Skocz do zawartości

Dlaczego nie Audi A4?


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.06.2024 o 18:46, PawelWaw napisał(a):

 

co 8kkm trzeba dolewac 1 litr oleju ? to jakis dramat a nie auto do bezstresowego przemieszczania sie

Chyba motoroweru nie miałeś czy innego dwusuwa :phi:.

Ekologia panie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2024 o 18:46, PawelWaw napisał(a):

co 8kkm trzeba dolewac 1 litr oleju ? to jakis dramat a nie auto do bezstresowego przemieszczania sie

Z drugiej strony to wychodzi raptem 125 ml /1000 km.

W UNO dolewalem 0,5 l/1000 km.

Ale z drugiej strony w samochodach ktore mialem po UNO nie dolewalem pomiedzy wymianami w zasadzie nic( w zasadzie bo w Lagunie III przy przebiegu ok 150 kkm pojawila się konieczność niewielkich dolewek po szybkiej jeździe autostradowej - typu zrobilem 2 kkm autostradą i po powrocie olej byl na minimum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chcecie mi powiedziec ze w aucie za tyle kasy akceptujecie dolewki oleju przy normalnej jezdzie?
To jadac na Chorwacje z butem w podlodze to to kolejny bagaz w postaci oleju jest dla Was akceptowalny?

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slawek_l_83 napisał(a):

I chcecie mi powiedziec ze w aucie za tyle kasy akceptujecie dolewki oleju przy normalnej jezdzie?
To jadac na Chorwacje z butem w podlodze to to kolejny bagaz w postaci oleju jest dla Was akceptowalny?

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
 

Z butem w podłodze 1000km .. to chyba nie tylko Audi może zużyć olej.

Edytowane przez sherif
  • Lubię to 3
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slawek_l_83 napisał(a):

chcecie mi powiedziec ze w aucie za tyle kasy akceptujecie dolewki oleju przy normalnej jezdzie?
To jadac na Chorwacje z butem w podlodze to to kolejny bagaz w postaci oleju j

 

No nie wiem czy za tyle kasy - uno w ktorym dolewalem 0.5 l/1000 km jednak bylo tansze.

Natomiast  z podawanej koniecznosci dolania litra oleju na 8 tys km raczej nie wynika koniecznosc jazdy do Chorwacji z olejem w bance...

Chyba ze odnosisz sie do  jakiejs wypowiedzi ktorą ja przeoczylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, slawek_l_83 napisał(a):

I chcecie mi powiedziec ze w aucie za tyle kasy akceptujecie dolewki oleju przy normalnej jezdzie?
To jadac na Chorwacje z butem w podlodze to to kolejny bagaz w postaci oleju jest dla Was akceptowalny?

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
 

 

Gdzie Ty jedziesz z butem w podłodze do Chorwacji? Przez Austrię z ich ciągłymi ograniczeniami prędkości i mandatami czy przez wiecznie remontowane Czechy? No chyba że mowa o jakimś aucie co "but w podłodze" oznacza 120km/h...

  • Lubię to 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał(a):

 

Gdzie Ty jedziesz z butem w podłodze do Chorwacji? Przez Austrię z ich ciągłymi ograniczeniami prędkości i mandatami czy przez wiecznie remontowane Czechy? No chyba że mowa o jakimś aucie co "but w podłodze" oznacza 120km/h...

Może Matizem... ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Gdzie Ty jedziesz z butem w podłodze do Chorwacji? Przez Austrię z ich ciągłymi ograniczeniami prędkości i mandatami czy przez wiecznie remontowane Czechy? No chyba że mowa o jakimś aucie co "but w podłodze" oznacza 120km/h...
Dalem przyklad...
Nad morze np jade 300km 160/200... zuzycie oleju praktycznie nie zauwazalne... w prywatnym aucie....
A4 wyjazd do Tarnowa 150km z predkoscia 180..... stacja Tarnow dolewka....

