Skocz do zawartości

Nowe Kombi/SUV do 160k zł lub tańsza używka na gwarancji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy temat na tym forum

 

poszukuje auta dla rodziny 2+1 z dużym bagażnikiem - ok 600l. Ma to być drugie auto w rodzinie - 60/40 trasa/miasto, przebieg roczny ok 10-15k km. Mam kilka wymagań:

* benzyna w automacie - dosyć dynamiczna i w miarę oszczędna - jako wyjście biorę 2.0 TSI 190KM z  grupy VW

 

* tempomat aktywny i dobrze jakby byli asystenci jazdy np. front/lane assists (lub możliwość ich włączenia)

 

* podgrzewane siedzenia

 

* fajnie jakby miał bajery takie jak kamera cofania, elektrycznie regulowany fotel kierowcy, elektryczna klapa bagażnika, matrixy

 

* auto ma być w miarę ciche i wygodne

 

* aktualny design - wiem ze to kwestia indywidualna

 

* cena - nowe do 160k  zł w leasingu (musi być na dobrych warunkach ok 103-106%) lub używka za gotówkę do ok 100-120k zł

 

Mam obecnie Fiat Bravo 2 1.9 120KM  i ma być ciszej i dobrze jakby mniej "bujało".



 

Co oglądałem i testowałem:

* Skoda octavia - tutaj problem jest taki ze przy silniku 2.0 muszę wziać 4x4 (co podnosi mocno spalanie), poza tym obecnie nie można zamówić bo za chwilę nowy lift  musiałbym brać  co jest.

 

* Cupra Leon kombi - tutaj wyjdzie mnie ok 160 k zł  w leasingu i mam wszystko co chce (2.0, asystenci, podgrzewane siedzenia, matrixy itp), ale jest jedno ALE - testowałem egzemplarze z DCC i zawieszenie hałasuje, nie wiem czy bez DCC będzie bardziej czy mniej komfortowo? Poza tym mogłoby być trochę ciszej w środku.

 

* Seat Leon FR - tutaj tylko używki w 2.0 są dostępne - mam jedną na oku za ok 122k zł - przebieg 26k km (olej wymieniany co 15k km) z 2022 roku na gwarancji - ale wyposażenie względem Cupry jest trochę uboższe, ale akceptowalne (tylko tempomat aktywny z asystentów, brak elektrycznej klapy bagażnika, siedzenia manualne, full led a nie matrix) 

 

* Kia Proceed - mały bagażnik (ma dużo schowków) - nie jeździłem, więc nie wiem jak zawieszenie itp.

 

* Skoda Superb - tutaj tylko używka w tej cenie, a zazwyczaj używane egzemplarze mają duże przebiegi i rzadkie wymiany oleju (co 30k km)



 

Najbardziej podoba mi się Cupra, ale obawiam się ze komfort będzie kulał przy dłuższych wypadach.




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Seata cupre formentora  wersję 190 ps i pewnie kombi ma podobnie, fatalnie wyciszenie, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio jeździłem czymś głośniejszym i to sterowanie z ekranu to nie dla mnie.

Silnik fajny dynamiczny.

Jakość plastików to plastik fantastik jak w a3/q3 czyli by jak najtaniej

Super precyzyjny układ kierowniczy, jazda po wioskach z zakrętami bajka ale na autostradzie układ jest bardzo czuły i dla mnie to minus, często trzeba korygować tor a mały ruch kierownica bardzo wpływa na zmianę toru jazdy, podobnie mają focus ale cupra ma chyba tylko 2  obroty kierownicy to max , to bardzo czuły układ, sportowy.

Mowa o cupra, bo Leon fr będzie już spokojniejszy.

