Skocz do zawartości

DRL philips 4 led


BartoSMK

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam.Czy posiada ktoś z was ledy philipsa?Jak to sie sprawuje?Jest z daleka widoczne czy raczej

> swieci bo musi?I czy ktoś kupował u tego sprzedawcy KLIK ?

miałem w lanosie,

świetne są - widać z daleka bardzo dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Czy posiada ktoś z was ledy philipsa?Jak to sie sprawuje?Jest z daleka widoczne czy raczej

> swieci bo musi?I czy ktoś kupował u tego sprzedawcy KLIK ?

Mam od stycznia chyba. Świecą dobrze, ale trochę sieja i zakłócają słabsze fale w radiu FM u mnie w leonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam w Yarisie mkIII - raz mi wymieniali na gwarancji bo sie zepsuły

> ale ogólnie bardzo dobrze świecą, fajnie, bo zapalają się po odpaleniu auta, a nie po przekręceniu

> stacyjki

Dokładnie tak. Moje chwilę po wyłączeniu silnika jeszcze świecą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli ogólnie warto je kupić ?A czy nie sieją one na fale CB ?

Warto zlosnik.gif Mam Unidena 520XL i sirio turbo 800 czy jakoś tak, przy jeździe na ledach czasami coś potrzaskuje i wyłapie jakieś zakłócenie, ale nic niepokojącego nie zauważyłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świecą bardzo dobrze i zgodnie z przepisami, ale w niektórych samochodach sieją zakłóceniami w

> radiach. Jest sporo reklamacji z tego powodu. Da się to ograniczyć, ale kosztem utraty

> gwarancji, a nie tędy droga.

Z ciekawości zapytam, czy znasz jakieś szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hhehehe u mnie było to samo

> a jest coś z tańszych DRLi godnego polecenia ?

> chińskie co świecą a ich nie widać odpuszczamy

Niestety w tym temacie nie wypowiem się jakoś obszernie. Philipsy dostałem w prezencie, ale brat analizując modele wspominał o osramach, philipsach. W tańszych modelach niewiadomych producentów narzekano, na potworne zakłócenia, szybko padały i słabo świeciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości zapytam, czy znasz jakieś szczegóły?

Tylko tyle, że są zwroty z powodu zakłóceń. Przy odbiorze stacji radiowych szumi jak słaba stacja. Firma nie robi z tego problemów i zwraca pieniądze. W kilku przypadkach poprawę (chociaż nie zawsze w 100%) daje skrócenie przewodów i odpowiednie ich poprowadzenie pod maską, albo ekranowanie, ale wiąże się to z utratą gwarancji. Same lampki są extra ok.gif więc warto je przetestować w samochodzie, jak sprzedawca się na to zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to sa takie same jak te z aukcji

> Jakoś nie widzę wymaganej pow. świetlnej min 20cm2 ..

W UE o ile pamiętam wymagane jest 10cm^2. I lampy mają europejską homologację, więc są legalne. A nasze przepisy są jak zwykle niedostosowane (choć teoretycznie muszą być zgodne z unijnymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W UE o ile pamiętam wymagane jest 10cm^2. I lampy mają europejską homologację, więc są legalne. A

> nasze przepisy są jak zwykle niedostosowane (choć teoretycznie muszą być zgodne z unijnymi).

no właśnie i pytanie co na to nasze prawo vs homologacja.

Jakiś czas temu był wątek, że się komuś diagnosta przyczepił, że nie ma owych 20cm2 tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=77786

Dlaczego aż taka róznica w cenie? blush.gif

I jeszcze opinie z ceneo

http://www.ceneo.pl/10963989#tab=reviews

Z tą wysyłką do NL to chyba ktos przesadził tongue.gif

W każdym razie radzę każdemu po kupnie DR podłaczyć je pod zasialcz 12 V i niech poświecą parę godzin, bo jak mająs zaraz paśc, to szkoda montować w samochodzie

Co do zakłóceń radiowych to u siebie znacznie je ograniczyłem bocznikując wzmacniacz antenowy w stopce anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Czy posiada ktoś z was ledy philipsa?Jak to sie sprawuje?Jest z daleka widoczne czy raczej

> swieci bo musi?I czy ktoś kupował u tego sprzedawcy KLIK ?

