Skocz do zawartości

1.4 tfsi - mocno brudzi olej?


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Vadero napisał:

bezpośrednie wtryski tak mocno oleum brudzą jak diesle

 

Nie wiem jak w TSI, ale w innych silnikach z turbo i bezpośrednim wtryskiem - NIE. Olej nie zmienia w zasadzie barwy od wymiany do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

 

Nie wiem jak w TSI, ale w innych silnikach z turbo i bezpośrednim wtryskiem - NIE. Olej nie zmienia w zasadzie barwy od wymiany do wymiany. 

To zmień olej, bo u mnie po 500km jest już wyraźnie ciemniejszy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wladmar napisał:

 

Nie wiem jak w TSI, ale w innych silnikach z turbo i bezpośrednim wtryskiem - NIE. Olej nie zmienia w zasadzie barwy od wymiany do wymiany. 

W moim 1.4 TSI CAXA 122KM olej normalnie czernieje w miarę upływu kilometrów.

Ale w jakim tempie hmmm - teraz po 5kkm od wymiany sprawdzałem stan oleju i juz był wyraźnie ciemny, choć jeszcze nie tak czarny jak w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spod serwisu audi wyjechałem, ale olej mam tak samo czarny jak przed wymianą - te bezpośrednie wtryski tak mocno oleum brudzą jak diesle, czy niekoniecznie?

Pytanie czy spuszczali korkiem i
Czy odciagali pompka?

Jak to drugie to może szybko się nowy zabrudzic od dużej pozostałości starego

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sowik85 napisał:

W moim 1.4 TSI CAXA 122KM olej normalnie czernieje w miarę upływu kilometrów.

Ale w jakim tempie hmmm - teraz po 5kkm od wymiany sprawdzałem stan oleju i juz był wyraźnie ciemny, choć jeszcze nie tak czarny jak w dieslu.

 

moj jest ciemny jak przed wymianą, a auto przejechało 2km 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:


Pytanie czy spuszczali korkiem i
Czy odciagali pompka?

Jak to drugie to może szybko się nowy zabrudzic od dużej pozostałości starego

wysłane z tel.
 

za korek zapłaciłem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wladmar napisał:

 

Nie wiem jak w TSI, ale w innych silnikach z turbo i bezpośrednim wtryskiem - NIE. Olej nie zmienia w zasadzie barwy od wymiany do wymiany. 

w fordowskim 1.5EB też olej szybko ciemnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wladmar napisał:

 

Nie wiem jak w TSI, ale w innych silnikach z turbo i bezpośrednim wtryskiem - NIE. Olej nie zmienia w zasadzie barwy od wymiany do wymiany. 

 

W TSI też nie, bo w zasadzie cały czas dolewasz świeżego :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

 

W TSI też nie, bo w zasadzie cały czas dolewasz świeżego :hehe:

Zależy w których TSI. 1.8 i 2.0 z początków produkcji miały problem ze spożyciem oleju. Poprawili je kilka lat temu i teraz o problemach nie słychać. Ja dotychczas ani razu nie musiałem dolewać pomiędzy wymianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinos napisał:

a po jakim przebiegu wymiana? po 30kkm czy po np 15?

w 1.4 TSI CZCA jest złoty nawet po kilkuset km (sprawdzałem po prostu po wymianie ile jest ;] ) a była zmiana po jakiś 12kkm

7kkm w 2 lata, auto duzo stało wczesniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vadero napisał:

7kkm w 2 lata, auto duzo stało wczesniej 

Toż to żaden przebieg na taki olej;] Byłem naocznym świadkiem jak mechanicy w ASO Toyota starszej Pani w Yarisce dolali 100ml oleju do stanu, a filtr blaszany przetarli szmatą. Starsza Pani przyjechała na wymianę oleju po roku i 2kkm przebiegu. Miałem w ten czas praktyki w takim ASO, poznałem struktury i kompetencje mechaników. Od tej pory chyba z 2 razy zastanowiłbym się czy brać nówke z salonu, póki co nie mam takiego dylematu:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wujek kupuje od x lat czaly czas nowki z roznych stajni po 2-3 sztuki dla siebie zony i dzieci. Srednio co 5-6 lat az tak stukna przebiegi okolo wymian rozrzadu itp. I sprzedaje je z czysta ksiazka serwisowa .Nigdy z tymi autami nie jezdzil do aso na wymiane czego kolwiek. ( pewnie laczy sie to z utrata gwarancji) ale mial problem kiedy w jednym aso nie wymienili mu oleju we francuzie i pol silnika szlag trafil. Od tamtej pory sam wymienia oleje filtry itp.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z bardziej ważnych cech oleju jest utrzymanie silnika w czystości.
A więc to olej ma być czarny a nie silnik.