 

 

 

Edytowane przez vanice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, szuwar333 napisał(a):

* Skoda Superb - tutaj tylko używka w tej cenie, a zazwyczaj używane egzemplarze mają duże przebiegi i rzadkie wymiany oleju (co 30k km)

 

Coś tam się znaleźć taniej z placu, tylko nie wiem czy Ci pasuje wersja

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/skoda-superb-superb-combi-ambition-2-0-tsi190-km-dsg-ID6Gd2WY.html

Lepsza wersja już 165

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/skoda-superb-skoda-superb-combi-style-2-0-tsi-190-km-7-biegowa-dsg-ID6Gb2JC.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bielaPL napisał(a):

Przeglądam ogłoszenia od kilku tygodni.... i nie trafiłem na te Superb. Ta droższa niby nie ma aktywnego tempomatu. Zadałem kilka pytań o leasing i wyposażenie - czekam na informacje. Będę musiał przejście sie jeszcze raz przejść do skody i przejechać się jakaś Superb - bo jak jeździłem nią rok temu to miałem wrażenie że za bardzo "buja" i kiwa nią nawet podczas zmiany pasa ruchu. Z drugiej strony nie widziałem jakiejś przepaści w wyciszeniu/komforcie względem Octavii

 

36 minut temu, vanice napisał(a):

Testowałem Seata cupre formentora  wersję 190 ps i pewnie kombi ma podobnie, fatalnie wyciszenie, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio jeździłem czymś głośniejszym i to sterowanie z ekranu to nie dla mnie.

Silnik fajny dynamiczny.

Jakość plastików to plastik fantastik jak w a3/q3 czyli by jak najtaniej

Super precyzyjny układ kierowniczy, jazda po wioskach z zakrętami bajka ale na autostradzie układ jest bardzo czuły i dla mnie to minus, często trzeba korygować tor a mały ruch kierownica bardzo wpływa na zmianę toru jazdy, podobnie mają focus ale cupra ma chyba tylko 2  obroty kierownicy to max , to bardzo czuły układ, sportowy.

Mowa o cupra, bo Leon fr będzie już spokojniejszy.

 

 

 

Własnie obawiam się wyciszenia - co do sterowania z ekranu to czy Octavia czy Leon, Golf  - wszystkie mają to samo, zakładam że kwestia przyzwyczajenia. Formentor jest wyższy, ma trochę inną bryłę wiec mogą być inne odczucia. Będę musiał chyba jeszcze raz jechać Leonem, tym razem na autostradę - ale oczywiście wszędzie mają tylko testówki z DCC, a to co jest dostępne z "placu" i mnie interesuje nie ma DCC 😕

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szuwar333 napisał(a):

Witam, to mój pierwszy temat na tym forum

 

poszukuje auta dla rodziny 2+1 z dużym bagażnikiem - ok 600l. Ma to być drugie auto w rodzinie - 60/40 trasa/miasto, przebieg roczny ok 10-15k km. Mam kilka wymagań:

* benzyna w automacie - dosyć dynamiczna i w miarę oszczędna - jako wyjście biorę 2.0 TSI 190KM z  grupy VW

 

* tempomat aktywny i dobrze jakby byli asystenci jazdy np. front/lane assists (lub możliwość ich włączenia)

 

* podgrzewane siedzenia

 

* fajnie jakby miał bajery takie jak kamera cofania, elektrycznie regulowany fotel kierowcy, elektryczna klapa bagażnika, matrixy

 

* auto ma być w miarę ciche i wygodne

 

* aktualny design - wiem ze to kwestia indywidualna

 

* cena - nowe do 160k  zł w leasingu (musi być na dobrych warunkach ok 103-106%) lub używka za gotówkę do ok 100-120k zł

 

Mam obecnie Fiat Bravo 2 1.9 120KM  i ma być ciszej i dobrze jakby mniej "bujało".



 

Co oglądałem i testowałem:

* Skoda octavia - tutaj problem jest taki ze przy silniku 2.0 muszę wziać 4x4 (co podnosi mocno spalanie), poza tym obecnie nie można zamówić bo za chwilę nowy lift  musiałbym brać  co jest.

