Skocz do zawartości

Golf 7 VS Giulietta


StreetRacer

Rekomendowane odpowiedzi

> ciekawy jestem, dlaczego ktoś wybrał akurat VW i nie miał wyboru.

Zadam kolejny raz pytanie, które już było roztrząsane, chyba nawet w tym wątku: znajdź kompakt lub segment "B" z mocnym silnikiem (powiedzmy dającym ok. 8 sekund do 100 km/h) z automatem.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadam kolejny raz pytanie, które już było roztrząsane, chyba nawet w tym wątku: znajdź kompakt lub

> segment "B" z mocnym silnikiem (powiedzmy dającym ok. 8 sekund do 100 km/h) z automatem.

> mar00ha

specyficzne wymagania dość (niszowe):

Clio

Ibiza

wolniejsze:

Fiesta nowa? (1.6)

Kia Rio? (1.4 109?)

Alfa Mito? (1.4 135?)

coś tam się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją drogą to jest bardzo dziwne, że nie wsadzili całego zespołu napędowego z giulietty tylko

> dołączyli skrzynię do dosyć słabego motoru.

moze zrobią lifting a potem z tym patentem wypuszczą Mito ze znaczkiem QV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją drogą to jest bardzo dziwne, że nie wsadzili całego zespołu napędowego z giulietty tylko

> dołączyli skrzynię do dosyć słabego motoru.

To zupełnie naturalne w koncernie Fiata. Coś co wydaje się dziwne, jest tam zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlosnik.gif

287032293-IMG_3026s.jpg

Dziękuje tym, którzy pisali rzeczowo, dziękuje tym, którzy również na priv napisali kilka wiadomości ok.gif

Decyzja była cięzka, jednego dnia wstawałem i mówiłem alfa, tego samego dnia kładąc się spać mówiłem golf.

Zadecydowało podejście alfy do tematu sprzedaży, jeśli klienta mają w d**pie przed sprzedażą to nie chce wiedzieć co się dzieje gdy jest jakiś problem później.

Może i dobrze może i źle, na razie rozkoszuję się DSG zlosnik.gif

Kilka słów o wybranej opcji: 1.4 140KM ACT + DSG, wersja highline.

Z opcji dodatkowych to: xenon w wersji podstawowej, pakiet zimowy, Czujniki parkowania z przodu i z tyłu,

Komputer pokładowy "Premium", Szyby dodatkowo przyciemnione, felgi 17"+ 225/45/17 spineyes.gif

Auto brałem z "placu" więc żadnego pola manewru jeśli chodzi o opcje nie było. Dokupiłem jedynie + 3 lata gwarancji. Czas naglił bo żona juz była lekko angryfire.gif z racji że jeździłem jej Yarisem wink.gif

post-14287-14352520931303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wsię prezentuje ok.gif

No to będziesz miał kilka rzeczy do raportu za jakiś czas.

Jak działa to ACT ? (można wyłączyć?, wyłączasz ?)

Czy coś Cię irytuje w DSG ?

Jak oceniasz spalanie do poprzednich aut ?

No i ile pali:

80-90:

110-120:

130-140:

Dziękuję i życzę przyjemnej jazdy waytogo.gif

Golf to Golf skromny.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świetnie wsię prezentuje

> No to będziesz miał kilka rzeczy do raportu za jakiś czas.

> Jak działa to ACT ? (można wyłączyć?, wyłączasz ?)

Odłącza w momencie spokojnej jazdy 2 cylindry co powinno skutkować mniejszym spalaniem.

Na wyświetlaczu pokazuje się informacja o tym.

> Czy coś Cię irytuje w DSG ?

narazie nic, ale dopiero 120km przejechałem.

> Jak oceniasz spalanie do poprzednich aut ?

> No i ile pali:

> 80-90:

> 110-120:

> 130-140:

o tym napisze po jakimś czasie, narazie spalanie średnie 7,2.

> Dziękuję i życzę przyjemnej jazdy

> Golf to Golf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odłącza w momencie spokojnej jazdy 2 cylindry co powinno skutkować mniejszym spalaniem.

