Skocz do zawartości

Jaki wosk dla amatora?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zastosować jakiś bardziej "profesjonalny" wosk na samochód, bardziej trwały, który by coś ochraniał lakier. Warunek: łatwy do samodzielnej aplikacji bez żadnych narzędzi - nie chcę ryzykować jakiegoś przytarcia lakieru, jestem totalnym amatorem pod tym względem. A na razie nie chcę wydawać np 2 tyś zł na ceramikę czy inne zabezpieczenia. Znalazłem coś takiego jak Ceramikker. Opinie niby dobre. Ale może jest coś lepszego a tańszego? A może nie?🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie kładł to najważniejsze jest przygotowanie czyli odtłuszczenie lakieru.

 

Dobry szapon np ADBL Tangy. 
 

Ja polecę powłokę z Sonaxu PNS https://allegro.pl/oferta/sonax-profiline-polymer-net-shield-340ml-powloka-12844521566. Prosty w nałożeniu trwały , ładnie przyciemnia lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, angrius napisał(a):

Chciałbym zastosować jakiś bardziej "profesjonalny" wosk na samochód, bardziej trwały, który by coś ochraniał lakier. Warunek: łatwy do samodzielnej aplikacji bez żadnych narzędzi - nie chcę ryzykować jakiegoś przytarcia lakieru, jestem totalnym amatorem pod tym względem. A na razie nie chcę wydawać np 2 tyś zł na ceramikę czy inne zabezpieczenia. Znalazłem coś takiego jak Ceramikker. Opinie niby dobre. Ale może jest coś lepszego a tańszego? A może nie?🤷

Doradzono mi kiedyś Finish Kare Hi-Temp i jestem bardzo zadowolony. Nakłada i dociera się bardzo łatwo. Nie brudzi, nie przysycha a jest bardzo trwały. Na klasyku mam go już 3-sezon położonego :bzik:. Na aucie żony, którym jeździ codziennie trzyma się ponad pół roku. Oczywiście przed położeniem trzeba auto dobrze wyczyścić i odtłuścić.

Na wosk często kładę detailera, aby pogłębić efekt.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sherif napisał(a):

Doradzono mi kiedyś Finish Kare Hi-Temp i jestem bardzo zadowolony. Nakłada i dociera się bardzo łatwo. Nie brudzi, nie przysycha a jest bardzo trwały. Na klasyku mam go już 3-sezon położonego :bzik:. Na aucie żony, którym jeździ codziennie trzyma się ponad pół roku. Oczywiście przed położeniem trzeba auto dobrze wyczyścić i odtłuścić.

Na wosk często kładę detailera, aby pogłębić efekt.

 

moge wpasc z teselka ? :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, angrius napisał(a):

Warunek: łatwy do samodzielnej aplikacji bez żadnych narzędzi

Ja używam HarlyWAX - nakłada się banalnie, przypomina to smarowanie auta masłem. Po kilku minutach przecierasz 3 razy mikrofibrą i gotowe. Nie wiem czy schodzi mi więcej niż 10 minut, żeby nałożyć i wypolerować Vitare.

Trzyma się dobrzez przez kilkanaście tygodni.

 

I tak jak @sherif pisze powyżej o swoim - ten mój kupiłem chyba w 2014 roku :), nakładam 2-3 razy w roku na 2-3 auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zastosować jakiś bardziej "profesjonalny" wosk na samochód, bardziej trwały, który by coś ochraniał lakier. Warunek: łatwy do samodzielnej aplikacji bez żadnych narzędzi - nie chcę ryzykować jakiegoś przytarcia lakieru, jestem totalnym amatorem pod tym względem. A na razie nie chcę wydawać np 2 tyś zł na ceramikę czy inne zabezpieczenia. Znalazłem coś takiego jak Ceramikker. Opinie niby dobre. Ale może jest coś lepszego a tańszego? A może nie?

A jako amator zrobisz przed woskiem
Mycie
Deironizacje
Glinkowanie
Odtluszczenie
Czyli masz jakieś 4h lekko licząc na szmaci.
?

Jak nie to kup jakiś quickdetailer.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam to

 

Bardzo latwa aplikacja i odpycha wode 3 miesiace, zaden wosk na mokro tyle nie wytrzyma co ten

Znaczy, k2,  sonax , tenzi itp bo jakies inne drogie nie testowalem ale ten rewelacja 

 

Siedzi 3 miesiace a to tylko Quick wax

ADBL Ceramic QD Quick Detailer 1L

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fusso Coat polecony wyżej jest mega trwały ale też cholernie ciężki w aplikacji. Potrafi tworzyć jakieś mazy i cienie po dotarciu na ciemnych lakierach i w sumie diabli wiedzą jaka jest tego przyczyna.

