Skocz do zawartości

Jak w prosty sposób poprawić bezpieczeństwo na drogach w PL?


aga115

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy tylko wprowadzić zakaz używania CB dla samochodów osobowych i dostawczych. Proste? PROSTE!

(TIRy niech na razie mają - to troszkę inna subkultura)

Moje argumenty:

1) Kierownik z parunastoma pkt. karnymi będzie jechał zgodnie z przepisami, bo nikt go nie ostrzeże, że za 2 km. stoi patrol.

2) Kierownik "pod wpływem" również nie dostanie powiadomienia, że na ulicy takiej, a takiej jest dmuchanie.

3) Przedstawiciel handlowy odpocznie od jazdy na wariata.

4) No i statystyczny Kowalski też nie będzie tak gonił nad morze, czy w góry z rodziną i dziećmi.

W dobie GPS i telefonów komórkowych, dojazd do celu nie stanowi praktycznie większego problemu, a jeżeli nawigacja wariuje, to zawsze można zapytać kogoś miejscowego o drogę.

Korki? Jak ominąć? Większość nawigacji wyposażona jest w funkcję omijania korków. A te działające online robią to nawet w miarę skutecznie.

ALE przecież co najmniej połowa tych nieprzewidzianych korków wynika właśnie z wypadków, często aut, z antenami CB na dachu.

Podejrzewam, że 90% użytkowników aut osobowych z CB, korzysta z tego dobrodziejstwa głównie po to, aby nie dać się złapać Policji.

Wnioski nasuwają się same... IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wnioski nasuwają się same...

jeżdzę dosyc szybko bo lubię, mogę i czasem potrzebuję

mam CB ale do zapytań o sytuację na drodze i ewentualne utrudnienia

ostatnio nie używam radyjka wcale - bo korków nie było i zima cienka była więc nie włączałem

nie mam punktów i miałem mandatów od trzech lat (200 kkm)

wnioski wyciągnij sobie sam 270751858-jezyk.gif

dopisz do swoich postulatów zakaz radarów w navi i programów typu janosik hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

chipsy.gifchipsy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżdzę dosyc szybko bo lubię, mogę i czasem potrzebuję

> mam CB ale do zapytań o sytuację na drodze i ewentualne utrudnienia

> ostatnio nie używam radyjka wcale - bo korków nie było i zima cienka była więc nie włączałem

> nie mam punktów i miałem mandatów od trzech lat (200 kkm)

> wnioski wyciągnij sobie sam

Czyli, że generalnie popierasz mój punkt widzenia, że rozsądny i inteligentny kierowca poradzi sobie bez anteny na dachu. Popieram takie podejście do sprawy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli, że generalnie popierasz mój punkt widzenia, że rozsądny i inteligentny kierowca poradzi

> sobie bez anteny na dachu. Popieram takie podejście do sprawy

Twój punkt widzenia to wprowadzenie kolejnego durnego zakazu i cieżko z wypowiedzi poprzednika wywnioskować że go podziela zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twój punkt widzenia to wprowadzenie kolejnego durnego zakazu i cieżko z wypowiedzi poprzednika

> wywnioskować że go podziela

No jak nie podziela, skoro sam napisał, że tak na dobrą sprawę, to CB nie jest mu do szczęścia potrzebne.

Radzi sobie chłopak bez CB, punktów nie zbiera = jeździ raczej rozsądnie, prawda? A przecież mi o to chodzi. Da się? DA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facepalm%5B1%5D.gif

może inaczej zbudujmy normalne drogi, autostrady itd. Dajmy ludziom prace tak żeby nie musieli jeździć na wariata i załatwiać miliona klientów dziennie. Ludzie zaczną żyć spokojniej, będą mieli więcej czasu dla bliskich, lepsze zarobki pozwolą na lepszy auta czytaj bezpieczniejsze....

Dobrze, że marzenia nie kosztują możesz marzyć do woli. Zlikwidować cb, wstawić alkomaty, alkolocki i bóg wie co jeszcze. Jak ludzie nie zaczną myśleć to nic im nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak nie podziela, skoro sam napisał, że tak na dobrą sprawę, to CB nie jest mu do szczęścia

> potrzebne.

> Radzi sobie chłopak bez CB, punktów nie zbiera = jeździ raczej rozsądnie, prawda? A przecież mi o

> to chodzi. Da się? DA!

oczywiście że się da, wiec po co wprowadzać zakaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście że się da, wiec po co wprowadzać zakaz?

