Skocz do zawartości

Nowe Twingo - pan gwóźdź


p i p p

Rekomendowane odpowiedzi

Oto nowe Renault Twingo...czy jak kto woli...następca francuskiej kopii Beskida. zlosnik.gif

renault-twingo-rear-three-quarters.jpg

Nowe Twingo ma silnik umieszczony...z tyłu.

n2m2stexvi1ozxjfz2a4.jpg

To jest namacalny dowód na to, że mój bunt przeciw umieszczaniu silnika we Fiacie 500 po niewłaściwej stronie nie jest bzdurną, niepasującą do nowoczesnych czasów fanaberią. Można? Można. I zrobił to producent niskich lotów jak na średnią europejską. Twingo to prawdziwy, nowy Fiat 500. To gwóźdź do trumny, w której 500-ka leży już obiema nogami i tyłkiem.

Brawo, brawo, brawo Renault. claps.gif Kiedyś były to prospekt - mobile, a teraz odważny, fantastyczny projekt pod prąd. A Fiat? Kupię mieszkanie na terenie byłej tyskiej fabryki białych imitacji Fiata 500. biglaugh.gifwpysk.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawe jak wyciszenie tego czegos.

W samolocie jak siedzisz przed silnikiem to jest ciszej.

Wiem wiem, porównanie z kosmosu. Ale mam wrażenie że silnik z tyłu nie oznacza automatycznie że musi być głośniej, pewna intuicja podpowiada mi że może być dokładnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik w bagażniku? Będzie trochę upierdliwy, np. żeby sprawdzić poziom oleju.

> Druga rzecz to podgrzewanie zawartości: wrzucisz margarynę a wyjmiesz olej kujawski

Bez obaw, miałeś malucha BISa?Bagażniki zapewne są 2 z przodu i z tyłu, z tyłu zimą wozisz kanapki by nie zamarzły i pizze z pizzerii a z przodu resztę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie o nowym Twingo był ciekawy filmik na Youtube, o uzupełnianiu płynów pod przednią "maską"?

Tak, trochę niepokojąco dla mnie to wyglądało, ale.. no risk no fun. Ważne że testują nowe koncepcje (zapisałbym się do testów na sobie), bo to oznacza próbę rozwoju. Uda się, nie uda - wiedza pozostanie.

Aha, Citroen Cactus też ciekawy bardzo pomysł. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W samolocie jak siedzisz przed silnikiem to jest ciszej.

> Wiem wiem, porównanie z kosmosu. Ale mam wrażenie że silnik z tyłu nie oznacza automatycznie że

> musi być głośniej, pewna intuicja podpowiada mi że może być dokładnie odwrotnie.

Mozliwe, ja w pamieci mam caly czas malucha wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik w bagażniku? Będzie trochę upierdliwy, np. żeby sprawdzić poziom oleju.

Wystarczy że wrzucą czujnik poziomu oleju i już nie trzeba będzie sprawdzać ok.gif

> Druga rzecz to podgrzewanie zawartości: wrzucisz margarynę a wyjmiesz olej kujawski

sądzę, że dadzą materiały na tyle izolujące że nie będzie tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czad!

no i kwestia włściwości jezdnych

juz tylko widzę przy kulturze naszych mechaników jak to będzie uwalone i porysowane przy okazji"przeglądów"

macie jakieś foty przodu wersji prdukcyjnej - bo w konceptach to sie nieźle zapowiadało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik w bagażniku? Będzie trochę upierdliwy, np. żeby sprawdzić poziom oleju.

To tylko podniesie naszą kulturę techniczną. Przecież nie można powiedzieć "nie pójdę do teatru bo upierdliwe jest odbieranie płaszcza z szatni". Ale są alternatywy. Kevin sam w domu na Polsacie i np. Octavia TDI. zlosnik.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty, ale Splash ma z przodu

35 lat temu Alto też miało z przodu. zlosnik.gif

> Co do 500 to rzeczywiscie mozna mowic, ze zerwali z historia

W imię integracji i solidarności europejskiej Twingo powinno nazywać się Fiat 500, a Fiat 500 powinien nazywać się Jeep Sheep. biglaugh.gif Inaczej wstyd za piątkę na cały świat... wink.gif

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A napęd ma na przód czy tył? Czy może hybryda?

Tył. Silniki 3-cylindrowe. Wolnossak 70 KM lub turbo 90 KM.

