Skocz do zawartości

Sprzedaż samochodu, płatność przelewem.


dzikipzs

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest taka. Dziś sprzedaję auto. Przyjeżdża kupiec i chce na miejscu zapłacić przelewem z mojego komputera. Zapłaci i odjeżdża autem.

Jak się zabezpieczyć na wypadek gdyby anulował przelew zanim pieniążki w dniu jutrzejszym zjawią się na moim koncie?

Czy daje coś zapis na umowie, że płatność w kwocie takiej i takiej na numer konta .... dnia .... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jest taka. Dziś sprzedaję auto. Przyjeżdża kupiec i chce na miejscu zapłacić przelewem z

> mojego komputera. Zapłaci i odjeżdża autem.

> Jak się zabezpieczyć na wypadek gdyby anulował przelew zanim pieniążki w dniu jutrzejszym zjawią

> się na moim koncie?

> Czy daje coś zapis na umowie, że płatność w kwocie takiej i takiej na numer konta .... dnia .... ?

Sprawdzasz stan swojego konta, jesli są pieniądze na koncie to wydajesz samochód zlosnik.gif Inaczej sobie tego nie wyobrażam. Jaka kwota jesli można spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jest taka. Dziś sprzedaję auto. Przyjeżdża kupiec i chce na miejscu zapłacić przelewem z

> mojego komputera. Zapłaci i odjeżdża autem.

> Jak się zabezpieczyć na wypadek gdyby anulował przelew zanim pieniążki w dniu jutrzejszym zjawią

> się na moim koncie?

> Czy daje coś zapis na umowie, że płatność w kwocie takiej i takiej na numer konta .... dnia .... ?

Niech przeleje ekspresem w Twojej obecności i od razu sprawdzisz stan swojego konta ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jest taka. Dziś sprzedaję auto. Przyjeżdża kupiec i chce na miejscu zapłacić przelewem z

> mojego komputera. Zapłaci i odjeżdża autem.

Mój kolega tek zrobił.

Ale - miał konto w tym samym banku co sprzedawca.

Poczekali na wpłynięcie środków na konto i voila.

Swoją drogą - odważny człowiek robić przelew z czyjegoś kompa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jest taka. Dziś sprzedaję auto. Przyjeżdża kupiec i chce na miejscu zapłacić przelewem z

> mojego komputera. Zapłaci i odjeżdża autem.

> Jak się zabezpieczyć na wypadek gdyby anulował przelew zanim pieniążki w dniu jutrzejszym zjawią

> się na moim koncie?

> Czy daje coś zapis na umowie, że płatność w kwocie takiej i takiej na numer konta .... dnia .... ?

Sprzedałem tak kiedyś auto. Kupujący nie chciał jechac ponad 500km pociągiem z gotówką w kieszeni. Jednak po zrobieniu przelewu, ja zalogowałem się na swoje konto bankowe i widziałem tam wpływ pieniędzy.... bo konto kupującego i moje konto były w tym samym banku, więc przelew trwał chwilę...

EDIT:

Da się cofnąć przelew?? Kiedyś pomyliłem nr rachunku przy płatności za prąd - po wciśnięciu guzika "wyślij" mnie oświeciło, że zmienili rachunek zlosnik.gif. Wykonałem zaraz telefon na infolinię i niestety - dowiedziałem się, że operacja cofnięcia nie jest możliwa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech przeleje ekspresem w Twojej obecności i od razu sprawdzisz stan swojego konta

Sprawdziłem, że pomiędzy jego bankiem a moim przelew ekspresowy tylko do 5 tyś i do godz. 19:30 co mnie nie urządza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdziłem, że pomiędzy jego bankiem a moim przelew ekspresowy tylko do 5 tyś i do godz. 19:30 co

> mnie nie urządza

Nie da się zrobić kilku przelewów? Co do godziny, niech przyjedzie wcześniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdziłem, że pomiędzy jego bankiem a moim przelew ekspresowy tylko do 5 tyś i do godz. 19:30 co

> mnie nie urządza

Podałem wyżej pośrednika z limitem do 20 tysięcy. Zawsze można podzielić pełną kwotę na kilka przelewów, ale nie wiem czy kupujący przyjmie taką prowizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdziłem, że pomiędzy jego bankiem a moim przelew ekspresowy tylko do 5 tyś i do godz. 19:30 co

> mnie nie urządza

Niech gość założy konto* w tym samym banku, w którym Ty masz.