 

* Cupra Leon kombi - tutaj wyjdzie mnie ok 160 k zł  w leasingu i mam wszystko co chce (2.0, asystenci, podgrzewane siedzenia, matrixy itp), ale jest jedno ALE - testowałem egzemplarze z DCC i zawieszenie hałasuje, nie wiem czy bez DCC będzie bardziej czy mniej komfortowo? Poza tym mogłoby być trochę ciszej w środku.

 

* Seat Leon FR - tutaj tylko używki w 2.0 są dostępne - mam jedną na oku za ok 122k zł - przebieg 26k km (olej wymieniany co 15k km) z 2022 roku na gwarancji - ale wyposażenie względem Cupry jest trochę uboższe, ale akceptowalne (tylko tempomat aktywny z asystentów, brak elektrycznej klapy bagażnika, siedzenia manualne, full led a nie matrix) 

 

* Kia Proceed - mały bagażnik (ma dużo schowków) - nie jeździłem, więc nie wiem jak zawieszenie itp.

 

* Skoda Superb - tutaj tylko używka w tej cenie, a zazwyczaj używane egzemplarze mają duże przebiegi i rzadkie wymiany oleju (co 30k km)



 

Najbardziej podoba mi się Cupra, ale obawiam się ze komfort będzie kulał przy dłuższych wypadach.

 

Dla rodziny z dzieckiem lepszy będzie SUV niż kombi bo nie trzeba się tak schylać wkładając dziecko do fotelika i zapinając je tam. Ja bym szukał używanej Skody Kodiaq.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ryb napisał(a):

Dla rodziny z dzieckiem lepszy będzie SUV niż kombi bo nie trzeba się tak schylać wkładając dziecko do fotelika i zapinając je tam. Ja bym szukał używanej Skody Kodiaq.

 

Akurat to nie problem - mam obecnie Fiat Bravo i jest OK -  syn sam wchodzi już do auta (prawie 3 lata).  Nie skreślam SUV'ow, ale zazwyczaj mają mniejsze bagażniki lub cenowo są poza moim  zakresem. Muszę przejrzeć ofertę na Kodiaq, ale chyba w napędzie na przód jest tylko 1.5, a w 4x4 będzie dużo wyższe spalanie.

Dzwonili własnie do mnie z Cupry i dodatkowo zaoferowali pakiet 10k zł na akcesoria:P jak kupie do końca miesiąca ;)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szuwar333 napisał(a):

Muszę przejrzeć ofertę na Kodiaq, ale chyba w napędzie na przód jest tylko 1.5, a w 4x4 będzie dużo wyższe spalanie.

 

Jakie to ma znaczenie, skoro deklarujesz przebiegi rzedu 10-15kkm rocznie?

W dodatku to nie sa stale napedy, wiec roznica w spalaniu bedie pewnie na poziomie 0,5-1l max.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szuwar333 napisał(a):

Akurat to nie problem - mam obecnie Fiat Bravo i jest OK -  syn sam wchodzi już do auta (prawie 3 lata).  Nie skreślam SUV'ow, ale zazwyczaj mają mniejsze bagażniki lub cenowo są poza moim  zakresem. Muszę przejrzeć ofertę na Kodiaq, ale chyba w napędzie na przód jest tylko 1.5, a w 4x4 będzie dużo wyższe spalanie.

Dzwonili własnie do mnie z Cupry i dodatkowo zaoferowali pakiet 10k zł na akcesoria:P jak kupie do końca miesiąca ;)


 

4x4 różnica w spalaniu pomijalna, a różnica w prowadzeniu ogromna. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, maro_t napisał(a):

 

mnie to też fascynuje - te rozmowy o różnicach w spalaniu rzędu litra na setkę w samochodach za minimum 150 tys. zł robiących rocznie znikome przebiegi czyli różnice w kosztach paliwa rzędu 80 zł miesięcznie przy racie kredytu/leasingu za takie auto +/- 3000 zł miesięcznie ;]

 

