Skocz do zawartości

Clio z LPG na dojazdy do pracy


cumel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pomysł na zmianę auta.

Obecnie Giulietta 2.0 180KM. Do pracy i z powrotem mam 100km dziennie. Jako że alfa już wiekowa bo 2011 albo 12r.

Przeglądnąłem nowe do 100kzł i w sumie najbardziej to mi Clio z lpg się podoba ;]  Po dodaniu wyposażenia wychodzi mi 95kzł ;]

Tylko czy to 100KM pojedzie po S?  Jeździł ktoś?

Bo 80% mojej trasy jest po S. Więc 100KM może się okazać posranym pomysłem :] 

Jakieś pomysły do 100kzł  tylko bez pure-tech proszę a to pewnie z 70% ma pod maską ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cumel napisał(a):

Tylko czy to 100KM pojedzie po S?  Jeździł ktoś?

Bo 80% mojej trasy jest po S. Więc 100KM może się okazać posranym pomysłem :] 

Mam nie Clio, a Captura i uważam, że jazda nim po S czy A to posrany pomysł.

Clio pewnie trochę niższe i lżejsze, ale skrzynia raczej ta sama, a z tego co mi świta lubisz zapier...

Pojechać oczywiście pojedzie, pytanie z jakimi V chcesz się poruszać i odczucia wynieść z tej jazdy.

Jazda po S-ce starą Insignią 1,4 LPG przy Capturze 1.0 LPG, to zupełnie inny wymiar podróży.

Widać co do czego stworzone.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cumel napisał(a):

Mam pomysł na zmianę auta.

Obecnie Giulietta 2.0 180KM. Do pracy i z powrotem mam 100km dziennie. Jako że alfa już wiekowa bo 2011 albo 12r.

Przeglądnąłem nowe do 100kzł i w sumie najbardziej to mi Clio z lpg się podoba ;]  Po dodaniu wyposażenia wychodzi mi 95kzł ;]

Tylko czy to 100KM pojedzie po S?  Jeździł ktoś?

Bo 80% mojej trasy jest po S. Więc 100KM może się okazać posranym pomysłem :] 

Jakieś pomysły do 100kzł  tylko bez pure-tech proszę a to pewnie z 70% ma pod maską ;]

 

Pojedzie bez problemu :ok:.

Zrobiłem takim Clio noPB ok 2kkm po Portugalii rok temu.

Do 120-130km/h było całkiem cicho i sprawnie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na zmianę auta.
Obecnie Giulietta 2.0 180KM. Do pracy i z powrotem mam 100km dziennie. Jako że alfa już wiekowa bo 2011 albo 12r.
Przeglądnąłem nowe do 100kzł i w sumie najbardziej to mi Clio z lpg się podoba ;]  Po dodaniu wyposażenia wychodzi mi 95kzł ;]
Tylko czy to 100KM pojedzie po S?  Jeździł ktoś?
Bo 80% mojej trasy jest po S. Więc 100KM może się okazać posranym pomysłem :] 
Jakieś pomysły do 100kzł  tylko bez pure-tech proszę a to pewnie z 70% ma pod maską ;]
Skoro chcesz nowe, to zamiast pytać na forum, idź do salonu, wypożycz na weekend i pojeździj. Przesiadka z Giulietty na pewno będzie bólem, ale do Twojego celu taki silniczek się nada.
Ja jestem mega zaskoczony gównianym pure techem w wersji 130KM z automatem 8 biegowym w ważącym 1,5 tony C5Aircross, naprawdę nic mu nie brakuje.
Pamiętajmy, że 20 lat temu jeździliśmy po A i S 60 KM puntami, polówkami, itp, i to z rodzinami, więc nie cudujmy. 100 KM to nie mało, a auto lekkie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na S max dopuszczalna prędkość to 120 km/h. Czemu miałby sobie taki silnik nie poradzić? Z resztą w Renault jest możliwość wypożyczenia samochodu na 24 godziny i co za problem samemu się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wojtas_BB napisał(a):

Skoro chcesz nowe, to zamiast pytać na forum, idź do salonu, wypożycz na weekend i pojeździj. Przesiadka z Giulietty na pewno będzie bólem, ale do Twojego celu taki silniczek się nada.
Ja jestem mega zaskoczony gównianym pure techem w wersji 130KM z automatem 8 biegowym w ważącym 1,5 tony C5Aircross, naprawdę nic mu nie brakuje.
Pamiętajmy, że 20 lat temu jeździliśmy po A i S 60 KM puntami, polówkami, itp, i to z rodzinami, więc nie cudujmy. 100 KM to nie mało, a auto lekkie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

