Skocz do zawartości

Nowe samochody GITD


Miro

Rekomendowane odpowiedzi

> A w czym problem? Mogą sobie jeździć nawet Rolls Roycem. Przecież się zwróci błyskawicznie.

W tym że jadąc z dużymi prędkościami sami stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Zastanawiam się ile pojeździ - miesiąc zanim go rozwalą czy krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale oni nie mają tym nic gonic - cykną fotkę i dostajesz ją do domu

a jeśli tak to powinien ktoś za to beknąć, ale jak wiadomo nie w tym kraju. Bo jeśli udowodni się im tylko stanie na poboczu wypasionym autem to trzeba będzie gdzieś to zgłosić. Mam nadzieję, że to są pieniądze UE, a wtedy wystarczy zwykły donos do jakiejś KE i mają nóż na gardle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym że jadąc z dużymi prędkościami sami stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Zastanawiam się

> ile pojeździ - miesiąc zanim go rozwalą czy krócej.

A wiesz że szybkim autem da się też jeździć powoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystkie takie będą ?

> to na CB nie powinno być problemu ich namierzyć

> gorsze są te nieoznakowane, bo ich to dopiero widać jak kogoś zatrzymają

Jak będą w ruchu to już tak szybko się nie dowiesz, że mogą Cię ustrzelić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu byłem na weselu, gdzie był pewien mości pan takim autem. Zdziwiło mnie, że nr na szybie był inny niż rejestracyjny. Z rozmowy wyszło, że to pracownik wywiadu i blachy mogą czy wręcz muszą sobie wymieniać co określony czas - nie jestem sobie w stanie przypomnieć poprawnej wersji spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rok temu byłem na weselu, gdzie był pewien mości pan takim autem. Zdziwiło mnie, że nr na szybie

> był inny niż rejestracyjny. Z rozmowy wyszło, że to pracownik wywiadu i blachy mogą czy wręcz

> muszą sobie wymieniać co określony czas - nie jestem sobie w stanie przypomnieć poprawnej

> wersji

Czyli najprostszy sposób znalezienia szpiega w PL to porównanie numerów na tablicy i na szybie? Konspiracja na calego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli najprostszy sposób znalezienia szpiega w PL to porównanie numerów na tablicy i na szybie?

> Konspiracja na calego

to i tak dobrze, że coś miał naklejone na tej szybie.... tekst o działaniu pod przykrywką tajniakach itp. pierdołach jest dla motłochu. Każdy przestępca wie i osoby z branży, że jeśli jest brak naklejki lub coś kombinowane to na 90% policjant.

prawda jest taka, że duży odsetek policjantów jeździ bez naklejek z przypadkową reklamówką liściem, błotem itp na szybie bo kolega z drogówki puści bo sam też tak jeździ prywatnym autem,

System automatyczny GITD jak złapie, to musi ukarać i potem są kłopoty za karanie policjanta wykroczeniem, naganny, pojechane z premii dlatego jest ciche przyzwolenie na ukrywanie się "przed zdjęciami". Rok temu była afera, bo pod komendami w prywatnych pojazdach w 1/5 była naklejka i nadal jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rok temu byłem na weselu, gdzie był pewien mości pan takim autem. Zdziwiło mnie, że nr na szybie

> był inny niż rejestracyjny. Z rozmowy wyszło, że to pracownik wywiadu i blachy mogą czy wręcz

> muszą sobie wymieniać co określony czas - nie jestem sobie w stanie przypomnieć poprawnej

> wersji

bzdura ... pracownicy tam są dość dobrze dobierani ... no chyba że jest tam tylko kierowcą ...

sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to i tak dobrze, że coś miał naklejone na tej szybie.... tekst o działaniu pod przykrywką

> tajniakach itp. pierdołach jest dla motłochu. Każdy przestępca wie i osoby z branży, że jeśli

> jest brak naklejki lub coś kombinowane to na 90% policjant.

