Skocz do zawartości

mały, automat, benzyna, do 15 tys , dla kobiety


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie z AK zlosnik.gif

pojawił się problem zakupu auta, dla kobiety (ważne hahaha.gif) z automatyczną skrzynią biegów.

MAŁEGO AUTA - na wyraźne życzenie zainteresowanej.

wielkości dajmy na to fiesty (dla zobrazowania zona.gif pojęć)

silnik, dynamika - obojętne.

Zakładam, że za tyle $$ będzie to "stary trampek", więc pewnie lepiej Pb .

Aha, smart odpada - prawdopodobieństwo stłuczki wysokie sciana.gif , a toto się źle tłucze.

Czy możecie doradzić, zasugerować pojazd ?

Aha 2 - jakoś nie widzę pandy jako pojazdu. No nie wiem. Może się mylę ?

edit:

z googla:

corsa

fiesta,

aveo

yaris

A klasa merc

206 pełgot

matiz - NIE

smart - NIE

colt

clio

C3

meganka, golf - podobno ZA DUŻE niewiem.gif dla zona.gif

przy założeniach, oferta "mazowiecka" nie jest zbyt obszerna

=1&cubicCapacity[to]=1600&gear[automatic]=automatic&history[no_accident]=1&location[region]=8&location[type]=0&price[from]=9000&price[to]=15000&techCondition[undamaged]=1]łotomoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szanowni Panowie z AK

> pojawił się problem zakupu auta, dla kobiety (ważne ) z automatyczną skrzynią biegów.

> MAŁEGO AUTA - na wyraźne życzenie zainteresowanej.

> wielkości dajmy na to fiesty (dla zobrazowania pojęć)

> silnik, dynamika - obojętne.

> Zakładam, że za tyle $$ będzie to "stary trampek", więc pewnie lepiej Pb .

> Aha, smart odpada - prawdopodobieństwo stłuczki wysokie , a toto się źle tłucze.

> Czy możecie doradzić, zasugerować pojazd ?

> Aha 2 - jakoś nie widzę pandy jako pojazdu. No nie wiem. Może się mylę ?

Stałem ostatnio przed podobnym wyborem dla mamy - jako pierwsze auto po zdaniu prawka i z automatem. Wybór padł na seata leona 1m z silnikiem 1.8 lpg - taki się trafił zlosnik.gif

Może poszukaj czegoś w tym klimacie - leon, golf4, A3

Zaleta tych aut jest multum dostępnych części serwisowych jak i blacharskich smile.gif oraz to, że montowana tam skrzynia to stary 4 biegowy automat - praktycznie niezniszczalny a w razie W na allegro jest sporo dostępnych używek w cenie ok. 1kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stałem ostatnio przed podobnym wyborem dla mamy - jako pierwsze auto po zdaniu prawka i z

> automatem. Wybór padł na seata leona 1m z silnikiem 1.8 lpg - taki się trafił

> Może poszukaj czegoś w tym klimacie - leon, golf4, A3

> Zaleta tych aut jest multum dostępnych części serwisowych jak i blacharskich oraz to, że montowana

> tam skrzynia to stary 4 biegowy automat - praktycznie niezniszczalny a w razie W na allegro

> jest sporo dostępnych używek w cenie ok. 1kpln

Kierowniczce golf wydaje się zbyt duży.

Sądzę, że dostępność części blacharskich jest/będzie baardzo istotna .. icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ujeżdża od 2 miesięcy C3. To jest zautomatyzowane sprzęgło a nie full automat ze wszystkimi wadami takiego rozwiązania. My świadomie się na to zdecydowaliśmy. Przy charakterystyce jeżdżenia żony - da się przeżyć.

Samo autko bardzo przyjemne i ergonomiczne. Bardzo nam się spodobał. W środku siedzi się przyjemnie, podłokietniki osobne w każdym fotelu z przodu jak w dużym aucie. Jedynie przyciski elektrycznych szyb na tunelu środkowym to kretynizm jak w Matizie.

Z tą skrzynią - tylko do turlania po mieście. Co do awaryjności - jeszcze za krótko mamy, aby się wypowiadać. Spalanie pod nogą żony: 7,3 w mieście.

Za 14tys. kupiony z rocznika 2005, od pierwszej właścicielki, bezwypadkowy, z kołami zimowymi.

