Skocz do zawartości

Skoda - terminy realizacji dostaw


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, TomekD000 napisał:

 

Aha, dobrze wiedzieć, że dwóch chłopów z AK miało problemy.

 

W normalnych czasach Skoda miała u dealerów i swoich placach takie ilości aut, że większość najbardziej popularnych konfigów dało się znaleźć od ręki bez żadnego czekania.

 

@bergerac- czytałeś? Po prostu cieńki jesteś  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2021 o 08:22, bergerac napisał:

Teraz przeszli samych siebie - auta do odbioru w październiku, Skoda właśnie poinformowała, że nie dostarczą aut w terminie, co więcej nie wiedzą kiedy dostarczą, ale przewidują, że sytuacja się unormuje w okolicach 2 lub 3Q2022 roku :hehe: 

 

I co - unormowała się?

:lol:

 

 

  • Haha 3
  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomekD000 napisał:

 

Aha, dobrze wiedzieć, że dwóch chłopów z AK miało problemy.

 

W normalnych czasach Skoda miała u dealerów i swoich placach takie ilości aut, że większość najbardziej popularnych konfigów dało się znaleźć od ręki bez żadnego czekania.

 

Co znaczy w normalnych czasach ?

Superba zamawiałem w 2016r, 6 termin był przesuwany, poddałem się, bo wtedy rok czekania to było coś nie do pomyślenia. W 2019 tylko pytałem się jak terminy na Superby dostałem odpowiedź, ze bez zmian 6-12m ;). Z Octavią wiem, że bywało lepiej ale też kolega czekał ponad pół roku. Nie wiem, może biały Fabie mieli na placach, ale z innymi autami nie było lekko.

Aha jeszcze eCitygo próbowałem zamawiać, ale trafiło się demo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Co znaczy w normalnych czasach ?

Superba zamawiałem w 2016r, 6 termin był przesuwany, poddałem się, bo wtedy rok czekania to było coś nie do pomyślenia. W 2019 tylko pytałem się jak terminy na Superby dostałem odpowiedź, ze bez zmian 6-12m ;). Z Octavią wiem, że bywało lepiej ale też kolega czekał ponad pół roku. Nie wiem, może biały Fabie mieli na placach, ale z innymi autami nie było lekko.

Aha jeszcze eCitygo próbowałem zamawiać, ale trafiło się demo ;).

 

A czytałeś co pisałem?
 

Teraz, sherif napisał:

większość najbardziej popularnych konfigów

 

Na początku 2020 kupiłem Kodiaq'a od ręki z placu przebierając w kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

Pisałeś o Skodzie to dałem Ci przykład czekania i zlewania klienta.

 

Też Ci dałem przykład, i dokładnie pisałem o jakie konfigi mi chodziło że były dostępne, wiec nie rozumie po co pisać po raz n-ty o superbie l&k z chyba wszystkimi opcjami odklikanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TomekD000 napisał:

 

Też Ci dałem przykład, i dokładnie pisałem o jakie konfigi mi chodziło że były dostępne, wiec nie rozumie po co pisać po raz n-ty o superbie l&k z chyba wszystkimi opcjami odklikanymi.

@bergeraczamawiał fabiedy dla przedstawicieli handlowych. Jaki może być bardziej popularny konfig? Pisałeś że dwóch userów z AK miało problemy. Równie dobrze można napisać że jeden nie miał problemów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, TomekD000 napisał:

 

Też Ci dałem przykład, i dokładnie pisałem o jakie konfigi mi chodziło że były dostępne, wiec nie rozumie po co pisać po raz n-ty o superbie l&k z chyba wszystkimi opcjami odklikanymi.

No ja też nie rozumie :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcindzieg napisał:

@bergeraczamawiał fabiedy dla przedstawicieli handlowych. Jaki może być bardziej popularny konfig? Pisałeś że dwóch userów z AK miało problemy. Równie dobrze można napisać że jeden nie miał problemów.

 

Flota to jak dla mnie inny temat niż miłość kowalskiego do skody od której sam zacząłeś, co nowaka może i nawet kochającego skode idącego po octe z placu obchodzi ze ktoś ma problem z flotą czy dopasionego pod korek superba? (piszę o czasach z przed 2020r).

 

Mam kolegę handlowca w skodzie, i mniej więcej wiem co i jak ludzie kupują. W styczniu 2020r miał 200 aut na placu + to co u importera + to co będzie w krótkim terminie dostępne będące już w produkcji.

