Skocz do zawartości

Rozpoczęło się bardziej szczegółowe polowanie na kierowców


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie rozumiem. Mozesz rozwinąć?

Chodzi o to, że każdy cwaniak który zasłoni sobie tablicę rejestracyjną żeby była nieczytelna dla fotoradarów myśli że zyskuje tym samym nieśmiertelność.

crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po świecie stosują za najniebezpieczniejsze numery zabieranie PJ na od kilku dni do kilku tygodni.

> Tyle że tam jeżdżenie bez PJ jest znacznie ryzykowniejsze, niż u nas.

Dokładnie! Polska to dziwny kraj. Jak niedawno zauważyłem w służbowym, że mam przeterminowany przegląd w DR, to wolałem panu władzy powiedzieć, że nie zabrałem, bo groziło mi 50pln za brak, a nie zabranie DR i odbieranie później w WK o ponad 120km oddalonym Sopocie.

Do tego chcą jeszcze wprowadzić, że jednorazowo będzie można wyfasować max 10pkt. Gdzie punkty to jedyny bat na bogatych synków w tatowych brykach, bo przecież nie to 500 czy 1000 złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Infrastruktura nie ma tu nic do rzeczy. Zauważ, że w Polsce ludzie łamią przepisy również na

> dobrych drogach.

Zgadza się ale jeśli na takiej DK55 na przykład miałbym co parę km dodatkowy pas na wyprzedzenie ciężarówki, to nie sroliłbym się ryzykując wyprzedzanie na nielicznych kawałkach prostej, tylko spokojnie bym odczekał i wyprzedził bezstresowo. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny wynalazek na zmniejszenie dziury budżetowej przy pomocy nas kierowców !

Ciekawe, czy na takim odcinku może też być radar zwykły? Czyli czy za to samo wykroczenie mogę zostać ukarany dwa razy?

Czy też jak zatrzymam się na chwilę, to potem mogę gnać ze 3x dozwolona prędkość - o i tak średniej nie przekroczę, a będę pewien, że nie będzie punktowego pomiaru prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny wynalazek na zmniejszenie dziury budżetowej przy pomocy nas kierowców !

Kolejna okazja dla drogowych "miszczóf" do marudzenia, ale też kolejna okazja do nauki patrzenia na prędkościomierz i respektowania ograniczeń prędkości.

Ja tam się cieszę, że jest coraz więcej urządzeń hamujących zapędy polskich ułanów samochodowych.

Jak ktoś jeździ normalnie to nie ma się czego obawiać. A jak nie potrafi to niech płaci i marudzi, że zasila budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, czy na takim odcinku może też być radar zwykły? Czyli czy za to samo wykroczenie mogę

> zostać ukarany dwa razy?

No tak. Za prędkość łatwiej w ten sposób ukarać niż np. za niezapięte pasy lub prowadzenie "pod wpływem". System nie musi być specjalnie inteligentny - musi być efektywny. Takie jest założenie Gargamela. Bądź co bądź, uwzględnił on wpływy z mandatów w deficycie budżetowym.

> Czy też jak zatrzymam się na chwilę, to potem mogę gnać ze 3x dozwolona prędkość - o i tak średniej

> nie przekroczę, a będę pewien, że nie będzie punktowego pomiaru prędkości?

Powinni między takimi rejestratorami zrobić jakiś parking z kiblami. Po przekroczeniu dozwolonej prędkości można by było przytrzymać się na "siusiu" i spokojnie jechać na spotkanie z kolejny rejstratorem. Tylko że wtedy do sraczy byłyby kilometrowe kolejki, na parkingu trudno byłoby o znalezienie miejsca, a samochody jechałyby trasą szybkiego ruchu ze średnią prędkością 1 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słuszna racja

> byłaby Twoja gdyby jeszcze tajne służby obserwowały ludzi i waliły mandaty za sr... psami na

> chodnikach, za pozostawianie śmieci obok kontenera, za rzucanie petów na ulice itp, itd.

Co prawda tajne służby tego nie robią, ale te w mundurach jak najbardziej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego chcą jeszcze wprowadzić, że jednorazowo będzie można wyfasować max 10pkt. Gdzie punkty to

> jedyny bat na bogatych synków w tatowych brykach, bo przecież nie to 500 czy 1000 złociszy.

