Skocz do zawartości

Żarówki Ultimate Speed z Lidla


krzysq11998866

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem dzisiaj - H4 i H7, dla każdego typu było po trzy rodzaje: Longlife, +50% i Xenon Blue. Na opakowaniu napisano, że Made in Germany. Przy cenie 22,99 za komplet wyglądają apetycznie. Pytanie tylko, co są warte. W internecie można wyczytać, że to produkcja Osrama. Dokładnie, jak poniżej:

2__33224_6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za niewiele więcej masz dobre i sprawdzone żarówki, więc po co kombinować

Dokładnie te H4 +50% w Skodzie Felicii świeciły przez 2 lata i ~25kkm. Auto sprzedałem więc nie wiem ile jeszcze świeciły.

Long Life H4 zamontowane w tatowym Tico świecą ponad rok i ~15kkm.

W obu autach nie ma dokładanych DRL. Widoczność bardzo dobra w obu przypadkach.

Bosch +30% wystarczył w Felicii na rok i około 12kkm.

Więc po co przepłacać za napis na opakowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja używałem H7 tych plus dużo %. Świecą jasno, ale trwałość chyba gorsza niż np. Philips +30%. Koło

> roku wytrzymały więc w normie.

U mnie H7 Bosch +50% Extralife - rok, Tungsramy +60% krócej niż rok, a dodatkowo nie byłem z nich zadowolony na mokrym. Philipsy +30% wytrzymałość podobna. Pomiędzy tymi żarówkami były zwykłe Narvy i teraz też mam Narvy i przy tym zostanę. Dłuższa żywotność, świecą naprawdę dobrze bez tych % i normalna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żarówki Ultimate Shit z Lidla

Nieprawda. Kiedyś można było się doczytać że te żarówki produkowała Tesla - bardzo zacna firma. Potem coś się przebrandowało, ale żarówki chyba nadal pochodzą z tego zamego zakładu i są dobrej jakości idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieprawda. Kiedyś można było się doczytać że te żarówki produkowała Tesla - bardzo zacna firma.

> Potem coś się przebrandowało, ale żarówki chyba nadal pochodzą z tego zamego zakładu i są

> dobrej jakości

Onkel google podpowiada adres z opakowania Lidlowych żarówek jest taki sam jak znanej firmy. Znalezione na germańskim forum.

Quote:

Nachtrag:

Osram

Industriestraße

89542 Herbrechtingen

Lidl wird beliefert von... naaaa? Kommt ihr drauf? Rrrrrrüüüchtüüüüüg:

Light Distribution GmbH

Industriestraße

89542 Herbrechtingen


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomiędzy tymi żarówkami były zwykłe

> Narvy i teraz też mam Narvy i przy tym zostanę. Dłuższa żywotność, świecą naprawdę dobrze bez

> tych % i normalna cena.

Narva ok.gif

10 zł za sztukę H7 i nic więcej nie trzeba. Testowałem kiedyś polecane Tungsramy Sportlight i starczyły na niecały rok no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie te H4 +50% w Skodzie Felicii świeciły przez 2 lata i ~25kkm. Auto sprzedałem więc nie

> wiem ile jeszcze świeciły.

> Long Life H4 zamontowane w tatowym Tico świecą ponad rok i ~15kkm.

H4 dowolna świeci latami, szybciej się wypali niż przepali.

Problem z trwałością pojawia się przy H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieprawda. Kiedyś można było się doczytać że te żarówki produkowała Tesla - bardzo zacna firma.

> Potem coś się przebrandowało, ale żarówki chyba nadal pochodzą z tego zamego zakładu i są

> dobrej jakości

Niestety ale nie produkuje ich już Tesla dla Lidla, tylko jakiś germański przepakowywacz chińskiego badziewia. Kupiłem takie ponad rok temu w wersji H7 - diagnosta ni jak nie potrafił ustawić na nich świateł. Po wymianie na inne markowe zrobił to bezproblemowo.

edit: Jeśli dobrze pamiętam na żarówkach jest logo firmy Wotan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> H4 dowolna świeci latami, szybciej się wypali niż przepali.

