Skocz do zawartości

Auto dla rodziny 3+2+pies - jeśli nie S-Max to co?


leszcz

Rekomendowane odpowiedzi


Szukam auta które pomieści dwójkę maluchów w fotelikach na zewnętrznych miejscach (2,5 roku i 7 miesięcy), babcię lub mamę po środku i owczarka niemieckiego w bagażniku.

Czyli najważniejsze wymaganie to szerokie z tyłu wnętrze z płaską podłogą, najlepiej 3 oddzielne pełnowymiarowe fotele, lub coś w wersji 6-7 osobowej z trzema rzędami siedzeń, no i żeby ten pies jeszcze gdzieś się zmieścił.

I tak mi wychodzi że Ford S-Max spełniałby te założenia a oprócz tego nawet fajnie wygląda i podobno nieźle się prowadzi jak na taki rodzinny tatowóz.

Jak S-Max to i Galaxy, chociaż z tych dwojga wolałbym chyba tego pierwszego.

Po głowie chodzi mi też:

Chrysler Pacifica, na plus mega pojemne i wygodne auto, pracowałem kiedyś w serwisie Jeepa więc sam bym ogarniał ew. naprawy, dostępna wersja phev - mamy panele na dachu, a zwykłą wersję można zagazować.
Z minusów to chyba najbardziej się obawiam przyszłego podatku od posiadania aut (duża pojemność silnika) i trudnej odsprzedaży w przyszłości.

Jakiś SUV pokroju Seat Terraco, Skoda Kodiaq, Tiguan (allspace?) - czy tam w wersjach 5 osobowych wejdą 2 foteliki + osoba dorosła pośrodku? Bo wersje 7 osobowe chyba mnie nie urządzają a tylko niepotrzebnie zmniejszają bagażnik
Citroen C4 grand Picasso?
Citroen Berlingo?
VW caddy w wersji 7 osobowej, bo w 5 osobowej chyba się nie pomieszczą

Te dwa ostatnie trochę za bardzo dostawcze, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy czy miałoby to być nasze główne auto.

No i teraz budżet o który zaraz zapytacie.
Jeśli to miałoby być nasze główne auto, to obecny Leon kombi poszedłby na sprzedaż lub zostawili byśmy go w rozliczeniu (co może byłoby prostsze, bo Leon to wersja Cupra i trzeba znaleźć na niego amatora, tym bardziej że sprzedaż prywatna a nie na fakturę) i może pokusili byśmy się na nowe w okolicach ~200kzl.
Oprócz tego potrzebne by nam było drugie, mniejsze miejskie auto - może Honda Jazz , coś co łatwo zmieści 2 foteliki z tyłu.

Jeśli Leon by został, to na auto rodzinne możemy przeznaczyć 60-100kzl, im mniej tym lepiej.

Piszcie odrazu jakie wersje silnikowe/skrzynie biegów polecacie/odradzacie

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, leszcz napisał(a):

Szukam czegoś co pomieści z tyłu te 2 foteliki i babcię lub mamę po środku (czyli szerokie wnętrze z płaską podłogą) lub coś z 3 rzędami foteli, ale fajnie jakby jeszcze pies się zmieścił.

 

S-Max / Galaxy

2 osoby dorosłe + 1 fotelik w 2rzędzie spokojnie połykał.

Konfiguracja 2 foteliki + 1 osoba dorosła też daje radę.

Fotele w 2rzędzie wszystkie w takim samym rozmiarze - dla normalnych osób dorosłych, nie Amerykanów w zupełności wystarczające i z regulacją pochylenia oparcia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
S-Max / Galaxy
2 osoby dorosłe + 1 fotelik w 2rzędzie spokojnie połykał.
Konfiguracja 2 foteliki + 1 osoba dorosła też daje radę.
Fotele w 2rzędzie wszystkie w takim samym rozmiarze - dla normalnych osób dorosłych, nie Amerykanów w zupełności wystarczające i z regulacją pochylenia oparcia. 
Jakie wersje silnikowe/skrzynie biegów polecasz a których unikać?

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leszcz napisał(a):


Szukam auta które pomieści dwójkę maluchów w fotelikach na zewnętrznych miejscach (2,5 roku i 7 miesięcy), babcię lub mamę po środku i owczarka niemieckiego w bagażniku.

Jakiś SUV pokroju Seat Terraco, Skoda Kodiaq, Tiguan (allspace?) - czy tam w wersjach 5 osobowych wejdą 2 foteliki + osoba dorosła pośrodku? Bo wersje 7 osobowe chyba mnie nie urządzają a tylko niepotrzebnie zmniejszają bagażnik emoji848.png

 

 

 

przerabiałem temat i u mnie stanęło an kodiaqu z kilkoma ale.