I różnica w spalanie między 4WD a 2WD. Tak naprawdę poza przypadkami kiedy napęd faktycznie pracuje na 4 łapy (a to pewnie 0.1% jazdy) różnica wynika wyłącznie z tego, że samochód 4WD jest cięższy o jakieś 70-100 kg. Czyli tak naprawdę samochód 4WD z chudym kierowcą spali tyle co 2WD z grubasem, a jak się jedzie we dwójkę, to w ogóle ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szuwar333 napisał(a):

Akurat to nie problem - mam obecnie Fiat Bravo i jest OK -  syn sam wchodzi już do auta (prawie 3 lata). 

 

Zawsze jest jednak wygodniej gdy masz go na wysokości twarzy a nie pasa.

:ok:

 

Godzinę temu, szuwar333 napisał(a):

 

Nie skreślam SUV'ow, ale zazwyczaj mają mniejsze bagażniki lub cenowo są poza moim  zakresem. Muszę przejrzeć ofertę na Kodiaq, ale chyba w napędzie na przód jest tylko 1.5, a w 4x4 będzie dużo wyższe spalanie.

 

Kodiaq akurat ma ogromny bagażnik. A te TSI mało palą, w dodatku wersje z 4x4 mają 190/200KM zamiast 150. Ja bym już auta bez 4x4 nie kupił. W Twoim budżecie spokojnie znajdziesz takie auto od pierwszego właściciela z przebiegiem >50kkm.

 

 

 

Godzinę temu, szuwar333 napisał(a):

Dzwonili własnie do mnie z Cupry i dodatkowo zaoferowali pakiet 10k zł na akcesoria:P jak kupie do końca miesiąca ;)

 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wladmar napisał(a):

 

I różnica w spalanie między 4WD a 2WD. Tak naprawdę poza przypadkami kiedy napęd faktycznie pracuje na 4 łapy (a to pewnie 0.1% jazdy) różnica wynika wyłącznie z tego, że samochód 4WD jest cięższy o jakieś 70-100 kg. Czyli tak naprawdę samochód 4WD z chudym kierowcą spali tyle co 2WD z grubasem, a jak się jedzie we dwójkę, to w ogóle ;]

 

W Outlanderze II była opcja jazdy 2WD lub z dołączanym 4WD. Różnic w spalaniu pomiędzy tymi trybami nie zauważyłem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maro_t napisał(a):

 

mnie to też fascynuje - te rozmowy o różnicach w spalaniu rzędu litra na setkę w samochodach za minimum 150 tys. zł robiących rocznie znikome przebiegi czyli różnice w kosztach paliwa rzędu 80 zł miesięcznie przy racie kredytu/leasingu za takie auto +/- 3000 zł miesięcznie ;]

 

te +/- 3000 to akurat rata 1600zł w przypadku kodiaqa za 150kzł ;] ale za 150 kodiaqa z 2.0 nowego nie kupi. Jak komuś 4x4 nie potrzebne to imo dopłacanie 30kzł do 2.0Tsi jest dyskusyjne bo oba samochody podobnie się odpychają (trochę ponad sekunda do setki). Różnica w masie to 130kilo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szuwar333 napisał(a):

poszukuje auta dla rodziny 2+1 z dużym bagażnikiem - ok 600l. Ma to być drugie auto w rodzinie - 60/40 trasa/miasto, przebieg roczny ok 10-15k km. Mam kilka wymagań:

spróbuj może Jeep Compass. Może się uda wyrwać w tych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ryb napisał(a):

 

W Outlanderze II była opcja jazdy 2WD lub z dołączanym 4WD. Różnic w spalaniu pomiędzy tymi trybami nie zauważyłem.

 

 

Nie zauważyłeś ale powinna być, raz że większa masa, dwa elementy które i tak się kręcą - półosie, dyfer, wał 

Stare terenówki miały sprzegiełka w piastach i wtedy faktycznie miałeś 2wd ;)

Niemniej brał bym 4wd przy takich przebiegach, bo czasem się przydaje 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Jakie to ma znaczenie, skoro deklarujesz przebiegi rzedu 10-15kkm rocznie?