Ale jak jestescie fanami audi to dla Was to eksploatacja

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, slawek_l_83 napisał(a):

Nad morze np jade 300km 160/200... zuzycie oleju praktycznie nie zauwazalne... w prywatnym aucie....
A4 wyjazd do Tarnowa 150km z predkoscia 180..... stacja Tarnow dolewka....

Szybciej się nie da? Co sobie będziesz żałował.

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujek napisał(a):

Trzeba wyposażenie porównać. Choć myślałem że jest droższa.

Pewnie w Audi jest lepsze wyposażenie i automat, ale ogólnie teraz wszyscy mają promocje i są "rozsądniejsze" ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał(a):

 

Gdzie Ty jedziesz z butem w podłodze do Chorwacji? Przez Austrię z ich ciągłymi ograniczeniami prędkości i mandatami czy przez wiecznie remontowane Czechy? No chyba że mowa o jakimś aucie co "but w podłodze" oznacza 120km/h...

 

Palcem po mapie jezdzi, bo by takich bzdur nie wypisywal ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawek_l_83 napisał(a):

Dalem przyklad...
Nad morze np jade 300km 160/200... zuzycie oleju praktycznie nie zauwazalne... w prywatnym aucie....
A4 wyjazd do Tarnowa 150km z predkoscia 180..... stacja Tarnow dolewka....

Ale jak jestescie fanami audi to dla Was to eksploatacja emoji16.png

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak kupię to będę na pewno raportował, czy potrzebuje bańkę oleju ;)

Dzwonili z salonu, ale akurat byłem na zakończeniu roku szkolnego córki. Może jeszcze raz zadzwonią.

2.0TFSI :ok:

 

Nie jest to akceptowalne i nie jest to "eksploatacja", jednak opowieści o służbowych autach są cokolwiek namaszczone pewną dozą "hardcoru".

A już historia, że ktoś nie chce odkupić auta, bo mu żre olej ;]

Sorki, ale służbowe klamoty się odkupuje w dobrej cenie, aby je zaraz drożej sprzedać, a nie użytkowac do emerytury ;]

To tak, jakbym ja nie chciał za 500PLN odkupić służbowego DELLA który jako nowy kosztuje 17k PLN, bo zbyt głośno chodzi wiatrak ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kravitz napisał(a):

Jak kupię to będę na pewno raportował, czy potrzebuje bańkę oleju ;)

Szwagier ma 1.5 w A3. Robi codziennie jakieś 40-50 km z Bukowiny do Nowego Targu. Oleju nie bierze. Może przy 200 na A weźmie. Problem w tym że nie ma jak sprawdzić. Bo na A bywa sporadycznie a jak już bywa to nie przekracza 130. Ale zawsze mógł nie kupić bo przecież przy 200 bierze olej ;l

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Szwagier ma 1.5 w A3. Robi codziennie jakieś 40-50 km z Bukowiny do Nowego Targu. Oleju nie bierze. Może przy 200 na A weźmie. Problem w tym że nie ma jak sprawdzić. Bo na A bywa sporadycznie a jak już bywa to nie przekracza 130. Ale zawsze mógł nie kupić bo przecież przy 200 bierze olej ;l

 

A3 to nie A4, zupełnie inny samochód.

A dodatkowo 1.5 to nie 2.0 ;)

Ja mam juz drugiego VAGa spalinowego i nic o braniu oleju nie wiem. Był 1.0TSI i teraz 1.4TSI.

Ten drugi ma szczególnie trudne zycie, bo to hybryda PlugIn, więc silnik spalinowy uruchamia się na zimno i natychmiast z pełnym butem, bo mam akurat "fantazję" ;]

 

Czekam na ofertę na to Audi. Ceny uważam że sa zarąbiste, nawet chyba lepsze niż jakbym brał Octavię czy coś pokroju kompakta+

Za takie A4 2.0TFSI quatro trzeba dac mniej, niz dałem za Golfa GTE.