 

Najbardziej problematyczny jest drugi fotelik czyli ten powiedzmy 9-18, tu nie ma opcji żebyś w kodiaq/allspace/terraco zmieścił dwa takie i do tego ktoś po środku miał jako taką wygodę ale do kury możesz zamówić isofix na przód i wtedy dwie osoby + fotelik z tyłu się zmieszczą. Teraz starszy (5 lat) jeździ już w normalnym foteliku na pasy i przy konfiguracji: 2latka w obracanym foteliku jedzie z przodu, starszy po środku, dwie osoby z tyłu mogą i 1000km zrobić.  Wiadomi im będą starsi będzie łatwiej. 

 

Jeśli konicznie chcesz układ jak napisałeś to z suvów masz puga 5008 i on ma 3 osobne fotele z tyłu i wtedy wejdą foteliki bo isofix jest przesunięty do drzwi tak jak w s-max. Opcją którą ja jeszcze brałem pod uwagę był touran bo on też ma niezależne fotele z tyłu. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slawek_l_83 napisał(a):

Pacifica
Odyssey
Previa
Grand Espace
Galaxy
Wszystko zalezne od budzetu...

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
 

bus typu vivaro, tracic... ale po 2010 będzie trudno coś w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bus typu vivaro, tracic... ale po 2010 będzie trudno coś w tym budżecie.
Bus to juz totalny wypas.
Ja mialem GE 4 i powiem ze to jedne z lepszych aut dla rodziny 2+2 i psa, a i babcie czasem da sie przewiezc z dziadkiem :)

Mozna dzieciaka przebrac w aucie jak nawali kupsko :)
Kazde siedzenie osobno z regulacja przod-tyl dowolna konfiguracja...gdybym mial wiecej hajsu wtedy na auto poszedlbym w Pacifice strasznie mi sie podoba z motorem 3.6 i zalozyl LPG.


Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę pikapa z zabudową, bo komfort wiezienia psa na pace zamiast pierdzącego i śmierdzącego pasażerom w kabinie jest nie do przecenienia. Dodatkowo jak pies się ubrudzi i wszystko wokół ubrudzi to można łatwo umyć wężem czy innym karcherem zamiast prać tapicerkę.

:ok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 11:33, leszcz napisał(a):

Jak S-Max to i Galaxy, chociaż z tych dwojga wolałbym chyba tego pierwszego.

jak rozważasz jechać w komplecie i z bagażami to jednak zwróć uwagę na przestrzeń ładunkową. Galaxy ma wyżej sufit z tyłu i ewentualny 3 rząd siedzeń jest bardziej komfortowy. S-max wygląda ładniej. Nie wiem jak reszta konkurencji ale mnie w Smaxie denerwował serwis - zawsze coś było do zrobienia i ten :klnie: Powershift. Wolałbym jednak japończyka - może Sienna AWD? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lucash napisał(a):

jak rozważasz jechać w komplecie i z bagażami to jednak zwróć uwagę na przestrzeń ładunkową. Galaxy ma wyżej sufit z tyłu i ewentualny 3 rząd siedzeń jest bardziej komfortowy. S-max wygląda ładniej. Nie wiem jak reszta konkurencji ale mnie w Smaxie denerwował serwis - zawsze coś było do zrobienia i ten :klnie: Powershift. Wolałbym jednak japończyka - może Sienna AWD? 

Amerkańce to w II rzędzie w zasadzie mają 2 fotele, ten trzeci to taki wąski wstawiany awaryjnie. Dorosła osób się tam mocno męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozważasz jechać w komplecie i z bagażami to jednak zwróć uwagę na przestrzeń ładunkową. Galaxy ma wyżej sufit z tyłu i ewentualny 3 rząd siedzeń jest bardziej komfortowy. S-max wygląda ładniej. Nie wiem jak reszta konkurencji ale mnie w Smaxie denerwował serwis - zawsze coś było do zrobienia i ten :klnie: Powershift. Wolałbym jednak japończyka - może Sienna AWD? 
W pierwszej kolejności planuję obejrzeć Tourana i S-Maxa.
Wiem że Touran będzie mniejszy, a najbardziej mi zależy na szerokości wnętrza i w miarę pojemnym bagażniku.
Wyczytałem już że podobno jest głośny powyżej 120km/h, ale Leon też cichy nie jest a jakoś się przyzwyczailiśmy.
Nie wiem też który silnik będzie przyjemniejszy w jeździe, 1,5 TSI czy 2,0 TDI oba 150KM z DSG, a raczej ciężko będzie u mnie w mieście o demówkę
Na plus dostępny jako nowy.