W dodatku to nie sa stale napedy, wiec roznica w spalaniu bedie pewnie na poziomie 0,5-1l max.

Myślałem że napęd jest na stałe - w salonie Cupry sprzedawca mówił ze w nowym Haldex'ie napęd nie jest dołączany i różnica spalania względem wersji FWD to było ok 2-3l  + zmniejsza bagażnik (mowa tu o Cuprze Formentor) , podwyższa masę i jest  kolejna rzecz którą trzeba serwisować i może się zepsuć. Nie jeździłem dużo z 4x4  może dlatego nie doceniam tego napędu i widzę głównie wady.

Nie odrzucam Kodiaqa - jego ogromnym plusem to fizyczne przyciski. Muszę podjechać do Skody i obejrzeć/przejechać się tym autem

 

 

Edytowane przez szuwar333
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szuwar333 napisał(a):

Myślałem że napęd jest na stałe - w salonie Cupry sprzedawca mówił ze w nowym Haldex'ie napęd nie jest dołączany i różnica spalania względem wersji FWD to było ok 2-3l  + zmniejsza bagażnik (mowa tu o Cuprze Formentor) , podwyższa masę i jest  kolejna rzecz którą trzeba serwisować i może się zepsuć. Nie jeździłem dużo z 4x4  może dlatego nie doceniam tego napędu i widzę głównie wady.

Nie odrzucam Kodiaqa - jego ogromnym plusem to fizyczne przyciski. Muszę podjechać do Skody i obejrzeć/przejechać się tym autem

 

 

I miał rację.

 

Haldex IV i V gen ma już inicjalne spięcie chyba na 5%.

Miałem passata b7 ośkę i 4x4 z 2.0 tdi 170km.

Ten z 4x4 palił 1,5l więcej. 

Serwis haldexa to olej ok 200 zł co 2 lata lub 30kkm.

Do tego olej z skrzynce rozdzielczej też koło 200 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, szuwar333 napisał(a):

Myślałem że napęd jest na stałe - w salonie Cupry sprzedawca mówił ze w nowym Haldex'ie napęd nie jest dołączany i różnica spalania względem wersji FWD to było ok 2-3l  + zmniejsza bagażnik (mowa tu o Cuprze Formentor) , podwyższa masę i jest  kolejna rzecz którą trzeba serwisować i może się zepsuć. Nie jeździłem dużo z 4x4  może dlatego nie doceniam tego napędu i widzę głównie wady.

 

Te 2-3 litry to nie jest przypadkiem roznica pomiedzy 1,5 150 FWD a 2,0 190 4x4?

W takiej sytuacji to nie sam naped odpowiada za roznice w spalaniu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maro_t napisał(a):

 

mnie to też fascynuje - te rozmowy o różnicach w spalaniu rzędu litra na setkę w samochodach za minimum 150 tys. zł robiących rocznie znikome przebiegi czyli różnice w kosztach paliwa rzędu 80 zł miesięcznie przy racie kredytu/leasingu za takie auto +/- 3000 zł miesięcznie ;]

A jak pisałem raz, że „koleżanka” pół miasta potrafi jechać specjalnie na inną stację bo tam paliwo tańsze o 10gr to zaraz były zarzuty , że pewnie 10 aut tankuje po 15 razy w miesiącu i nie mam co się dziwić 😂

Dla mnie fenomen umysłowy 😎

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał(a):

 

I różnica w spalanie między 4WD a 2WD. Tak naprawdę poza przypadkami kiedy napęd faktycznie pracuje na 4 łapy (a to pewnie 0.1% jazdy) różnica wynika wyłącznie z tego, że samochód 4WD jest cięższy o jakieś 70-100 kg. Czyli tak naprawdę samochód 4WD z chudym kierowcą spali tyle co 2WD z grubasem, a jak się jedzie we dwójkę, to w ogóle ;]

 

Zasadniczo to co napisalłeś to nie jest prawda poza wybranymi modelami które są na rynku.

