Skocz do zawartości

[KZAK] auto na dojazdy do 5tys zł.


Fazi87Fazi

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam .... Myślę nad samochodem na dojazdy do pracy w obie storny 130 km dziennie.

> Założenie ... jakikolwiek komfort podróżowania , spalanie LPG do 9l w trasie.

> Małoawaryjne, tanie części.

> Jakieś propozycje?? ....

Lanosok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możecie to podawajcie jaki silnik , i jakie realne spalanie w trasie, choć clio 2 z komfortem to może być średnio ....

Byłby to drugi samochód, bo moją Vectrą to jednak spalanie 7 litrów ropy nie bardzo , ewentualnie bym ją sprzedał bo po co dwa auta utrzymywać, a zależy mi głównie na kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam .... Myślę nad samochodem na dojazdy do pracy w obie storny 130 km dziennie.

> Założenie ... jakikolwiek komfort podróżowania , spalanie LPG do 9l w trasie.

> Małoawaryjne, tanie części.

> Jakieś propozycje?? ....

Teraz wydaje Ci się, że zależy na kosztach. Masz vectrę to nią jeździj, przy tych przebiegach jeździć miejskim piździbolcem odechce Ci się po miesiącu. Masz diesla, kupisz oszczędności i na trasie więcej jak 6 litrów i tak nie spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seicento 899 przy normalnej jezdzie pali kolo 5 litrow pb 95, tyle wyszlo mi ostatnio jak jezdzilem sejem zony, przejezdzilem jakies 1200 km i spalanie wyszlo cos kolo 5.2

sam nie wiem czemu kiedys jak mialem seja 899 to zalozylem mu gaz he he:) gazu pali cos pod 6.5-7 ale ciezko u mnie mial;)

zony sej bedzie na zbyciu, to 1999 rok, odrapany z kazdej strony;) moze z 1500 za niego bede wolal, ale jeszcze nie teraz;)... kwestia kilku miesiecy, mechanicznie bez zastrzezen, gorzej z buda... podrapana;) i poobijana;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> troszkę mało zadowalające..... miałem bmw e36 1.6 w gazi to w trasie poniżej 8 dało się zejść.....

To dlaczego nie wrócisz do takiego auta? Właśnie miesiąc temu kupiłem sobie na dojazdy do pracy e36 1.8 95r. za gazem sekwencyjnym. Dałem 3,5 tys., auto wymagało tak naprawdę wkładu około 1 tys.zł. Jeździ nawet komfortowo, jak trzeba to pojedzie 200 km/h, pali w trasie od 8 do 9,5 gazu, części tanie jak barszcz, czego chcieć więcej? Mam też Mareę 1.6 z gazem i pali więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz wydaje Ci się, że zależy na kosztach. Masz vectrę to nią jeździj, przy tych przebiegach

> jeździć miejskim piździbolcem odechce Ci się po miesiącu. Masz diesla, kupisz oszczędności i

> na trasie więcej jak 6 litrów i tak nie spali.

od początku mówie ,że jako taki komfort ma mieć ....a seicento mi proponują...Lanos jako tako nie jest głupim pomysłem, w zimie te 7 l spali ropy ... ale to i tak dwa razy drożej niż 8 l gazu wink.gif

Myśle np. znowu nad e36 lub astra I ....

Choć podejrzewam ,że zostane i tak przy Vectrze..... jak nic nie znajdę sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od początku mówie ,że jako taki komfort ma mieć ....a seicento mi proponują...Lanos jako tako nie

> jest głupim pomysłem, w zimie te 7 l spali ropy ... ale to i tak dwa razy drożej niż 8 l gazu

> Myśle np. znowu nad e36 lub astra I ....

> Choć podejrzewam ,że zostane i tak przy Vectrze..... jak nic nie znajdę sensownego.

Wbrew temu, co można przeczytać na AK Lanos jest autem już chyba nie na te czasy. Będziesz miał wrażenie jazdy blaszaną puszką, o komforcie znanym z Vectry zapomnij. O spalaniu 8 litrów gazu zimą wydaje mi się, że też.

Weź pod uwagę jeszcze jedno: kupisz to zrobisz płyny, rozrząd, tarcze, klocki i inne duperele, które szarpną Cię po kieszeni tak, że nie wiem czy niższe spalanie zwróci Ci się po roku. A Vectra jest w miarę solidna, wygodna, dobrze się prowadzi - i potem będzie: "zamienił stryjek siekierkę na kijek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wbrew temu, co można przeczytać na AK Lanos jest autem już chyba nie na te czasy. Będziesz miał

> wrażenie jazdy blaszaną puszką, o komforcie znanym z Vectry zapomnij. O spalaniu 8 litrów gazu...

Spalanie 8 litrów LPG przy nieprzekraczaniu 120 km/h spokojnie zrobi z silnikiem 1,4 (może nawet poniżej, wiem bo przez 3 lata miałem). Kwestia tylko czy będzie musiał dużo wyprzedzać bo to może dać już w kość. Za kwotę podaną w temacie to nie tylko Lanos będzie autem nie na te czasy. Osobiście jakbym już się zdecydował na zakup za tą kasę to brałbym Lanosa, ale na miejscu kolegi pytającego o radę jakby było mnie stać to wolałbym Vectrą jeździć albo ją zamienić na coś oszczędniejszego ale za podobne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie Almera N15 1.4 lub 1.6. Z sekwencją spalanie do 9L. Jeżeli chodzi o cenę części to są dość drogie, ale właściwie to jest nieistotne. Auto na 100 kkm na lpg, 4 lata to poza eksploatacją zepsuł się tylko regulator ciśnienia za 70 zł. Teraz juz takich nie produkują ...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam .... Myślę nad samochodem na dojazdy do pracy w obie storny 130 km dziennie.

