Skocz do zawartości

Nowe Clio.


amazaque

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja "zen", 1,2/75KM, biały serduszka.gif. Decyzja w zasadzie już podjęta, ale że nie jest to 100% tylko jakieś 99 grinser006.gif, to zapytam - czy można dzisiaj sensowniej wydać 44 tysiące na nowy samochód? Wiem, że nie będzie miało takiego "buta" jak Lanos SX, ale z wiekiem przestałem się ścigać zlosnik.gif. Reszta w tym Clio wydaje się być o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wersja "zen", 1,2/75KM, biały . Decyzja w zasadzie już podjęta, ale że nie jest to 100% tylko

> jakieś 99 , to zapytam - czy można dzisiaj sensowniej wydać 44 tysiące na nowy samochód?

> Wiem, że nie będzie miało takiego "buta" jak Lanos SX, ale z wiekiem przestałem się ścigać .

> Reszta w tym Clio wydaje się być o.k.

Ściganie swoją drogą, ale ten silnik to naprawdę muł.

Oczywiście Twoja sprawa bo pewnie jeździłeś, ale ja po jeździe próbnej gdy wróciłem do mojego Seicento 1.1 to poczułem się jak w Ferrari spineyes.gif

i kupiłem Peugeot 208 z lepszym silnikiem i wyposażeniem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wersja "zen", 1,2/75KM, biały . Decyzja w zasadzie już podjęta, ale że nie jest to 100% tylko

> jakieś 99 , to zapytam - czy można dzisiaj sensowniej wydać 44 tysiące na nowy samochód?

> Wiem, że nie będzie miało takiego "buta" jak Lanos SX, ale z wiekiem przestałem się ścigać .

> Reszta w tym Clio wydaje się być o.k.

ten silnik w clio 2 dawał rade. w clio 3 to był mół nie do jazdy ( miała żonka)

do tego spalanie na poziomi 8l w mieście to norma

ja po kraszu clio też myślałem o nowym.. ale silnik mnie zniechęcił. Wybrałem i20 po lifcie z 1.2 86KM. silnik dzięki nisko umieszczonemu max momentowi super sprawuje się w tym samochodzie....

i spalanie w wawie 5,8 -6.2 to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wersja "zen", 1,2/75KM, biały . Decyzja w zasadzie już podjęta, ale że nie jest to 100% tylko

> jakieś 99 , to zapytam - czy można dzisiaj sensowniej wydać 44 tysiące na nowy samochód?

> Wiem, że nie będzie miało takiego "buta" jak Lanos SX, ale z wiekiem przestałem się ścigać .

> Reszta w tym Clio wydaje się być o.k.

Jeździłem tym nowym Clio, w środku kosmos, nawet fajne bajery, typu karta i przycisk start/stop. Ale mnie to ani troche nie przekonało, cięzko mi się było połapać co jest gdzie.

Z nowym to ciężko za 44 tys, chociaż w sumie może by za tyle była Corsa zlosnik.gif, moi rodzice kupili niespełna roczną, 1.4 twinport 100KM, wersja wyposażenia średnia, jest wsio co potrzeba. grafit metalik, i zmieścili się w twoim budżecie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KIA RIO? Wygląda nieźle.

Jest wysoko na liście, ale co sobie sąsiedzi pomyślą? Dwie Kie pod domem? hehe.gif. Zaraz po niej Ibiza, Colt i Swift, potem długo nic i Punto, Fabia, Micra facepalm%5B1%5D.gif, Fiesta hahaha.gif. To Clio mi się po prostu cholernie podoba, taki mały Cee,d grinser006.gif. Autko jest śliczne serduszka.gif i na tle konkurencji nieźle wyposażone, ale ma też robić te 10 tys. rocznie i wystarczyć na może nawet kolejne 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważałem, bo to jest niejako następca Lanosa , nawet namówiłem kolegę z pracy i sobie kupił .

> Znam ten samochód i po prostu nie był bym w stanie go "pokochać" .