> prawda jest taka, że duży odsetek policjantów jeździ bez naklejek z przypadkową reklamówką liściem,

> błotem itp na szybie bo kolega z drogówki puści bo sam też tak jeździ prywatnym autem,

> System automatyczny GITD jak złapie, to musi ukarać i potem są kłopoty za karanie policjanta

> wykroczeniem, naganny, pojechane z premii dlatego jest ciche przyzwolenie na ukrywanie się

> "przed zdjęciami". Rok temu była afera, bo pod komendami w prywatnych pojazdach w 1/5 była

> naklejka i nadal jest podobnie.

a tymi naklejkami to nie ściema ?

na fotkach z fotoradarów jest tablica, a nie naklejka

ktoś się bawi w wyciągnie danych z naklejki ?

zwłaszcza że czytelność jest chyba kiepska, małe litery, ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to i tak dobrze, że coś miał naklejone na tej szybie.... tekst o działaniu pod przykrywką

> tajniakach itp. pierdołach jest dla motłochu. Każdy przestępca wie i osoby z branży, że jeśli

> jest brak naklejki lub coś kombinowane to na 90% policjant.

To co mowisz to jest wlasnie dla motłochu hehe.gif "Kazdy przestepca" , "osoby z branzy" - jak to brzmi hehe.gif

Powiem Ci tak - nie jestem z branzy ani przestepca, nie mam nic wspolnego z Policja, a raczej znam wszystkie nr rejestracyjne "cywilnych" aut Policji, a jak zmieniaja tablice to raczej tego samego dnia juz o tym wiem - bo po prostu widze to na drodze. Wiec podejrzewam ze "kazdy przestepca" czy "osoba z branzy" po prostu zna na pamiec tablice i nie musi patrzec czy jest "brak naklejki lub cos kombinowane" jak to piszesz hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co mowisz to jest wlasnie dla motłochu "Kazdy przestepca" , "osoby z branzy" - jak to brzmi

> Powiem Ci tak - nie jestem z branzy ani przestepca, nie mam nic wspolnego z Policja, a raczej znam

> wszystkie nr rejestracyjne "cywilnych" aut Policji, a jak zmieniaja tablice to raczej tego

> samego dnia juz o tym wiem - bo po prostu widze to na drodze. Wiec podejrzewam ze "kazdy

> przestepca" czy "osoba z branzy" po prostu zna na pamiec tablice i nie musi patrzec czy jest

> "brak naklejki lub cos kombinowane" jak to piszesz

sorki, w domyśle pisałem o sytuacji w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co mowisz to jest wlasnie dla motłochu "Kazdy przestepca" , "osoby z branzy" - jak to brzmi

> Powiem Ci tak - nie jestem z branzy ani przestepca, nie mam nic wspolnego z Policja, a raczej znam

> wszystkie nr rejestracyjne "cywilnych" aut Policji, a jak zmieniaja tablice to raczej tego

> samego dnia juz o tym wiem - bo po prostu widze to na drodze. Wiec podejrzewam ze "kazdy

> przestepca" czy "osoba z branzy" po prostu zna na pamiec tablice i nie musi patrzec czy jest

> "brak naklejki lub cos kombinowane" jak to piszesz

A czy zdjecie naklejki to jest jakas kosmiczna technologia? Mietek w garazu wywaidu, kontrwywaidu, ABW mzoe podgrzac suszarka i po problemie. Chyba, ze u nas w kraju nikt o tym nie pomyslal grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rok temu byłem na weselu, gdzie był pewien mości pan takim autem. Zdziwiło mnie, że nr na szybie

> był inny niż rejestracyjny. Z rozmowy wyszło, że to pracownik wywiadu i blachy mogą czy wręcz

> muszą sobie wymieniać co określony czas - nie jestem sobie w stanie przypomnieć poprawnej

> wersji

rotfl.gif chyba druhny na ten bajer wyrywał (??) hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pewno będzie bezpieczeniej

> z rodzinnej Pandy 1.1 wsiądzie taki jeden z drugim do 300 koni i będzie "scigał" piratów

> ciekawe kiedy je rozbiją, pracując za kase podatników w aucie za kase podatnika

> prawie jak policja

Właśnie na RMF-ie podali ,że szef ITD jeździe rzeczoną Insignią do pracy i parkuje pod domem hehe.gifzlosnik.gifLinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w sensie?

Radiowozy i samochody policji, mogą być zwolnione od podatku vat i jest on zwracany jednostkom ponoszącym koszty jego zakupu. W tym przypadku. jeśli pojazd jeździ prywatnie a nie służbowo .... to jego funkcją jest samochód osobowy a nie pojazd specjalny...

