Skocz do zawartości

Zakup skoda fabia 1.0tsi 115km - obecne rabaty? ktoś ze Skody? ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rodzice zmieniają auto - wybór ostatecznie padł na skoda fabia 1.0tsi 115km. Tak swoją drogą bardzo przyjemne autko.

Ostatni raz kupowałem nowe auto "w innych czasach" 😄 - czy możecie podpowiedzieć z doświadczenia na jakie rabaty teraz można liczyć?

 

Jeśli chodzi o więcej szczegółów

Skoda Fabia 1.0tsi 115KM MANUAL, wersja wyposażenia SELECTION

+ pakiet Comfort Plus
+ skórzana, wielofunkcyjna kierownica

+ zestaw z pełnowymiarowym kołem

 

A może jest ktoś z AK pracujący w Skodzie, kto byłby chętny na sfinalizowanie transakcji na obustronnie korzystnych warunkach? ;)
Mogę dojechać do dowolnego salonu.

Zakup za gotówkę, lub z krótkim finansowaniem (jeśli będzie opłacalne - do dogadania)

Edytowane przez 00Tom00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 00Tom00 zmienił tytuł na Zakup skoda fabia 1.0tsi 115km - obecne rabaty? ktoś ze Skody? ;)
3 minuty temu, 00Tom00 napisał(a):

Bo to autko dla starszych osób, które są przwyczajone do manuala. 

To warto, żeby w drugiej połowie życia zaznały komfortu i przyzwyczaiły się do automatu ;) 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mrBEAN napisał(a):

To warto, żeby w drugiej połowie życia zaznały komfortu i przyzwyczaiły się do automatu ;) 

Co kto lubi... nie każdy musi mieć/chciec automat - nie ma sensu na siłę kogoś uszczęśliwiać (przymiarki byly). 

Zresztą, to nie tego dotyczy post. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 00Tom00 napisał(a):

Co kto lubi... nie każdy musi mieć/chciec automat - nie ma sensu na siłę kogoś uszczęśliwiać (przymiarki byly). 

Jesteś pewny, że Twoi rodzice lepiej od przedpiszców wiedzą czego chcą? O święta Naiwności... 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie chciałem dsg, nie brałem pod uwagę, przypadek trafił, że mam 1.5 tsi z dsg  i kurcze, przez ostatnie 30 kkm ani razu nie przywaliłem z laćka szukając sprzęgła;), przestawiłem się po kilku metrach jazdy, teraz jak czasami jadę manualem to brak jednak dsg;)

to uzależnia....

pytanie ile wytrzyma skrzynia

przy 1.0 tsi dają dq200? właśnie taką mam, podobno strasznie wadliwa... zobaczymy ile wytrzyma

a w temacie to już kwota pod 90 kzł, kurcze sporo jak na fabię, nie chcą poczekać na dustera? Wygodniej będzie im wsiadać, wysiadać, albo kamiqa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 62545tomasz napisał(a):

pytanie ile wytrzyma skrzynia

przy 1.0 tsi dają dq200? właśnie taką mam, podobno strasznie wadliwa... zobaczymy ile wytrzyma

Miałem w Atece,  przez 6 lat/100kkm zero problemów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, 00Tom00 napisał(a):

Co kto lubi... nie każdy musi mieć/chciec automat - nie ma sensu na siłę kogoś uszczęśliwiać (przymiarki byly). 

Zresztą, to nie tego dotyczy post. 

Strach przed nieznanym ;) 

Ale rozumiem 👍😎

Podzwoń po salonach, będziesz miał rozeznanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, 62545tomasz napisał(a):

 

a w temacie to już kwota pod 90 kzł, kurcze sporo jak na fabię

 

Sporo, zgadzam się. Tylko tyle, że teraz wszystkie mniejsze kompakty pod tyle niestety podchodzą po wybraniu minimum przydatnego wyposażenia.

Byli zdecydowani na yariske (też okolice 85kzl), ale po przejechaniu się odpadła... strasznie wykończona i głośna (wypada gorzej niż ich dotychczasowa yariska z 2006r). Z zewnątrz owszem ładna, ale co z tego...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki dorzuca. To się dobrze sprzedaje więc ja bym nie liczył na duże rabaty. Niech dorzuca jakiś pakiet serwisowy albo zniżki na serwis. BTW brać dsg na stare lata. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec też nie chciał automatu, rozmowa jak z betonowym klocem - nie i już.

Po tygodniu jazdy dziękował, że go namówiliśmy, już nigdy więcej manualu...

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, goden napisał(a):

Mój ojciec też nie chciał automatu, rozmowa jak z betonowym klocem - nie i już.

Po tygodniu jazdy dziękował, że go namówiliśmy, już nigdy więcej manualu...