> Założenie ... jakikolwiek komfort podróżowania , spalanie LPG do 9l w trasie.

> Małoawaryjne, tanie części.

> Jakieś propozycje?? ....

Poszukaj megane 1,4 16V mało pali z tym ze od 6 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> seicento z jako takim komfortem nie ma nic wspólnego,

Ale stąpajmy twardo po ziemi: ma być tanio, więc nie można mieć wszystkiego.

Poza tym 65 km trasy w jedną stronę to jakaś godzina. Niektórzy tyle spędzają w zatłoczonej komunikacji miejskiej stojąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale stąpajmy twardo po ziemi: ma być tanio, więc nie można mieć wszystkiego.

> Poza tym 65 km trasy w jedną stronę to jakaś godzina. Niektórzy tyle spędzają w zatłoczonej

> komunikacji miejskiej stojąc.

dziwie sie ze jeszcze nikt passtucha nie polecił

http://allegro.pl/listing.php/search?category=149&sg=0&string=matiz+lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardziej to komfortowe niz lanos

średnio się to udało zlosnik.gif Jeżeli na równej drodze to ok. ale na nierównościach już nie jest ponad lanosa zlosnik.gif Mam oba parchy i z własnego doświadczenia piszę.

Jeżeli ma być ekonomicznie to clio II z 60 konnym silnikiem, 8 zaworowym. Do miasta i lekko poza nim tak do 120 km/h jeszcze jedzie, później dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rdzewieje?

> takie spalanie to jest w lanosie z II gen.

Do 9 L bo więcej nigdy nie spaliła. Średnio po mieście 8l/100 w trasie 7l/100. Lato + klima max 9l/100. Mój egzemlarz rdzy nie posiadał z racji zabezpieczenia antykorozyjnego zaraz po sprowadzeniu. A średnie spalanie w lanosie to z II gen może 9l w trasie bo po mieście 10-12l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam .... Myślę nad samochodem na dojazdy do pracy w obie storny 130 km dziennie.

> Założenie ... jakikolwiek komfort podróżowania , spalanie LPG do 9l w trasie.

> Małoawaryjne, tanie części.

> Jakieś propozycje?? ....

Dzisiaj kupiłem ! 270635636-JUMP2.gif

Toyota Corolla E10, silnik 4E-FE 88KM.

Wersja niestety prawie zupełny golas, bo ma tylko wspomaganie kierownicy i ABS.

Ale za to w świetnym stanie, przebieg na 1000% oryginalny - 137tys km. Od dziadka.

Kupiłem za 3.000zł.

Instalacja gazowa to ca 2.000, więc spoko mieści się w Twoim budżecie.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj kupiłem !

> Toyota Corolla E10, silnik 4E-FE 88KM.

> Wersja niestety prawie zupełny golas, bo ma tylko wspomaganie kierownicy i ABS.

> Ale za to w świetnym stanie, przebieg na 1000% oryginalny - 137tys km. Od dziadka.

> Kupiłem za 3.000zł.

> Instalacja gazowa to ca 2.000, więc spoko mieści się w Twoim budżecie.

> Pozdrawiam

> Bartek

ktory rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj kupiłem !

> Toyota Corolla E10, silnik 4E-FE 88KM.

> Wersja niestety prawie zupełny golas, bo ma tylko wspomaganie kierownicy i ABS.

> Ale za to w świetnym stanie, przebieg na 1000% oryginalny - 137tys km. Od dziadka.

> Kupiłem za 3.000zł.

> Instalacja gazowa to ca 2.000, więc spoko mieści się w Twoim budżecie.

> Pozdrawiam

> Bartek

Tylko znalezienie drugiej takiej nie będzie proste... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktory rok ?

Rocznik 1993.

Właśnie zrobiłem moje pierwsze 150km tym samochodem. Dość przyjemnie się nim jeździ, choć demonem prędkości na pewno nie jest. Zobaczymy, jak będzie wyglądało podsumowanie pod dystrybutorem.

W tzw międzyczasie zacząłem planować upgrade'y - fotele od wersji Si, elektryczne szyby oraz centralny zamek. Powinno kosztować grosze, w sensie parę stówek.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam .... Myślę nad samochodem na dojazdy do pracy w obie storny 130 km dziennie.

> Założenie ... jakikolwiek komfort podróżowania , spalanie LPG do 9l w trasie.

> Małoawaryjne, tanie części.

> Jakieś propozycje?? ....

Sprawdź sobie Skody Felicia 1,3 vel Fabia 1,4. To ten sam skodowski motor na łańcuchu tylko rozwiercony dla Fabii.

Felką bez gazu zrobiłem 50kkm. 270kkm miała przy sprzedaży. Średnie spalanie w tym czasie wyszło 6,5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź sobie Skody Felicia 1,3 vel Fabia 1,4. To ten sam skodowski motor na łańcuchu tylko

> rozwiercony dla Fabii.

> Felką bez gazu zrobiłem 50kkm. 270kkm miała przy sprzedaży. Średnie spalanie w tym czasie wyszło

> 6,5l/100km.

Mam 3 Fabie 1,4 w pracy i 6-6,5 to one robią w trasie. W mieście najoszczędniejsza z nich pali 8,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 3 Fabie 1,4 w pracy i 6-6,5 to one robią w trasie. W mieście najoszczędniejsza z nich pali 8,5

> litra.

Słowo klucz " w pracy " czyli nikt nie oszczędza tylko ciśnie ile wlezie, bo firma płaci.

U mnie korki to maksymalnie dwa cykle świateł postoju. Miasto ~40 000 mieszkańców.

Poza tym ja miałem Felicie i umiem oszczędnie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.