 

Z łatwych wosków to polecone wyżej:

 

Collinite 476s

Finish Kare hi-temp

 

Oba przy dobrym przygotowaniu lakieru posiedzą 6 miesięcy, aplikacja z tych prostszych, ciężko coś spaprać.

 

Z "letnich" wosków 2tyg temu kładłem Funky Witch paradise gloss.

Aplikacja bajeczna- wosk się kładzie jak masełko. Spokojnie aplikujemy na pół auta i dopiero docieramy, pylenie prawie zerowe. Sama przyjemność i wosk pachnie owocami leśnymi ;)

Niby 3 miesiące ma poleżeć, zobaczymy.

Na razie moje wrażenia są takie, że look i zrzut wody na tym wosku są świetne.

20240505_143923.jpg

20240505_143950.jpg

Edytowane przez sowik85
Dodanie foto
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaWeR napisał(a):


A jako amator zrobisz przed woskiem
Mycie
....
Itd
Jak nie to kup jakiś quickdetailer.

 

Ja polecę ADBL Synthetic Spray Wax. Odkryłem go w tym roku, rewelacja. Myjemy auto i w dodatkowe 20 min oblecimy je całe tym woskiem. 

Nakład pracy znikomy, opcja na złe dotarcie- minimalna.

Fajny look i zrzut wody na jakiś miesiąc- półtora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk będzie się trzymał pod warunkiem mycia szamponem o neutralnym Ph. Jak ktoś myje agresywną chemią to każdy wosk zejdzie szybciej niż później. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo z ceramika 9h,

Np aktywna piana jest bardzo agresywna  na stacji benzynowej czy jakis myjniach recznych skraca żywotność ceramiki , wiec jak ktos obiecuje ceramike na 3 lata to zależy....jak sie dba i czym sie myje i jak myje.

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2024 o 17:36, vanice77 napisał(a):

To samo z ceramika 9h,

Np aktywna piana jest bardzo agresywna  na stacji benzynowej czy jakis myjniach recznych skraca żywotność ceramiki , wiec jak ktos obiecuje ceramike na 3 lata to zależy....jak sie dba i czym sie myje i jak myje.

Do ceramiki są specjalne szampony i piany o neutralnym pH.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ceramiki są specjalne szampony i piany o neutralnym pH.

Ale nie na ogólnie dostępnych myjniach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, r1sender napisał(a):

Do ceramiki są specjalne szampony i piany o neutralnym pH.

Do ceramiki to akurat nie neutralny, jak się  przytka to tylko kwaśny 🤪

 

Neutral to do wosków co by nie zmyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, r1sender napisał(a):

Do ceramiki są specjalne szampony i piany o neutralnym pH.

Czy potem można myć na myjni automatycznej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sdss napisał(a):

Do ceramiki to akurat nie neutralny, jak się  przytka to tylko kwaśny 🤪

 

Neutral to do wosków co by nie zmyć.

O pianie pisałem:skromny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, r1sender napisał(a):

Wszystko można ale ceramika to nie jest pancerz nie wiadomo jaki. 

Młody chce zrobić w moim, trudno, i tak będę jeździł na myjnie automatyczne ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Młody chce zrobić w moim, trudno, i tak będę jeździł na myjnie automatyczne ;]

 

Na takie to ja mogę 20 letnim busem jeździć, przynajmniej dach mi umyje :hehe: osobówki za cholerę nie. Pomijam, że te szczoty nie domywają w załamaniach. Jeżdżę od kilku lat na bezdotykową pod domem i nie wiem od czego to zależy ale chemia jest nierówna. Raz brud rozpuszcza aż miło, innym razem wcale. Osobowe też tam myję ale jadę ze swoją chemią, pianownicą, wiaderkami, rękawicą i szmatami.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2024 o 21:38, Jettison napisał(a):

 

Wosk dobry, ale z tych trudniejszych.

Co ważne, długo się trzyma i nawet jak myję pianą aktywną i później proszkiem na myjni bezdotykowej, to od razu go nie zmywa tylko widać efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał(a):

 

Wosk dobry, ale z tych trudniejszych.

Co ważne, długo się trzyma i nawet jak myję pianą aktywną i później proszkiem na myjni bezdotykowej, to od razu go nie zmywa tylko widać efekt. 

Czy trudny, może faktycznie więcej trzeba popracować niż z jakimś mleczkiem, ale moim zdaniem warto. Faktycznie do roku widać efekt. Ja do tego wosku zacząłem stosować quick detailer zaraz po myciu i wygląda to naprawdę bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy odpisać, bo tutaj są spece a ja jestem amatoryszczyzna.
Dwa przypadki - wosk ten sam: SOFT99 Pearl Metallic.
Przypadek 1:
Przygotowanie powierzchni - mycie ręczne, następnie glinka, następnie Meguiar's Ultimate Compound, następnie wosk.
Trzymało się na samochodzie około 9 miesięcy,przy czym całą zimę bo zrobione jakoś na jesieni. Przy myciu aktywną pianą na ręcznej myjni używałem wosku na gorąco.
Przypadek 2:
Ponieważ jeszcze minimalnie kropelkowało, a czasu nie miałem, umyłem porządnie ręcznie, nałożyłem sam wosk, po 3 miesiącach już ledwo wspomnienie wosku jest, a również bezdotykowo + wosk na gorąco.