Dołączę się z pytaniem - skoro ten automat podłącza się bezpośrednio pod aku, to on cały czas jest zasilany. Mierzył ktoś pobór prądu w czasie spoczynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie i pytanie co na to nasze prawo vs homologacja.

> Jakiś czas temu był wątek, że się komuś diagnosta przyczepił, że nie ma owych 20cm2

Z ręką na sercu przestudiowałem "Rozporządzenie (...) w sprawie warunków technicznych pojazdów (...)" z 2002, Rozporządzenie zmieniające z 2009 oraz i inne akty - i nie znajduję zapisu który zabrania montowania świateł pozbawionych homologacji.

W Rozporządzeniu są dokładnie określone warunki jaki muszą spełniać światła (wymagania o tych cm2 też nie znalazłem) - i jeśli są spełnione, to odmowa podbicia przeglądu jest bezprawna.

To jak ja to rozumuję, homologacja jest potrzebna tylko żeby dany towar można było sprzedawać. Ale nie jest już potrzebna, żeby można go było używać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem w lanosie,

> świetne są - widać z daleka bardzo dobrze

Super, Ciebie widac a innych oslepia.

Uwazam, ze LEDY to lekka przesada, natezenie swiatla zupelnie niepotrzebne do warunkow w dzien.

Zwykle zarowki naprawde daja rade.

No ale MODA..... smile.gif i aku na 100 lat wystarcza:)

Mnie LEDY oslepiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ręką na sercu przestudiowałem "Rozporządzenie (...) w sprawie warunków technicznych pojazdów

> (...)" z 2002, Rozporządzenie zmieniające z 2009 oraz i inne akty - i nie znajduję zapisu

> który zabrania montowania świateł pozbawionych homologacji.

> W Rozporządzeniu są dokładnie określone warunki jaki muszą spełniać światła (wymagania o tych cm2

> też nie znalazłem) - i jeśli są spełnione, to odmowa podbicia przeglądu jest bezprawna.

> To jak ja to rozumuję, homologacja jest potrzebna tylko żeby dany towar można było sprzedawać. Ale

> nie jest już potrzebna, żeby można go było używać...

Bazując na Wiki, to powierzchnia świecenia wynika z regulacji EU a nie naszych

Wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bazując na Wiki, to powierzchnia świecenia wynika z regulacji EU a nie naszych

> Wiki

Ale w Polsce wciąż obowiązują: Konstytucja, Ustawy i Rozporządzenia itd, a nie Wikipedia czy regulaminy EKG ONZ. Dyrektywa unijna zostaje wdrożona przez zmianę prawa krajowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to jest to bocznikowanie?

Inaczej zwane mostkowaniem: jeśli masz przykładową żarówkę, z bezpiecznikiem i podłączysz to do aku - OK - świeci. Ale kiedy bezpiecznik polegnie i go "ominiesz" przewodem, czyli go zmostkujesz lub dokonasz bocznikowania. Prawda, jakie to proste? biglaugh.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inaczej zwane mostkowaniem: jeśli masz przykładową żarówkę, z bezpiecznikiem i podłączysz to do aku

> - OK - świeci. Ale kiedy bezpiecznik polegnie i go "ominiesz" przewodem, czyli go zmostkujesz

> lub dokonasz bocznikowania. Prawda, jakie to proste?

No i jeszcze we wzmacniaczu warto odłaczyć zasilanie +12V smile.gif

Wzmacniacze antenowe zbierają głownie zakłócenia, nadajników jest bardzo duzo , a wiekszośćz nich ma odpowiednią moc . Więc tak naprawdę antena pasywna wystarczy do dobrego odbioru smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super, Ciebie widac a innych oslepia.

> Uwazam, ze LEDY to lekka przesada, natezenie swiatla zupelnie niepotrzebne do warunkow w dzien.

> Zwykle zarowki naprawde daja rade.

> No ale MODA..... i aku na 100 lat wystarcza:)

Ale żarówki w światłach do jazdy dziennej czy w reflektorach?

Moda moda, ale żarówki trzeba co jakiś czas wymieniać, a dobre LEDy nie. No i niebieskawy odcień LEDów bardzoej się rzuca w oczy

> Mnie LEDY oslepiaja.