 

Pomijając najnowsze napędy Audi ultra to w tych 99,9% pozostałych przypadków masz nadal dodatkowe opory toczenia z powodu kolejnego mechanizmu różnicowego, wałka napędowego i samej skrzyni rozdzielczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ryb napisał(a):

 

Dla rodziny z dzieckiem lepszy będzie SUV niż kombi bo nie trzeba się tak schylać wkładając dziecko do fotelika i zapinając je tam. Ja bym szukał używanej Skody Kodiaq.

 

 

 

ducato 5 lub 6 osobowe, nawet wózkanie trzeba składac. awet 2 wozki sie zmieszcza

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ciasny budżet jak na takie wymagania jeśli chodzi o nowy, bo jak o używkę to tylko kwestia rocznika.
Moim zdaniem w tym budżecie z tymi wymaganiami to Tiguan lekko używany.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał(a):

Iveco będzie jeszcze lepszą propozycją bo większe😎. Gorzej jedynie z LPG😱

E tam... Zakładasz cogas od kme lub stag diesel i cieszysz się z 15-20% oszczędności.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szuwar333 napisał(a):

 

* cena - nowe do 160k  zł w leasingu (musi być na dobrych warunkach ok 103-106%) lub używka za gotówkę do ok 100-120k


 

Zobacz Kia sportage hybryda.

Nowy może nie, ale młoda używka :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KJO napisał(a):

 

te +/- 3000 to akurat rata 1600zł w przypadku kodiaqa za 150kzł ;] ale za 150 kodiaqa z 2.0 nowego nie kupi. Jak komuś 4x4 nie potrzebne to imo dopłacanie 30kzł do 2.0Tsi jest dyskusyjne bo oba samochody podobnie się odpychają (trochę ponad sekunda do setki). Różnica w masie to 130kilo. 

 

Ale wrażenia z jazdy dramatycznie inne. Przy tym 2.0 ten słabszy nie jedzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Koonrad napisał(a):

 

Nie zauważyłeś ale powinna być, raz że większa masa, dwa elementy które i tak się kręcą - półosie, dyfer, wał 

Stare terenówki miały sprzegiełka w piastach i wtedy faktycznie miałeś 2wd ;)

Niemniej brał bym 4wd przy takich przebiegach, bo czasem się przydaje 

 

 

Masa była ta sama bo samochód ten sam. Tryb wybierało się przełącznikiem.

:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szuwar333 napisał(a):

Myślałem że napęd jest na stałe - w salonie Cupry sprzedawca mówił ze w nowym Haldex'ie napęd nie jest dołączany i różnica spalania względem wersji FWD to było ok 2-3l  + zmniejsza bagażnik (mowa tu o Cuprze Formentor) , podwyższa masę i jest  kolejna rzecz którą trzeba serwisować i może się zepsuć. Nie jeździłem dużo z 4x4  może dlatego nie doceniam tego napędu i widzę głównie wady.

Nie odrzucam Kodiaqa - jego ogromnym plusem to fizyczne przyciski. Muszę podjechać do Skody i obejrzeć/przejechać się tym autem

 

 

 

On jest tak średnio stały. Inicjalnie na tylnej osi jest bodaj 5% i się zwiększa jeśli wykryje uślizg. Więc w normalnych warunkach jest praktycznie przednionapędowy.

Bagażnik może zmniejsza ale nie słyszałem żeby się komuś Haldex zepsuł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

Masa była ta sama bo samochód ten sam. Tryb wybierało się przełącznikiem.

:skromny:

 

Opory toczenia też bo nie rozłączałeś fizycznie półosi od piast kół i na 2H dalej kręciłeś drugim układem napędowym.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wahania z tych wybieram O4 kombi 2.0 190km 4x4 , do tego kilka umilaczy  .