Przeleje sobie na nowo otworzone konto, a potem Tobie zlosnik.gif

*Nie wiem czy da się tak szybko założyć konto spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jest taka. Dziś sprzedaję auto. Przyjeżdża kupiec i chce na miejscu zapłacić przelewem z

> mojego komputera. Zapłaci i odjeżdża autem.

> Jak się zabezpieczyć na wypadek gdyby anulował przelew zanim pieniążki w dniu jutrzejszym zjawią

> się na moim koncie?

> Czy daje coś zapis na umowie, że płatność w kwocie takiej i takiej na numer konta .... dnia .... ?

podjechac to jego banku i niech wyciaga gotowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie sadze zeby duza kwota poszla przez bluecash

Alior Sync o ile dobrze pamietam korzysta z tego badziewia i ostatnio co nie spróbuję to oglądam komunikat że w tym momencie nie ma takiej możliwości. A kwoty groszowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jest taka. Dziś sprzedaję auto. Przyjeżdża kupiec i chce na miejscu zapłacić przelewem z

> mojego komputera. Zapłaci i odjeżdża autem.

> Jak się zabezpieczyć na wypadek gdyby anulował przelew zanim pieniążki w dniu jutrzejszym zjawią

> się na moim koncie?

> Czy daje coś zapis na umowie, że płatność w kwocie takiej i takiej na numer konta .... dnia .... ?

Zadaj na AK pytanie "Kto z was ma konto w banku X, gdyż ..." hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jest taka. Dziś sprzedaję auto. Przyjeżdża kupiec i chce na miejscu zapłacić przelewem z

> mojego komputera. Zapłaci i odjeżdża autem.

> Jak się zabezpieczyć na wypadek gdyby anulował przelew zanim pieniążki w dniu jutrzejszym zjawią

> się na moim koncie?

> Czy daje coś zapis na umowie, że płatność w kwocie takiej i takiej na numer konta .... dnia .... ?

Spisujecie umowę k-s

Kupiec wykonuje przelew

Wydanie samochodu następuje po wpływie przelewu na Twoje konto

Wszystko to wpisujecie w umowie k-s

Zaraz pojawi się post :

" kupuję auto i płacę przelewem, sprzedający wyda auto jak przelew przyjdzie na jego konto, jak się zabezpieczyć żeby w międzyczasie nie rozszabrował samochodu" smile.gif

A na marginesie

kupiec kupował auto, sprzedawca je sprzedawał, kupiec obejrzał , dał zaliczkę i powiedział że idzie zrobić przelew

na resztę kasy, na drugi dzień kupujący przyszedł do sprzedającego , ten zapytał czy przelew zrobiony, kupujący potwierdził , sprzedający dał kluczyki i dokumenty i kupujący odjechał po uściśnięciu sobie dłoni

No ale według AK to urban legend , bo tak się nie da, bo wszyscy chcą wszystkich wydymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do końca, zależy jaka kwota i jaki bank, jeśli kwota większa to trzeba bank przeważnie

> poinformować wcześniej o zamiarze wybrania większej kwoty

Można w okienku zrobić wypłatę/wpłatę czyli przelew bez dotykania gotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spisujecie umowę k-s

> Kupiec wykonuje przelew

> Wydanie samochodu następuje po wpływie przelewu na Twoje konto

> Wszystko to wpisujecie w umowie k-s

> Zaraz pojawi się post :

> " kupuję auto i płacę przelewem, sprzedający wyda auto jak przelew przyjdzie na jego konto, jak się

> zabezpieczyć żeby w międzyczasie nie rozszabrował samochodu"

> A na marginesie

> kupiec kupował auto, sprzedawca je sprzedawał, kupiec obejrzał , dał zaliczkę i powiedział że idzie

> zrobić przelew

> na resztę kasy, na drugi dzień kupujący przyszedł do sprzedającego , ten zapytał czy przelew

