Skocz do zawartości

[ZIMOWY]Płyn do spryskiwaczy !


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

> Kiedyś miałem tanioche z Carrefoura i był kiepsciutki - nie polecam..

A mnie ten płyn marki "1" z carrefoura naprawdę dawał radę.

W poprzednich latach używałem często taniego płynu z Makro (nazwa Fairline, albo jakoś tak), ale w tym roku zmienili chyba dostawcę/recepturę i śmierdzi tak, że nie da się wytrzymać frown.gif

Chyba wrócę do psik-psik'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można podać konkret w sposób ogólnikowy, bez odwoływania się do konkretnych marek. Zaleciłeś

> kupować coś za 20 zł. Więc należy nam się odpowiedź czemu te za 14 i za 30 są niedobre

> (podejrzewam, że na celowniku masz raczej te tańsze). Chodzi o alkohole?

Konkret podałem - jest kryzys na rynku alkoholu i używa się byle czego.

Zaleciłem to, co nie zniszczy ci uszczelek, powłoki lakierniczej oraz twoich płuc.

Jeśli koszt surowca potrzebnego do wytworzenia bańki 5L płynu kosztuje min. 8 zł, do tego kanister 2 zł, etykiety + nakrętki 1 zł + robocizna 1 zł = ... A reszta?

Markety idą na ilość, nie jakość! Stawiają producentom nierealne wymagania jakościowe i cenowe. Kto traci? Moja mama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JA biore najtańszy jaki jest w NorAuto, kosztuje 9.90 za 4 l, nie zamarzł mi nigdy i swoją role

> spełnia, wiec skoro nie widać różnicy....

Właśnie ten pięknie zamarza mi na szybach przy byle lekkim mrozie angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TEN jest bardzo dobry.

> Tani, bardzo ładnie pachnie, a nie jak inne że udusić się idzie.

> Polecono mi i ja też mogę polecić

To się przy okazji dopytam - kiedyś była opinia, że nie powinno się mieszać płynów o różnym kolorze, bo podobno substancje czynne jakoś reagowały ze sobą i potrafiły zatkać dysze, pompe, czy coś. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się przy okazji dopytam - kiedyś była opinia, że nie powinno się mieszać płynów o różnym

> kolorze, bo podobno substancje czynne jakoś reagowały ze sobą i potrafiły zatkać dysze, pompe,

> czy coś. Prawda to?

Nie stwiedziłem u siebie, a dolewałem właśnie ten różowy do niebieskiego.

Fachowiej na pytanie nie potrafię odpowiedzieć hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do tego kanister 2 zł, etykiety + nakrętki 1 zł + robocizna 1 zł = ... A reszta?

nie przesadzaj...

kanister w ilościach powyżej 10.000 szt kosztuje poniżej 1 zł z zakrętką a nalepka to koszt sporo poniżej 0,20 zł....

co nie znaczy, że tak naprawdę liczy sie zawartość alkoholu w płynie ( a to jest najdroższy składnik na 1l płynu ) i od tego zależy wprost temperatura zamarzania.. zlosnik.gif i cena płynu jeżeli zawiera uczciwą marżę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez różnicy ... każdy robi mi wżery na masce

pomny moich przygód ze zniszczeniem lakieru przez zielone jabłko które robi psik psik unikam jak ognia ałtolanda.

Zwykle lato/zima używałem shella, ale w tym roku zimowy shell powoduje skrzypienie wycieraczek,

więc imo coś w recepturze namieszali (mniej czynnika "woskującego" czy innego czegoś o podobnym działaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli koszt surowca potrzebnego do wytworzenia bańki 5L płynu kosztuje min. 8 zł, do tego kanister

> 2 zł, etykiety + nakrętki 1 zł + robocizna 1 zł = ... A reszta?

Podziel to przez 2 i masz realne koszty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie przesadzaj...

> kanister w ilościach powyżej 10.000 szt kosztuje poniżej 1 zł z zakrętką a nalepka to koszt sporo

> poniżej 0,20 zł....

> co nie znaczy, że tak naprawdę liczy sie zawartość alkoholu w płynie ( a to jest najdroższy

> składnik na 1l płynu ) i od tego zależy wprost temperatura zamarzania.. i cena płynu jeżeli

> zawiera uczciwą marżę...

W takim razie poproszę 100.000 sztuk kanistra ADRowskiego poniżej 1 zł brutto. Biorę w ciemno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisal, że marki Petro Oil... Daj spokój, tym bardziej, że sklepy Grene słyną z rzeczy bardzo dobrej jakości, niekoniecznie drogich (jak np. bielizna termoaktywna, którą polecam).

