Skocz do zawartości

Nowe Clio IV


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno Golf teraz Clio, odważnie i ciekawie biglaugh.gif

No i to co AK lubi najbardziej grinser006.gif, spalanie zlosnik.gif

1.5 dci 90KM w wersji super Eco wg. katalogu:

miasto: 3,6 icon_eek.gif

mieszany: 3,2 icon_eek.gif

poza miastem: 3,0 icon_eek.gif

Katalogowo (Renault lubi dawać rabaty) ten diesel w najwyższej wersji wyposażenia kosztuje ok. 61.000zł, IMHO bdb oferta ok.gifok.gifok.gif Tablet 7" w cenie grinser006.gif

renault-clio-iv-01.640.jpg

renault-clio-iv-02.1200.jpg

renault-clio-iv-09.1200.jpg

TUTAJ trochę napisali + więcej ZDJĘĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymiary segmentu B wchodzą w segment C z lat 90'. Rozstaw osi także. Ciekawe jak jest z komfortem i

> wyciszeniem

Wchodzą? One już dawno weszły - przykłady to:

2006 Pug 207 - 4030, 2540, 1720,

2006 Corsa D - 3999, 2511, 1737,

2005 Grande Punto - 4030, 2510, 1687,

2009 VW Polo - 3970, 2470, 1682,

2006/2009 Clio 3/3FL - 3986/4032, 2575 yikes.gif (to tylko 3mm mniej niż Golf V), 1707/1720

Dla porównania: 1991 VW Golf 3 (czyli "wzorzec metra") - odpowiednio 4020, 2475, 1695.

Czyli już 6lat temu auta B miały wymiary zewnętrzne aut C z lat 90tych (czyli potrzebowały na to ok.15 lat). Choć obawiam się, że wewnątrz są one wciąż mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dawno Golf teraz Clio, odważnie i ciekawie

Bardzo ładne auto. IMHO najładniesze z Cliówek. Tylne drzwi a`la Alfa dodają sportowego sznytu. Jeśli taki full wypasik 1.5 jeżdzący na kropelce da sie wyhaczyć po rabatach za 5 dych to oferta wydaje sie być całkiem sensowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cóż, Renault juz od wielu lat nie potrafi robic ładnych aut. Ostatnie ładne to imho Laguna 1 i

> Megane 1. Potem juz tragedia, a to Clio to potwierdza - brzydactwo

Twoje poglądy na temat piękna staroci i brzydoty nowości są już legendą. :D

Na szczęście nie mówią Ci: "towarzyszu Stalin", czy "Nasze Najjaśniejsze Słońce" (Kim Ir Sen), a co za tym idzie - nie ma obowiązku się zgadzać z Tobą. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale takie wartości:

> 1.5 dci 90KM w wersji super Eco wg. katalogu:

> miasto: 3,6

> mieszany: 3,2

> poza miastem: 3,0

...są nie do osiągnięcia w normalnych ruchu. Nie ma szans. Stawiam dobrą flaszkę, że po prostu nie da się tego zrobić. Moje warunki:

Miasto: Kraków. Robimy 50 km po Krakowie w tygodniu, między 8 rano a 20 wieczorem.

Mieszany: Jedziemy do Zakopanego z Krakowa. 30 % trasy to teren zabudowany, można to uznać za "tryb mieszany". Można nawet jechać zgodnie z przepisami.

Poza miastem: Autostrada. Jedziemy przepisowo do Katowic i z powrotem. NIE wleczemy się 95 km/h za TIRem, tylko normalnie śmigamy 130-140, zwalniając na ograniczeniach.

Kto się podejmie wyzwania? zlosnik.gif

EDIT: Dlaczego takie warunki? Bo mniej więcej tak wygląda moja jazda (i podejrzewam, że jazda większości tutaj obecnych). Jeżeli mój styl życia, jazdy, praca i drogi będą takie, jak w jakichś tam warunkach laboratoryjnych, to podawane przez producenta wartości będą miały dla mnie jakiś sens. W tej chwili "warunki laboratoryjne" a moja jazda faktyczna są tak odległe, jak Łódź od Sydney i po prostu nie widzę sensu nawet brać pod uwagę tych wartości, nie mówiąc o podniecaniu się tym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko pięknie, ale takie wartości:

> ...są nie do osiągnięcia w normalnych ruchu. Nie ma szans. Stawiam dobrą flaszkę, że po prostu nie

> da się tego zrobić. Moje warunki.

Czyli zakładasz, że nie da się w "Twoich" warunkach i słusznie ok.gif

> Kto się podejmie wyzwania?