 

Ja kończę, świat realny jest gdzieś indziej niż AK.

 

 

  • Lubię to 1
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Furvus_Eques napisał:

 

I co - unormowała się?

:lol:

 

 

prawie, przełożyli unormowanie na 2023 rok :hehe:

 

najlepiej jak się zgłosili do ofertowania kolejnego przetargu - pytamy, a jaki lead time ? A, nie wiemy. To jak chcecie ofertować ? No, tak myśleliśmy, żeby spróbować.

 

:facepalm: :hehe: 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

@bergerac- czytałeś? Po prostu cieńki jesteś  ;]

no widzę właśnie, co zrobić. Ale sytuacja się ruszyła, zjeżdżają auta zamówione w marcu 2021 :hehe: co prawda na razie tylko Fabie i kilka Octavii, Superbów jeszcze nie widać :hehe: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

Flota to jak dla mnie inny temat niż miłość kowalskiego do skody od której sam zacząłeś, co nowaka może i nawet kochającego skode idącego po octe z placu obchodzi ze ktoś ma problem z flotą czy dopasionego pod korek superba? (piszę o czasach z przed 2020r).

 

Mam kolegę handlowca w skodzie, i mniej więcej wiem co i jak ludzie kupują. W styczniu 2020r miał 200 aut na placu + to co u importera + to co będzie w krótkim terminie dostępne będące już w produkcji.

 

Ja kończę, świat realny jest gdzieś indziej niż AK.

 

Super. Czyli podsumujmy. W Skodzie można zamówić dowolną konfiguracje. W przeciwieństwie do marek japońskich. Ale musisz czekać minimum rok. A właściwie nie wiadomo ile. Jeśli chcesz szybko to masz losową konfiguracje. W której możesz wybrać co najwyżej kolor. Ale teoretycznie można zamówić dowolny konfig. Genialne ;] W sumie w markach japońskich przynajmniej wiesz co zamawiasz. A tu bierzesz co jest. Jak w PRLu. Jedno zawsze podziwiałem w Skodzie. Ich absolutnie genialny marketing. Robiący z aut mniejszych większe, premium z dupowozu a niedawno wymyślili na nowo hybrydę. Co prawda tej reklamy już nie ma bo nikt pewnie tego nigdy na żywo nie widział. Ale ważne że wymyślili. A najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Kowalski uważa że wszystko jest w najlepszym porządku. I śmieje się z Nowaka, który czekał miesiąc na dowolnie skonfigurowaną renówkę.

 

Tak - realny świat jest gdzie indziej. Tu masz 100 % racji. A Skoda to zwykła żenada. Nie dlatego że to złe auta. Tylko importer to dno i metr mułu.

  • Lubię to 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko i córko ... czytam i nie wierzę .

Tak z miesiąc przed tym wątkiem żona dostała w pracy info że zamawiają dla niej auto . Jeździmy od października i przyznam że już się trochę znudziło.

Fakt to tylko służbówka ale jakbym miał tak dla siebie zamawiać i tyle czekać jak tu czytam to bym chyba oszalał :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcindzieg napisał:

Super. Czyli podsumujmy. W Skodzie można zamówić dowolną konfiguracje. W przeciwieństwie do marek japońskich. Ale musisz czekać minimum rok. A właściwie nie wiadomo ile. Jeśli chcesz szybko to masz losową konfiguracje. W której możesz wybrać co najwyżej kolor. Ale teoretycznie można zamówić dowolny konfig. Genialne ;] W sumie w markach japońskich przynajmniej wiesz co zamawiasz. A tu bierzesz co jest. Jak w PRLu. Jedno zawsze podziwiałem w Skodzie. Ich absolutnie genialny marketing. Robiący z aut mniejszych większe, premium z dupowozu a niedawno wymyślili na nowo hybrydę. Co prawda tej reklamy już nie ma bo nikt pewnie tego nigdy na żywo nie widział. Ale ważne że wymyślili. A najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Kowalski uważa że wszystko jest w najlepszym porządku. I śmieje się z Nowaka, który czekał miesiąc na dowolnie skonfigurowaną renówkę.

 

Tak - realny świat jest gdzie indziej. Tu masz 100 % racji. A Skoda to zwykła żenada. Nie dlatego że to złe auta. Tylko importer to dno i metr mułu.