Do czego dążę - myślę, że istotne jest przygotowanie powierzchni, nawet ważniejsze od użytych materiałów. U mnie w/w zestaw ładnie się nakłada, efekt jest przyjemny.
Efekt(na masce to jest rosa po nocy).
IMG_20221015_093957(1).png.ea911fa1926d6773b2c5cf008322a523.png

Edytowane przez AstraC
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2024 o 22:56, sdss napisał(a):

Co byś nie kładł to najważniejsze jest przygotowanie czyli odtłuszczenie lakieru.

 

Dobry szapon np ADBL Tangy. 
 

Ja polecę powłokę z Sonaxu PNS https://allegro.pl/oferta/sonax-profiline-polymer-net-shield-340ml-powloka-12844521566. Prosty w nałożeniu trwały , ładnie przyciemnia lakier.

 

Tez polecam,  trwałość lepsza niż np coolnite 476s a nakłada się nieporównywalnie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidzia napisał(a):

 

Tez polecam,  trwałość lepsza niż np coolnite 476s a nakłada się nieporównywalnie łatwiej.

Potem BSD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś środek do usuwania plam po twardej wodzie z czarnego lakieru i szyb możecie polecić? Niestety na jedno auto delikatnie haczy jeden tryskacz od trawnika i robią się na szybie i lakierze białe zacieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AkuQ napisał(a):

A jakiś środek do usuwania plam po twardej wodzie z czarnego lakieru i szyb możecie polecić? Niestety na jedno auto delikatnie haczy jeden tryskacz od trawnika i robią się na szybie i lakierze białe zacieki. 

Adbl Tangy szampon lub WSR. Po myciu osusz auto ręcznikiem , tanie i dobre są z moje auto .

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AkuQ napisał(a):

A jakiś środek do usuwania plam po twardej wodzie z czarnego lakieru i szyb możecie polecić? Niestety na jedno auto delikatnie haczy jeden tryskacz od trawnika i robią się na szybie i lakierze białe zacieki. 

Wyregulować armatkę, jak sięga szyb to chyba nie jest delikatnie ;).

Najlepiej przetrzeć od razu mikrofibrą, ale przy podlewaniu może to być kłopotliwe, więc na mokro i przetrzeć. Czasem delikatne osady możny detaillerem usunąć i szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

Wyregulować armatkę, jak sięga szyb to chyba nie jest delikatnie ;).

Najlepiej przetrzeć od razu mikrofibrą, ale przy podlewaniu może to być kłopotliwe, więc na mokro i przetrzeć. Czasem delikatne osady możny detaillerem usunąć i szmatką.

Tryskacz już regulowałem, ale to deko skomplikowane, bo nawodnienie było zrobione, a za 2 lata powstała altana z fotowoltaiką i pod nią stoją auta, jak zmienię dyszę na mniejszą to nie dolewa do ogrodzenia i na moich piachach schnie trawa w mig, jak dolewa tam gdzie chcę to przy obracaniu zahacza o auto. Musiałbym pokombinować  i dać krótszą dyszę i poprowadzić jeden tryskacz który by dolewał w przeciwnym kierunku (do domu), żeby pokrycie było. Szukam opcji (z racji leń) czy nie szybciej umyć auto raz na jakiś czas środkiem-odplamiaczem. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, AkuQ napisał(a):

Tryskacz już regulowałem, ale to deko skomplikowane, bo nawodnienie było zrobione, a za 2 lata powstała altana z fotowoltaiką i pod nią stoją auta, jak zmienię dyszę na mniejszą to nie dolewa do ogrodzenia i na moich piachach schnie trawa w mig, jak dolewa tam gdzie chcę to przy obracaniu zahacza o auto. Musiałbym pokombinować  i dać krótszą dyszę i poprowadzić jeden tryskacz który by dolewał w przeciwnym kierunku (do domu), żeby pokrycie było. Szukam opcji (z racji leń) czy nie szybciej umyć auto raz na jakiś czas środkiem-odplamiaczem. 😆

Trzeba dołożyć drugą. Sumarycznie wyjdzie mniej czasu niż mycie auta w perspektywie kilku lat ;).

Ja mam mocno powycinany teren, podjazd pod kątem, ale dysze mam po dwie z każdej strony wzdłuż kostki. Na kostkę zachodzi po kilka cm, ale auta nie rusza .. chyba, że ktoś na trawniki stanie to ma myjnie :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.