Chyba te firmowe w Audi i to jak ktoś jedzie na dziennych o zmierzchu czy w nocy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inaczej zwane mostkowaniem: jeśli masz przykładową żarówkę, z bezpiecznikiem i podłączysz to do aku

> - OK - świeci. Ale kiedy bezpiecznik polegnie i go "ominiesz" przewodem, czyli go zmostkujesz

> lub dokonasz bocznikowania. Prawda, jakie to proste?

No dobra, to co powinienem ominąć we wzmacniaczu antenowym? grinser006.gif Jaśniej trochę bo elektryk ze mnie żaden zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, to co powinienem ominąć we wzmacniaczu antenowym? Jaśniej trochę bo elektryk ze mnie

> żaden

Wzmacniacz, przecież wyżej pisał grinser006.gif

I jeszcze jego zasilanie odłączyć.

Tylko pewnie na obszarach mniej zurbanizowanych będzie jednak słabiej z odbiorem, zwłaszcza jak antena jest na (w) szybie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wzmacniacz, przecież wyżej pisał

> I jeszcze jego zasilanie odłączyć.

> Tylko pewnie na obszarach mniej zurbanizowanych będzie jednak słabiej z odbiorem, zwłaszcza jak

> antena jest na (w) szybie...

No dobra, ale jak to odłączę to już w ogóle nic nie będę słyszał. Vagi potrzebują wzmacniaczy w niefabrycznych radiach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to sa takie same jak te z aukcji

tak, tylko na moim pudełku było napisane albo po polsku albo po angielsku, nie pamiętam, bo pudełka od 2 lat na oczy nie widziałem , ale w środku wszystkie papiery były po polsku

> Jakoś nie widzę wymaganej pow. świetlnej min 20cm2 ..

powiem tak - lampy są dopuszczone do obrotu w Polsce, mają wymagane polskim prawem homologacje - więc szczerze wisi mi to czy mają 20cm2 powierzchni świecącej czy nie.

Na podstawie jakichś wytycznych dostały homologację, jeżeli polskie prawo uznaje tą homologację, to uznaje również, że lampy spełniają wymogi polskiego prawa - taka jest moja interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w Polsce wciąż obowiązują: Konstytucja, Ustawy i Rozporządzenia itd, a nie Wikipedia czy

> regulaminy EKG ONZ. Dyrektywa unijna zostaje wdrożona przez zmianę prawa krajowego.

ale na owe przepisy (EKG ONZ) referują nasze regulacje odnośnie warunków technicznych:

za wiki:

Regulamin EKG ONZ nr 87 określa specyficzne wymagania dotyczące świateł do jazdy dziennej, nr 48 natomiast wymagania techniczne dla pojazdów (implementowany poprzez Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów[...]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale na owe przepisy (EKG ONZ) referują nasze regulacje odnośnie warunków technicznych:

> za wiki:

> Regulamin EKG ONZ nr 87 określa specyficzne wymagania dotyczące świateł do jazdy dziennej, nr 48

> natomiast wymagania techniczne dla pojazdów (implementowany poprzez Rozporządzenia Ministra

> Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów[...]).

Wskaż proszę, w którym miejscu właściwej ustawy lub rozporządzenia jest referencja do regulaminu EKG ONZ.

Naprawdę bardzo chętnie zmienię zdanie...

Widzę w "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" następujące warunki:

a) 2 sztuki

b) barwa biała

c) umiejscownienie:

<400mm od obrysu bocznego,

>600mm od siebie

na wysokości 250-1500 mm

d) wymagania co do podłączenia elektrycznego

Nic więcej. Nic o powierzchni, nic o homologacji czy oznaczeniu reflektora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i jeszcze we wzmacniaczu warto odłaczyć zasilanie +12V

> Wzmacniacze antenowe zbierają głownie zakłócenia, nadajników jest bardzo duzo , a wiekszośćz nich

> ma odpowiednią moc . Więc tak naprawdę antena pasywna wystarczy do dobrego odbioru

Moim zdaniem pomysł bez sensu.

Wzmacniacz antenowy po odłączeniu zasilania działa jako bardzo skuteczny tłumik - efekt, jakby w ogóle nie było anteny.

Ciekawe, co wtedy radio odbierze.