> Problem z trwałością pojawia się przy H7.

Mam w Avensisie z 2000 r żarówki H7 - przez prawie 7 lat i 100 tys km wymieniałem żarówki raz - jedną bo się spaliła, drugą, bo się naczytałem, że są dziadowe i się zaraz spali wymieniłem prewencyjnie. To jest problem z trwałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety ale nie produkuje ich już Tesla dla Lidla, tylko jakiś germański przepakowywacz chińskiego

> badziewia. Kupiłem takie ponad rok temu w wersji H7 - diagnosta ni jak nie potrafił ustawić na

> nich świateł. Po wymianie na inne markowe zrobił to bezproblemowo.

> edit: Jeśli dobrze pamiętam na żarówkach jest logo firmy Wotan

Z podziękowaniem za najcenniejszą merytorycznie wypowiedź w tym wątku ok.gif

Skoro tak, to nie ma co ryzykować, a lepiej kupić zwykłą Narvę albo Philipsa Vision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z podziękowaniem za najcenniejszą merytorycznie wypowiedź w tym wątku

> Skoro tak, to nie ma co ryzykować, a lepiej kupić zwykłą Narvę albo Philipsa Vision.

W Carrefour są teraz w promo żarówki Bosch H7 po ~17zł/szt lub w Tesco GE/Tungsram Megalight komplet około 40zł. Chciaż wg mnie w ciągu ostatnich 2-3 lat Tungsram zjechał w dół z jakością/żywotnością oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem dzisiaj - H4 i H7, dla każdego typu było po trzy rodzaje: Longlife, +50% i Xenon Blue.

W podobnych pudełeczkach (jeżeli nie identycznych, tylko plastik czerwony chyba) były w Biedronce.

Ponieważ mam H7 a toto pali się raz na pół roku, to kupiłem jedno pudełeczko na próbę.

Jeszcze w sklepie 10 minut wybierałam takie, w których włókna na oko siedziały prosto, bo bywało rozmaicie.

Pierwsza spaliła się po tygodniu, druga po miesiącu.

Szajs jakich mało.

Najlepsza opcja to jednak zwykłe szaraki np Narva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> H4 dowolna świeci latami, szybciej się wypali niż przepali.

> Problem z trwałością pojawia się przy H7.

Dokładnie. H4 są długowieczne, podobnie H1. H7 pod tym względem tragedia.

Ponieważ w lampie mojego auta mam mijania na H7 a zintegrowane przeciwmgłowe na H4, to własnie na nich jeżdżę w dzień.

Wiem, nieprzepisowo, ale mam dosyć ciągłych wymian H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepsza opcja to jednak zwykłe szaraki np Narva.

Lub Hella - mi H7 starczały średnio na 1,5 roku i ponad 20 kkm.

Dawały dużo światła mimo, że nie miały w opisie żadnych ponadnormatywnych właściwości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W podobnych pudełeczkach (jeżeli nie identycznych, tylko plastik czerwony chyba) były w Biedronce.

> Ponieważ mam H7 a toto pali się raz na pół roku, to kupiłem jedno pudełeczko na próbę.

> Jeszcze w sklepie 10 minut wybierałam takie, w których włókna na oko siedziały prosto, bo bywało

> rozmaicie.

> Pierwsza spaliła się po tygodniu, druga po miesiącu.

> Szajs jakich mało.

> Najlepsza opcja to jednak zwykłe szaraki np Narva.