W Polsce zawsze się prawo robi od d... strony, a potem tak samo poprawia. Zdaje się, że owe ograniczenie do 10 punktów to nie "dla dobra kierowców", tylko w końcu wierchuszka sobie zdała sprawę z praktyk załóg wideorejestratorów, które zamiast przekraczającego szybko zatrzymać i rozliczyć, bawiły się w wycieczki krajoznawcze za nim, żeby mu "nabić" maksimum punktów, gdy w tym czasie inni spokojnie cięli, bo oni byli zajęci jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w terenie zabudowanym będzie się do tego dążyć jak nie wyeliminujmy tysiąca zjazdów

> mnie się osobiście podoba rozwiązanie z pasem środkowym do skrętów

> eliminuje to "zatory" jak ktoś chce skręcić i czeka na lukę z przeciwka, a dodatkowo mocno poprawia

> bezpieczeństwo

> bardzo często przyczyną wypadków było najechanie na taki czekający samochód i wypchnięcie go pod

> auto z naprzeciwka

Mnie się to rozwiązanie też podoba, nawet i u nas widziałem, choć bez tej czerwonej nawierzchni. Jest choćby w Jabłonnej koło Warszawy. I wiesz co? Zarządca drogi mi narzekał, że tam dochodzi do czołówek i klął że to głupie rozwiązanie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co prawda tajne służby tego nie robią,

dlaczego, ja z niecierpliwością czekam, aż w drogówce czy innym piracie zobaczę jak panowie z vectry ładują mandat za wywalanie w lesie toreb z macka czy innych butelek ( a z jadącego auta to nawet z KD da się na to paragraf jakiś zastosować)

> ale te w mundurach jak najbardziej tak.

słabo widzę, ale może gdzieś była taka akcja, że panowie szli za panią z pieskiem i tylko czekali aż się wypróżni ( piesek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo jedziesz A1 nad morze i jeszcze zrobią Ci pomiar odcinkowy-zapłacisz w paliwie,na bramce i

> mandatem-taki kaskadowy system podatkowy.

> Jak już pojawił się dobry odcinek drogi to trzeba skutecznie unieprzyjemnić korzystanie z niego.

Na autostradzie dozwolone jest 140, a bez konsekwencji można jechać 150km/h. To chyba wystarczająca prędkość do bardzo sprawnego poruszania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko jaką masz szansę na kontrolę, która to wykryje?

właśnie o tym pisze, nie dość że szansa wpadki mała (a o każdym przypadku powinien być informowany dzielnicowy) to i kara dla bogatego żadna ( zwykły mandat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naklejke wozi się w schowku i w razie czego " Panie władzo ja dopiero szybę wymieniłem i nie

> zdążyłem nakleić". Proste

hehe , ja też tak robię , a w poprzedniej alfie którą rozbiłem , miałem tak przyklejoną że wycieraczka zasłaniała

jestem polakiem , walka z systemem to mój obowiązek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy kiedy. Ostatnio chyba wprowadzili ustawowo margines błędu 10 km/h.

Lucy w polskim KD nie istnieje pojecie bledu pomiaru. po prostu ustawodawca przewidzial, ze dla urzadzen rejestrujacych za pomoca fotoradaru li tylko, liczy sie + 11 km/h od ograniczenia i koniec.

niewiedza kosztuje i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz napewno ich liczba wzrośnie Popularne staną się ramki rejestracyjne w których po

> wcisnieciu przycisku na pilocie zjedzie kurtyna która zasłoni tablice

...za które to wprowadzą mandaty w jakiejś kosmicznej wysokości. I dalej Sprite będzie Spritem a pragnienie pragnieniem...

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejna okazja dla drogowych "miszczóf" do marudzenia, ale też kolejna okazja do nauki patrzenia na

> prędkościomierz i respektowania ograniczeń prędkości.

> Ja tam się cieszę, że jest coraz więcej urządzeń hamujących zapędy polskich ułanów samochodowych.

> Jak ktoś jeździ normalnie to nie ma się czego obawiać. A jak nie potrafi to niech płaci i marudzi,

> że zasila budżet.

Che che Twoje zdanie jest subiektywne. Jesteś pracownikiem budetówki i pewnie liczysz na podwyżke z kasy za mandaty ! ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wprowadzą, albo i nie...