Sorki.....biorę ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kravitz napisał(a):

Czekam na ofertę na to Audi. Ceny uważam że sa zarąbiste, nawet chyba lepsze niż jakbym brał Octavię czy coś pokroju kompakta+

Za takie A4 2.0TFSI quatro trzeba dac mniej, niz dałem za Golfa GTE.

Sorki.....biorę ;]

To w tej klasie obecnie chyba najlepsza oferta na rynku. Słuszny wybór 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, delco napisał(a):

Z drugiej strony to wychodzi raptem 125 ml /1000 km.

W UNO dolewalem 0,5 l/1000 km.

Ale z drugiej strony w samochodach ktore mialem po UNO nie dolewalem pomiedzy wymianami w zasadzie nic( w zasadzie bo w Lagunie III przy przebiegu ok 150 kkm pojawila się konieczność niewielkich dolewek po szybkiej jeździe autostradowej - typu zrobilem 2 kkm autostradą i po powrocie olej byl na minimum)

 

Olej to ma być coś o czym nawet nie wiesz. To robią na przeglądach, to nie płyń do spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Jak kupię to będę na pewno raportował, czy potrzebuje bańkę oleju ;)

Dzwonili z salonu, ale akurat byłem na zakończeniu roku szkolnego córki. Może jeszcze raz zadzwonią.

2.0TFSI :ok:

 

Nie jest to akceptowalne i nie jest to "eksploatacja", jednak opowieści o służbowych autach są cokolwiek namaszczone pewną dozą "hardcoru".

A już historia, że ktoś nie chce odkupić auta, bo mu żre olej ;]

Sorki, ale służbowe klamoty się odkupuje w dobrej cenie, aby je zaraz drożej sprzedać, a nie użytkowac do emerytury ;]

To tak, jakbym ja nie chciał za 500PLN odkupić służbowego DELLA który jako nowy kosztuje 17k PLN, bo zbyt głośno chodzi wiatrak ;]

Bierzesz ta za 135 czy 8 koła droższa z klima 3 strefowa, 3 podświetlenia wnętrza i 18 koła ?

 

ja właśnie jestem po rozmowach i się waham 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Camel napisał(a):

Bierzesz ta za 135 czy 8 koła droższa z klima 3 strefowa, 3 podświetlenia wnętrza i 18 koła ?

 

ja właśnie jestem po rozmowach i się waham 🤪

Brać droższe będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, slawek_l_83 napisał(a):

Nad morze np jade 300km 160/200

 

Wiesz co Sławciu, w poniedziałek jadę nad morze, napisz co robisz. Fajnie gdybym Cie jednak na trasie nie spotkał, bo po Twoich wpisach widzę, że Ty z tych co zawsze pierwszy :cfaniak:

Zawsze się cykam takich kierowców, mogą odjaniepawlić coś czego się nie spodziewam :czujnik:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Olej to ma być coś o czym nawet nie wiesz. To robią na przeglądach, to nie płyń do spryskiwaczy.

Ależ tak tylko nieśmiało zauważałem że litr na 8000 km to jest daleko mniej niż litr na 1000 a do tego też się odnosiłem.

A już śmiechem całkiem żartem to Uno o którym wspomniałem chyba nie zalicza się do drogich samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, slawek_l_83 napisał(a):

Dalem przyklad...
Nad morze np jade 300km 160/200... zuzycie oleju praktycznie nie zauwazalne... w prywatnym aucie.... 

 

Znaczy Bałtyk Ci wypiją? Znam ten gatunek. Zbyt często takich na A1 widuję. Mam nadzieję, że jutro nie będziesz jechał, bo chciałbym cało dojechac do domu, najlepiej bez opóźnień...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maro_t napisał(a):

Gdzie Ty jedziesz z butem w podłodze do Chorwacji? Przez Austrię z ich ciągłymi ograniczeniami prędkości i mandatami czy przez wiecznie remontowane Czechy? No chyba że mowa o jakimś aucie co "but w podłodze" oznacza 120km/h...