 

Dokladnie, najgorsze co mozna zrobic to pytac tutaj, zamiast zwyczajnie isc sie przejechac i ocenic samemu ;]

Na AK sie dowie, ze bez 200KM na dojazdy do roboty, to nie ma sensu podchodzic ;l

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Dokladnie, najgorsze co mozna zrobic to pytac tutaj, zamiast zwyczajnie isc sie przejechac i ocenic samemu ;]

Na AK sie dowie, ze bez 200KM na dojazdy do roboty, to nie ma sensu podchodzic ;l

Ale ja sam uważam że bez 200KM będzie ciężko ;] liczyłem że to potwierdzicie ;] Nic, po południu się wybiorę do salonu :]

31 minut temu, r1sender napisał(a):

Przecież na S max dopuszczalna prędkość to 120 km/h. Czemu miałby sobie taki silnik nie poradzić? 

Taaaa zwłaszcza o 5rano jak jest pusto ;]   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cumel napisał(a):

Ale ja sam uważam że bez 200KM będzie ciężko ;] liczyłem że to potwierdzicie ;] 

Czyli tylko ja pomogłem? ;]:ok:

Edytowane przez ZUBERTO
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, cumel napisał(a):

Ale ja sam uważam że bez 200KM będzie ciężko ;] liczyłem że to potwierdzicie ;] Nic, po południu się wybiorę do salonu :]

Taaaa zwłaszcza o 5rano jak jest pusto ;]   

 

OK, to mysle, ze smialo mozesz sobie darowac ta wizyte ;] :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cinek napisał(a):

Pogoda tak piękna że się o jednoślad prosi

Właśnie sam rozważam kupno jakiegoś maxi skutera 125 lub mocniejszego trójkołowca na kat. B. Mam kumulację remontów i powrót do domu zajmuje więcej czasu (wcześnie rano jest jeszcze w miarę).

Z resztą najwięcej remontów i innych inwestycji robią w okresie letnim więc idealny okres na zamianę 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cumel napisał(a):

Ale ja sam uważam że bez 200KM będzie ciężko ;] liczyłem że to potwierdzicie ;] Nic, po południu się wybiorę do salonu 

Ciężko, żeby być przeważnie pierwszym, ale do turlania się zgodnie z przepisami w pojedynkę wystarczy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stig napisał(a):

Ciężko, żeby być przeważnie pierwszym, ale do turlania się zgodnie z przepisami w pojedynkę wystarczy. 

 

Do turlania w pojedynke zgodnie z przepisami, wystarczylaby spokojnie wolnossace wersja tego silnika ;)

To naprawde calkiem sprawnie jezdzi :ok:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Do turlania w pojedynke zgodnie z przepisami, wystarczylaby spokojnie wolnossace wersja tego silnika ;)

To naprawde calkiem sprawnie jezdzi :ok:

 

Mała masa równie ważna co moc 😎

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cumel napisał(a):

Mam pomysł na zmianę auta.

Obecnie Giulietta 2.0 180KM. Do pracy i z powrotem mam 100km dziennie. Jako że alfa już wiekowa bo 2011 albo 12r.

Przeglądnąłem nowe do 100kzł i w sumie najbardziej to mi Clio z lpg się podoba ;]  Po dodaniu wyposażenia wychodzi mi 95kzł ;]

Tylko czy to 100KM pojedzie po S?  Jeździł ktoś?

Bo 80% mojej trasy jest po S. Więc 100KM może się okazać posranym pomysłem :] 

Jakieś pomysły do 100kzł  tylko bez pure-tech proszę a to pewnie z 70% ma pod maską ;]

Jak chcesz oszczędzać no to z lpg nie ma innego zbytnio wyboru

 

jak może być sama benzyna to fabia w fajnej wersji

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/skoda-fabia-1-0-tsi-monte-carlo-dsg-7-stopniowy-dsg-ID6GkTpH.html

 

coś rozsądnego ale już opatrzonego

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/kia-ceed-kia-ceed-hatchback-1-5t-gdi-160km-6mt-2wd-wersja-m-lakier-ID6GcP2r.html

 

tu jeden z ciekawych modeli schodzących z rynku

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/skoda-scala-style-1-5-tsi-150-km-dsg-p-comfort-tech-auto-podemonstracyjne-ID6Gchq4.html

 

i na koniec wisienka czyli clio z 1.3 ;] 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/renault-clio-r-s-line-tce-140-km-ID6FSpIP.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

Scala dopiero co miala lifting, wiec raczej z rynku poki co nie znika.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cumel napisał(a):

Mam pomysł na zmianę auta.