Bo jeden potrafi poruszać się bezpiecznie po drogach z CB czy bez CB, a innych dziesięciu nasłu-chu-je, gdzie Pały stoją.

Naprawdę tego nie rozumiesz i nie dostrzegasz na drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na moje to jest ich u nas najwięcej w Europie

Nie wiem - ja mam wrażenie, że oni mają jakieś "akcje".

Teraz jeździmy po tej trasie - i tak przez tydzień ich widać.

Robi się spokojniej - i już znikają.

Wracają za pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak nie podziela, skoro sam napisał, że tak na dobrą sprawę, to CB nie jest mu do szczęścia

> potrzebne.

> Radzi sobie chłopak bez CB, punktów nie zbiera = jeździ raczej rozsądnie, prawda? A przecież mi o

> to chodzi. Da się? DA!

da się , ale bez CB czasem ciężko sobie poradzić jeżdząc w tygodniu "zawodowo" cool.gif

bo używanie SB w weekendy jest bezcelowe przy milionie pytających się i żadnym kierowcu potrafiącym udzielić odpowiedzi (nawet na tradycyjne pytanie "gdzie suszą" ) hehe.gifrotfl.gif

i pamiętaj że CB ułatwia życie a nie jest tylko informatorem o miśkach old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może inaczej zbudujmy normalne drogi, autostrady itd. Dajmy ludziom prace tak żeby nie musieli

> jeździć na wariata i załatwiać miliona klientów dziennie. Ludzie zaczną żyć spokojniej, będą

> mieli więcej czasu dla bliskich, lepsze zarobki pozwolą na lepszy auta czytaj

> bezpieczniejsze....

Ale ja tu nie założyłem tego wątku po to, aby głosić jakieś populistyczne hasła, ino po to, aby pokazać, jak jedna decyzja o delegalizacji CB może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

I chciałbym, aby argumenty w tym temacie tyczyły tylko i wyłącznie zasadności używania CB radia w odniesieniu do bezpieczeństwa.

Ja przedstawiłem swoje argumenty ZA nieposiadaniem radia CB - nikt, póki co, nie przedstawił argumentów przeciw.

Jeżeli dyskusja będzie toczyła się torem bocznym, to ja nie biorę w niej udziału, bo nie sposób przegadać parę tysięcy osób piszących o dupie maryni, zamiast w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli, że generalnie popierasz mój punkt widzenia, że rozsądny i inteligentny kierowca poradzi

> sobie bez anteny na dachu. Popieram takie podejście do sprawy

rozsądny kierowca poradzi sobie z nieoznakowanym radiowozem "na tyłku" oink.gifi odjedzie mu sprzed nosa

CB jest potrzebne i jak nazwa wskazuje jest dla ludzi coby robili tam co chcą - bekali, pierdzieli , koziołki puszczali czy pysiowali się do oporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy tylko wprowadzić zakaz używania CB dla samochodów osobowych i dostawczych. Proste?

Myślę, że masz nierówno pod deklem a na ten przykład są systemy skuteczniejsze niż cb, po za tym cb wspomaga jazdę jak również info o wypadkach sic !!! omijanie korków i inne dobrodziejstwa dla nie znających miast przybyszów. Tak więc idąc twoim tokiem (ale nie rozumowania) ciężki z ciebie przypadek anarchisty drogowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 lata temu ganiałem samochodem i załatwiałem różne sprawy dla różnych ludzi. Używałem zarówno cb jak i navi. Fakt, że 90% informacji na cb to lokalizacja patroli miśków ale zdarzają się też informację o pijanych rowerzystach, zwierzynie leśnej czy korkach które można wcześniej ominąć przeskakując na jakaś boczną trasę. Wiele razy też słyszałem informację o jakiś defektach w autach, przeważnie ciężarówki. Cb jest potrzebnym narzędziem możesz powiadomić kogoś o czymś lub samemu zadać pytanie. Jeżdżąc sporo km bardzo mi pomagało w mojej ocenie przyczyniło się do mojego bezpieczeństwa na drodze wiedziałem gdzie są utrudnienia omijałem i potem nie musiałem przekraczać prędkości żeby zdążyć na umówione spotkanie.

Wystarczy zakazać powiadamiania innych kierowców przez cb gdzie stoją miśki i twoje założenia zostaną spełnione. Inna sprawa, że ludzie nie myślą poczytaj ile razy ludziom prawka zabierają za %. Znam faceta który teraz idzie 4 raz na prawko zawsze tracił za wódkę. Ludzi nie da się nauczyć myślenia, żadne kary nie skutkują trzeba wymyślić coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ALE przecież co najmniej połowa tych nieprzewidzianych korków wynika właśnie z wypadków, często

> aut, z antenami CB na dachu.