Reasumując - gdyby w tej wielkości dało się kupić coś z normalnym automatem - to brać. Ale większość rozwiązań to właśnie automatyczne sprzęgło a nie skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a 20 coś zmieni ?

> chodzi o pierdzidełko do miasta .

> trzeba przyjąć jakąś granicę, bo tak dodając po "piątce" dojdziemy do golfa "w dizlu i świniaku"

Do 15 kzł ze skrzynią automatyczną to jednak niezbyt dużo. 20 kzł już lepiej. A 50 kzł jeszcze lepiej grinser006.gif Ale wracając do tematu - nawet miejskie auto w cenie do 15 kzł to już jest mocno zużyty sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do 15 kzł ze skrzynią automatyczną to jednak niezbyt dużo. 20 kzł już lepiej. A 50 kzł jeszcze

> lepiej Ale wracając do tematu - nawet miejskie auto w cenie do 15 kzł to już jest mocno

> zużyty sprzęt...

wiem.

dlatego pytam tutaj ok.gif

ma się toczyć, grzać w zimie i chłodzić w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie celowałbym jednak w CORSE za ok. 10-13 tys.zł z silnikiem 1.2. Bedzie w mairę niezawodne, każdy kowal naprawi, części dużo i tanie. Skrzynia zautomatyzowana easytronic jest juz dobrze rozpoznana i są warsztaty specjalizujące sie w nich, naprawy sporo tansze, niż klasycznych automatów. Zostaje jedynie specyfika działania "zmieniacza" biegów, do której trzeba przywyknąć. Na osłodę zużycie paliwa jak w manualu, albo niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swift

> Nie ma możliwości żeby się nie spodobał

> A przy okazji nie chcą sie psuć.

wychodzi, że będzie to brzydal

ceny w D

ceny poliftowych tak od 5 tys euro.

Może warto dołożyć ?

taki po FL to mnie też się podoba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim budżecie celowałbym jednak w CORSE za ok. 10-13 tys.zł z silnikiem 1.2. Bedzie w mairę

> niezawodne, każdy kowal naprawi, części dużo i tanie. Skrzynia zautomatyzowana easytronic jest

> juz dobrze rozpoznana i są warsztaty specjalizujące sie w nich, naprawy sporo tansze, niż

> klasycznych automatów. Zostaje jedynie specyfika działania "zmieniacza" biegów, do której

> trzeba przywyknąć. Na osłodę zużycie paliwa jak w manualu, albo niższe.

No ta skrzynia działa jak automat, więc ok.gif A jak się będziemy kłócić o definicję "automatu", to zabrniemy w dyskusję, że ani DSG, ani CVT automatami nie są, no bo... Dla użytkownika liczy się to, że wrzuca D i jedzie bez zmiany biegów, to jest właśnie automat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corsę i yarisa odrzuć

skrzynie MMT/MTA

edit:

w C3 jeśli dobrze pamiętam były też skrzynie zautomatyzowane

ale były też normalne - http://allegro.pl/sliczny-citroen-c3-1-4b-automat-exclusive-67tys-km-i3671538241.html

fiesta też ma taką skrzynię kijową

Inne propozycje

Polo 6N

Ibiza 6L

Yaris z klasyczną skrzynią

Daihatsu Cuore

Aveo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić VW Polo sprzed 2000 r. za połowę budżetu i wpakować w niego śmiałym gestem drugie tyle.

Niech będzie brzydkie, sprawne technicznie czyli do tłuczenia doskonałe. Oczywiście przy założeniu, że nie będziemy się szybko auta pozbywać.

Jeśli wyznajemy zasadę "nic nie robię, leję i jeżdżę"...to też Polo...tylko może już 9N.

Jeśli kogoś męczy pytanie "dlaczego Polo" to odpowiedź jest dość prosta: Bo jest wybór. Można też Lupo, ale trafić Lupo A/T i jeszcze dobre...to pewnie trzeba mieć furę szczęścia.

Stare, proste 6N z końca produkcji...i chleba nie zabraknie. wink.gif Silnik oczywiście 1.4.

Trzymam kciuki. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Corsę odpuścił, kolega z pracy miał takie coś, a w zasadzie jego żona. Przez 2 lata walczył z dziadostwem, a na koniec przekładka na manual. Może to kwestia egzemplarza, ale sygnał ostrzegawczy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym Corsę odpuścił, kolega z pracy miał takie coś, a w zasadzie jego żona. Przez 2 lata walczył

> z dziadostwem, a na koniec przekładka na manual. Może to kwestia egzemplarza, ale sygnał

> ostrzegawczy jest.

a na pewno miał klasyczny automat a nie skrzynię MTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale wielkościowo pasuje... a że mocy jej nie braknie to chyba dobrze by było, no nie??