Może ktoś wie coś więcej o rozliczeniach policji i innych służb dotyczących vatu itp... to sprostuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na filmie zamieszczonym na rmf.fm widać wyraźnie jak pan Główny Inspektor w swojej służbowej bryce

> nie używa kierunkowskazów przy zmianie pasa drogowego i przekracza przynajmniej raz linię

> ciągłą, ciekawe co na to policja?

> GP

Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie

czyli inaczej...Obsrana polska.... rasa panów i pieczarek.

w normalnym cywilizowanym kraju, po czymś takim premier dostałby po sondażach za nieprzyjęcie barana dymisji, u nas nawet nikt o złożeniu dymisji nie pomyśli, bo wojewodzie wolno mieć prawo w nosie i bawić się za państwowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie na RMF-ie podali ,że szef ITD jeździe rzeczoną Insignią do pracy i parkuje pod domem

> Linka

Uwielbiam dziennikarskie nakręcanie zawiści. Wow, 300 koni, automatyczna skrzynia, napęd na cztery i xenony. Szał na maxa. Rozumiem, że gdyby jeździł 100-konnym autem FWD z manualem to nie byłoby problemu?

Ta podnieta danymi technicznymi wypacza cały sens tego - nie wiem czy słusznego czy nie - oburzenia. Opel Insignia tak naprawdę jest symbolem taniego(!), beznadziejnego, byle jakiego i banalnego auta. A jego wersja to takie wow jak Polonez z silnikiem Rovera.

Zamiast dowiedzieć się rzeczywiście czy ma prawo do użytkowania tego auta do takich celów, pluje się żałosnym jadem, równie żałosnym jak to super auto. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwielbiam dziennikarskie nakręcanie zawiści. Wow, 300 koni, automatyczna skrzynia, napęd na cztery

> i xenony. Szał na maxa. Rozumiem, że gdyby jeździł 100-konnym autem FWD z manualem to nie

> byłoby problemu?

> Ta podnieta danymi technicznymi wypacza cały sens tego - nie wiem czy słusznego czy nie -

> oburzenia. Opel Insignia tak naprawdę jest symbolem taniego(!), beznadziejnego, byle jakiego i

> banalnego auta. A jego wersja to takie wow jak Polonez z silnikiem Rovera.

> Zamiast dowiedzieć się rzeczywiście czy ma prawo do użytkowania tego auta do takich celów, pluje

> się żałosnym jadem, równie żałosnym jak to super auto.

Problem polega na tym, że:

1. Wydał 200kpln na auto, mimo że z powodzeniem sprawdziłoby się auto za niecałą połowę tej kwoty

2. Używa go w celach prywatnych

3. OKŁAMUJĄ społeczeństwo co do przeznaczenia i wykorzystywania pojazdów

4. AROGANCKO nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwielbiam dziennikarskie nakręcanie zawiści.

shocked.gif jakiej zawiści... część ludzi, tak jak Ja ma gdzieś sprawy mamy Madzi, zdjęcia Tuska z 2010 roku i pomylone trumny itp. bzdury, ale za to jest żywo zainteresowana pogardą do prawa przez urzędników i sposób wydawania publicznych pieniędzy.

> Wow, 300 koni, automatyczna skrzynia, napęd na cztery

> i xenony. Szał na maxa. Rozumiem, że gdyby jeździł 100-konnym autem FWD z manualem to nie

> byłoby problemu?

byłby problem, jakie on ma prawo do użytkowania pojazdu w celach prywatnych....

> jest symbolem taniego(!), beznadziejnego, byle jakiego i

> banalnego auta.

za 200 tyś zł...

> się żałosnym jadem, równie żałosnym jak to super auto.

czyli jakie są poważne i godne tematy, którymi powinny się zajmować media ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem, lecz zaslepienie w skoku na kase od prowadzacych (czy slusznie czy nie - to nie mnie oceniac) to troche sie powinni przylozyc nasi administratorzy zlosnik.gif

sznurek - i to o dziwo na tusk vision network

cos dobrej prasy ITD nie ma - kolejna formacja "prawie policjantow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Wydał 200kpln na auto, mimo że z powodzeniem sprawdziłoby się auto za niecałą połowę tej kwoty

Nie ma to znaczenia. Pieniądze te zarobił dealer Opla, który zainwestuje w nowy podjazd przed salonem. Zarobi na tym firma budowlana, a może przyjmie nowego pracownika. Ten kupi w sklepie piwo. "Planeta" zarobi i kupi np. kamerę do monitoringu. Jak sprzedajesz takie kamery to się cieszysz, prawda?