Ja się mogę podjąć na swojej trasie dom-praca.

25km z grubsza swobodnej jazdy, trochę zabudowanego, trochę poza miastem.

Jadąc zgodnie z przepisami, bez problemu w Fabii robię katalogowe średnie, a jak się postaram to można zrobić spalanie "poza miastem".

I w tym Clio podejrzewam będzie podobnie.

Niech w tym Krakowie spali 5l to i tak będzie rewelacyjny wynik, bo przykładowo Twój Lancer spali 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli zakładasz, że nie da się w "Twoich" warunkach i słusznie

No nie da się. Więc w moim przypadku te obietnice producenta muszę sobie schować do hasioka i realnie testować ile dane auto pali. Tyle że akurat spalanie ma dla mnie drugorzędnie znaczenie, bardziej dla mnie liczy się niezawodność i przyjemność z jazdy. Gdyby priorytetem były koszty, to jeździłbym MPK i pociągami.

> Ja się mogę podjąć na swojej trasie dom-praca.

> 25km z grubsza swobodnej jazdy, trochę zabudowanego, trochę poza miastem.

> Jadąc zgodnie z przepisami, bez problemu w Fabii robię katalogowe średnie, a jak się postaram to

> można zrobić spalanie "poza miastem".

E, to nieciekawe. Mogę Ci pokazać trasę, gdzie jakimś starym gaźnikowym V8 6.0 spalę 2/100 grinser006.gif

> Niech w tym Krakowie spali 5l to i tak będzie rewelacyjny wynik, bo przykładowo Twój Lancer spali

> 10l.

Mnie to 10 nie przeszkadza - po pierwsze, akurat w przypadku Lancera spalanie katalogowe jest praktycznie tożsame z faktycznym (plus dla producenta za brak ściemy, gdyby zuzywał dwa razy więcej, jak w przypadku tego Clio, to byłbym wkurzony), a po drugie - nie przeszkadza mi, po prostu takie spalanie mi odpowiada i nie wyrywam sobie włosów z głowy z powodu, że przejechanie 100 km po mieście kosztuje mnie 57 zł (za paliwo). Natomiast wyobrażam sobie zdenerwowanie jakiegoś świrniętego na punkcie spalania kierowcy, który kupił takie Clio i miało spalać 3, a spala 5 (czyli prawie ddwa razy więcej). To jest jawne oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E, to nieciekawe. Mogę Ci pokazać trasę, gdzie jakimś starym gaźnikowym V8 6.0 spalę 2/100

Mam nadzieję, że jednak zrozumiałeś mój przekaz zlosnik.gif

> Mnie to 10 nie przeszkadza - po pierwsze, akurat w przypadku Lancera spalanie katalogowe jest

> praktycznie tożsame z faktycznym (plus dla producenta za brak ściemy), a po drugie - nie

> przeszkadza mi, po prostu takie spalanie mi odpowiada i nie wyrywam sobie włosów z głowy z

> powodu, że przejechanie 100 km po mieście kosztuje mnie 57 zł (za paliwo). Natomiast

> wyobrażam sobie zdenerwowanie jakiegoś świrniętego na punkcie spalania kierowcy, który kupił

> takie Clio i miało spalać 3, a spala 5 (czyli prawie ddwa razy więcej). To jest jawne

> oszustwo.

Ciężki przypadek jesteś ok.gifzlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że jednak zrozumiałeś mój przekaz

A Ty mój zlosnik.gif

> Ciężki przypadek jesteś

No jakoś nie lubię marketingowego bełkotu, zahaczającego o oszustwo. Tu, na forum motoryzacyjnym, wszyscy jesteśmy miłośnikami motoryzacji, interesujemy się tematem i wiemy więcej, niż przeciętny konsument. Dlatego wiemy jak interpretować różne dane i obietnice producenta. Ale np. ja się nie znam na pralkach. Nie wiem i nie interesuje mnie historia producenta, jakich podzespołów używa i jak w ogóle pralka jest zbudowana. Nie mam pojęcia i nie chcę mieć. Wybieram pralkę, która zużywa najmniej prądu, wynika to z katalogów i z zapewnień sprzedawcy. Super, kupuję. Okazuje się, że pralka zużywa dwa razy więcej prądu, niż deklaruje producent. Mam (słuszne) pretensje do producenta, na co tenże producent mi odpowiada, że zużycie prądu jest liczone w warunkach laboratoryjnych (wg norm unijnych, a jakże!) i najwidoczniej moje warunki używania pralki są inne (inny klimat, inny rodzaj ubrań) i mogę ich pocałować w dupę. Poczułbym się oszukany. Podobnie jest z samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też mi powód do dumy

eh ta warszafska mentalność, juz od niej odwykłem zlosnik.gif

jest taka zasada ludzi którzy są wychowani gdzie indziej niż na (duzej czy małej) wsi - jak się do kogoś coś ma to się mu to pisze w twarz a nie wzorem podbiałostockich kum robi to za plecami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że jednak zrozumiałeś mój przekaz