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma to jak męczyć się na stare lata z manualem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wujek napisał(a):

Nie ma to jak męczyć się na stare lata z manualem 

 

 

Straszna meczarnia, szczegolnie jak mieszkaja w mniejszym miescie i robia pewnie max kilka kkm rocznie...

Dolozysz im ta dyche do automatu ?

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Na tego juz po FL do produkcji?

Nie wiem czy do produkcji, czy taki który już zjechał z taśmy (standardowe wersje chyba klepią na stock też). Ale na pewno polift rocznik 2024.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co będzie nowego w FL ?

 

Słowa mojej żony: "a nie mówiłam"....

po 1500km pierwsze kontrolki:

1. EPC - "gasła i zaświecała się" - teraz non stop

2. kontrolka silnika - pomarańczowa - non stop

3. po przekroczeniu 50km/h tempomat z wykrzyknikiem.

 

Masakra, w środę na serwis bo w sobotę już nie mieli czasu.

 

PS

W taczce i mégane przez te 5 lat nic nie wyskoczyło ehhhhh

Zyeb........ dostałem, że szajs kupiłem i a nie mówiłam itd. itp. - bzykanka nie będzie przez dłuższy czas 😂

 

PS

poprzedni pancerwagen miał być ostatni, ale ten na bank nim będzie 😁

  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Camel napisał(a):

po 1500km pierwsze kontrolki:

1. EPC - "gasła i zaświecała się" - teraz non stop

2. kontrolka silnika - pomarańczowa - non stop

3. po przekroczeniu 50km/h tempomat z wykrzyknikiem.

 

Masakra, w środę na serwis bo w sobotę już nie mieli czasu.

A było wziąć Yarisa :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Straszna meczarnia, szczegolnie jak mieszkaja w mniejszym miescie i robia pewnie max kilka kkm rocznie...
Dolozysz im ta dyche do automatu ?
 
Raczej nie chodzi o pieniądze, tylko o moc przyzwyczajenia i strach przed nowościami starszych osób.

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ghost2255 napisał(a):

A było wziąć Yarisa :cfaniak:

Trzeba, przekombinowałem i mam karę - będę jechał na "ręcznym", aż nie kupię czegoś innego 😭

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2024 o 20:33, 00Tom00 napisał(a):

Co kto lubi... nie każdy musi mieć/chciec automat - nie ma sensu na siłę kogoś uszczęśliwiać (przymiarki byly). 

Zresztą, to nie tego dotyczy post. 


Chodzi o to, że przyzwyczajenie do automatu to dwa dni.

A nie umniejszając seniorowi, to właśnie starsze dziady najczęściej się widuje piłujące sprzęgło ;)

Automat jest właśnie najlepszy dla starszych osób.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2024 o 20:24, mrBEAN napisał(a):

To warto, żeby w drugiej połowie życia zaznały komfortu i przyzwyczaiły się do automatu ;) 

Moi rodzice też mają w planach auto i "żadnego automatu !". Ktoś nie chce to nie chce i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2024 o 21:24, kravitz napisał(a):


Chodzi o to, że przyzwyczajenie do automatu to dwa dni.

A nie umniejszając seniorowi, to właśnie starsze dziady najczęściej się widuje piłujące sprzęgło ;)

Automat jest właśnie najlepszy dla starszych osób.

"To jak będziesz stary to sobie kupisz. My lubimy zmieniać biegi." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2024 o 20:18, PawelWaw napisał(a):

A czemu manual ?

 czemu nie zproponowałeś od razu Sresli.... może człek starszy i woli wjchę od automatu.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafciojuve napisał(a):

Moi rodzice też mają w planach auto i "żadnego automatu !". Ktoś nie chce to nie chce i koniec.

Ich problem 😁

Elektryka zaproponuj w takim razie 😁

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ariibyd napisał(a):

 czemu nie zproponowałeś od razu Sresli.... może człek starszy i woli wjchę od automatu.... 

 

Woleć można mając porównanie, a najczęściej jest brak wiedzy tylko domysły. 
I jeśli są doświadczenia, to później można i trzeba szanować preferencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź daruj/cię sobie skode. Moja żona dziś w Plichcie spędziła 4.5h.

Wkurw......na na mnie jak ch...... Nic nie zrobili - tylko testowali kompa i wgrali nowe oprogramowanie i jak błąd się powtórzy to zamówią nowego kompa - no rzesz ch....

To nie wiedzą odrazu, że padł.

 

Nigdy więcej VAG !!!!

 

PS

Mam przepiiiip, rolka E12 przez 6 lat - NIC !!!! Tylko klocki raz żona zmieniała ehhhhh

 

PS2

Noi ch.... , że rdzewieje, jak i tak zmieniamy auta po około 5-6 latach max ( raz tylko 😎😎 ehhhhhh

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Camel napisał(a):

Weź daruj/cię sobie skode. Moja żona dziś w Plichcie spędziła 4.5h.