Analogiczna sytuacja jak pod prysznicem - to "pacjent" pod nim ma być czysty a nie spływająca woda.

Grubsze syfy wyłapuje filtr - te drobniejsze zmieniają kolor oleju.

I tak ma być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2018 o 17:50, Vadero napisał:

Właśnie spod serwisu audi wyjechałem, ale olej mam tak samo czarny jak przed wymianą - te bezpośrednie wtryski tak mocno oleum brudzą jak diesle, czy niekoniecznie? 😉

musieli nie zmienić. Ostatnio zmieniałem i róznica w barwie po wymianie jest kolosalna a auto ma ~85kkm. Po wymianie olej deko ciemniejszy od słomkowego - po przejechaniu ok. 30km sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2018 o 10:43, Vadero napisał:

no nad tym myślę 😉

 

To w sumie MK a nie HP, ale moj wpis chyba pokrywa się z prawda i jest dokładnym opisem sytuacji.

Tylek Cie nie boli, znaczy ze Audi to jednak premium.

Dymaja klienta po użyciu drogiego lubryfikatora w tym warsztacie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kravitz napisał:

 

To w sumie MK a nie HP, ale moj wpis chyba pokrywa się z prawda i jest dokładnym opisem sytuacji.

Tylek Cie nie boli, znaczy ze Audi to jednak premium.

Dymaja klienta po użyciu drogiego lubryfikatora w tym warsztacie :ok:

Zdajesz sobie sprawę że nic nie wniosłeś do tematu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pejus1982 napisał:

Kiedyś szef w mojej firmie przed wizytami w ASO Skody znaczył filtry oleju śrubokrętem - robił delikatną rysę.

 

Przeglądy robię w ASO Skody, w którym cała hala jest za ogromną szybą. Widać dokładnie co robi mechanik, robienie rysy jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 23.05.2018 o 17:50, Vadero napisał:

 te bezpośrednie wtryski tak mocno oleum brudzą jak diesle, czy niekoniecznie? 😉

Właśnie wymieniłem w dieslu.

Przed wymianą miał kolor smoły.

Tuż po wymianie jest szaro-bury ;]

Sprawdzałeś kolor i konsystencję oleju przed wymianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2018 o 17:50, Vadero napisał:

Właśnie spod serwisu audi wyjechałem, ale olej mam tak samo czarny jak przed wymianą - te bezpośrednie wtryski tak mocno oleum brudzą jak diesle, czy niekoniecznie? 😉

Co to jest "oleum" w aucie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

W tym przypadku - raczej tak.

Czyzby aby na pewno???

cyt: Oleum (kwas siarkowy dymiący) – zwyczajowa nazwa roztworu tlenku siarki(VI) (SO3) w bezwodnym kwasie siarkowym. Oleum uzyskuje się zwykle w trakcie ...

Sadzisz,z e dla silnika to bez znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fanlan napisał:

Czyzby aby na pewno???

cyt: Oleum (kwas siarkowy dymiący) – zwyczajowa nazwa roztworu tlenku siarki(VI) (SO3) w bezwodnym kwasie siarkowym. Oleum uzyskuje się zwykle w trakcie ...

Sadzisz,z e dla silnika to bez znaczenia?

A także,

Oleum - potoczna nazwa oleju - w tym przypadku silnikowego, używana czasem na forum AK  ;]

Polska języka, bogata języka ;)

Ale zasadniczo masz rację :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co kryje sie za potrzeba bycia kreatywnym uzywajac  niewlasciwej terminologii :))

na Ak na szczescie  nie jest to nagminne jednak kilkukrotnie zwrocila moja uwage i potrzebe dociekania zasadnosci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fanlan napisał:

Zastanawiam sie co kryje sie za potrzeba bycia kreatywnym uzywajac  niewlasciwej terminologii :))

na Ak na szczescie  nie jest to nagminne jednak kilkukrotnie zwrocila moja uwage i potrzebe dociekania zasadnosci.

 

 

Dziękujemy Ci bardzo za ten bardzo nic nie wnoszący do tematu wątek poboczny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.