam mocno szacunkowe, asekuracyjne terminy. Szeregowy pracownik salonu wspominał iż najprawdopodobniej będzie gotowe do odbioru jeszcze w grudniu, gdy z kolei kierownik salonu twardo obstawał na "koniec stycznia, najpewniej luty".

Zamawiane jedno S60 i kilka V60 na jedną firmę. S60 dostarczone wcześniej, wszystkie V60 nieco przedłużone terminy odbioru w porównaniu z tymi podawanymi w momencie skłądania zamówienia...

Edytowane przez MAJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2023 o 01:05, wladmar napisał(a):

 

Zamówione w zeszłym tygodniu, termin odbioru pierwsza połowa marca.  

Teraz nikt nie wierzy, że to szybko, a ja kiedyś jak zamawiałem fiaty, wnerwiałem się że muszę czekać 5 tygodni😂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rado_ napisał(a):

Bez blisa i tak trzeba było 6 mcy czekać 

 

Duzo moze zalezec od miejsca produkcji danego modelu/wersji...

Jezeli skladany w Chinach, to sam transport to pewnie z 2 miesiace.

Jak wyjezdza gdzies z fabryki EU, to 3-4 miesiace moga byc realne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Duzo moze zalezec od miejsca produkcji danego modelu/wersji...

Jezeli skladany w Chinach, to sam transport to pewnie z 2 miesiace.

Jak wyjezdza gdzies z fabryki EU, to 3-4 miesiace moga byc realne.

 

 

W praktyce czemuś jest odwrotnie, im dalej auto jest robione, tym szybciej jest dostarczone ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Duzo moze zalezec od miejsca produkcji danego modelu/wersji...

Jezeli skladany w Chinach, to sam transport to pewnie z 2 miesiace.

Jak wyjezdza gdzies z fabryki EU, to 3-4 miesiace moga byc realne.

 

S60 jest produkowane w USA i stamtąd też przybyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Duzo moze zalezec od miejsca produkcji danego modelu/wersji...

Jezeli skladany w Chinach, to sam transport to pewnie z 2 miesiace.

Jak wyjezdza gdzies z fabryki EU, to 3-4 miesiace moga byc realne.

 

Teraz może tak, na początku roku produkcja Szwecja tak wyszło, przyjechał bez blisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akisel napisał(a):

No moj wlasnie miał byc do odebrania w kwietniu, ale przez brak blis, spóźniony do lipca 

Diler twierdził, że auto bylo w produkcji i juz nie mogli wstrzymac gdy zabrakło części. Może tak bylo, moze inaczej nie dowiem sie. Dowiedzieli się jak auto zostało wyprodukowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od dealera. W BMW mogą dilerzy zamawiać samochody pod siebie. Do miesiąca czy jakoś tak przed produkcja mogą zmienić konfiguracje.

Jak się wstrzelisz to auto może być dostępne do 2-3 miesięcy. To na podstawie mojej praktyki w CZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kiwal napisał(a):

Zalezy od dealera. W BMW mogą dilerzy zamawiać samochody pod siebie. Do miesiąca czy jakoś tak przed produkcja mogą zmienić konfiguracje.

Jak się wstrzelisz to auto może być dostępne do 2-3 miesięcy. To na podstawie mojej praktyki w CZ.

W moim przypadku tez tak było, z tym,ze można było zmienic konfig chyba do ponad 2 mcy. Konfig zostal mocno zmieniony i za 3iechy auto już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.