Wkurw......na na mnie jak ch...... Nic nie zrobili - tylko testowali kompa i wgrali nowe oprogramowanie i jak błąd się powtórzy to zamówią nowego kompa - no rzesz ch....

To nie wiedzą odrazu, że padł.

 

Nigdy więcej VAG !!!!

A było wziąć...wiesz co.

;]

 

 

A potem ludzie się dziwią, że tyle Toyot się sprzedaje, jak to ma plastikowe wnętrze i słabe wygłuszenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ghost2255 napisał(a):

A było wziąć...wiesz co.

;]

 

 

A potem ludzie się dziwią, że tyle Toyot się sprzedaje, jak to ma plastikowe wnętrze i słabe wygłuszenie. 

 

 

Tak ma, ale jeździ. Żadne zaciski się nie zapiekają i tak dalej ...

Moja miała Fabie 2003 od nowości i to samo było.

Teściu ma Octavię 2010 jakoś i tam wszystko chyba było robione mimo przebiegu 100kkm, nawet dach lakierowany bo korozja, klapa tylnią dziury i tak dalej.

 

 

Nic się nie zmieniło, jednak YARIS po 6-8 latach miał nad tylną belką przeżarte wszystko, ale mechanicznie do 200 000km nic nie było robione :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Camel napisał(a):

Nic się nie zmieniło, jednak YARIS po 6-8 latach miał nad tylną belką przeżarte wszystko, ale mechanicznie do 200 000km nic nie było robione :) 

Niestety trzeba jak za czasów PRL - prosto z salonu na konserwację. Wtedy masz spokój. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Niestety trzeba jak za czasów PRL - prosto z salonu na konserwację. Wtedy masz spokój. 

10 lat i musieliśmy sprzedać Yarisa za bezcen. Nigdy więcej.

Był z Japonii, więc słabe blachy.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

10 lat i musieliśmy sprzedać Yarisa za bezcen. Nigdy więcej.

Był z Japonii, więc słabe blachy.

 

Mam kolejna Toyotę. Uważam, że konieczność konserwacji jest do zaakceptowania w perspektywie dłuższego użytkowania bezawaryjnego auta. 

Finansowo nie rujnuje w przypadku nowego lub bardzo zdrowego auta. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

10 lat i musieliśmy sprzedać Yarisa za bezcen. Nigdy więcej.

Był z Japonii, więc słabe blachy.

 


Gdybym teraz kupował nową Toyotę to po wydaniu auta przez salon odrazu pojechałbym robić konserwację. Nowe auto to pewnie cena niższa.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2024 o 00:09, Camel napisał(a):

 

Tak ma, ale jeździ. Żadne zaciski się nie zapiekają i tak dalej ...

Moja miała Fabie 2003 od nowości i to samo było.

Teściu ma Octavię 2010 jakoś i tam wszystko chyba było robione mimo przebiegu 100kkm, nawet dach lakierowany bo korozja, klapa tylnią dziury i tak dalej.

 

 

Nic się nie zmieniło, jednak YARIS po 6-8 latach miał nad tylną belką przeżarte wszystko, ale mechanicznie do 200 000km nic nie było robione :) 

Znajomy kupił teraz nową corolle cross i po 2kkm wylał się amortyzator 😄

Serwis od ręki nie ma, musi zamówić - ok. 2 tygodnie.

Wymienią tylko 1 sztukę bo za mały przebieg 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pakuu1 napisał(a):

Znajomy kupił teraz nową corolle cross i po 2kkm wylał się amortyzator 😄

Serwis od ręki nie ma, musi zamówić - ok. 2 tygodnie.

Wymienią tylko 1 sztukę bo za mały przebieg 😄


Koleżanka kupiła Yarisa Cross i po 4 dniach z nowym autem kuna przegryzła jakiś przewód. 3 tygodnie ma być bez auta…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pakuu1 napisał(a):

Znajomy kupił teraz nową corolle cross i po 2kkm wylał się amortyzator 😄

Serwis od ręki nie ma, musi zamówić - ok. 2 tygodnie.

Wymienią tylko 1 sztukę bo za mały przebieg 😄

Czemu mieliby wymieniać 2 szt. przy tak znikomym przebiegu? Ja też miałem wymieniany amortyzator w Yarisie.

Tylko przy mniejszym przebiegu ;]. Zaraz po wyjeździe z salonu zgłosiłem stukanie. Też wymienili 1szt, to logiczne skoro drugi był praktycznie nowy.

