Skocz do zawartości

małe nowe z klimą ?


newposen

Rekomendowane odpowiedzi

Drugie auto w rodzinie wymaga wymiany czyli dziecio i żonowóz wink.gif

Eksploatacja podmiejska /około 20 km dziennie/, raz na dwa trzy miesiące wyjazdy żony w Polskę.

Zakup w okolicach wakacji więc obecne ceny/wyprzedaże bez znaczenia.

Ma być nowe, 5 drzwiowe i z klimą - reszta wyposażenia oczywiście czym więcej tym lepiej. Generalnie mała benzyna przy tych przebiegach diesel nie ma sensu a ryzyko problemów większe. Cena z ewentualnymi rabatami sezonowymi/zawodowymi do 35 tys.

Z sentymentu do Cheviego patrzę na Sparka. No ale stary to wiadomo że to był Matiz a ten nowy ? Nie wiem za bardzo co to warte niewiem.gif

Rozważam też trojaczki grupy VW albo bliźniaki Picanto/i10. Może też Pandę.

Jakieś sugestie, opinie, porady użyszkodników ww aut ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena z ewentualnymi rabatami sezonowymi/zawodowymi do 35 tys.

> Z sentymentu do Cheviego patrzę na Sparka. No ale stary to wiadomo że to był Matiz a ten nowy ? Nie

> wiem za bardzo co to warte

Za 35 kzł to i Aveo dostaniesz w benzynie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do 35 tys. to chyba Panda komfortowo/użytkowo/wyposażeniowo jest bezkonkurencyjna! Bardzo przyjemny

> samochód, jak nie przeszkadza że paskudny to brać i nie szukać konkurencji.

Oj ta bezkonkurencyjność cennikowa dyskusyjna mocno. Tylko w obecnej wyprzedaży nie najgorzej wygląda. W połowie roku patrząc na stałe cenniki raczej górne stany cenowe w tej klasie pewnie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio ktoś napisał wątek chwalę/żalę się, czyli kupiłem nowego CitiGo i wkurza mnie sporo

> rzeczy. Poszukaj

Widziałem, takie czepianie się dla czepiania jak dla mnie. Gość wziął najdroższą wersję i pomylił Citigo z Octavią wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obejrzyj jeszcze Suzuki Splash

Splash jest beznadziejny! Tandeta i plastik. Nawet z lepszym - 4 cylindrowym silnikiem nie da się tym jeździć, przynajmniej przyjemnie. I wcale nie chodzi o przyspieszenie grinser006.gif. Za to Micra bardzo na plus! Od wersji Acenta na prawdę miły samochodzik, tylko z natury za bardzo "kobiecy", dlatego go nie kupiłem. Cały czas mamy tutaj barierę 35 tys. złotych, więc znowu wracamy do Fiata i kupujemy Pandę grinser006.gif. Jak by na to nie patrzeć hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wezme splasha jednak w obrone, co wg Ciebie oznacza nie da sie jedzic?

Może tak - jeździć się da, rozumiejąc to jako przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Ale jak ktoś chociaż trochę traktuje samochód jak coś "fajnego", jak ma wsiadać do niego z przyjemnością a nie z obowiązku. Jak czuje, że ma zapłacić solidnie zarobione pieniądze za solidną robotę, to Splasha nie kupi. Jest to sympatyczne autko, ale ja na przykład nie był bym w stanie go polubić grinser006.gif. Z obudową lusterek na drzwiach to pojechali po bandzie facepalm%5B1%5D.gif. Kto dzisiaj puszcza takie coś do produkcji? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trojaczki mają swoje minusy, ale mają też plusy.

> Ja jestem zadowolony, a cena sporo poniżej Twojego budżetu.

No to zeznawaj co nie gra a co daje radę ? wink.gif Up sporo poniżej 35 tys ? shocked.gif Jakieś lepsze promo załapałeś czy ja nie umiem czytać cenników ? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może Clio udałoby się wynegocjować do tego ceny?

Nie!

> IMO naprawdę dobre auto.

Męczące i upierdliwe.

> 1.2 co prawda mógłby palić trochę mniej ale auto bardzo przyjemne.

Ładne, fakt. Ale z tym spalaniem - ja mam średnią z Androida 5,95. Ważący tonę prawie "kompakt" ma spalać mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie!

Pewnie Twingo będzie zarezerwowane na te okolice cenowe. Ale to już nie to zlosnik.gif

> Męczące i upierdliwe.

Dlaczego? U mnie w firmie wszyscy się biją o Clio zlosnik.gif

Szczególnie mulher.gif

> Ładne, fakt. Ale z tym spalaniem - ja mam średnią z Androida 5,95. Ważący tonę prawie "kompakt" ma

> spalać mniej?

Ten nasz pali raczej więcej, ale... jak to firmowe auto grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Aveo, bo większe/bezpieczniejsze od up/citigo czy sparka.

Ale dla kobitki... może lancia ypsilon alien.gif W necie elefantino za 36k widziałem, nie wiem jakie grupy zawodowe fiat rabatuje, ale może da się coś z tego urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym wziął Aveo, bo większe/bezpieczniejsze od up/citigo czy sparka.