> Na wyświetlaczu pokazuje się informacja o tym.

Skoro już odpisałeś, a nie za jakiś czas to:

A czuć to odłącznie, słychać że silnik inaczej pracuje?

Czy przy spokojnej jeździe częśto sie to aktywuje ?

Można zaobserwować niższe spalanie na "chwilowym" po aktywacji ?

> narazie nic, ale dopiero 120km przejechałem.

> o tym napisze po jakimś czasie, narazie spalanie średnie 7,2.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy przy spokojnej jeździe częśto sie to aktywuje ?

Może źle napisałem, nie spokojnej jeździe a przy utrzymywaniu stałej prędkości bez obciążenia i przyspieszania. Włącza się to i przy 40km/h ale też i przy 80km/h czyli wyznacznikiem nie jest prędkość. Wystarczy że nie przyspieszamy, komputer wyczuwa że auto ma "lekko" i juz ACT się włącza.

> Można zaobserwować niższe spalanie na "chwilowym" po aktywacji ?

z tego co zauważylem to spada o 1 litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby też ale nie do końca. Pewne modele Alfy to owszem masówka ale już takie modele jak 8C czy 4C

> zdecydowanie nie. W swojej historii Alfa ma sporo takich modeli, które obecnie są klasykami.

Znaczy które?Bo o ile dobrze pamiętam to już owe klasyki są często klasyczne jedynie dla fanów marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyspieszania. Włącza się to i przy 40km/h ale też i przy 80km/h czyli wyznacznikiem nie

> jest prędkość. Wystarczy że nie przyspieszamy, komputer wyczuwa że auto ma "lekko" ...

A czy jest szansa przy 140 km/h na ACT? Pisales o spadku spalańia o 1l, to duzo, z ilu na ile?

I najwazniejsze: GRATULACJE nowego nabytku! Niech Cię cieszy do ostatniego dnia ok.gif

Ze wzgledu na finanse przy odsprzedazy wybralbym tak samo, za 5 lat mam nadzieje docenisz to zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeden z planów

nr katalogowy końcówek wydechu: 5L0 071 910

Nie wiem czy Cię poinformowali, a w TSI jest podgrzewanie katalizatora, które się włączą jak na zewnątrz jest ok +17 st. C. Nie ruszaj od razu tylko poczekaj , aż obroty opadaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy Cię poinformowali, a w TSI jest podgrzewanie katalizatora, które się włączą jak na

> zewnątrz jest ok +17 st. C. Nie ruszaj od razu tylko poczekaj , aż obroty opadaną.

A jak ruszy od razu to coś wybuchnie ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nr katalogowy końcówek wydechu: 5L0 071 910

> Nie wiem czy Cię poinformowali, a w TSI jest podgrzewanie katalizatora, które się włączą jak na

> zewnątrz jest ok +17 st. C. Nie ruszaj od razu tylko poczekaj , aż obroty opadaną.

Pierdu, pierdu. A jak ruszy to co? Ja ruszam.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AR Spider ( ten stary)

Który stary?

> AR 164Q4

A ten klasyk jest klasyczny bo?

> AR155Q4

Tu się zgodzę - bo jestem fanem Lancii.

> AR 156GTA

Podobnie jak wyżej. Na scenie międzynarodowej auto jakoś specjalnie się nie wybiło. Za to 147GTA...

> AR 8C

Zgoda

> i zadaję Tobie to samo pytanie odnośnie Vw , a dlaczego ?, bo udowodnię moją pierwszą tezę

Nie mam pojęcia. Jako fan włoskiej motoryzacji nie interesuje się VW. Ale sądzę, że napewno GTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może i nic, ale ja zawsze czekam. Coś na ten temat było w instrukcji z tego co pamiętam...

Ja nie mam nic na ten temat w instrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który stary?

Alfa+pic--whole+car.jpg

klasyk pełną gębą

> A ten klasyk jest klasyczny bo?

