Skocz do zawartości

Jakie miękkie klocki


natek

Rekomendowane odpowiedzi

podrzućcie kilka modeli miękkich klocków. mam wrażenie, ze moje klocki się praktycznie w ogóle nie zużywją. Wole dwa razy zmienić klocki (tańsze) i być spokojny o tarcze niż zmieniać tarcze częściej niż klocki.

To co mi przychodzi do głowy to podstawowy model FERODO, może BRECK, BOSCH? Na pewno nie ATE, TEXTAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem Jurid, teraz mam TRW, oba uważam za dosyć twarde klocki.

ponoc klocki Jurid sa montowane w Mitsubishi na pierwszy montaz. Moje wymienilem przy chyba 108kkm a jeszcze sporo zostalo, do 120 co najmniej bym dojezdzil a co ciekawe auto glownie po miescie jezdzi. Za to tarcze byly juz pogiete w chinskie osiem i moim zdaniem jest to wlasnie zasluga tych klockow sick.gif

Co ciekawe w kolejnej (tj. obecnej) wersji Lancera klocki sa identyczne pod wzgledem rozmiaru ale juz znacznie bardziej miekkie i tarcze sie az tak bardzo nie gna. Ale kto je produkuje niewiem.gif

Ja standardowo polecam Ferodo Premier, jeszcze sie na nich nie zawiodlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak się sprawuje Trusting

> Miałem Jurid, teraz mam TRW, oba uważam za dosyć twarde klocki.

> Kiedyś TRW był bardziej miękki jak sięgam pamiecią do poprzedniego auta...

mam trustinga na tyle i generalnie to szybciej tarcze schodzą niż klocki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podrzućcie kilka modeli miękkich klocków. mam wrażenie, ze moje klocki się praktycznie w ogóle nie

> zużywją. Wole dwa razy zmienić klocki (tańsze) i być spokojny o tarcze niż zmieniać tarcze

> częściej niż klocki.

> To co mi przychodzi do głowy to podstawowy model FERODO, może BRECK, BOSCH? Na pewno nie ATE,

> TEXTAR

Miękkie? Tomex ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Godzinę temu, mati_lecha napisał(a):

Jakie miękkie aktualnie polecacie?

Czy Ferodo Premier są faktycznie miękkie? Czy dużo jest podróbek?

 

Moim zdanie miękkie są ferrodo premier, kupuje je praktycznie z auta na auto ostatnio. Na TRW się naciąłem (pisałem już), szybciej tarcze lecą na nich i przy moich małych przebiegach - zanim dojadą do wymiany to "pękają", blachy rdzewieją i odklejają się od nich okładziny cierne. Z tego co pamiętam taki sam problem z TRW już opisywało kilku użytkowników na AK.

Co do podrabiania - większość ludzi nie zna tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Camel napisał(a):

 

Moim zdanie miękkie są ferrodo premier, kupuje je praktycznie z auta na auto ostatnio. Na TRW się naciąłem (pisałem już), szybciej tarcze lecą na nich i przy moich małych przebiegach - zanim dojadą do wymiany to "pękają", blachy rdzewieją i odklejają się od nich okładziny cierne. Z tego co pamiętam taki sam problem z TRW już opisywało kilku użytkowników na AK.

Co do podrabiania - większość ludzi nie zna tej firmy.

Być może.

Ale dziwi mnie rozpiętość cen. Na Motostacja.pl 85zł, a inni nawet po 114zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mati_lecha napisał(a):

Być może.

Ale dziwi mnie rozpiętość cen. Na Motostacja.pl 85zł, a inni nawet po 114zł

wszystko zależy od marży:

1. na działalność w IC mialem rabaty uuuuuuuu duże (wszystko na FV obecnie z rabatami), obecnie mam zawieszoną DG i nie mogą mi rabatować i sami mówią kup na aledrogooo

2. Motostacja - mają oryginały, ale musisz wiedzieć, że często są opóźnienia w dostawach i częste pomyłki :) - dlatego wyprzedź dużo zakupy ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał(a):

Quaro ceramiczne, założyłem parę kompletów. Nie pylą, nie piszcza.
Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam, ale czy są miękkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał(a):

Dla mnie ok, sprecyzuj co znaczy miękkie?emoji38.png

Nie wiem, ja takich nie szukam.

Przychodzi mi tylko do głowy, że miękkie to takie co dużo pylą i szybko się zużywają.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja takich nie szukam.
Przychodzi mi tylko do głowy, żemiękkie to takie co dużo pylą i szybko się zużywają.
Coś tam pyla. W Tipo na tył wrzucilem klocki Boscha. Te to pylą, pewnie nie wytrzymają tyle co org czyli 140tkm.


Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2013 o 11:46, karolchyla napisał(a):

Steinhof. I do tego pewnie prawie połowę tańsze od innych.

Kiedyś na klockach Steinhof leciałem z góry bez hamowania, bo się zeszkliły. Ciekawe uczucie jak hamulec jest w podłodze, a auto prawie nie zwalnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.