Skocz do zawartości

opinie o produktach Bosch


rozi

Rekomendowane odpowiedzi

"Bosch najbardziej podziwianym producentem części samochodowych na świecie"

"W rankingu magazynu Auto Motor und Sport Bosch otrzymał tytuł Best Brand 2012 w aż siedmiu kategoriach: akumulatory, światła, filtry, wycieraczki, sieci serwisowe, narzędzia i świece zapłonowe. "

http://www.samar.pl/__/3/3.a/67372/3.sc/...710ae276437ef82

Przekroczy się Odrę i u nas opinie o Boschu są zgoła odmienne... dziwny jest ten świat smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "W rankingu magazynu Auto Motor und Sport Bosch otrzymał tytuł Best Brand 2012 w aż siedmiu

> kategoriach: akumulatory, światła, filtry, wycieraczki, sieci serwisowe, narzędzia i świece

> zapłonowe. "

Dobrze że nie kabli. Bo bym im wysłał swoje i zapytał czy żartują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Bosch najbardziej podziwianym producentem części samochodowych na świecie"

> "W rankingu magazynu Auto Motor und Sport Bosch otrzymał tytuł Best Brand 2012 w aż siedmiu

> kategoriach: akumulatory, światła, filtry, wycieraczki, sieci serwisowe, narzędzia i świece

> zapłonowe. "

> http://www.samar.pl/__/3/3.a/67372/3.sc/...710ae276437ef82

> Przekroczy się Odrę i u nas opinie o Boschu są zgoła odmienne... dziwny jest ten świat

W poprzednim samochodzie dwa razy szczęki hamulcowe wymieniałem bo się odkleiły okładziny (2 razy były Bosch, bo serwis decydował)

Wytrzymywały po około 30000km yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja słyszałem "świece Bosch wyrzuć w kosz"

weźcie nie straszcie mnie tak 270751858-jezyk.gif na jesieni założyłem świczki Boscha do swojego i chciałbym na nich jednak trochę pojeździć 270751858-jezyk.gif

W każdym razie po 5000Km jest jeszcze ok

> Kolejny przykład na to, jak wielkie zachodnie korporacje nas rolują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od niedawna takich przewodów i świec Platin-Ir.

Póki co jestem zadowolony ok.gif

Wcześniej używałem ściec NGK i wciśniętych przez sprzedawcę przewodów Onnuri.

Co do świec ciężko powiedzieć. Przewody za to okazały się przeokrutnym badziewiem do kwadratu.

Jedno i drugie wymieniam co jakieś 10-15k km i zdejmując kable - 3 na 4 się urwały

...a łączenie/sztukowanie kabla jak się nie innego pod ręką do najfajniejszych czynności nie należy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze kupuje wycieraczki boscha i naprawde jestem zadowolony, wiec w tej kategorii ode mnie +

Ja za wycieraczki +

Za świece iskrowe -

Za świece żarowe +

Za czujniki - ( w poprzednim Fiacie miałem jedno unieruchomienie na dystansie 140 tyś km i to z powodu czujnika Boscha na kole wieńcowym)

Za przepływkę +

Za filtry +

I tak dalej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja za wycieraczki +

> Za świece iskrowe -

> Za świece żarowe +

> Za czujniki - ( w poprzednim Fiacie miałem jedno unieruchomienie na dystansie 140 tyś km i to z

> powodu czujnika Boscha na kole wieńcowym)

> Za przepływkę +

> Za filtry +

> I tak dalej

Ja tak samo za to wszystko co powyzej daje + , za czujniki rowniez + (kilka roznych czujnikow wkladalem boscha i nie zawiodly).

Ogolnie wszystkie części eksploatacyjne używam Boscha, bo auto serwisuje w autoryzowanej stacji Boscha wiec jesli nie przywioze swoich części to polecają ich zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie w firmie jest takie powiedzenie "co od BOSCHa to do kosza"

Z założenia NIE kupuję Boscha. Jedynie jeśli jestem zmuszony brakiem alternatywy i jeśli różnica w cenie między Boschem, a czymś lepszym nie jest kosmiczna...