Obecnie Giulietta 2.0 180KM. Do pracy i z powrotem mam 100km dziennie. Jako że alfa już wiekowa bo 2011 albo 12r.

Przeglądnąłem nowe do 100kzł i w sumie najbardziej to mi Clio z lpg się podoba ;] 

...

Bo 80% mojej trasy jest po S. 

Pochlastałbym się chyba, jakbym 100 km dziennie miał jeździć autem klasy B. Różnica w komforcie jazdy jednak zbyt duża. 

A julkę masz w kwiecie wieku a nie wiekową. W życiu bym się tak nie zamienił. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ochkarol napisał(a):

Pochlastałbym się chyba, jakbym 100 km dziennie miał jeździć autem klasy B. Różnica w komforcie jazdy jednak zbyt duża. 

A julkę masz w kwiecie wieku a nie wiekową. W życiu bym się tak nie zamienił. 

 

Zamieniłbyś z ulgą po n-tym odstawieniu do mechanika przy dużej dawce szczęścia bez użycia lawety. Dodatkowo przy takich przebiegach koszty paliwa biją po kieszeni więc LPG koi trochę portfel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na zmianę auta.
Obecnie Giulietta 2.0 180KM. Do pracy i z powrotem mam 100km dziennie. Jako że alfa już wiekowa bo 2011 albo 12r.
Przeglądnąłem nowe do 100kzł i w sumie najbardziej to mi Clio z lpg się podoba ;]  Po dodaniu wyposażenia wychodzi mi 95kzł ;]
Tylko czy to 100KM pojedzie po S?  Jeździł ktoś?
Bo 80% mojej trasy jest po S. Więc 100KM może się okazać posranym pomysłem :] 
Jakieś pomysły do 100kzł  tylko bez pure-tech proszę a to pewnie z 70% ma pod maską ;]

Zaloz gaz do Gulietty i olej Clio

Dziekuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ochkarol napisał(a):

Pochlastałbym się chyba, jakbym 100 km dziennie miał jeździć autem klasy B. Różnica w komforcie jazdy jednak zbyt duża. 

A julkę masz w kwiecie wieku a nie wiekową. W życiu bym się tak nie zamienił. 

Robiłem 75km mocną jak na gabaryty Alfą Mito i bardzo miło wspominam. Jedyne co to akustycznie  powyżej 120km/h robiło się nieprzyjemnie, ale jeździło mi się ogólnie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TWENTIS napisał(a):


Zaloz gaz do Gulietty i olej Clio

Dziekuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Gaz w silnikach Diesla może nie być tak dobrze ogarnięty jak w benzynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ochkarol napisał(a):

Pochlastałbym się chyba, jakbym 100 km dziennie miał jeździć autem klasy B. Różnica w komforcie jazdy jednak zbyt duża. 

A julkę masz w kwiecie wieku a nie wiekową. W życiu bym się tak nie zamienił. 

 

To moze sie przejedz wspolczesna klasa B, a nie 15 letnim sztruclem...

2x50km dziennie w takim aucie to zaden problem,

 

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Gaz w silnikach Diesla może nie być tak dobrze ogarnięty jak w benzynach.

Mam w pracy kolegę co ma 3.0 d w bmw x5 i ma gaz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

To moze sie przejedz wspolczesna klasa B, a nie 15 letnim sztruclem...

2x50km dziennie w takim aucie to zaden problem,

 

 

 

Kto szuka problemów ten znajdzie. U mnie klasa B w wersji oszczędnościowej ogarnia nawet trasy 1 400 km bez problemu. Przez 4 miesiące dojeżdżałem do pracy 150 km w dwie strony używając autostrad i też sam samochód nie był problemem, a raczej czas, który się traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że się nie da. Sam latałem kiedyś Punto. 