Sygnału stacji prawie nie będzie a zakłócenia i tak przedostaną się do radia od strony zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w Polsce wciąż obowiązują: Konstytucja, Ustawy i Rozporządzenia itd, a nie Wikipedia czy

> regulaminy EKG ONZ. Dyrektywa unijna zostaje wdrożona przez zmianę prawa krajowego.

W tym kontekście napisałem, że nie ma w polskiej legislacji wymogu o powierzchni świecenia grinser006.gif sam ostatnio zakupiłem lampki, które nie spełniają tego kryterium (zresztą do przeczytania tego wątku nie wiedziałem o nim smile.gif ). Więc zapytałem gógla o co kaman smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem pomysł bez sensu.

A czytałeś cały wątek? zlosnik.gif

> Wzmacniacz antenowy po odłączeniu zasilania działa jako bardzo skuteczny tłumik - efekt, jakby w

> ogóle nie było anteny.

Teoria. Praktycznie jak kupiłem samochód to trochę pojeździłem z lekko szumiącym czasem radiem na UKF, pewnego dnia chciałem posłuchać programu I na długich i kicha. Okazało się, ze ktoś nie podłaczył zasilania +12V do kabelka antenowego. I wzmacniacz rzeczywiście działał jak tłumik - ale całkowity tylko dla zakresu AM zlosnik.gif

Potem poprawiłem instalację - podłaczyłem zasilanie i było oK az do montazu DRL.Po zbocznikowaniu wzmacniacza w antenie i odłaczeniu zasilania zakłócenia od DRL praktycznie znikneły - czasem pojawiają sie tylko na radiu Eska na krańcach Łodzi(pewnie mają słabszy nadajnik), natomiast jakośc odbioru się nie pogorszyła. I w mieście i na trasie smile.gif

286821612-Zbocznikowanywzmacniacz.jpg

ten kawałek biaego przewodu w centrum to własnie bocznik.

Moża mao elegancko to wyglada ale za to jest skuteczne smile.gif

post-147237-14352519906992_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wskaż proszę, w którym miejscu właściwej ustawy lub rozporządzenia jest referencja do regulaminu

> EKG ONZ.

> Naprawdę bardzo chętnie zmienię zdanie...

> Widzę w "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w

> sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" następujące

> warunki:

> a) 2 sztuki

> b) barwa biała

> c) umiejscownienie:

> 600mm od siebie

> na wysokości 250-1500 mm

> d) wymagania co do podłączenia elektrycznego

> Nic więcej. Nic o powierzchni, nic o homologacji czy oznaczeniu reflektora...

To jest tylko wycinek rozporządzenia, zmieniający (częściowo) WT pojazdów.

Czytałeś calość ? Nie ma tam wymagań odnośnie homologacji czy odniesień do innych/unijnych przepisów ?

Równie dobrze na podstawie (tylko) zacytowanego fragmentu ustawy możesz sobie lampy dalekosięzne z żarnikami ksenonowymi powiesić "zgodnie" z rozporządzeniem i twierdzić, że to dzienne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś tylko o wyłączeniu zasilania, nic o ominięciu wzmacniacza i podłączeniu anteny prosto do koncentryka.

W takim przypadku odłączyłbym także wejście i wyjście nieczynnego wzmacniacza (ze zdjęcia nie widać) i FM miałby prawo nieźle odbierać.

Ja nie mam zakłócających DRL więc wzmacniacz pracuje.

Dodatkowo po wymianie fabrycznego krótkiego patyczka spiralnie owiniętego drutem na prosty pręt długości ok 80cm odbiór wyraźnie poprawił się -

na terenie Polski nie zauważam przełączania częstotliwości stacji dzięki działaniu AF

a polskie mocne stacje FM odbieram jeszcze za Żiliną na Słowacji i w Berlinie.

Warszawa LW 225 kHz czysto gra pod węgierską granicą przy wyłączonym silniku,

bo w czasie jazdy nie daje się słuchać - zapłon zagłusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki spoczynkowy pobór prądu deklaruje producent?

nie wiem jaki deklaruje, ale zmierzyłem i wychodzi około 6,2mA na wyłączonym zapłonie.

Chciałbym dodać jeszcze że te lampki nie świecą na niebiesko, ani nie zalatują niebieskim (przynajmniej u mnie). Światło jest mocno białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.