Skoda pewnie nie uważa Polski za priorytet w sprzedaży. Nowak konfiguruje Superba ze wzwodem i czeka a w między czasie pchają standardowe auta do Europy zachodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda pewnie nie uważa Polski za priorytet w sprzedaży. Nowak konfiguruje Superba ze wzwodem i czeka a w między czasie pchają standardowe auta do Europy zachodniej.
Trzeci najwazniejszy rynek dla Skody to Polska. A co do zamawiajia VW czy też Skody, nie licząc okresu ostatniego roku to w poprzednich latach zawsze można było pojechać do jakiego salonu w kraju i wyjechać w zasadzie z dnia na dzień Skoda czy też VW. Warunek jeden, bierzesz co ma placu w popularnej konfiguracji. Jak zaczynasz konfiguracji pod siebie plus kolor to wiadomo, że wpadałeś w kolejkę. W maju 2020 roku szukając Skody w wersji Ambition miałem kilkadziesiąt aut w salonach do wyboru, w tym jeszcze z wyprzedazy rocznika, ale wszędzie ten sam pakiet wyposażenia, ewentualnie niektóre miały jakiś ekstra dodatek i nic więcej. Z Citroenem C3 we wrześniu zeszłego roku podobnie, był wybór od ręki ale też to samo wyposażenie i nic więcej.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wujek napisał:

Skoda pewnie nie uważa Polski za priorytet w sprzedaży. Nowak konfiguruje Superba ze wzwodem i czeka a w między czasie pchają standardowe auta do Europy zachodniej.

Dodaj jeszcze, że na Polskę to robią z części z recyklingu i tylko na nocnej zmianie !

:phi:

  • Lubię to 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, spad napisał:

Trzeci najwazniejszy rynek dla Skody to Polska. A co do zamawiajia VW czy też Skody, nie licząc okresu ostatniego roku to w poprzednich latach zawsze można było pojechać do jakiego salonu w kraju i wyjechać w zasadzie z dnia na dzień Skoda czy też VW. Warunek jeden, bierzesz co ma placu w popularnej konfiguracji. Jak zaczynasz konfiguracji pod siebie plus kolor to wiadomo, że wpadałeś w kolejkę. W maju 2020 roku szukając Skody w wersji Ambition miałem kilkadziesiąt aut w salonach do wyboru, w tym jeszcze z wyprzedazy rocznika, ale wszędzie ten sam pakiet wyposażenia, ewentualnie niektóre miały jakiś ekstra dodatek i nic więcej. Z Citroenem C3 we wrześniu zeszłego roku podobnie, był wybór od ręki ale też to samo wyposażenie i nic więcej.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

Wszędzie tak od zawsze było. No może z jp deko inaczej bo czasem można było daną konfigurację upolować w drodze lub to co zamówił importer. Natomiast tylko Skoda miała problem z ogarnięciem tych wszystkich opcji vs podwykonawców. Potem się okazywało jak zamówiłeś jasną tapicerkę +2m czekania, kamera cofania +1m. Śmiać mi się chciało jak czytałem to na forum. Co ciekawe taki zwykły dealer o tym nie wiedział i za każdym razem "potwierdzał z centralą", rzeczywiście okazywało się, że jak np zrezygnuje z jasnej tapicerki to auto powinno być ok 2m wcześniej :facepalm::phi:.

Ja osobiście wolę skonfigurować auto pod siebie, bo taki przywilej daje mi kupno nowego auta a nie wybierać to co inny klient chciał czy tam dealer. Raz tak kupiłem auto i kląłem na druciki w szybie, których nigdy nie użyłem ;), plus takiego rozwiązania to duży rabat. Nie mam też problemu z zaplanowaniem zmiany auta te kilka miesięcy wcześniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K3 napisał:

W rodzinie zamówiona Octavia na początku października zeszłego roku...

Czas oczekiwania był wtedy określony na 6-9 miesięcy...

 

Jak na razie cisza...

Octavie zamówione na początku czerwca nie mają jeszcze terminu produkcji. ;]

  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spad napisał:

Trzeci najwazniejszy rynek dla Skody to Polska. A co do zamawiajia VW czy też Skody, nie licząc okresu ostatniego roku to w poprzednich latach zawsze można było pojechać do jakiego salonu w kraju i wyjechać w zasadzie z dnia na dzień Skoda czy też VW. Warunek jeden, bierzesz co ma placu w popularnej konfiguracji. Jak zaczynasz konfiguracji pod siebie plus kolor to wiadomo, że wpadałeś w kolejkę. W maju 2020 roku szukając Skody w wersji Ambition miałem kilkadziesiąt aut w salonach do wyboru, w tym jeszcze z wyprzedazy rocznika, ale wszędzie ten sam pakiet wyposażenia, ewentualnie niektóre miały jakiś ekstra dodatek i nic więcej. Z Citroenem C3 we wrześniu zeszłego roku podobnie, był wybór od ręki ale też to samo wyposażenie i nic więcej.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