> zrobiony, kupujący potwierdził , sprzedający dał kluczyki i dokumenty i kupujący odjechał po

> uściśnięciu sobie dłoni

> No ale według AK to urban legend , bo tak się nie da, bo wszyscy chcą wszystkich wydymać

ja tak we francji kupowałem samochód.

zrobiłem przelew wydrukowałem potwierdzenie i po kłopocie.

w polsce często u dostawców robię przelewy i zostawiam potwierdzenia płatności odbierając towar. nikt nie robi problemów skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kupiłem od miłego pana z Gdańska. Kupowałem bodajże w sobotę, pieniądze na koncie miał w poniedziałek. Zaufaliśmy sobie, zresztą umowa spisana i nawet jakbym anulował to i tak by mnie mógł za to ścigać. Nawet mi do głowy anulowanie nie przyszło, zaufaliśmy sobie, była miła rozmowa, państwo nas poczęstowali nawet kolacją bo zimno ciemno i do domu daleko. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś przyjdzie mi kupować samochód w tak miłej atmosferze. Z samochodu jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jest taka. Dziś sprzedaję auto. Przyjeżdża kupiec i chce na miejscu zapłacić przelewem z

> mojego komputera. Zapłaci i odjeżdża autem.

> Jak się zabezpieczyć na wypadek gdyby anulował przelew zanim pieniążki w dniu jutrzejszym zjawią

> się na moim koncie?

> Czy daje coś zapis na umowie, że płatność w kwocie takiej i takiej na numer konta .... dnia .... ?

Odpowiem Ci tak...często sam tak kupuję auta (bo kupuje co 3/5/10 obejrzany samochód więc bez sensu wozić gotówkę,wolę wozić lapka swojego), ale i mi czasami płacą tak klienci. Odrobina zaufania jest potrzebna, ale porównaj sobie właściciela konta z dowodem osobistym, wydrukuj potwierdzenie przelewu i zróbcie na nim adnotację, że kupujący wykonał przelew i zobowiązuje się, że pieniądze zostaną dostarczone do dnia (kolejny roboczy), podpis na potwierdzeniu przelewu (oświadczeniu) ma być taki sam jak na umowie KS-to chyba jasne.

Kupowałem tak kilkanaście aut, sprzedałem kilka, problemów nie było. Wycofać przelew nie jest tak szybko jak z paypala zaliczkowcy robią, poza tym masz dowód, bank też będzie miał że transakcja rozpoczęta i wycofana, a Ty masz deklarację kupujacego. Jest to nawet trochę na wyrost, ale firmy przecież też działają na zaufaniu wystawiając faktury z płatnością np tydz. Wg mnie śmiało możesz tak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją drogą - odważny człowiek robić przelew z czyjegoś kompa....

W czym widzisz zagrożenie?Patrzysz czy strona banku otwiera się w szyfrowaniu i heja, poza tym większość banków ma 1 część tokena np na smsa, więc nawet jak login i hasło stałe udało by się komuś zesnifować to smsa już raczej nie, poza tym obecne szyfrowanie zostało złamane raz, w temperaturze minuś iluś tam stopni, w laboratorium, po iluś tygodniach kombinacji i była to metoda "włamaniowa" czyli złamanie wytrzymałości maszyny, a nie programowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie odpowiedziałeś na pytanie. W którym banku można anulować 'Zlecenie przelewu'?

> Na rachunkach firmowych jest kłopot z wycofaniem zlecenia, a na zwykłym rachunku osoby fizycznej -

> nie słyszałem, dlatego pytam.

PKO Inteligo na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PKO Inteligo na przykład.

Dzięki, dobrze wiedzieć.

Tak na marginesie. Bardzo ostrożnym ludziom powiem tak. Wystarczy poczekać na sesję wychodzącą z banku płacącego i kiedy pojawi się potwierdzenie zlecenia ze statusem "Zrealizowane", to cofnąć się już tego nie da w żadnym banku świata. W związku z tym, że takich sesji w ciągu dnia jest kilka, to długo czekać nie trzeba. Kwota u sprzedającego auto pojawi się w zależności jak szybkości księgowań. Z tym bywa różnie. Pojawi się na pewno.