To akurat da się zrozumieć smile.gif Też bym nie potrafił smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie wyścigówka, w środku przy 130 da się cicho rozmawiać.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt o którym nie wspomniałem - to Clio wydaje mi się najbardziej "męskie" z tych dzisiejszych miejskich popierdziawek grinser006.gif. Żona przyzwyczaiła się do Cee'da i już go nie odda, a jak ja będę wyglądał w na przykład Nissanie Micra? ooniee.gifhehe.gif. Punto i Corsa odpadają za "staż" na rynku no.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest najładniejsze, szczególnie czerwone kombi

W środku szału nie ma. O ile deska jest jeszcze miekkawa to panele na drzwiach to już plastik.

Mało schowków, bagażnik sport w kombi. Cztery opony 15 pomieścił.

Nawigacje trzeba zaktualizować.

Eko bzdury wszędzie i nie da się ich na stale wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clio ładne, ale IMO trochę drogawe jak na podstawowy silnik.

Porównywalna 208ka będzie parę tyś. tańsza (też 1.2)

A za te same pieniądze kupiłbym 301 1.6 HDI, (ale to nie spełnia warunku "ładne" zlosnik.gif ) lub Aveo 1.3 dieselka.

Jeszcze Fiesta ecoboost ze względu na "fun" z jazdy, choć z zewnątrz nie podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wersja "zen", 1,2/75KM, biały . Decyzja w zasadzie już podjęta, ale że nie jest to 100% tylko

> jakieś 99 , to zapytam - czy można dzisiaj sensowniej wydać 44 tysiące na nowy samochód?

> Wiem, że nie będzie miało takiego "buta" jak Lanos SX, ale z wiekiem przestałem się ścigać .

> Reszta w tym Clio wydaje się być o.k.

Mi też wyszło, że Clio to był najsensowniejszy zakup w tym przedziale cenowym.

Na tak:

-bardzo miły samochód, wygodny, miekki i taki... francuski. Uwielbiam w nim siedzieć i na niego patrzeć. Zdecydowanie budzi dobre uczucia

-dobra jakość wykończenia (jak na tę cenę)

-przez pierwsze pół roku nie płaciłem za myjnie bo często byłem w serwisie wink.gif

Na nie:

-niedługo będę znał wszystkich mechaników bo walczyłem z problemami wieku dziecięcego. Może Twój egzemplarz już będzie miał to rozwiązanie bo dzięki takim pieniaczom jak ja przeprojektowali mocowania łącznika stabilizatora i nowe nie piszczą

-silnik 1.2 nie jeździ nawet przy moim relaksacyjnym stylu jazdy. W Warszawie spala mi 8 litrów, w trasie przy normalnych prędkościach 7 z dużym kawałkiem, przy 90Km/h powyżej 6. Podobne wyniki mam w Qashqai 1.6, który jest większy i jeździ lepiej.

-nie pokazuje ciągle temperatury- jest jedną z opcji wyświetlacza (przebieg, zasięg, spalanie...)

W sumie to oglądałem chyba wszystko w tej klasie cenowej i Clio mnie najbardziej oczarowało. Potem przez chwilę żałowałem, że nie wziąłem Micry bo tydzień po tym jak kupiłem Clio dostałem na nią bardzo dobrą ofertę. Miałbym mniej fajny samochód ale za to 10 000 taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wersja "zen", 1,2/75KM, biały . Decyzja w zasadzie już podjęta, ale że nie jest to 100% tylko

> jakieś 99 , to zapytam - czy można dzisiaj sensowniej wydać 44 tysiące na nowy samochód?

> Wiem, że nie będzie miało takiego "buta" jak Lanos SX, ale z wiekiem przestałem się ścigać .

> Reszta w tym Clio wydaje się być o.k.

Oczywiście że można dzisiaj sensowniej wydać 44 tysiące na nowy samochód, ale z uwagi na naukowo potwierdzony fakt, że gust jest jak "tyłek", podawanie jakichkolwiek innych propozycji jest daremne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wersja "zen", 1,2/75KM, biały . Decyzja w zasadzie już podjęta, ale że nie jest to 100% tylko

> jakieś 99 , to zapytam - czy można dzisiaj sensowniej wydać 44 tysiące na nowy samochód?