> Ale dla kobitki... może lancia ypsilon W necie elefantino za 36k widziałem, nie wiem jakie grupy

> zawodowe fiat rabatuje, ale może da się coś z tego urwać.

za 29900 jest promocja na Punto z klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie wyrwałbyś chyba i G.Punto

Kwestia tylko co masz na myśli móiwąc "mały samochód" czy to ma być segment A czy może jednak celowałbyś w B.

Z segmentu A to według mnie tylko Panda albo Hyundai i10.

Trojaczki ze stajni VW bym unikał....no chyba, że faktycznie Ci się podobają. Ale według mnie są to auta na których strasznie oszczędzano i bardzo to widać szczególnie wewnątrz (zalatuje latami 90tymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za 29900 jest promocja na Punto z klima

a to malymi literkami doczytales co ta cena oznacza?

"Przykład reprezentatywny: cena 38 900 zł, wpłata własna 29 900 zł, opłata przygotowawcza 0%, okres kredytu 12 miesięcy, rata miesięczna 750 zł, oprocentowanie 0%, RRSO 0%, całkowita kwota kredytu 9 000 zł, całkowity koszt kredytu 0 zł, całkowita kwota do zapłaty 9 000 zł. Obowiązkowe AC. Fiat Bank Polska S.A. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko jedno.

placisz 29900 obojetnie za jaka wersje ale....rozn sie pozostala do skredytowania kwota

""Przykład reprezentatywny: cena 38 900 zł, wpłata własna 29 900 zł, opłata przygotowawcza 0%, okres kredytu 12 miesięcy, rata miesięczna 750 zł, oprocentowanie 0%, RRSO 0%, całkowita kwota kredytu 9 000 zł, całkowity koszt kredytu 0 zł, całkowita kwota do zapłaty 9 000 zł. Obowiązkowe AC. Fiat Bank Polska S.A. ""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> placisz 29900 obojetnie za jaka wersje ale....rozn sie pozostala do skredytowania kwota

> ""Przykład reprezentatywny: cena 38 900 zł, wpłata własna

> 29 900 zł, opłata przygotowawcza 0%, okres kredytu 12 miesięcy, rata

> miesięczna 750 zł, oprocentowanie 0%, RRSO 0%, całkowita kwota kredytu

> 9 000 zł, całkowity koszt kredytu 0 zł, całkowita kwota do

> zapłaty 9 000 zł. Obowiązkowe AC. Fiat Bank Polska S.A. ""

Ale pewnie da się coś urwać, zrezygnować z metalicznego lakieru i za 36kpln kupi punto grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno zakładałem podobny wątek. Teściowie kupują nowe auto. Założenia: jak najmniejsze, najtańsze, pięciodrzwiowe z klimą. Ktoś doradził suzuki Alto, o czym wcześniej nie pomyślałem. Byli, obejrzeli i bardzo im się spodobało, cena też atrakcyjna. Ale potem jeszcze byli w kilku salonach i ostatecznie znowu nie wiedzą co kupić hehe.gif Wybór będzie pomiędzy Alto/I10/Panda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za 35 tys fabie z klimą możesz brać, a w porównaniu z matizem to będzie fajne auto

Wiesz można wszystko o fabii powiedzieć, ale nie jest fajnym autkiem. hehe.gif

Jest solidna, powolna i niepsująca się. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biorąc pod uwagę jakość zabezpieczenia antykorozyjnego Alto polemizowałbym z tą atrakcyjnością.

teraz teściowie mają Uno kupione chyba w 1996 albo 1997 roku. Czyli auto słynące z biodegradowalności. Psuje się już w nim wszystko, ale nie ma śladu rdzy. Samochód był kilka razy zabezpieczany przed korozją. Może nie super profesjonalnie, ale wystarczyło. Z nowym teściu pewnie zrobi od razu to samo, niezależnie co kupi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponując taką kwotą trzeba się zastanowić jakie są priorytety.

W tej cenie żaden samochód nie spełni wszystkich oczekiwań.

Dla jednego ważny jest wygląd, dla innego ilość miejsca i drzwi, komuś zależy na silniku.

Ja wybrałem VW up!, bo automat był tani, prowadzenie jest najbardziej "dorosłe" i podoba mi się wygląd.

Skoro auto ma być na kilka lat, to trzeba się zainteresować takim, które jest ocynkowane, albo od razu zainwestować w zabezpieczenie podwozia i profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drugie auto w rodzinie wymaga wymiany czyli dziecio i żonowóz

> Eksploatacja podmiejska /około 20 km dziennie/, raz na dwa trzy miesiące wyjazdy żony w Polskę.

> Zakup w okolicach wakacji więc obecne ceny/wyprzedaże bez znaczenia.

> Ma być nowe, 5 drzwiowe i z klimą - reszta wyposażenia oczywiście czym więcej tym lepiej.

Hmm... może C1/p107/Aygo ?

z tym że chyba cytryna będzie najtańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz można wszystko o fabii powiedzieć, ale nie jest fajnym autkiem.

> Jest solidna, powolna i niepsująca się.

dla mnie jest fajna, bo jest naprawdę sporym autem, dosyć fajnie zbudowanym, łatwo dostępne do wymienienia materiały eksploatacyjne, w porównaniu z osiągami matiza i vmaxem także wypada lepiej 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.