W tamtym roku była akcja z odmrażaczami do szyb marki Tesco. Ciekawe, czy badał ktoś, że może być taka sama sytuacja z płynem do spryskiwaczy. Np. spryskujemy szybę, dmuchamy w alkomat, a tam 0,5 promila zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam.

> Tylko na razie jakas cena z dupy jest, bo kilkanascie zetow na 4 litry. W zeszla zime kupowalem po

> 5-6 zl za taki sam baniak.

ja aure kupowałem o ile pamiętam ponad 10zł

za 5-6zł to może jakaś wersja budżetowa była, pół na pół z wodą wink.gif

mnie też biedronkowa podchodzi, nie śmierdzi tak alko, a zmywa jak inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja aure kupowałem o ile pamiętam ponad 10zł

> za 5-6zł to może jakaś wersja budżetowa była, pół na pół z wodą

> mnie też biedronkowa podchodzi, nie śmierdzi tak alko, a zmywa jak inne

aura chyba najbardziej wypala lakier w Fodach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo to bardzo dobry płyn.

> Robi go Organika (tak, ta sama Organika, która produkuje płyn dla Orlenu, z tym, że ten na orlenie

> jest 3 razy droższy)

> strona producenta

No właśnie zakupiłem niedawno zimowy płyn Aura z Biedronki i porównałem z baniaczkiem z ubiegłego roku i cały tekst o nanotechnologiach jest identyczny, strona graficzna podobna - niestety producentem nie jest już Organika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie zakupiłem niedawno zimowy płyn Aura z Biedronki i porównałem z baniaczkiem z ubiegłego

> roku i cały tekst o nanotechnologiach jest identyczny, strona graficzna podobna - niestety

> producentem nie jest już Organika

może się nie wyrabia z produkcją na wszystkie bedronki w PL i ktoś inny- niekoniecznie tak dobry jeszcze jej pomaga (stąd te złe opinie na temat aury).

W 3mieście tak ze 2-3 tygodnie temu kupiłem aurę made by Organika.

Rzeczywiście trzeba to sprawdzić, ta inna nie musi być taka dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej paczki, nie polecam płynu jakiegoś tam TIP z Real'a za chyba 8 zł za bańkę. Śmierdzi niemiłosiernie śliwowicą ( jakby sam denaturat sick.gif ) , plus do tego jak zaschnie śmierdzi starymi skarpetami. Całkowicie odradzam jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, co polecacie na buczącą pompkę i zero psikania? Jedyna metoda

to wstawić do ciepłego, wypsikać resztki letniego i zalać zimowy?

Muszę obmyślić jakieś podgrzewacze spryskiwaczy, czyli drut oporowy

i wyłącznik w kabinie. Szlag mnie trafia już z tym byle -8 i nie jestem

w stanie wyjechać w trasę, bo nie psika crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW, co polecacie na buczącą pompkę i zero psikania? Jedyna metoda

> to wstawić do ciepłego, wypsikać resztki letniego i zalać zimowy?

> Muszę obmyślić jakieś podgrzewacze spryskiwaczy, czyli drut oporowy

> i wyłącznik w kabinie. Szlag mnie trafia już z tym byle -8 i nie jestem

> w stanie wyjechać w trasę, bo nie psika

Do ciepłego. Potem odpiąć wężyk i wypompować kiepski płyn. Zalać lepszego.

Sprawdź może tylko końcówki dysz przytkane.

No i warto zajrzeć do zbiornika - czasem zbiera się w nim osad i przez to pompka słabo pompuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie zakupiłem niedawno zimowy płyn Aura z Biedronki i porównałem z baniaczkiem z ubiegłego

> roku i cały tekst o nanotechnologiach jest identyczny, strona graficzna podobna - niestety

> producentem nie jest już Organika

Stary kawał. Złapać klienta na jakość, a potem zmienić porządnego producenta na taniego gównotwora zakładając (skądinąd słusznie), że mało kto czyta wydrukowane petitem opisy na etykiecie. Przerabiałem to już z wieloma "marketowymi" towarami. W jednym wypadku (płyn do kąpieli) nie przeczytałem dokładnie etykiety w sklepie - zrobiłem to dopiero w domu, gdy mnie wypryszczyło w wannie crazy.gif

Jaki morał z tej bajki ? Biedronka w tym sezonie odpada, trzeba szukać, dla kogo obecnie produkuje Organika smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.