Ale nie wydaje mi się żeby (nawet obecnie) komfort jazdy z prędkością 100-120 km/h w aucie klasy B był niewiele różniący się do jazdy klasą C.

Fizyki nie oszukasz. Waga pojazdu, rozstaw kół i osi. 

I dlatego wolałbym robić dziennie 100km swoim 15-letnim sztruclem niż nowym Clio. 

Edytowane przez ochkarol
  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że się nie da. Sam latałem kiedyś Punto. 
Ale nie wydaje mi się żeby (nawet obecnie) komfort jazdy z prędkością 100-120 km/h w aucie klasy B był niewiele różniący się do jazdy klasą C.
Fizyki nie oszukasz. Waga pojazdu, rozstaw kół i osi. 
I dlatego wolałbym robić dziennie 100km swoim 15-letnim sztruclem niż nowym Clio. 

Tylko, że współczesna klasa B dogoniła 15-letnia klasę C w rozmiarach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2024 o 21:52, cumel napisał(a):

Tylko czy to 100KM pojedzie po S

Nie. 100 km to jazda jak traktor. :no:

 

A poważnie - i 50 KM da się jechać po S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał(a):


Tylko, że współczesna klasa B dogoniła 15-letnia klasę C w rozmiarach.

Ale w rozmiarach zewnętrznych a nie pojemności w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maras77 napisał(a):

Ale w rozmiarach zewnętrznych a nie pojemności w środku.

W tym przypadku chodzi chyba o jazdę 1 osoby do pracy, z reguły nawet większemu kierowcy nie jest jakoś niesamowicie ciasno (choć czasem trzeba się przyzwyczaić do szczelnie obudowanego plastikami otoczenia).

Ja czekam aż autor podzieli się wrażeniami z jazdy próbnej i jego opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stig napisał(a):

Robiłem 75km mocną jak na gabaryty Alfą Mito i bardzo miło wspominam. Jedyne co to akustycznie  powyżej 120km/h robiło się nieprzyjemnie, ale jeździło mi się ogólnie fajnie.

 

Podobnie jest w AR Giulietta 1.4 120KM. Natomiast autor wątku posiada diesla, gdzie obroty silnika tudzież poziom hałasu powinny być teoretycznie/praktycznie niższe. Swoją drogą, ciekaw jestem ile ten dieselek koledze @cumel pali na takiej trasie? 

 

Co do LPG, na razie wielką niewiadomą jest cena tego paliwa po nowym roku, kiedy to skończy się okres przejściowy na rosyjski lpg. Gaziutek z innych kierunków może być droższy...

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bochumil napisał(a):

 

Podobnie jest w AR Giulietta 1.4 120KM. Natomiast autor wątku posiada diesla, gdzie obroty silnika tudzież poziom hałasu powinny być teoretycznie/praktycznie niższe. Swoją drogą, ciekaw jestem ile ten dieselek koledze @cumel pali na takiej trasie? 

 

Co do LPG, na razie wielką niewiadomą jest cena tego paliwa po nowym roku, kiedy to skończy się okres przejściowy na rosyjski lpg. Gaziutek z innych kierunków może być droższy...

Spalanie mam normalne 

 

404830755_371327335352016_3965544576536219057_n.jpg.1246710b7583a75f75c9113ee8c4ada4.jpgk

 

 

 

Jakby człowiek jechał zgodnie z przepisami to tyle na trasie dom-praca-dom 

 

 

275806909_1341465499660794_254789046926083459_n.jpg.cea2567dab01033f2f5fe979f6eb50b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maras77 napisał(a):

Ale w rozmiarach zewnętrznych a nie pojemności w środku.

 

Porownaj sobie Golfa 4/5 z nowym Polo albo Megane 2/3 z Clio...

Jak ktos nie ma 30kg+ nadwagi to w klasie B miejsca z przodu jest naprawde mnostwo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2024 o 07:22, cumel napisał(a):

Ale ja sam uważam że bez 200KM będzie ciężko ;] liczyłem że to potwierdzicie ;] Nic, po południu się wybiorę do salonu :]

Taaaa zwłaszcza o 5rano jak jest pusto ;]   

Ale w czym problem, jadąc o 5 rano po S i tak jest pusto, więc kierowcy wyścigowi jeszcze śpią, a Ty, jak tak bardzo się śpieszysz i chcesz łamać ograniczenia, to ustawiasz tempomat na 150 w Clio i lecisz tak całą drogę. No chyba że potrzebujesz wyższej średniej prędkości, to obawiam się, że przyjdzie taki dzień, kiedy będziesz musiał 3 miesiące pojeździć PKSem do roboty i wtedy będzie ból.