No i super skoro to 3ci rynek to powinno być lepiej zorganizowane. Ja nigdy auta nie konfigurowalem wiec dla mnie to i tak abstrakcja. Biorę to co jest i git.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem Octavię kombi ambition 1,5 TSI w manualu,  białą, z kilkoma pierdołami i ewentualny termin odbioru zapowiedziano na 10-11.2022... a przy zamówieniu trzeba podpisać oświadczenie że nie wybrałem niczego z okazanego- tego co jest na placu, bo nie spełniają moich indywidualnych wymogów.

Jak poprzednio zamawiałem o OII combi elegancję  to też długo czekałem - zamówienie wiosną, a odbiór jesień za  ok 6 miesięcy, przeciągał się ....

Podobno był wówczas problem z dostępnością silników TSI ...

Tak że poczekam do jesieni a może i zimy 2022/23, ale póki co to mo się nie spieszy- zmieniam auto" z rozsądku" niż z konieczności.

  • zszokowany 1
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem Octavię kombi ambition 1,5 TSI w manualu,  białą, z kilkoma pierdołami i ewentualny termin odbioru zapowiedziano na 10-11.2022... a przy zamówieniu trzeba podpisać oświadczenie że nie wybrałem niczego z okazanego- tego co jest na placu, bo nie spełniają moich indywidualnych wymogów.
Jak poprzednio zamawiałem o OII combi elegancję  to też długo czekałem - zamówienie wiosną, a odbiór jesień za  ok 6 miesięcy, przeciągał się ....
Podobno był wówczas problem z dostępnością silników TSI ...
Tak że poczekam do jesieni a może i zimy 2022/23, ale póki co to mo się nie spieszy- zmieniam auto" z rozsądku" niż z konieczności.
No okej, a było cos na placu do wzięcia od ręki? Jak tak to czego brakowało tym z placu, że jednak konfigurowałeś do zamówienia?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spad napisał:

No okej, a było cos na placu do wzięcia od ręki? Jak tak to czego brakowało tym z placu, że jednak konfigurowałeś do zamówienia?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

A nawet nie pytałem co mają od ręki.

Po prostu chciałem takie auto jakie skonfigurowałem i trzeba będzie na nie zaczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, spad said:

Trzeci najwazniejszy rynek dla Skody to Polska.

Pod względem wolumenu czy zysku?!

 

Kiedyś było tak, że co sprzedali, to wyprodukowali. Teraz produkują połowę tego, co w 2018, więc wola wypchać nawet na malutki rynek, ale gdzie marzę dużo większe.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, przemo9 napisał:

.. a przy zamówieniu trzeba podpisać oświadczenie że nie wybrałem niczego z okazanego- tego co jest na placu, bo nie spełniają moich indywidualnych wymogów.

Nieźle, ciekawe na co jeszcze wpadną, oświadczenie dlaczego z tą, a nie inną babą się człowiek ożenił i kazała mu kurę kupić? ;l

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, spad napisał:

No okej, a było cos na placu do wzięcia od ręki? Jak tak to czego brakowało tym z placu, że jednak konfigurowałeś do zamówienia?

Tylko czy przypadkiem to nie powinno działać tak, że jeżeli wymyślona konfiguracja stoi na placu, to handlowiec powinien o tym wiedzieć i ją zaproponować zamiast dawać bzdurne oświadczenia do podpisu?

Fabryka obcięła zamówienia i bez oświaczenia zamowienia nie przyjmie, że salon go potrzebuje?

Po co to oświadczenie w ogóle jest?

Komuś chyba spadł sufit na głowę i wracamy do bzdurnych czasów.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, przemo9 napisał:

Wczoraj zamówiłem Octavię kombi ambition 1,5 TSI w manualu,  białą, z kilkoma pierdołami i ewentualny termin odbioru zapowiedziano na 10-11.2022... a przy zamówieniu trzeba podpisać oświadczenie że nie wybrałem niczego z okazanego- tego co jest na placu, bo nie spełniają moich indywidualnych wymogów.