S-Max dostępny już tylko jako używany, młode rocznikowo i z niewielkim przebiegiem są 2,5 hybryda i 2,0D Ecoblue. Czy ktoś może coś o nich więcej powiedzieć, silniki/skrzynie, psują się, ruda wcina?
Niestety/stety tylko używki.

Jeśli z tymi mi nie wyjdzie to mam jeszcze na oku Sharana, na które wersje patrzeć? Widzę że są 2,0 diesle w wersji 150, 177 i 184 KM oraz 1,4 i 2,0 TSI. Manual, DSG? Które roczniki czy też kody silników szukać/unikać
Czy to samo dotyczy Seata Alhambra?

Galaxy, czy silniki/skrzynie jak w S-Max?

No i na samym końcu Pacyfica, najbardziej obawiam się obciążeń podatkowych w przyszłości i problemów z odsprzedażą, oraz problemów ze znalezieniem egzemplarza porządnie naprawionego (to może się udać) i z wszystkimi sprawnymi poduszkami powietrznymi (tu właściwie tylko egzemplarze w których te poduszki jakimś cudem nie wystrzeliły, bo w pozostałych są "regenerowane")

pozdr.




Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2023 o 23:08, leszcz napisał(a):

Galaxy, czy silniki/skrzynie jak w S-Max?

Tak. Ja miałem Galaxy 1.6 ecoboost 160KM. Bezproblemowy i bardzo przestronny. Nowy właściciel przysłał mi zdjęcia zadowolonej rodzinki. Mają trójkę dzieci. Wstawię, bo widać jak w drugim rzędzie swobodnie się 3 foteliki mieszczą. Ja takiej potrzeby nie miałem :)

 

Galaxy 1.jpg

Galaxy 2.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jarek_JD napisał(a):

Tak. Ja miałem Galaxy 1.6 ecoboost 160KM. Bezproblemowy i bardzo przestronny. Nowy właściciel przysłał mi zdjęcia zadowolonej rodzinki. Mają trójkę dzieci. Wstawię, bo widać jak w drugim rzędzie swobodnie się 3 foteliki mieszczą. Ja takiej potrzeby nie miałem :)

 

Galaxy 1.jpg

Galaxy 2.jpg

Tylko to MK3 nie jest? Bo tu mowa o MK4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzaliśmy się do Tourana, Tiguana, id Buzza (ten żonie najbardziej się podobał ) i S-Maxa i na 99% pójdziemy w kierunku Forda, nie wiem tylko którą wersję silnikową wybrać, HEV czy Diesel (i który/ z jaką skrzynią)

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, leszcz napisał(a):

Dzisiaj przymierzaliśmy się do Tourana, Tiguana, id Buzza (ten żonie najbardziej się podobał emoji16.png) i S-Maxa i na 99% pójdziemy w kierunku Forda, nie wiem tylko którą wersję silnikową wybrać, HEV czy Diesel (i który/ z jaką skrzynią)

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

A no i EcoBlue na początku miał jakieś problemy z wtryskiwaczami (okolice 2019 roku 2.0). To konstrukcja własna Forda, już nie sławne HDI. Musiałbyś poczytać, ale ja zrezygnowałem z diesla świadomie bo teraz jest eko terrorystyczny najazd na diesle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiedzi maja Toyotę sienna 3,5 V6 automat. Dołożyli LPG i są zadowoleni przy rodzinie 2+4 bez psa. Co ciekawe mają zarejestrowany nan 6 osób choć faktycznie w 2 rzędzie mają taką dokładkę między fotele robiąca z nich kanapę oraz oddzielny pas.
Autobus wielki jak stodoła ale na trasie jak odpowiadali jeździ się rewelacyjnie.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DZIDA napisał(a):

Sasiedzi maja Toyotę sienna 3,5 V6 automat. Dołożyli LPG i są zadowoleni przy rodzinie 2+4 bez psa. Co ciekawe mają zarejestrowany nan 6 osób choć faktycznie w 2 rzędzie mają taką dokładkę między fotele robiąca z nich kanapę oraz oddzielny pas.
Autobus wielki jak stodoła ale na trasie jak odpowiadali jeździ się rewelacyjnie.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Te samochody są 7 albo 8 osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samochody są 7 albo 8 osobowe.
Jest tak jak napisałem. Auto zarejestrowane na 6 osób ale technicznie wejdzie 7 bo mają dokładkę między fotele 2 rzędu. Auto z USA więc może sprowadzający nakręcił coś albo przy przeglądzie nie miał tej dokładki i wpisali 6 osób.