Chcieli mieć ponad 300 koni, żeby gonić szybkie BMW więc kupili najtańsze i najgorsze auto o takiej mocy.

> 2. Używa go w celach prywatnych

Nikt nie mówi czy ma do tego prawo, czy płaci podatek od tego, nikt nie mówi czy to auto ma cały sprzęt do filmowania czy czekają na nowy zastrzyk $ i jeżdżą tylko po to, żeby aku się nie rozładował. niewiem.gif

Poza tym gdyby draństwo służb publicznych ograniczało się tylko do jazdy Insigniami do domu to byłby tu raj.

> 3. OKŁAMUJĄ społeczeństwo co do przeznaczenia i wykorzystywania pojazdów

> 4. AROGANCKO nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności

100% racji, ale taki styl pisania o tym nie sprawi, że oni się choćby zarumienią. System organizacji w służbach mundurowych jest wysoce demoralizujący i ja jak usłyszałem o "aferze insigniowej" w radiu to się śmiałem.

Mimo, że to draństwo i chamstwo ja się do tego przyzwyczaiłem, a nawet rozumiem...chociaż należy się wpysk.gif

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tam nie wiem, lecz zaslepienie w skoku na kase od prowadzacych (czy slusznie czy nie - to nie

> mnie oceniac) to troche sie powinni przylozyc nasi administratorzy

> sznurek - i to o dziwo na tusk vision network

> cos dobrej prasy ITD nie ma - kolejna formacja "prawie policjantow".

ale co się dziwić ? zostali powołani do jakiś tam celów - kontrola przewozów osób i towarów, byli "urzędnikami" a teraz robi się z nich szeryfów grinser006.gif

i to takich co mają przynosić konkretne zyski

dokładnie tak samo zrobiono ze strażami gminnymi/miejskimi

niech powołają jeszcze ze dwie a może trzy służby do gonienia kierwców, o żandarmeria przecież sie nudzi, straż graniczna ... może strażacy dorobili by też na nowe sikawki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiej zawiści...

Tekst nakręca takie coś: Ty jeździsz 15-letnim Lanosem 1.5, a Połeć za Twoje pieniądze wozi się hipersamochodem o mocy 300 koni, napędem na cztery koła i automatem. Nie zapominajmy o xenonach. Musisz go nienawidzić! screwy.gif

Wyprzedzał prawym pasem! W mieście! Nie włączał kierunkowskazów. Jak go zobaczysz na ulicy, napluj mu w twarz. spineyes.gif

> część ludzi, tak jak Ja ma gdzieś sprawy mamy Madzi, zdjęcia Tuska z 2010 roku

> i pomylone trumny itp. bzdury, ale za to jest żywo zainteresowana pogardą do prawa przez

> urzędników i sposób wydawania publicznych pieniędzy.

Takie wydawanie gdzie zarabia prywatna firma (diler Opla) jest OK. Jak więcej ma firma obok. Ja też mam więcej. Mnie tylko oburzało, że praca moich rąk, mój pot pokrywał pensję posłanki Kempy, która ryczała na komisji śledczej.

> byłby problem, jakie on ma prawo do użytkowania pojazdu w celach prywatnych....

Tego nie wiem. Może warto skupić się na tym aspekcie, a nie ma mocy auta i rodzaju skrzyni biegów.

> za 200 tyś zł...

Niech będzie i za 500 tyś. Byle diler zarobił na sprzedaży, byle firma zarabiała na częściach do tego, gumiarz na oponach i gospodarka będzie się kręcić.

> czyli jakie są poważne i godne tematy, którymi powinny się zajmować media ?