> Póki co masz 100zł za zakrywanie tablic. Rachunek jest prosty (dla szybko jeżdżących ofkors).

Bo zjawisko jest marginalne. Jak się stanie powszechniejsze to służby szybko zwąchają biznes.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...za które to wprowadzą mandaty w jakiejś kosmicznej wysokości. I dalej Sprite będzie Spritem a

> pragnienie pragnieniem...

zasłanianie to głupota bo to na pewno szybko wyczai system - jakieś inne blachy, np niemieckie wywozowe podmieniane automatycznie przy przekraczaniu jednej z bramek powinny załatwić problem "na czysto" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo zjawisko jest marginalne. Jak się stanie powszechniejsze to służby szybko zwąchają biznes.

Tylko że: pojazd uwieczniony na zdjęciu ze "zmienionymi" numerami jest nieidentyfikowalny - no bo i jak go zidentyfikować po numerach "z kosmosu" (albo skopiowanych z innego auta, tej samej marki i modelu)?

Wykrycie procederu jest możliwe (chyba) tylko przy bezpośredniej kontroli drogowej, kiedy numer rejestracyjny nie zgadza się z danymi zawartymi w DR...?

Argument, że są jeszcze inni użytkownicy dróg...? Jak często zwracasz uwagę na tablice rej. innych aut? hmm.gif No właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Che che Twoje zdanie jest subiektywne. Jesteś pracownikiem budetówki i pewnie liczysz na podwyżke z

> kasy za mandaty !

Można by tak powiedzieć, że jestem pracownikiem budżetówki. Każdy w życiu miał swoje pięć minut, podjął pewne decyzje i wybrał takie zajęcie jakie chciał.

A czy moje zdanie jest subiektywne? Nie do końca. A to dlatego, że jestem uczestnikiem ruchu drogowego jak każdy. Dodatkowo jestem świadomy tego, że nie jestem sam na drodze. Z dróg korzysta wielu ludzi i każdy chce żeby inni uczestnicy byli w stosunku do innych w porządku. Przestrzegali ustalonych reguł i nie narażali innych na straty mienia, rany, kalectwo lub śmierć.

Rzadko, bo rzadko ale zdarza mi się popełniać błędy, zdarza się też czasem zagapić czy przekroczyć prędkość. Jeżeli tak się zdarzy i do tego zostanę na tym przyłapany to uczciwie się do tego przyznaję, przyjmuję karę i już. I nie biadolę na forach, że dostałem zdjęcie i co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to śmieszyło.

Ludzie wywalają kupę bezsensownej kasy na jakieś cuda, a lamentują jak mają zapłacić karę. hehe.gif

Poza tym już widzę jak to działa podczas padającego deszczu, śniegu, przy okazji towarzyszy temu mróz.

Do tego muchy, kamyczki, piach.

hehe.gif

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Rzadko, bo rzadko ale zdarza mi się popełniać błędy, zdarza się też czasem zagapić czy przekroczyć prędkość. Jeżeli tak się zdarzy i do tego zostanę na tym przyłapany to uczciwie się do tego przyznaję, przyjmuję karę i już. I nie biadolę na forach, że dostałem zdjęcie i co mam zrobić.


Nie ma sprawy ja tez bez biadolenia przyjmuję mandaty jak na nie zasłużyłem ok.gif

I nie przypominam sobie abym kiedykolwiek dyskutował z policją ich zasadność ! ok.gif

Ale boli mnie że to zawsze my kierowcy płacimy za całe zło ,które się dzieje na naszych drogach ! oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam patent na kasę dla ITD, niech się ustawią na ograniczeniu np do 40km i robią zdiecia wszystkim

> jak leci.Potem oczywiście wysłany mandacik o przekroczeniu +20.Jak kierowca do sądu to

> mandacik do kosza.Ciekawe jaki % by się załapał

Nie wiem czy ostatnio tej metody nie stosowano na A4 w okolicy Rzeszowa- wszyscy grzecznie jechali 50 km/h na ograniczeniu do 50-tki , a flesz w bolidzie ITD strzelał aż miło.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam patent na kasę dla ITD, niech się ustawią na ograniczeniu np do 40km i robią zdiecia wszystkim