164Q4 - w swoich czasach najbardziej zaawansowany zespół napędowy 4x4 , stworzony przez Steyr-Daimler-Puch , nieduża ilość egzemplarzy i zaawansowanie techniczne ( w swoich czasach ) czyni go klasykiem ;

2nm4178.jpg

chciałem jeszcze dodać nieodżałowaną tylnonapędową alfę 75 , ale produkcję zakończono w 1992 , więc załóżmy że się nie łapie ;

> Ale sądzę, że napewno GTI.

A jest klasykiem bo? , no właśnie ? , co i dla kogo ? ( tak jak Ty zapewne uznasz że 164Q4 lub QV nie jest klasykiem , tak dla mnie np gti nie jest klasykiem ) ;

to dlatego chciałem abyś wymienił klasyki z ostatnich 20 lat ze stajni wv , bo klasyk to pojęcie jak widzisz względne - co już wcześniej napisałem , dla każdego fana danej marki klasykiem jest inne auto ,

a koniec końców dla zwykłego polaka nie zainteresowanego motoryzacją klasykiem będzie raczej polonez , DF125 , badziewny kaszlak 126p , i pewnie mercedes beczka , i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panie to już prawie miesiąc grinser006.gif

Jak wrażenia, co się spodobało, a co irytuje ?

Jak się spisuje to ACT czy jest w jakiś sposób uciążliwe ?

Czy od strony użytkownika jest tak jakby nie tego ustrojstwa nie było ?

Czy widzisz te 0,3l średnio mniej ? zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie to już prawie miesiąc

> Jak wrażenia, co się spodobało, a co irytuje ?

kliknąłem aby Ci odpowiedzieć na to pytanie i siedzę 10 minut i się zastanawiam i nie wiem co napisać.

Tak na prawdę ten samochód jest na tyle poprawny, wpasowany pode mnie, że nie mogę się do niczego przyczepić.

I tak samo jest w drugą stronę, 7ka jest poprawna, nie wywołuje jakiś mega pozytywnych emocji, nie ma się nad czym specjalnie zachwycać. Podobają się wszystkie bajery typu czujniki deszczu, zmierzchu, cofania z wizualizacją na ekranie ale jest to rzecz normalna bo wcześniej tego nie było. Automatyczna klima w porównaniu z manualną to również mega udogodnienie. Druga sprawa tempomat - nie wiedziałem, że będę tak często z tego korzystał.

Jeśli chodzi o DSG to zakochałem się w automacie, kilka razy musiałem przesiąść się na manuala i tylko 1 miesiąc wystarczył aby na tyle mocno się przyzwyczaić, że chciałem jak najszybciej wysiąść z tego auta.

W dalszym ciągu sprawia mi dużo radości jazda tym autkiem, czasami wsiadam w nocy i jade pojeździć hehe.gif

ps. zapomniałem o xenonach, pierwsza jazda w nocy, i wooow ale widno a juz po włączeniu "długich" można liczyć kamyki na drodze yikes.gif

> Jak się spisuje to ACT czy jest w jakiś sposób uciążliwe ?

> Czy od strony użytkownika jest tak jakby nie tego ustrojstwa nie było ?

ACT jest całkowicie niewidoczne dla uzytkownika, gdyby nie info na ekranie w włączeniu to nie wiedziałbym o jego istnieniu,

> Czy widzisz te 0,3l średnio mniej ?

Jeśli chodzi o spalanie to w bravo ciężko było zejść do 7,5-8,0 - trzeba było jeździć na prawdę jak kapelusz, w Golfie w tej chwili po okolo 800km mam 7,5 i jest to bardziej dynamiczny tryb jazdy. Gdybym jeździł bravo tak jak teraz golfem miałbym bankowo 10litrow.

Poniżej mój filmik, prosta droga bez wzniesień, zero ruchu, osiągamy prędkość 80km/h i lecimy ok.gif

Niestety nie robiłem jeszcze żadnej dłuższej trasy aby ocenić spalanie stricte autostradowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.