 

Dobrze że nie trzeba żadnego zaświadczenia od lekarza :hehe:

Edytowane przez Oscar_
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:


 

Nie trzeba, bo to na pierwszy rzut oka widać ze się jest Skodziarzem. :phi:

 

Ale to dopiero od 2giej Skody. Jak wszedłem do salonu po pierwszą Skode w życiu bez kapelusza, to myśleli że kablówkę przyszedłem naprawić ;]

Kiedyś po Fabie kombi ponoć wypadało wejść do salonu z grabiami ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sowik85 napisał:

Ale to dopiero od 2giej Skody. Jak wszedłem do salonu po pierwszą Skode w życiu bez kapelusza, to myśleli że kablówkę przyszedłem naprawić ;]

Kiedyś po Fabie kombi ponoć wypadało wejść do salonu z grabiami ;)

Takie historie to można napisać o wielu innych salonach wliczając w to Audi, Kia, Fiat, Suzuki czy Toyota. Możę to kwestia tylko warszawskiej aglomeracji, nie wiem. No i oczywiście krawata nie miałem :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lucash napisał:

Takie historie to można napisać o wielu innych salonach wliczając w to Audi, Kia, Fiat, Suzuki czy Toyota. Możę to kwestia tylko warszawskiej aglomeracji, nie wiem. No i oczywiście krawata nie miałem :hehe: 

 

My jechaliśmy do lasu na grzyby, ubłoconym Landem, w kaloszach weszliśmy do salonu BMW... co ciekawe mieliśmy od razu dwóch sprzedawców przy sobie. Chyba mieli doświadczenie. :]

 

Tydzień później odbieraliśmy białe F30. Ale wtedy to był bajer... 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sowik85 napisał:

 

Ale to dopiero od 2giej Skody. Jak wszedłem do salonu po pierwszą Skode w życiu bez kapelusza, to myśleli że kablówkę przyszedłem naprawić ;]

Kiedyś po Fabie kombi ponoć wypadało wejść do salonu z grabiami ;)

 

Dwa lata temu robiłem obchód po salonach, tak na luzaka jakieś jeansy czy spodnie bojówki, w końcu oglądanie aut w weekend. Wchodzę do Toyoty a tam szok, ludzie pod koszulą, panny w spódnicach, szpilki, pełen makijaż. I nie mówię o sprzedawcach a o kupujących. Wyglądałem przy nich jak dziad. ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pietiagoras napisał:

 

aaa... to chyba tak normalnie jak co dzień :) 

 

Co dzień to jest koszula, stylowe skarpetki, buty dobrane do reszty, ogólnie cud miód malina i orzeszki :phi: Ale przyznam szczerze, że najlepsza moja wyprawa po koszule to była w bojówkach i koszulce. Żadna babka w sklepie nie pytała w czym mogę pomóc a ja mogłem sobie na spokojnie przeglądać półki z koszulami. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, spad napisał:

 

Co dzień to jest koszula, stylowe skarpetki, buty dobrane do reszty, ogólnie cud miód malina i orzeszki :phi: Ale przyznam szczerze, że najlepsza moja wyprawa po koszule to była w bojówkach i koszulce. Żadna babka w sklepie nie pytała w czym mogę pomóc a ja mogłem sobie na spokojnie przeglądać półki z koszulami. :)

 

co mnie tam te twoje tiszerty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

 

Dwa lata temu robiłem obchód po salonach, tak na luzaka jakieś jeansy czy spodnie bojówki, w końcu oglądanie aut w weekend. Wchodzę do Toyoty a tam szok, ludzie pod koszulą, panny w spódnicach, szpilki, pełen makijaż. I nie mówię o sprzedawcach a o kupujących. Wyglądałem przy nich jak dziad. ;]

Trzeba było machać reklamówka z pieniędzmi 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Trzeba było machać reklamówka z pieniędzmi 💪

 

No i tu lipa, bo ja zawsze na kredyt auta kupuję. Może to nas różniło, oni w eleganckich kreacjach mieli siatki z gotówką a ja prosiłem o symulację raty ;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

No i tu lipa, bo ja zawsze na kredyt auta kupuję. Może to nas różniło, oni w eleganckich kreacjach mieli siatki z gotówką a ja prosiłem o symulację raty ;)

Niektórzy tacy są. W końcu życiowy zakup  ;]

Kolega kiedyś pojechał kupić wzmacniacz audio za 4 kzł. Wskoczył w garnitur i lakierki. Zapytałem tylko czy na pewno się dobrze czuje. Odpowiedział że na pewno go teraz będą poważnie traktować  ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.