Quote:

MAŁEGO AUTA - na wyraźne życzenie zainteresowanej.


Zgodnie z życzeniem zainteresowanej, chyba Stilo to jednak nie ten poziom... Dodatkowo spalanie, raczej też do małych nie należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szanowni Panowie z AK

> pojawił się problem zakupu auta, dla kobiety (ważne ) z automatyczną skrzynią biegów.

> MAŁEGO AUTA - na wyraźne życzenie zainteresowanej.

> wielkości dajmy na to fiesty (dla zobrazowania pojęć)

> silnik, dynamika - obojętne.

> Zakładam, że za tyle $$ będzie to "stary trampek", więc pewnie lepiej Pb .

> Aha, smart odpada - prawdopodobieństwo stłuczki wysokie , a toto się źle tłucze.

> Czy możecie doradzić, zasugerować pojazd ?

> Aha 2 - jakoś nie widzę pandy jako pojazdu. No nie wiem. Może się mylę ?

> edit:

> z googla:

> corsa

> fiesta,

> aveo

> yaris

> A klasa merc

> 206 pełgot

> matiz - NIE

> smart - NIE

> colt

> clio

> C3

Nissan Micra K12 z klasycznym automatem 4-biegowym. Silniki trwałe, skrzynie również - wymagają zmiany oleju. Korozja się blaszanki nie ima.

np cuś takiego:

klik

Wiele aut miejskich ma skrzynie zautomatyzowane, nie działają zbyt płynnie a wieść gminna niesie że są nietrwałe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Wagon R+ drugiej generacji wychodził z automatem i silnikiem benzynowym 1.3. Samochód mały z zewnątrz, ale bardzo przestronny w środku. Olbrzymie szyby zapewniają doskonałą widoczność, a krótkie zwisy tylny i przedni pozwalają dobrze ocenić odległość od przeszkody, co w ruchu miejskim może być istotne. Można spokojnie zagazować - nic się nie dzieje złego z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wychodzi, że będzie to brzydal

> ceny w D

> ceny poliftowych tak od 5 tys euro.

> Może warto dołożyć ?

> taki po FL to mnie też się podoba

Chodziło mi o mk6.

Szczerze mówiąc nie patrzyłem w ceny ale założyłem, że się łapie.

Teraz widzę, że budżet trochę przekracza ale uważam, że warto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daihatsu Sirion po 2005r.

Powiedz mi, jaki jest sens uporczywego polecania, w każdym wątku tego Daihatsu ? Totalna egzotyka - całe 50 szt. na allegro, nie ma importera, ASO - czyli w razie problemów użytkownik zostaje sam, ewentualnie z google i japońskimi forami - o ile zna język japoński.

Na to, że lokalny mechanik zna rozwiązanie problemu bym nie liczył, bo będzie to prawdopodobnie jedyne Daihatsu jakie w życiu widział.

Miałem egzotyczne auto - Chevroleta Rezzo - i mimo, że istniały ASO (DU i Chevroleta), posiadały katalogi części i sprzęt diagnostyczny bywało trudno. Regułą było to, że odstawiając auto do serwisu sam kupowałem części, bo serwisowi nie chciało się tracić czasu na poszukiwania - "w naszej hurtowni nie ma". OK - fajność auta w stosunku do jego ceny to równoważyła, ale kupić egzotyczne auto kobiecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziękuję .

> Jednak odpadł na etapie założeń..

> coś co mogłoby parkować w moim bagażniku jakoś mnie nie przekonuje

Smart jest fajny :-) Może wypożyczcie na kilka dni i spróbujcie się przekonać. Myślę, że warto zainwestować 40 zł/doba i znienawidzić albo się zakochać smile.gif

Jedyny jego problem to skrzynia. Jeden z gorszych "automatów" jakimi jeździłem ale w klasie małych aut wszytko będzie miało zmechanizowane manuale frown.gif

Gdybyście się przekonali to przed zakupem polecam przegląd w Smart Warszawa - podchodzą naprawdę bardzo rzetelnie do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.