 

Duże auto , można dokupić klejone szyby , wyłożyć z 6 tys wyciszyć nadkola i drzwi i będzie bardzo przyjemnie. 
 

190KM i 4x4 na światłach będzie dobrze , a na autostradzie w DE podróże 160-200 nie będą problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

Ale wrażenia z jazdy dramatycznie inne. Przy tym 2.0 ten słabszy nie jedzie. 

 


a w porównaniu z rs240 oba nie jadą ;]

 

Trasa Warszawa- Katowice, 2+2 na pokładzie i zawalony bagażnik. Średnia prędkość 150km/h

 

 Jechaliśmy na dwa samochody. Kumplowi superb 2.0tsi ale też fwd spalil 9.8 
 

IMG_1408.png.fed94cf3573a06ba008ea51cb118b3c2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KJO napisał(a):


a w porównaniu z rs240 oba nie jadą ;]

 

Trasa Warszawa- Katowice, 2+2 na pokładzie i zawalony bagażnik. Średnia prędkość 150km/h

 

 Jechaliśmy na dwa samochody. Kumplowi superb 2.0tsi ale też fwd spalil 9.8 
 

IMG_1408.png.fed94cf3573a06ba008ea51cb118b3c2.png

Szybko i bezpiecznie 🤪

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Stary rocznik a cena za model 2024.

Za mały bagażnik i dosyć słaby silnik - przynajmniej na papierze.

 

2 godziny temu, sdss napisał(a):

Bez wahania z tych wybieram O4 kombi 2.0 190km 4x4 , do tego kilka umilaczy  .

 

Obecnie Octavii nie mozna już zamówić (na dniach wchodzi poliftowa wersja ale nie ma cenników itp) a tym bardziej z tym silnikiem - będzie tylko 1.5 lub to co zostało wyprodukowane - a jak byłem w salonie to nic ciekawego nie znaleźliśmy.

Tak naprawdę taniej/podobnie wychodzi Cupra Leon (biorąc pod uwagę wyposażenie) no i dla mnie jest ładniejszy - za Octavią przemawia komfort (mniej twarde zawieszenie).

 

Na ten moment patrzę jeszcze na:
* Superb z silnikiem 2.0 - jedna stoi w Łodzi z pakietem  4 letniej gwarancji wyjdzie 160k - z tym że leasing bardziej "kosztowny" ok 107-108% bo auto dostępne będzie w kwietniu, gdyby było już wyprodukowane to bym się załapał na promocyjny leasing ok 103%

* Kodiaq - tylko z używek z 2.0 to praktycznie nic nie ma - musiałbym dać ok 190-200k to w sumie Toyota RAV4 byłaby dostępna za ok 180k

* Kia Sportage/Hyundai Tucson - te w osteczności - nie do końca mi się podobają

 

 

Edytowane przez szuwar333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdss napisał(a):

Bez wahania z tych wybieram O4 kombi 2.0 190km 4x4 , do tego kilka umilaczy  .

 

ja bym się dwa razy zastanowił, to już nie to samo co kiedyś...

 

image.png.6ba5a2123c7c88e2c695cee41cd94d16.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bielaPL napisał(a):

ja bym się dwa razy zastanowił, to już nie to samo co kiedyś...

 

image.png.6ba5a2123c7c88e2c695cee41cd94d16.png

Wchodzi FL bedzie lepiej chyba 🤪, ale Cupra czaruje kolegę szukającego auta. 🚙 

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sdss napisał(a):

Wchodzi FL bedzie lepiej chyba 🤪, ale Cupra czaruje kolegę szukającego auta. 🚙 

tak ale chyba na FL mu się nie chce czekać ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bielaPL napisał(a):

tak ale chyba na FL mu się nie chce czekać ;] 