> jak leci.Potem oczywiście wysłany mandacik o przekroczeniu +20.Jak kierowca do sądu to

> mandacik do kosza.Ciekawe jaki % by się załapał

na A2 takze tak robia, wiec Twoj pomysl nie jest odosobniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam patent na kasę dla ITD, niech się ustawią na ograniczeniu np do 40km i robią zdiecia wszystkim

> jak leci.Potem oczywiście wysłany mandacik o przekroczeniu +20.Jak kierowca do sądu to

> mandacik do kosza.Ciekawe jaki % by się załapał

Mojego kolegi teściu na wlocie do Wejherowa dostał po oczach fleszem... a podobno jechał bardzo wolno więc zawrócił i jechał jeszcze wolniej i znowu flesz.... na to zawrócił i jeszcze wolniej i znowu flesz.... hehe.gif ograniczenie do 50 km/h

Jakże było jego zdziwienie gdy dostał 3 mandaty..... shocked.gif

Za niezapięte pasy hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mnie to rybka. Odkąd można wybierać bramkę " nie wiem kto kierował" i płacic za "niewskazanie"

> nie nabijająć punktów, jeżdżę sobie na luzaka

Wytłumacz dokładniej na czym polega "jazda na luzaka"?

> "Podatek", który zedrą ze mnie w formie mandatów, odbijam sobie gdzie indziej.

> Krzywdy sobie nie dam zrobić, oj nie

Bądź kolegą - i podziel się z innymi swoją wiedzą, jak można odbić sobie straty z powodu płaconych mandatów i nie dać sobie robić krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mojego kolegi teściu na wlocie do Wejherowa dostał po oczach fleszem... a podobno jechał bardzo

> wolno więc zawrócił i jechał jeszcze wolniej i znowu flesz.... na to zawrócił i jeszcze

> wolniej i znowu flesz.... ograniczenie do 50 km/h

> Jakże było jego zdziwienie gdy dostał 3 mandaty.....

> Za niezapięte pasy

Jeśli nie przekroczył prędkości, to trochę Cię poniosło smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie polują,na przekraczanie prędkości mogą sobie pozwolić jedynie osoby które zarabiają powyżej 5 tys, jak ktoś zarabia 1200-1500zł to przy zdrowych zmysłach nie będzie się narażał na mandat w wysokości polowy zarobków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie przekroczył prędkości, to trochę Cię poniosło

Niekoniecznie. Znam wypadki ustawiania FR na strzelanie praktycznie "od zera" po to, żeby wyłapywały ciężarówki jadące drogami, którymi nie miały prawa jechać. A przy okazji łapali się jadący bez pasów czy gadający z łapy przez komórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie. Znam wypadki ustawiania FR na strzelanie praktycznie "od zera" po to, żeby

> wyłapywały ciężarówki jadące drogami, którymi nie miały prawa jechać. A przy okazji łapali się

> jadący bez pasów czy gadający z łapy przez komórkę.

Na drodze o dużym natężeniu ruchu to taki FR musi mieć

dużą pojemność, a obsługa dużo czasu na przegląd i oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Rzadko, bo rzadko ale zdarza mi się popełniać błędy, zdarza się też czasem zagapić czy przekroczyć

> prędkość. Jeżeli tak się zdarzy i do tego zostanę na tym przyłapany to uczciwie się do tego

> przyznaję, przyjmuję karę i już. I nie biadolę na forach, że dostałem zdjęcie i co mam zrobić.

> Nie ma sprawy ja tez bez biadolenia przyjmuję mandaty jak na nie zasłużyłem

> I nie przypominam sobie abym kiedykolwiek dyskutował z policją ich zasadność !

waytogo.gif

> Ale boli mnie że to zawsze my kierowcy płacimy za całe zło ,które się dzieje na naszych drogach !

Niestety ale większość tego drogowego zła fundują sobie sami kierowcy przez brak umiejętności przewidywania, oceny sytuacji, brak stosowania zasady ograniczonego zaufania i przede wszystkim brak kultury.

To są jedne z podstawowych błędów popełnianych przez kierowców. Gdyby choć połowa uczestników ruchu drogowego stosowała do do tych kilku prostych reguł to jazda po polskich drogach byłaby zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.