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DZIDA napisał(a):

Jest tak jak napisałem. Auto zarejestrowane na 6 osób ale technicznie wejdzie 7 bo mają dokładkę między fotele 2 rzędu. Auto z USA więc może sprowadzający nakręcił coś albo przy przeglądzie nie miał tej dokładki i wpisali 6 osób.


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

W 3 rzędzie są w każdym 3 miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DZIDA napisał(a):

U nich są 2.
To być może ta dokładka jest do 3 rzędu

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

 

W 3 rzędzie jest kanapa 3 osobowa. W 2 rzędzie albo dwa duże fotele i dokładka albo 2 bardzo duże bez dokładki. Miałem Hondę i kilku moich znajomych ma Sienny i nie widziałem wynalazku z 2 fotelami w 3 rzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-max owszem przewiezie, ale będzie załadowany na maxa w tej konfiguracji- czyli nie ma miejsca na bagaże. 
Jak dla mnie multivan/v klassa, albo siena/pacifica/odyssey.
 
Jako 7 osobowy byłby wykorzystywany 2/3 razy w roku, na krótkich dystansach i bez bagaży, więc to nie problem

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiedzi maja Toyotę sienna 3,5 V6 automat. Dołożyli LPG i są zadowoleni przy rodzinie 2+4 bez psa. Co ciekawe mają zarejestrowany nan 6 osób choć faktycznie w 2 rzędzie mają taką dokładkę między fotele robiąca z nich kanapę oraz oddzielny pas.
Autobus wielki jak stodoła ale na trasie jak odpowiadali jeździ się rewelacyjnie.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


Za rzadko byłby wykorzystywany cały potencjał tego samochodu żeby męczyć się jego gabarytami na co dzień, pacyfikę też odpuszczamy.
Spodobał nam się ten S-Max, szkoda tylko że silnik nie jest mocniejszy i brak ładowania z gniazdka a diesla chyba jednak nie chcę

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, leszcz napisał(a):

Za rzadko byłby wykorzystywany cały potencjał tego samochodu żeby męczyć się jego gabarytami na co dzień, pacyfikę też odpuszczamy.
Spodobał nam się ten S-Max, szkoda tylko że silnik nie jest mocniejszy i brak ładowania z gniazdka emoji53.png a diesla chyba jednak nie chcę emoji848.png

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Tak to prawda, szkoda że nie ma PHEV, szczególnie że wtedy miałby 222KM ale pewnie za duże baterie i nie ma gdzie ich zmieścić, bo te małe wiszą pod tyłkiem na wysokości zawieszenia, a duże to i waga i miejsca ciężko znaleźć.

Zaletą Hybrydy jest to że absolutnie NIC wnętrza względem innych wersji nie ma ograniczonych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2023 o 21:35, leszcz napisał(a):

Dzisiaj przymierzaliśmy się do Tourana, Tiguana, id Buzza (ten żonie najbardziej się podobał emoji16.png) i S-Maxa i na 99% pójdziemy w kierunku Forda, nie wiem tylko którą wersję silnikową wybrać, HEV czy Diesel (i który/ z jaką skrzynią)

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Seat do nie dawna sprzedawał Alhambrę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AstraC napisał(a):

Tak to prawda, szkoda że nie ma PHEV, szczególnie że wtedy miałby 222KM ale pewnie za duże baterie i nie ma gdzie ich zmieścić, bo te małe wiszą pod tyłkiem na wysokości zawieszenia, a duże to i waga i miejsca ciężko znaleźć.

Zaletą Hybrydy jest to że absolutnie NIC wnętrza względem innych wersji nie ma ograniczonych.

 

PHEV by przy okazji kosztowal pewnie z +30kPLN do HEV, wiec watpliwy interes ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AstraC napisał(a):

Jak brałem S-Max'a pod koniec 2021 to raczej jeszcze tylko VW miał Sharana, bo w Seacie powiedzieli że już nie ma produkcji.

S- max chyba też już nowy nie do kupienia. Sharan czy tam Alhambra mają jeden zasadniczy plus czyli odsuwane boczne drzwi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sdss napisał(a):

S- max chyba też już nowy nie do kupienia. Sharan czy tam Alhambra mają jeden zasadniczy plus czyli odsuwane boczne drzwi.

Też o tym myślałem, ale dodatkowo modelowo dużo lat na karku i nie wszystko co miał S-Max było dostępne, choćby adaptacyjne LED.

