Skocz do zawartości

Nietypowy problem - olśnienie


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> Deska rozdzielcza w wiekowym aucie wykonana ze "śliskiego" plastyku, który odbija światło z każdej

> latarni czy innego źródła światła.

> Co na to poradzić - przetarcie papierem ściernym nie wchodzi w grę.

Flock. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oryginał ma być, bo rozważam temat "żółtych papierów", jak będzie śmigał.

Czyli okleina albo lakierowanie też nie wchodzi w grę? To ostatnie można by wykonać na mat, dobierając odp. kolor i odcień do tego co jest. Zmniejszy to odbicia, ale nie zniweluje. No i pracochłonne będzie, bo dechę trza będzie wytargać z wozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Deska rozdzielcza w wiekowym aucie wykonana ze "śliskiego" plastyku, który odbija światło z każdej

> latarni czy innego źródła światła.

> Co na to poradzić - przetarcie papierem ściernym nie wchodzi w grę.

Na początek dobrze to wyczyść zmywaczem do silikonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Okulary jak Lucyfera - no dobra, może ciut inne. A co do deski, to jeśli chodzi o białego VW (zdjęcia gdzieś tu się przewinęły na AK dzisiaj) to z wielkim prawdopodobieństwem użytkownik poprzedni owego cuda z wielkim uwielbieniem stosował wszelkie nabłyszczacze do plastików. Po prostu trzeba to solidnie umyć, do tego potem Plak Matowy albo jeszcze lepiej Plak Viniet i dasz radę waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O! Okulary jak Lucyfera - no dobra, może ciut inne. A co do deski, to jeśli chodzi o białego VW

> (zdjęcia gdzieś tu się przewinęły na AK dzisiaj) to z wielkim prawdopodobieństwem użytkownik

> poprzedni owego cuda z wielkim uwielbieniem stosował wszelkie nabłyszczacze do plastików. Po

> prostu trzeba to solidnie umyć, do tego potem Plak Matowy albo jeszcze lepiej Plak Viniet i

> dasz radę

Plak Matowy to jest chyba tylko z nazwy,kupiłem kiedyś takie coś firmy Plak ale efekt był typu Połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Deska rozdzielcza w wiekowym aucie wykonana ze "śliskiego" plastyku, który odbija światło z każdej

> latarni czy innego źródła światła.

> Co na to poradzić - przetarcie papierem ściernym nie wchodzi w grę.

W moim lacetti jest podobnie - gdy usunę kurz, słońce odbija mi się w twarz - co poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem w lanosie, byłem już zdesperowany i zaryzykowałem...

woda z płynem do mycia naczyń i gąbka do garów taka z miękką pianką z jednej strony i szorstką z drugiej, najpierw na próbę delikatnie, a później co raz mocniej zacząłem myć tą szorstką stroną gąbki, plastik minimalnie zmatowiał i przestał się odbijać w szybie

co ciekawe teraz po roku znowu nabrało połysku i operację muszę powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Plak Matowy to jest chyba tylko z nazwy,kupiłem kiedyś takie coś firmy Plak ale efekt był typu

> Połysk.

a ja mam odwrotne doświadczenia z tym plakiem, nic się w szybie nie odbijało- jak już wcześniej ktoś i Vadero pisał plak albo inna chemia matująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc na początek trzeba to dokładnie zmyć, np. środkiem typu APC do wnętrza.

> Potem jakiś dressing dający efekt matowy.

Dokładnie!

Jak wyczyściłem deskę pianką typu APC ( w moim wypadku Tapis K2) to byłem w szoku ile brudu zostało na ściereczce icon_eek.gif

k2-tapis-pianka-czysci-tapicerke-600-ml.jpg

Potem tylko matowy Plak i zero odbijania się światła od dechy zlosnik.gif

Od tej pory powyższy zabieg powtarzam dwa razy do roku smile.gif a co jakiś czas sam Plak ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, istnieją inne kosmetyki do pielęgnacji plastiku niż wszechobecny plak, który jest dobry dla handlarzy aut, bo auto na sprzedaż ma się świecić zlosnik.gif

Może są droższe w zakupie ale wydajnością biją na głowę kosmetyki z marketu.

Sam używam Poorboys Natural Look już drugi rok i nie wiem kiedy się skończy...

Do wyczyszczenia deski APC, mikrofibra a potem dressing, np. któryś z tych: http://showcarshine.pl/21-plastik-winyl-guma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może trochę na śmieszno, ale tu masz roziązanie tego problemu

W USA jest to dosyć popularne (w niektórych stanach słońce świeci przez prawie cały rok wink.gif ).

Można kupić praktycznie do większości popularnych samochodów:

http://www.autoanything.com/dash-mats/20A10025A1.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W USA jest to dosyć popularne (w niektórych stanach słońce świeci przez prawie cały rok ).

> Można kupić praktycznie do większości popularnych samochodów:

> http://www.autoanything.com/dash-mats/20A10025A1.aspx

W najnowszym Chevrolecie Cruze jest taki materiał na desce fabrycznie położony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.