Nie wiem jaka jest ostatnia seria żarówek z Lidla. Może kiepska a może jeden z kolegów pechowo trafił na wadliwe (nawet u Boscha albo innego Osrama czasem się zdarzy). W każdym razie ze starszymi żarówkami z Lidla, najpierw Tesli, potem już Ultimate Speed mam dobre doświadczenia. Porównywałem ich wykonanie z markowymi - na oko nie do odróżnienia (w przeciwieństwie do taniej marketowej chińszczyzny gdzie od razu widać że badziew). Trwałość też była normalna.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam te h7 chyba xenon look jako dzienne światła

palą się non stop od momentu przekręcenia klucza

ciężko jest mi powiedzieć ile już je mam ale zrobiłem na nich spokojnie z 10kkm i ponad 1,5 roku żyją i mają się dobrze

teraz zastanawiam się nad ewentualną zmianą na osram nightbreaker utlimate

żona ma wersje plus i widać różnice w porównainu do tanich żarówek daje naprawdę kupe światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidlowych akurat nie testowałem, ale...

"po pierwsze primo" Tungsramy wytrzymywały w mojej Fabce najdłużej (zwykle ok. roku). Unitechy ok. 3 msc, Hela też coś koło tego (a niby są fabrycznie montowane), ostatnio zapodałem jakieś no-name z Allegro, za 2 zł/szt. i świecą. Wprawdzie maja totalnie poprzestawiane bebechy (jakieś "poświaty" i nie trzymają "geometrii"), ale świecą. Następne będą GE z Tesco - szarpnę się, a co...

"Po drugie primo" dużo dało założenie kabelków oporowych, wypuszczonych przez Skodę jako remedium na palenie H7 - już nie każde uruchomienie ABS paliło żarówkę...bo zauważyłem, w zeszłym roku, że jak przyszły pierwsze śniegi/lody, to mnóstwo aut jeździło z "jednym oczkiem"...w mojej Fabii była w każdym razie duża korelacja między paleniem żarówki a zadziałaniem ABS na śliskiej nawierzchni, szczególnie kiedy żarówki już jakiś czas były używane...po zamontowaniu "cud kabelków" przestałem "bać się ABS" grinser006.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem garażowe zakamarki. Znalazłem żarówkę z Lidla, jeszcze firmowaną przez Teslę, trochę nowszą Wotan (ultimate speed) i normalną Osram. Dokładnie obejrzałem i ośmielę się stwierdzić że to identyczne żarówki (a Wotan i Tesla to marki należące teraz do Osram). Wnioski wyciągnijcie sami.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie Coś mi się porąbało. Myślałem o różnicy między NB a Lidlem

Luz 20.GIF

BTW Oglądałem dzisiaj te lidlowe i gdyby nie fakt, że akurat kilka dni temu zamontowałem nowy komplet Nightbreakerów Unlimited może bym potestował wink.gif Lidlowe wyglądają całkiem OK, nie było niczego krzywego, niesymetrycznego, niedorobionego - ot taka normalna, solidna żarówka ok.gif

Lekko OT... Nie dziwię się, że +/- połowa aut jeździ ze źle ustawionymi światłami. Pojechałem po wymianie żarówek na SKP sprawdzić ustawienie świateł. Pan diagnosta stwierdził, że są idealnie ustawione. Zerknąłem na drzwi wyjazdowe z hali i zapytałem, czy nie wydaje mu się, że coś jakby za wysoko lewa strona świeci. Powiedział, że może i tak, ale boi się kręcić regulacją, żeby nie urwać, ale widząc moją dość zapewne zdziwioną minę podreptał po śrubokręt i - oczywiście - udało się reflektor bez problemu wyregulować ok.gif Różnica była niby minimalna, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Ale znalazłem w archeo ekstra wątek 🤣 

 

To ja tylko pokrótce-kupiłem w zeszłym roku w LIDLu online komplecik H7 - na cokole jest napisane WOTAN 12657 i są naprawdę świetne. Świecą jasno i już ponad pół roku. Niestety myślałem, że będą cały czas w ofercie, a tu nie ma. A wziąłbym na zapas :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.