 

Pierdoły jakieś wypisuje. Tak naprawdę to tylko na A1 w Polsce może podokazywać, bo remontów raczej nie ma (gdzieś był coś ostatnio w okolicach Włocławka) i do tego na A1 raczej nie łapią. Może spróbować w okolicach Piekar, to może trochę polata i teraz na odcinkach pomiarowych w okolicach Ciechocinka/Włocławka - chyba już uruchomili. Nawet w Niemczech trzeba poszukać gdzie można polatać, bo część wschodnia w permanentnych remontach i ograniczeniach ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Camel napisał(a):

Bierzesz ta za 135 czy 8 koła droższa z klima 3 strefowa, 3 podświetlenia wnętrza i 18 koła ?

 

ja właśnie jestem po rozmowach i się waham 🤪


Ten quatro za około 180k

Nie wiem jaka ma klime. Dla mnie może być jednostrefowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, slawek_l_83 napisał(a):

Dalem przyklad...
Nad morze np jade 300km 160/200... zuzycie oleju praktycznie nie zauwazalne... w prywatnym aucie....
A4 wyjazd do Tarnowa 150km z predkoscia 180..... stacja Tarnow dolewka....

Ale jak jestescie fanami audi to dla Was to eksploatacja emoji16.png

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
 

Jeździsz elektrykiem? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, futrzak napisał(a):

 

Znaczy Bałtyk Ci wypiją? Znam ten gatunek. Zbyt często takich na A1 widuję. Mam nadzieję, że jutro nie będziesz jechał, bo chciałbym cało dojechac do domu, najlepiej bez opóźnień...

Całe szczęście już takich coraz mniej sie spotyka.

 

13 godzin temu, futrzak napisał(a):

 

Pierdoły jakieś wypisuje. Tak naprawdę to tylko na A1 w Polsce może podokazywać, bo remontów raczej nie ma (gdzieś był coś ostatnio w okolicach Włocławka) i do tego na A1 raczej nie łapią. Może spróbować w okolicach Piekar, to może trochę polata i teraz na odcinkach pomiarowych w okolicach Ciechocinka/Włocławka - chyba już uruchomili. Nawet w Niemczech trzeba poszukać gdzie można polatać, bo część wschodnia w permanentnych remontach i ograniczeniach ;l

Wszytsko się da. Swego czasu rozmawiałem z serwisantem nt Outbacka. Stał taki z wywaloną głowicą. 5os na pokładzie, box i but w podłodzie do Cro. Oczywiście wersja lpg. Wrócił już na lawecie ;).

 

22 godziny temu, kravitz napisał(a):

Ja mam juz drugiego VAGa spalinowego i nic o braniu oleju nie wiem. Był 1.0TSI i teraz 1.4TSI.

Przy 2.0 przygotuj się na sporo większe spalanie. Kolega w pracy miał kilka lat temu nowe A4 TFSI. Fajnie nawet to jeździło jak na 190KM, ale spalanie średnie miał sporo pow 10l, a jakoś specjalnie szybko nie jeździł. 3lata w leasingu dojeździł ale non stop jakieś pierodoły się działy z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

 

Przy 2.0 przygotuj się na sporo większe spalanie. Kolega w pracy miał kilka lat temu nowe A4 TFSI. Fajnie nawet to jeździło jak na 190KM, ale spalanie średnie miał sporo pow 10l, a jakoś specjalnie szybko nie jeździł. 3lata w leasingu dojeździł ale non stop jakieś pierodoły się działy z autem.

Bardzo ciężka noga. Mi wychodzi 7,5.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, futrzak napisał(a):

na odcinkach pomiarowych w okolicach Ciechocinka/Włocławka - chyba już uruchomili.

 

Nie uruchomili. Co prawda czytałem, że jeden już działa, ale widze, że poprawili owijkę tablic czarną folią i z NE zniknęły powiadomienia + monitorowanie prędkości na odcinku. Na wakacje nie zdążyli, a ruch turystyczny już gęsty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.