Kiedyś Bosch był dla mnie ok.gif

Teraz Bosch jest dla mnie firmą co najwyżej przeciętną - czyli można coś kupić, ale nie należy się łudzić, że kupiliśmy towar z wysokiej półki spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Bosch najbardziej podziwianym producentem części samochodowych na świecie"

> [..] w aż siedmiu

> kategoriach: akumulatory,

Miałem dwa akumulatory Bosch, jeden padł tydzień po upływie gwarancji, a drugi był lepszy - padł dwa tygodnie po upływie gwarancji (ten drugi dostałem razem z zakupionym autem), staram się trzymać z daleka od produktów tej firmy spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze kupuje wycieraczki boscha i naprawde jestem zadowolony, wiec w tej kategorii ode mnie +

W zyciu nie kupie wiecej ich wycieraczek, wycieraczki za chyba 110zl/kpl. po 3 tygodniach poszly do kosza, alca z Orlenu za 8-10zl/szt. smiga rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie produkty Boscha,jeśli chodzi o wycieraczki z czystym sumieniem proponuje je klientom jeśli oczywiście nie ma tańszej alternatywy w postaci SWF-a(Valeo) czy choćby Championa.Co do przepływomierzy też mogę śmiało polecić,mniej więcej na jakieś 10szt sprzedanych 1szt. wraca na reklamację,która jest uznawana(wina ww.producenta).Świec Boscha nie sprzedaję bo są na rynku o wiele lepsze,np.NGK czy ostatnio Denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Bosch najbardziej podziwianym producentem części samochodowych na świecie"

> "W rankingu magazynu Auto Motor und Sport Bosch otrzymał tytuł Best Brand 2012 w aż siedmiu

> kategoriach: akumulatory, światła, filtry, wycieraczki, sieci serwisowe, narzędzia i świece

> zapłonowe. "

> http://www.samar.pl/__/3/3.a/67372/3.sc/...710ae276437ef82

> Przekroczy się Odrę i u nas opinie o Boschu są zgoła odmienne... dziwny jest ten świat

Kolega raczy prowokować smile.gif

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy przykład spadania z "wysokiego konia". Kiedyś Bosch to była najwyższa klasa, a teraz to przeciętniak.

Lepiej powoli piąć się w górę niż osiągnąć szczyty, a potem olać klienta.

Ja z Boschem miałem niewiele do czynienia. Kupiłem kiedyś wycieraczki Bosch Twin i były to najlepsze wycieraczki jakie miałem. Były to czasy Hyundaia Pony. Te same "Twiny" kupiłem do Astry i był to syf porównywalny z tymi z Tesco za 6.50.

To nie część samochodowa, ale np. pralka Boscha którą mam działa nieprzerwanie i bezawaryjnie już od kilkunastu lat, a "nowszy model" z polskimi napisami u mojej siostry popsuł się (w nienaprawialny właściwie sposób) już po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Boscha miałem/mam niewiele

- wycieraczki świetne

- tarcze bez zastrzeżeń

- kable WN - mam je krótko, odkupiłem od człowieka, który omyłkowo kupił niewłaściwe dla swojego auta - na razie działają, ale ich wygląd i wrażenie bylejakości wykonania przeraża. Same przewody strasznie miękkie, ale ok, natomiast plastikowe osłonki fajek z najgorszego i najgorzej odlanego plastiku, niedomykające się zatrzaski; jestem pełen obaw ile to wytrzyma, czekam na pierwsze deszcze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestem pełen obaw ile to wytrzyma,

> czekam na pierwsze deszcze

Co do działania działały dobrze. Problem się pojawił jak musiałem je na chwilę ściągnąć. Powtórnie założone spadały. Więc myślę że dopóki nie będziesz dotykał będzie wszystko ok. Co do wykonania mam te same odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pasek rozrządu Bosch i jeszcze nie pękł po 40k, mam akumulator Boscha i lepiej mi się sprawuje niż Centra. Miałem pralkę Bosch i po tygodniu odpadł z niej guzik. Ot marka jak wiele innych smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> weźcie nie straszcie mnie tak na jesieni założyłem świczki Boscha do swojego i chciałbym na nich

> jednak trochę pojeździć

> W każdym razie po 5000Km jest jeszcze ok

Fabrycznie założone Bosche u mnie wytrzymały 70 tys, mają się dobrze i jeżdżą dalej. Porównywałem elektrody i Iskry były po 10 tys bardziej zużyte niż Bosch po 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przekroczy się Odrę i u nas opinie o Boschu są zgoła

> odmienne... dziwny jest ten świat

ja mam o bosch jak najlepszą opinię, nawet pralka i zmywarka i piekarnik są ok, nie psują się tak często jak konkurencja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja słyszałem "świece Bosch wyrzuć w kosz"

> Kolejny przykład na to, jak wielkie zachodnie korporacje nas rolują

Jeżeli są Made in Germany to są ok, ale jak są Made in Alemagne czy jakoś tak to wtedy zgodnie z hasłem "... w kosz" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.