A tak swoją drogą, przejedź się tym Clio, bo obstawiam, że może być bardziej komfortowo od starej wypierdzianej Giulietty w dieslu, która już jako nowa trzeszczała w środku ponad normę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ochkarol napisał(a):

Pochlastałbym się chyba, jakbym 100 km dziennie miał jeździć autem klasy B. Różnica w komforcie jazdy jednak zbyt duża. 

A julkę masz w kwiecie wieku a nie wiekową. W życiu bym się tak nie zamienił. 

Przecież te 100 km po S to (jak widać ze zdjęć) 1h 15min. Co za problem wytrzymać w nowoczesnym aucie 35 - 40 minut jazdy 2 razy dziennie? Szczególnie o 5 rano, jak zapinasz tempomat i jedziesz spokojnie 120 km/h. W mieście często dłużej do pracy jedziesz 15 czy 20 km i nikt nie potrzebuje do tego 200 KM.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w salonie ;] Siedziałem, jest ok, z przodu jest naprawdę sporo miejsca. 99% czasu jeżdżę sam. Na poniedziałek umówiłem sobie jazdę próbną. :]

I poszedłem sobie na używane co chyba było błędem :]  Stoi tam demo z nalotem 8kkm 15k taniej niż nówka. Kolor, wyposażenie takie jak chciałem 8] Tyle że to rocznik 23 i przed fl. I teraz mam dylemata jeszcze większego :]

Alfa właśnie przechodzi duży serwis. Oleje, uszczelka smoka, komplet hamulców, odma. ;]  Jak na 280kkm to trzyma się ok, sprzęgło,turbo, wtryski ba nawet alternator nie ruszane jeszcze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Porownaj sobie Golfa 4/5 z nowym Polo albo Megane 2/3 z Clio...

Jak ktos nie ma 30kg+ nadwagi to w klasie B miejsca z przodu jest naprawde mnostwo.

Miałem kiedyś peugeota 106 i to było naprawdę małe autko, a w środku wyjątkowo pojemne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, OPAL napisał(a):

Przecież te 100 km po S to (jak widać ze zdjęć) 1h 15min. Co za problem wytrzymać w nowoczesnym aucie 35 - 40 minut jazdy 2 razy dziennie? Szczególnie o 5 rano, jak zapinasz tempomat i jedziesz spokojnie 120 km/h. W mieście często dłużej do pracy jedziesz 15 czy 20 km i nikt nie potrzebuje do tego 200 KM.

Ja - osobiście - wolałbym nie "wytrzymywać" a jechać komfortowo. Wytrzymywać to ja mogę okazjonalnie, ale nie codziennie.

Bo zupełnie co innego kajtnąć się raz na jakiś czas a co innego jeździć dzień w dzień. 

Może nie zwróciłeś uwagi o czym pisałem a o czym nie pisałem. 

Nie pisałem nigdzie o mocy auta, bo faktycznie ma to mniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ochkarol napisał(a):

Ja - osobiście - wolałbym nie "wytrzymywać" a jechać komfortowo. Wytrzymywać to ja mogę okazjonalnie, ale nie codziennie.

Bo zupełnie co innego kajtnąć się raz na jakiś czas a co innego jeździć dzień w dzień. 

Może nie zwróciłeś uwagi o czym pisałem a o czym nie pisałem. 

Nie pisałem nigdzie o mocy auta, bo faktycznie ma to mniejsze znaczenie.

Dobrze, że nie czytają tego ludzie, którzy dłużej dojeżdżają do pracy komunikacją miejską na stojąco i dla nich komfortem jest miejsce siedzące w autobusie.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ochkarol napisał(a):

Ja - osobiście - wolałbym nie "wytrzymywać" a jechać komfortowo. Wytrzymywać to ja mogę okazjonalnie, ale nie codziennie.

Bo zupełnie co innego kajtnąć się raz na jakiś czas a co innego jeździć dzień w dzień. 

Może nie zwróciłeś uwagi o czym pisałem a o czym nie pisałem. 