No i droższy i tylko 2.0TDI i moc jeszcze mniejsza jak w S-Max'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 23:48, Ryb napisał(a):

Ja polecę pikapa z zabudową, bo komfort wiezienia psa na pace zamiast pierdzącego i śmierdzącego pasażerom w kabinie jest nie do przecenienia. Dodatkowo jak pies się ubrudzi i wszystko wokół ubrudzi to można łatwo umyć wężem czy innym karcherem zamiast prać tapicerkę.

:ok:


Cenna uwaga z tym psem.

Naszego wozimy niezbyt często na szczęście.

Ma manierę pierdzenia i to najbardziej śmierdząco jak akurat pada deszcz i nie można otworzyć okien :furious:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kravitz napisał(a):


Cenna uwaga z tym psem.

Naszego wozimy niezbyt często na szczęście.

Ma manierę pierdzenia i to najbardziej śmierdząco jak akurat pada deszcz i nie można otworzyć okien :furious:

 

Kto raz przewiózł psa pikapem ten już nigdy nie będzie chciał wozić psa inaczej jak tylko pikapem.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2023 o 23:08, leszcz napisał(a):


S-Max dostępny już tylko jako używany, młode rocznikowo i z niewielkim przebiegiem są 2,5 hybryda i 2,0D Ecoblue. Czy ktoś może coś o nich więcej powiedzieć, silniki/skrzynie, psują się, ruda wcina?
Niestety/stety tylko używki.
 

Ruda wcina każdego Forda ;] prędzej czy później.

2.0D 190 KM mają jakieś swoje problemy, ale szczegółów nie pamiętam.

2.5 Hybrid chyba jest bezproblemowy, ktoś chyba tutaj takiego ma na forum :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

PHEV by przy okazji kosztowal pewnie z +30kPLN do HEV, wiec watpliwy interes ;) 

Sprawdziłem w tej chwili +18k dla Kugi. Czy to dużo? Wciąż bym się zastanawiał nad tym.
W Toyocie za PHEV w RAV4 teściowi krzyknęli z 50k bo tam przy okazji musiał by podbić wersję wyposażenia, bo w tańszej nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AstraC napisał(a):

Sprawdziłem w tej chwili +18k dla Kugi. Czy to dużo? Wciąż bym się zastanawiał nad tym.

 

To jeszcze bez dramatu, ja patrzylem kiedys w Sportage to wychodzilo chyba +25kPLN dla AWD, a FWD PHEV nie ma wcale :ok: 

Jak ktos ma domek i panele to faktycznie temat do rozwazenia.

W przeciwnym razie, raczej fanaberia bez szans na zwrot extra kosztow ;)

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

To jeszcze bez dramatu, ja patrzylem kiedys w Sportage to wychodzilo chyba +25kPLN dla AWD, a FWD PHEV nie ma wcale :ok: 

Jak ktos ma domek i panele to faktycznie temat do rozwazenia.

W przeciwnym razie, raczej fanaberia bez szans na zwrot extra kosztow ;)

 

Teść liczył, że tak do 20k ok, do 30k by musiał dokładniej przeliczyć, na więcej to całkowicie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Luzem. Wrzucam mu posłanie, on się kladzie i na nim śpi.
:ok:
 
Wiem jak mój po bagażniku czasem "lata", to co się musi dziać na pace
Najbezpieczniej i najwygodniej było mu w klatce, niestety bagażnik Leona jest na nią za mały.

pozdr

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leszcz napisał(a):

Wiem jak mój po bagażniku czasem "lata", to co się musi dziać na pace emoji38.png
Najbezpieczniej i najwygodniej było mu w klatce, niestety bagażnik Leona jest na nią za mały.

pozdr

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

 

Można oczywiście dać do klatki, mój akurat tego nie wymaga bo grzecznie leży ale wiadomo, że psy są różne.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2023 o 00:19, Ryb napisał(a):

 

Luzem. Wrzucam mu posłanie, on się kladzie i na nim śpi.

:ok:

 

I nie jeździ z tym posłaniem na tej pace ? Na zakręcie czy przy ruszaniu/hamowaniu? Sam wskakuje czy ma jakąś rampę ?Bo pickup to jednak wysoki trochę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, yack napisał(a):

I nie jeździ z tym posłaniem na tej pace ? Na zakręcie czy przy ruszaniu/hamowaniu? Sam wskakuje czy ma jakąś rampę ?Bo pickup to jednak wysoki trochę 

 

To jest owczarek belgijski, one skaczą na 6 metrów. 

;]

 

Przy normalnej jeździe nie lata po pace, on jest jednak dość ciężki.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.