I też czekałem ok. 2 tygodnie, ale auto jezdne, więc nie było problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2024 o 11:58, ghost2255 napisał(a):

Niestety trzeba jak za czasów PRL - prosto z salonu na konserwację. Wtedy masz spokój. 

Trzeba, tylko dlaczego producent nie robi tego na etapie produkcji? Zwlaszcza, że ich auta nie są już tanie, a nawet jedne z droższych na tle konkurencji. Rozumiem takie oszczędności w autach typu dacia, no ale jak za glupiego yarisa wołają stówę to już by się nie wydurniali i nie żałowali wosku w profilach, albo 20 mikro metrów lakieru na podłodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, iwik napisał(a):

Trzeba, tylko dlaczego producent nie robi tego na etapie produkcji? Zwlaszcza, że ich auta nie są już tanie, a nawet jedne z droższych na tle konkurencji. Rozumiem takie oszczędności w autach typu dacia, no ale jak za glupiego yarisa wołają stówę to już by się nie wydurniali i nie żałowali wosku w profilach, albo 20 mikro metrów lakieru na podłodze. 

Może problem występuje tylko w Polsce gdzie sypie się dużo jakiegoś syfu w zimie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, iwik napisał(a):

Trzeba, tylko dlaczego producent nie robi tego na etapie produkcji? Zwlaszcza, że ich auta nie są już tanie, a nawet jedne z droższych na tle konkurencji. Rozumiem takie oszczędności w autach typu dacia, no ale jak za glupiego yarisa wołają stówę to już by się nie wydurniali i nie żałowali wosku w profilach, albo 20 mikro metrów lakieru na podłodze. 

Na pierwszy rzut oka wydaje się drogo, ale porównaj Fabię,  Polo czy Clio z porównywalnym wyposażeniem i okaże się, że kosztują podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał(a):

Trzeba, tylko dlaczego producent nie robi tego na etapie produkcji? Zwlaszcza, że ich auta nie są już tanie, a nawet jedne z droższych na tle konkurencji. Rozumiem takie oszczędności w autach typu dacia, no ale jak za glupiego yarisa wołają stówę to już by się nie wydurniali i nie żałowali wosku w profilach, albo 20 mikro metrów lakieru na podłodze. 

 

Bo produkuje i sprzedaje prawie 10 mln aut rocznie i 99%+ nabywcow pewnie nie bedzie czula potrzeby za to doplacac...

Gdyby ktos mial sie w to bawic, to raczej lokalny importer.

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2024 o 10:12, Maciej__ napisał(a):

 

 

Straszna meczarnia, szczegolnie jak mieszkaja w mniejszym miescie i robia pewnie max kilka kkm rocznie...

Dolozysz im ta dyche do automatu ?

 

Przerabiałem to także z moimi rodzicami. Mniejsze miasto, mniejsze odcinki tu też przydaje się automat. Podobnie było wcześniej z przekonaniem sedan- hbk, hbk- SUV i manual-automat. Ojciec nie raz dziękował mi, że go przekonałem ;). Mały SUV i automat to chyba najlepsze połączenie dla starszych osób na miasto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pakuu1 napisał(a):

Znajomy kupił teraz nową corolle cross i po 2kkm wylał się amortyzator 😄

Serwis od ręki nie ma, musi zamówić - ok. 2 tygodnie.

Wymienią tylko 1 sztukę bo za mały przebieg 😄

W maździe koledze też wymienili jedną sztukę 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Camel napisał(a):

W maździe koledze też wymienili jedną sztukę 🤣

 

A po co mieliby wymienic dwie sztuki przy tak niskim przebiegu, skoro tylko jeden sie wylal? :nie_wiem:

Jak oba sa juz mocno zuzyte to co innego, ale roznicy pomiedzy nowym a takim z przebiegiem 2kkm nie bedzie zadnej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Przerabiałem to także z moimi rodzicami. Mniejsze miasto, mniejsze odcinki tu też przydaje się automat. Podobnie było wcześniej z przekonaniem sedan- hbk, hbk- SUV i manual-automat. Ojciec nie raz dziękował mi, że go przekonałem ;). Mały SUV i automat to chyba najlepsze połączenie dla starszych osób na miasto.

 

Ja tego nie neguje, tylko za taka przyjemnosc trzeba jednak odpowiednio doplacic...

Wiekszosc emerytow moze pomarzyc o zakupie nowego auta, a juz o dolezeniu kolejnych 10-20k PLN do AT czy SUVa tym bardziej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ja tego nie neguje, tylko za taka przyjemnosc trzeba jednak odpowiednio doplacic...

Wiekszosc emerytow moze pomarzyc o zakupie nowego auta, a juz o dolezeniu kolejnych 10-20k PLN do AT czy SUVa tym bardziej.

Różnie bywa, czasami wystarczy mniejsze auto wybrać.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.