Temat niech będzie ten co jest tylko nie w taki sposób. Bo służby publiczne nie będą się przejmować tanimi sensacjami. Rozgrzeszają się, że to tylko mało ambitne bicie piany, żeby dziadki na ławce miały na czym szlifować sztuczne szczęki. Poważne, chłodne, przebiegłe, profesjonalne informacje mogą mieć jakiś wpływ na refleksję ze strony "waaadzy". Trzeba im wjechać na ambicję, wywołać wstyd, odwołać się do głębi moralności, którą nawet tłuki w mundurach gdzieś mają, ale do tego trzeba podejść profesjonalnie, a nie akcentowanie 300 koni i ma nam lecieć ślina z pyska. oslabiony.gif

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma to znaczenia. Pieniądze te zarobił dealer Opla, który zainwestuje w nowy podjazd przed

> salonem. Zarobi na tym firma budowlana, a może przyjmie nowego pracownika. Ten kupi w sklepie

> piwo. "Planeta" zarobi i kupi np. kamerę do monitoringu. Jak sprzedajesz takie kamery to się

> cieszysz, prawda?

To nie do końca tak. Według tej logiki gdy ktoś Cię okradnie to powinieneś się cieszyć, bo złodziej te Twoje pieniądze wyda, nakręcając gospodarkę.

> Chcieli mieć ponad 300 koni, żeby gonić szybkie BMW więc kupili najtańsze i najgorsze auto o takiej

> mocy.

Tyle że nie gonią. I w tym cały problem. Gdyby te auta były użytkowane zgodnie z przeznaczeniem to słowem bym się nie odezwał. Zresztą tak pisałem wyżej w tym wątku. Ale gdy okazuje się, że to widzimisię urzędnika na koszt podatników do wożenia jego prywatnego tyłka to sprawy przybierają zupełnie inny obrót.

> Nikt nie mówi czy ma do tego prawo, czy płaci podatek od tego, nikt nie mówi czy to auto ma cały

> sprzęt do filmowania czy czekają na nowy zastrzyk $ i jeżdżą tylko po to, żeby aku się nie

> rozładował.

Jeśli tak jest, to powinien odpowiedzieć za niegospodarność. Auto za 200k jeździ bez sensu bo nie mają na radary?

Znając życie to właśnie o taką przykrywkę chodziło żeby się wozić na koszt podatników.

> Poza tym gdyby draństwo służb publicznych ograniczało się tylko do jazdy Insigniami do domu to

> byłby tu raj.

Zgoda. Ale nie znaczy to, że mamy na mniejsze rzeczy przymykać oko. Każdą patologię trzeba tępić tak samo.

> 100% racji, ale taki styl pisania o tym nie sprawi, że oni się choćby zarumienią. System

> organizacji w służbach mundurowych jest wysoce demoralizujący i ja jak usłyszałem o "aferze

> insigniowej" w radiu to się śmiałem.

> Mimo, że to draństwo i chamstwo ja się do tego przyzwyczaiłem, a nawet rozumiem...chociaż należy

> się

> Pozdrawiam!

No właśnie. Jesteśmy przyzwyczajeni do takiej skali korupcji i arogancji, że takie "małe afery" wywołują już u nas tylko śmiech. I to dopiero jest przerażające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie bezpieczniej na drogach

> Quote:

> W kolejce na montaż fotoradarów czekają Mondeo, Fokusy i Insignia 2,8 V6 325KM .

> Pytam się po kiego grzyba im takie mocne auto, nie wystarczyła by im taka 2 litrowa 250KM

W Wawie już śmiga Citroen C4 z zielonymi, ostatnio pod Olkuszem na DK Kraków-Wawa, namierzyłem zieloną Octavię kombi KR*** z ITD, W Radomi Passat z mieszanym patrolem ITD i policmajstrem.

Trzeba mieć oczy otwarte i cb radio podkręcone teraz, bo nie wiadomo z ktrej strony teraz uderzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma to znaczenia. Pieniądze te zarobił dealer Opla, który zainwestuje w nowy podjazd przed

> salonem. Zarobi na tym firma budowlana, a może przyjmie nowego pracownika. Ten kupi w sklepie

> piwo. "Planeta" zarobi i kupi np. kamerę do monitoringu. Jak sprzedajesz takie kamery to się

> cieszysz, prawda?

> Chcieli mieć ponad 300 koni, żeby gonić szybkie BMW więc kupili najtańsze i najgorsze auto o takiej

> mocy.

Od gonienia szybkich BMW jest Policja. Na całym cywilizowanym świecie. A gdyby kupili dwa samochody do dealer też by zarobił. A z racji tego że byłyby używane zgodnie z przeznaczeniem, więc jeździły by więcej, więcej by się zużywały i dealer więcej by zarobił na ich obsłudze. To tak apropos zarabiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.