Czyli, spokojnie można sprzedawać z płatnością przelewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mógłbym, gdyż podziałka jest za szeroka.

> BTW - to nie HP, więc daruj sobie osobiste wycieczki.

No właśnie to nie HP, więc propozycje debilnych pytań zachowaj dla siebie. Ew. sam zadaj jak czujesz taką potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...) idzie

> zrobić przelew

> na resztę kasy, na drugi dzień kupujący przyszedł do sprzedającego , ten zapytał czy przelew

> zrobiony, kupujący potwierdził , sprzedający dał kluczyki i dokumenty i kupujący odjechał po

> uściśnięciu sobie dłoni

> No ale według AK to urban legend , bo tak się nie da, bo wszyscy chcą wszystkich wydymać

Sam tak kupiłem kiedyś auto. Zrobiłem przelew, wziąłem auto i pojechałem. Sprzedającemu wystarczyło moje słowo, że przelew poszedł.

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 911 kupowałem płacąc przelewem w sobotę... właściciel wydał mi auto ze słowami "ludzie muszą sobie

> ufać"...

> w życiu trzeba być człowiekiem a nie kur...ą...

> pzdr

Tylko że nigdy nie wiesz czy masz doczynienia z człowiekiem czy zwykłą kur... .Ja jak sprzedawałem swojego Focusa nie zgodziłem się na przelew od klienta tylko kazałem mu wypłacić gotówkę z bankomatów-tydzień lub dwa przed sprzedażą ukazał się artykuł w gazecie jak klient przelał kolesiowi kasę , odebrał auto a właściciel gotówki na koncie nie zobaczył.. koleś jakimś cudem anulował przelew!!!|Umowa została podpisana a tam jest zapis ze sprzedający kwituje odbiór gotówki od kupującego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 911 kupowałem płacąc przelewem w sobotę... właściciel wydał mi auto ze słowami "ludzie muszą sobie

> ufać"...

> w życiu trzeba być człowiekiem a nie kur...ą...

> pzdr

ok.gif True, można się zabezpieczyć jak pisałem powyżej. Kolejna sprawa to fakt, że taka osoba nie jedzie nas dymać, tylko jedzie dobić targu i zapewne boi się mieć tyle gotówki przy sobie skoro chce przelewem.

Ja tam widzę więcej plusów takiej transakcji, minimalizuje się ryzyko, że dostaniemy np fałszywki, a ciężko by było udowodnić, ze 5 tyś z 20 które dostaliśmy jest fałszywe i że to od kupujacego takie dostaliśmy.

Dodam, że zdarza się, że ktoś nie chce przelewu, wtedy jedziemy do bankomatu i wyciągam kasę. Zdarzyło mi się raz 3 bankomaty wyczyścić zanim wyciągnąłem potrzebną kwotę (banki pozamykane, późna pora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w którym to banku tak jest?

Wspomniane już PKO Bank Piękny... biglaugh.gif oni na weekendy wyłączają chyba komputry hehe.gif bo nie dalej, jak w piątek chciałem dokonać przelewu elektronicznego bez konieczności potwierdzania przez bank (kwota potwierdzana pow. 10kzł) i np. zleciłem 3x10kzł. Efekt? Jeszcze w poniedziałek rano mogłem anulować przelewy... icon_eek.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wspomniane już PKO Bank Piękny... oni na weekendy wyłączają chyba komputry bo nie dalej, jak w

> piątek chciałem dokonać przelewu elektronicznego bez konieczności potwierdzania przez bank

> (kwota potwierdzana pow. 10kzł) i np. zleciłem 3x10kzł. Efekt? Jeszcze w poniedziałek rano

> mogłem anulować przelewy...

Nie księgują w weekendy i godzinach nocnych, gdzieś widziałem stronę gdzie rozpisane były banki które kiedy księgują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie banki korzystające z Elixiru tak mają, przecież Elixir nie działa przez weekend.

I tym sposobem zlecenie przelewu nie uzyska statusu 'zrealizowany' do poniedziałku do godz. 7.00 - 11.00 w zależności od banku.

W weekend, auta 'na przelew' się nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.