Nie pisałem nigdzie o mocy auta, bo faktycznie ma to mniejsze znaczenie.

 

No dobra, to ile kilometrów zrobiłeś takim nowym Clio?

Ten wiekowy Pug z podpisu to ma być wzorzec komfortu? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, OPAL napisał(a):

Dobrze, że nie czytają tego ludzie, którzy dłużej dojeżdżają do pracy komunikacją miejską na stojąco i dla nich komfortem jest miejsce siedzące w autobusie.

A co ma piernik do wiatraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

No dobra, to ile kilometrów zrobiłeś takim nowym Clio?

Ten wiekowy Pug z podpisu to ma być wzorzec komfortu? ;]

Dość wygodne auto na podróże S-ką.

Trafiają mi się jazdy boltami klasy B.

Całkiem nowymi czasem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ochkarol napisał(a):

Dość wygodne auto na podróże S-ką.

Trafiają mi się jazdy boltami klasy B.

Całkiem nowymi czasem. 

 

Za kierownicą jeździsz tymi Boltami?

Pomijam już fakt, że tam idą zazwyczaj najtańsze i najgorsze wersje danych modeli...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cumel napisał(a):

Byłem wczoraj w salonie ;] Siedziałem, jest ok, z przodu jest naprawdę sporo miejsca. 99% czasu jeżdżę sam. Na poniedziałek umówiłem sobie jazdę próbną. :]

I poszedłem sobie na używane co chyba było błędem :]  Stoi tam demo z nalotem 8kkm 15k taniej niż nówka. Kolor, wyposażenie takie jak chciałem 8] Tyle że to rocznik 23 i przed fl. I teraz mam dylemata jeszcze większego :]

Alfa właśnie przechodzi duży serwis. Oleje, uszczelka smoka, komplet hamulców, odma. ;]  Jak na 280kkm to trzyma się ok, sprzęgło,turbo, wtryski ba nawet alternator nie ruszane jeszcze :]

dowiedz  sie czy jest ustawiony dotrysk benzyny przy obciązonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ochkarol napisał(a):

Ja - osobiście - wolałbym nie "wytrzymywać" a jechać komfortowo. Wytrzymywać to ja mogę okazjonalnie, ale nie codziennie.

Bo zupełnie co innego kajtnąć się raz na jakiś czas a co innego jeździć dzień w dzień.  

 

Bez jaj - wsiadź w coś nowoczesnego klasy B i okaże się, że całkiem dobrze daje radę. Trochę tak pojeździłem w swoim czasie Yarisem III (a to nie jest specjalnie wygodny* samochód, choć całkiem duże osoby w nim się mieszczą bez problemu) i były to dłuższe trasy niż 2x50km. Żeby nie było - wygodniejszy był stary P206 2.0 HDI (klasa ta sama) i lepiej po autostradach jeździł, ale był stary. Nowe Clio to wcale nie jest zły wybór na takie 2x50km. Pewnie, że wolę segment D na takie trasy, ale to inna para kaloszy. 

 

PS - "nie jest specjalnie wygodny" dotyczy w zasadzie wszystkich Toyot, one mi nie pasują (Camry i Land Cruiser były ok), ale w swoim czasie były naprawdę bezawaryjne. Były, wolę francuzy, są chociaż wygodne i ergonomiczne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Za kierownicą jeździsz tymi Boltami?

Pomijam już fakt, że tam idą zazwyczaj najtańsze i najgorsze wersje danych modeli...

 

 

 

No nie za kierownicą 😄

Ale jazda jako pasażer daje znać, jaki komfort jazdy jest takim autem.

i nie piszę tutaj o ilości miejsca ale o takich kwestiach, jak wyciszenie auta, jak auto tłumi hałas zewnętrzny jak znosi nierówności na drodze itp.

No i nie róbmy z Clio jakiegoś super odstającego auta od innych, tej samej klasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, futrzak napisał(a):

 

Bez jaj - wsiadź w coś nowoczesnego klasy B i okaże się, że całkiem dobrze daje radę.

 

Zdaję sobie sprawę, że obecnie klasa B to nie to samo co (np.) 20 lat temu. Widzę, że sporo się zmieniło. 

Ale jednak dalej to klasa B.

 

Oczywiście @cumel sam sobie wybierze i albo będzie zadowolony albo nie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.