> Wiem, że nie będzie miało takiego "buta" jak Lanos SX, ale z wiekiem przestałem się ścigać .

> Reszta w tym Clio wydaje się być o.k.

Myślę, że w tej cenie dostaniesz Aveo 1,3 diesel.

Zadzwoń do salonu Chevroleta.

http://www.chevrolet.pl/oferta/oferta/aveo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy można dzisiaj sensowniej wydać 44 tysiące na nowy samochód?

Sensowniej Pan pytasz? hmm.gif No sensowniej oczywiście tak. Np. w tym samym salonie Dacia. Bo sens kojarzy mi się bardziej z zimną pragmatyką. Clio to jednak wybór dla "ocznych emocji". Prestiż marki, nowoczesność modelu...no sensu ja w tym nie widzę, ale na pewno miło się tulić do Clio...bo do Dacii nie wypada. zlosnik.gif

A serio to ciekawsze auta ma Suzuki, Chevrolet, Hyundai i w nich doszukiwałbym się większego sensu. W Clio widzę chęć nowości, świeżości, nutki bajeru...a niestety chyba to tylko pozory i czar pryśnie po świętach. smile.gif

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko Aveo jest paskudne przy tym clio

Aveo jak Aveo, ale taka wymyslnie powyginana stylistyka jak w Clio sie szybko starzeje. Wez takie Audi, naprawde nic specjalnego, ale za 10 lat tez bedzie budzic takie same emocje, moze nawet otrzec sie o elegancje, a takie fiu bzdziu szybko sie opatruje i starzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem CLIO III z 1.2 75KM - nie kupuj z takim silnikiem CLIO IV - będziesz się męczył

4 jest o 100kg lżejsze od 3 zlosnik.gif. Ale już pomijając to, prawie wszyscy piszą, że auto jest mułem. Czy deklarowane 13 sek. do setki to jest tak bardzo dużo? Tyle albo więcej mają dzisiaj wszystkie kompakty w podstawowej wersji silnikowej. I czy kupując u konkurencji przykładowo Fabię HTP hehe.gif, Punto 1,2/69, 60 koni Fiestę facepalm%5B1%5D.gif, czy jakieś 1,0 208 będę miał pocisk? Opamiętajcie się hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aveo jak Aveo, ale taka wymyslnie powyginana stylistyka jak w Clio sie szybko starzeje. Wez takie

> Audi, naprawde nic specjalnego, ale za 10 lat tez bedzie budzic takie same emocje, moze nawet

> otrzec sie o elegancje, a takie fiu bzdziu szybko sie opatruje i starzeje.

dla mnie stylistyka np audi itp jest tak nudna jak flaki z olejem za darmo bym nie chcial miec takiego auta - to podobnie jak ktos caly czas by chcial chodzic w dresie z kreszu modengo na poczatku lat 90tych.

a w wypadku renowek to nie jest chilowy kaprys desingera - tylko cala stylistyka marki idze w kierunku tego clio - co jest sluszne widac to po wynikach sprzedazy clio 4 w europie ludzie chca miec nowoczesne ladne auta a nie tylko tanie koszmarki typu spark czy nudne i bez polotu audi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4 jest o 100kg lżejsze od 3 . Ale już pomijając to, prawie wszyscy piszą, że auto jest mułem. Czy

> deklarowane 13 sek. do setki to jest tak bardzo dużo? Tyle albo więcej mają dzisiaj wszystkie

> kompakty w podstawowej wersji silnikowej. I czy kupując u konkurencji przykładowo Fabię HTP ,

> Punto 1,2/69, 60 koni Fiestę , czy jakieś 1,0 208 będę miał pocisk? Opamiętajcie się .

Pewnie pocisku w tej cenie nie kupisz ale subiektywnie stwierdzam, że jest kiepsko z przyśpieszeniem. Nie wiem o co chodzi ale ta papierowa sekunda zdaje się robić naprawdę wielką różnicę blush.gif

Po prostu, jeśli jest możliwość, to warto zainwestować w lepszy silnik i jeździć przyjemniej i bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.