Bardziej chodzi o to że Leony z 2.0 mogą sie wyprzedać, plus promocyjne finansowanie jest do końca marca, a nie wiadomo jakie ceny będzie miała nowa Octavia i co będzie oferować (na pewno będą tylko silniki 1.5 w tym roku z tego co mi mówiono )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szuwar333 napisał(a):

Bardziej chodzi o to że Leony z 2.0 mogą sie wyprzedać, plus promocyjne finansowanie jest do końca marca, a nie wiadomo jakie ceny będzie miała nowa Octavia i co będzie oferować (na pewno będą tylko silniki 1.5 w tym roku z tego co mi mówiono )

Jak się podoba, warunki są ok, to brać. DCC tak ma , że stuka . Ja już tego nie słyszę. 
Cupra/seat ma wadę , jest mało serwisów , drogo, i dzikie godziny pracy. 8-16, w sobotę zapomnij o przeglądzie,  🤪 albo elektryk jest w wybrane dni itp…. Może się nie będzie psuć 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szuwar333 napisał(a):

Bardziej chodzi o to że Leony z 2.0 mogą sie wyprzedać, plus promocyjne finansowanie jest do końca marca, a nie wiadomo jakie ceny będzie miała nowa Octavia i co będzie oferować (na pewno będą tylko silniki 1.5 w tym roku z tego co mi mówiono )

 

Zaczynasz wpadać w pułapkę... chcesz kupić promocję czy najfajniejsze auto dla Ciebie ;] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, szuwar333 napisał(a):

Dzwonili własnie do mnie z Cupry i dodatkowo zaoferowali pakiet 10k zł na akcesoria:P jak kupie do końca miesiąca ;)

Jeżeli poza decybelami wszystko pasuje to brałbym bez zastanowienia.

Nie moja brocha, masz swoje założenia to się ich trzymasz, ale czy obecne Bravo jest takie ciche i przyzwyczaiłeś się do tego, że tak o decybele walczysz?

Trochę marudzisz jak na planowane przebiegi, wymagania i posiadaną kasę do wydania.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał(a):

Trochę marudzisz jak na planowane przebiegi, wymagania i posiadaną kasę do wydania.

;] dlatego najlepiej brać dacię joger, przynajmniej jesteś pewny że tanio zapłaciłeś i jest jak jest

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bielaPL napisał(a):

;] dlatego najlepiej brać dacię joger, przynajmniej jesteś pewny że tanio zapłaciłeś i jest jak jest

Z 1 strony masz rację, a z 2 nierealnej poprzeczki nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 11:30, szuwar333 napisał(a):

 

* Kia Proceed - mały bagażnik (ma dużo schowków) - nie jeździłem, więc nie wiem jak zawieszenie itp.

 

O tym możesz zapomnieć, bo po prostu już nie zamówisz GT, zostało kilka w salonach w PL, a słabsze GT-Line kastrują na 140KM.

A bagażnika ma 600l liczony że schowkami, w rzeczywistości jest płytki bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 17:18, szuwar333 napisał(a):

Myślałem że napęd jest na stałe - w salonie Cupry sprzedawca mówił ze w nowym Haldex'ie napęd nie jest dołączany i różnica spalania względem wersji FWD to było ok 2-3l  + zmniejsza bagażnik (mowa tu o Cuprze Formentor) , podwyższa masę i jest  kolejna rzecz którą trzeba serwisować i może się zepsuć. Nie jeździłem dużo z 4x4  może dlatego nie doceniam tego napędu i widzę głównie wady.

Nie odrzucam Kodiaqa - jego ogromnym plusem to fizyczne przyciski. Muszę podjechać do Skody i obejrzeć/przejechać się tym autem

 

 

Nawet 2,5 litra więcej (w co nie wierzę) to przy 12 000 km rocznie wychodzi 150 zł brutto miesięcznie więcej na paliwo. Przy całościowych kosztach użytkowania temat wg mnie pomijalny.

Wg mnie max co spali więcej to 1,5 litra i to w mieście. Na trasie będzie mniej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.