A może zamiast tak zmieniać od razu świat, zacząć od statystyki - jaki % wypadków jest powodowany przez samochody posiadające cbradio?

Prędkość zabija -czemu nie wprowadzić elektronicznych ograniczników prędkości do 60km/h aby rozwiązać problem.

Osobówki na tiry, a tiry na tory - tak będzie najbezpieczniej! palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy zakazać powiadamiania innych kierowców przez cb gdzie stoją miśki i twoje założenia

> zostaną spełnione.

Ale tak się niestety nie da.

Trzeba się zastanowić, czy posiadanie CB radia przynosi więcej korzyści dla poprawy bezpieczeństwa, czy też wręcz przeciwnie. Ja jestem przekonany, że to drugie. Co tam przekonany - JESTEM PEWIEN, że w Polsce kierowcy nie dorośli do przywileju używania CB!

Takich wyjątków jak ty, to jest jeden na 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może zamiast tak zmieniać od razu świat, zacząć od statystyki - jaki % wypadków jest powodowany

> przez samochody posiadające cbradio?

Sam bym się chętnie dowiedział, ale chyba nikt takich statystyk nie prowadzi.

Wypadek spowodowany przez jakiegoś kierowcę, często mija się z wypadkiem faktycznym. Czyli kierowca, który przyczynił się do stworzenia zagrożenia na drodze, niekoniecznie bierze udział w wypadku. Często odjeżdża w siną dal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam bym się chętnie dowiedział, ale chyba nikt takich statystyk nie prowadzi.

Aha. Czyli chcesz zakazać używania cbradia aby poprawić bezpieczeństwo, ale nie wiesz w ogóle je pogarsza? spineyes.gif

Równie dobrze można zakazać sprzedaży czerwonych aut, bo podobno czerwone są najszybsze. ok.gif

Gratuluję. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo jeden potrafi poruszać się bezpiecznie po drogach z CB czy bez CB, a innych dziesięciu

> nasłu-chu-je, gdzie Pały stoją.

> Naprawdę tego nie rozumiesz i nie dostrzegasz na drogach?

nie uznaję po prostu wprowadzania zakazów na każdym kroku za receptę na wszelkie zło tego świata grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JESTEM PEWIEN, że w Polsce kierowcy nie dorośli do przywileju używania CB!

Tak, tak, komuno wróć!!! grinser006.gifhehe.gif

Mam Ci zeskanować pozwolenie na używanie CB-radia wystawione przez PAR? Na początku CB wymagało rejestracji i indywidualnego znaku wywoławczego, tak było...

Oczywiście, jakże by inaczej, stosowna opłata roczna też była... screwy.gif

Od wielu już lat nie używam tego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy co, objechał Cię jakiś przedstawiciel handlowy z CB na dachu i teraz masz focha?

3/4 wariatów, jakich widzę na polskich drogach, nie ma anteny od CB, więc chyba nie tędy droga. Poza tym chcesz chyba w ten sposób spacyfikować osobniki notorycznie przekraczające prędkość. A pozostali wariaci, którzy nie jadą dwieście, ale za to powodują inne zagrożenia na drodze? Im CB radio do niczego się nie przydaje, bo miśki sprawdzają tylko prędkość i promile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna skuteczna metoda, to metoda kija i marchewki. Prawda jest taka, że u nas w kraju mandaty, kary, konsekwencje są śmieszne (brak kija).

Dla przykładu powiem, że pracuje w firmie, która powierzchniowo zajmuje rozległy teren, przepustka tzw. wjazdowa jest na wagę złota aby móc wjechać na teren zakładu, a nie parkować poza nim i dalej z buta czy innymi sposobami i nie jest łatwo ją "zdobyć".

Są kontrole, nie masz zapiętych pasów, nie zatrzymasz się przed przejazdem kolejowym, czy przekroczysz prędkość (tak stoją z fotoradarami hehe) tracisz przepustkę na miesiąc, drugie wykroczenie i na rok.

Na terenie zakładu jest ograniczenie do 40km/h i gwarantuje Wam, że ten co przez miasto jeździe i na blacie 3 cyfry, to na terenie zakładu max. 40km/h, a dla pewności porusza się 30km/h smile.gif

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, że 90% użytkowników aut osobowych z CB, korzysta z tego dobrodziejstwa głównie po to,

> aby nie dać się złapać Policji.

Ale ci z CB też płacą...