> Ciężki przypadek jesteś

A ja mysle ze jest sens w co pisze. Obecne ata maja bardzo naciagane normy spalania w miescie. Na trasie to nie sztuka osiagnac niskie wyniki. Ostatnio powtazalny wynik spalania u mnie to 8.3 lpg ale to jest jazda drogami wiejskimi o 5 rano z zapietym tempomatem na 70km/h. I powrot o 13 w podobnym tempie. Czy to dowodzize forester 2.5 automat ze stalym awd pali 8l lpg na trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtedy by wyglądał FałWejopodobnie. A to nie do pomyślenia.

Clio jest bardziej zaokrąglone, tył jest zupełnie inny, lampy przednie mogły by faktycznie wyglądać podobnie, ale auto wtedy dla mnie było by bardziej atrakcyjne:). W sumie nowy logan z przodu wygląda podobnie do starszej fabii, i IMHO będzie się fajnie sprzedawał właśnie ze względu na podobieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dawno Golf teraz Clio, odważnie i ciekawie >...

Byliśmy z żoną oglądnąć nowe clio w poniedziałek. Na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Interesowała nas pojemność bagażnika- ponoć ma ok. 300l- dla nas styka. Dziwny ten nowy trzycylindrowy silnik o poj. 900cm3 i 90KM- auto kosztuje z nim 5tys. drożej. Obawiam się tego 75 konnego silnika 1,2l- ponoć sprawdzona jednostka, ale czy styknie do ważącego 980 kg samochodu? W porównaniu z matizem to pewnie będzie lepiej startować, więc może nie będzie źle.

Nam się nowe clio bardzo podoba ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się tego

> 75 konnego silnika 1,2l- ponoć sprawdzona jednostka, ale czy styknie do ważącego 980 kg

> samochodu?

W Clio 2 MK2 ważącego tyle samo dawał radę. Demon szybkości to to nie był ale na jazdę "wokół komina" wystarczało w zupełności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Clio 2 MK2 ważącego tyle samo dawał radę. Demon szybkości to to nie był ale na jazdę "wokół

> komina" wystarczało w zupełności...

Ważył poniżej jednej tony? Podobno nowe clio jest trochę odchudzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozmawialiście może o cenie? Są elastyczni czy faktycznie już żadnych rabatów?

Wersja expression z lakierem metalicznym i silnikiem 1,2l kosztuje ok. 46,5 tys.zł. Dokładają manualną klimę i światła przeciwmgłowe o wartości 2,2 tys.zł za free. Według mnie za dużo chcą, jak za auto segmentu B. Czekam na rozwój wydarzeń ok.gif. W takiej np. corsie można wziąć mocniejszy 85 konny silnik. Tu w benzynie jest tylko 75 KM lub trzycylindrówka 90 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chwilę trzeba odczekać i sprawdzić na allegro po ile będą salony wystawiać,

> wtedy będzie już jakiś zarys

Na to liczę ok.gif. Teraz jest to nowy model, nawet jest jeszcze przed oficjalną premierą ( 26.10.'12 ). W dodatku kończy się rok. Matiz jeździ, to nie mam parcia na szybki zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 75 kucy do auta ważącego tonę, nie spodziewaj się fajerwerków, na miasto się nada ale w trasie, żeby przydepnąć ze 120 do 140 to będzie wieczność...

Dlatego kusi ten 90-cio konny.

W tym kraju prawie nie da się jeździć z takimi prędkościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz, że jest większy opór powietrza? W mieście i tak by było to pomijalne. Liczy się waga auta.

Nie zrozumiałeś.

Oba auta ważą 98kg ale różnica w gabarytach jest kolosalna.

Inaczej.

Gdyby Clio IV nie przeszło kuracji odchudzającej w stosunku do Clio II/III to ważyło by pewnie z 1200kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej z downsizingiem pójdzie, to najpierw bedzie się wybierać silnik a dopiero potem dobierać do niego auto. Ja np mam wymagania: benzyna, 4-cyl i takie Clio jest nie dla mnie. Na szczęście jeszcze nie pora wymieniać auto, może coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.