"Panowie, wiedziałem że jeździcie ale jakoś się zagapiłem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem - ja mam wrażenie, że oni mają jakieś "akcje".

> Teraz jeździmy po tej trasie - i tak przez tydzień ich widać.

> Robi się spokojniej - i już znikają.

> Wracają za pół roku.

te auta też się psują,

sprzęt musi przechodzić legalizacje itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wbrew pozostałym z Tobą zgadzam.

To jest typowo polska obłuda, tak samo jak z kamerkami - kamerki dla bezpieczeństwa, CB dla bezpieczeństwa ale w "praniu" wychodzi, że kamerki nie zawsze służą piętnowaniu wyłącznie groźnych zachowań na drogach, a CB nie służy wyłącznie ostrzeganiu mobilków o korkach tylko w 8/10 przypadków każdy pyta o ścieżkę czy czysta i można piłować ile wlezie.

Sorry, taki mamy klimat zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja tu nie założyłem tego wątku po to, aby głosić jakieś populistyczne hasła, ino po to, aby

> pokazać, jak jedna decyzja o delegalizacji CB może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na

> naszych drogach.

Ostatnio miałem kilka podbramkowych sytuacji czyli poprostu kilku "kierowców" chciało mnie zabić. Jakiś pechowy tydzień. I wiesz co... żaden/a nie posiadał/a CB.

Czy Twój zakaz mi pomoże? NIe sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym poszedł ciut dalej: zakazać w ogóle jeżdżenia. Zero wypadków, zero ranny, zero ofiar

> śmiertelnych.

Wszyscy powinni zaczac jezdzic rowerami ,autobusami,pociagami, samochodem osobowym wyjazd y tylko w weekend 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy posiadaczom kamerek odpalać parę złotych od każdego wystawionego dzięki nim mandatu. CB nie będzie miało znaczenia a wykroczenia znikną z dróg w kilka tygodni.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.gif co za kretyńskie pomysły, proponuję jeszcze całkowity zakaz ruchania w piątki i niedziele oraz nakaz tankowania do pełna w każdą środę ok.gif

zmień chopie rodzaj narkotyku bo ten Ci ewidentnie szkodzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, tak, komuno wróć!!!

> Mam Ci zeskanować pozwolenie na używanie CB-radia wystawione przez PAR? Na początku CB wymagało

> rejestracji i indywidualnego znaku wywoławczego, tak było...

O, też mam.

> Oczywiście, jakże by inaczej, stosowna opłata roczna też była...

Jak najbardziej.

> Od wielu już lat nie używam tego wynalazku.

I ja też.

Pamiętasz hasła "szukam koleżanki do rozmowy"? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie..... Czy używałeś CB Radia jakieś 5 lat temu, a używałeś w ostatnich kilku miesiącach? Jeżeli tak to sam zauważyłeś, że popularność tego urządzenia drastycznie zmalała i zobaczyć choćby samochód z anteną CB jest ciężko ostatnimi czasy, już nie mówiąc o tym, że jest cisza w eterze. Wnioskuję to jeżdżąc po drogach krajowych w różnych dniach tygodnia, o różnych porach dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy sposób na pozbycie się drogowych idiotów jest dobry.

mam nadzieję, że niedługo nie bedą potrzebne żadne znaki ograniczające prędkość, radary, fotoradary i policjanty w krzakach.

wystarczy w każdym aucie seryjny gps automatycznie ograniczający predkość.

tylko co na to blacharze, budżety gmin/państw i firmy pogrzebowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy tylko wprowadzić zakaz używania CB dla samochodów osobowych i dostawczych. Proste?

> PROSTE!

> Wnioski nasuwają się same...

Jestem na nie no.gif

Lepiej po prostu odsiewać wariatów dowalając im kosmiczną stawkę ubezpieczenia i wycieczki do "szkoły" bezpiecznej jazdy za ich kasę.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W dobie GPS i telefonów komórkowych, dojazd do celu nie stanowi praktycznie większego problemu, a

> jeżeli nawigacja wariuje, to zawsze można zapytać kogoś miejscowego o drogę.

widzę że stary herbatnik z Ciebie skoro nie wiesz że w telefonie masz jeszcze lepsze CB - JANOSIK grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB tak jak każdy wynalazek, może być używany w dobrym lub złym celu, jedni nożem zabijają, a inni kroją marchewkę. Dla mnie osobiście używanie CB jest nie do zaakceptowania, głównie ze względu na język. Można jeździć bez CB i unikać mandatów, ale jest to tym trudniejsze im lepszy jest samochód i więcej KM pod nogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.