Natomiast ewentualne Twingo RS może być motoryzacyjnym cudem na miarę Renault 5 Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez obaw, miałeś malucha BISa?Bagażniki zapewne są 2 z przodu i z tyłu, z tyłu zimą wozisz kanapki

> by nie zamarzły i pizze z pizzerii a z przodu resztę

Ja miałem BISa. I sobie go chwaliłem. Nawet w Karpaczu na Sylwestra 1999-2000 byłem smile.gif

Żadnych minusów silnika pod podłogą bagażnika nie stwierdziłem.

Fajne autko było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie o nowym Twingo był ciekawy filmik na Youtube, o uzupełnianiu płynów pod przednią "maską"?

tak grinser006.gif

a filmik byl nagrany tylko po to by pokazac jak debil i techniczna melepeta nie radzi sobie z maską ok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba jest ukłon w stronę Skodziarzy mających kiedyś modele 105 i 120

Ja miałem. Raz musiałem gdzieś na środku 'ósemki' zatrzymać się na poboczu i zajumać kawał betonowego krawężnika z pobocza do bagażnika żeby dało się jechać. Konkretnie wiało.

Za to kumpel w 125p w zimie w bagażniku woził skrzynkę po jabłkach wyłożoną folią i nasypane piachu. Dociążało tył a w razie czego mógł łopatką podsypać pod koła.

To były czasy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znowu trzeba będzie worek cementu wozic z przodu

Nie ma miejsca na worek pod maską. Tam jest tylko rewizyjny otwór serwisowy, który też otwiera się w "magiczny" sposób. biglaugh.gif Ta oryginalność jest fantastyczna i w dzisiejszych czasach nie do przecenienia.

Dacio, zazdroszczę ci wujka. zlosnik.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oto nowe Renault Twingo...czy jak kto woli...następca francuskiej kopii Beskida.

> Nowe Twingo ma silnik umieszczony...z tyłu.

> To jest namacalny dowód na to, że mój bunt przeciw umieszczaniu silnika we Fiacie 500 po

> niewłaściwej stronie nie jest bzdurną, niepasującą do nowoczesnych czasów fanaberią. Można?

> Można. I zrobił to producent niskich lotów jak na średnią europejską. Twingo to prawdziwy,

> nowy Fiat 500. To gwóźdź do trumny, w której 500-ka leży już obiema nogami i tyłkiem.

> Brawo, brawo, brawo Renault. Kiedyś były to prospekt - mobile, a teraz odważny, fantastyczny

> projekt pod prąd. A Fiat? Kupię mieszkanie na terenie byłej tyskiej fabryki białych imitacji

> Fiata 500.

> Pozdrawiam.

problemem 500 nie jest miejsce silnika.

a to że fiat (cała grupa) stoi w miejscu z rozwojem modeli i zaczynają tyłować poważnie smile.gif 500tka już się znudziła, a nowej ni cholery nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma miejsca na worek pod maską. Tam jest tylko rewizyjny otwór serwisowy, który też otwiera się

> w "magiczny" sposób.

Masakra. Gosc chwali, ze w ten sposób uzupelniajac plyny się nie ubrudzi rotfl.gif Tylko ze musi dotykać całej maski brudnej od błota pośniegowego, deszczu, sniegu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma miejsca na worek pod maską. Tam jest tylko rewizyjny otwór serwisowy, który też otwiera się

> w "magiczny" sposób.

Nie ma miejsca na worek cementu bo tam jest miejsce na nogi kierowcy i pasażera zlosnik.gif

Ale fajny wózek i oryginalny. I nie mam nic przeciwko silnikowi z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma miejsca na worek pod maską. Tam jest tylko rewizyjny otwór serwisowy, który też otwiera się

> w "magiczny" sposób.

czyli pomysł na umieszczenie z tył silnika jest totalnie bezsensowny hehe.gif , i nie ma uzasadnienia ;

hehe , magiczny sposób wku... się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problemem 500 nie jest miejsce silnika.

Nie zaczynaj znowu... tuk.gifzlosnik.gif

> a to że fiat (cała grupa) stoi w miejscu z rozwojem modeli

To kara od Najwyższego za winy przedkładania ciała przed duszą. biglaugh.gif

> i zaczynają tyłować poważnie 500tka już się znudziła, a nowej ni cholery nie widać.

Ma być na 2016 lub 2017. Ale Fiat potrzebuje zupełnie czegoś innego. Linia "500" powinna zniknąć. Powinien pojawić się zupełnie nowy pomysł w klasie A, solidne, nowe Punto i cała paleta (3d, 5d, kombi) nowego Bravo. Można wierzyć, że zrobią coś bardzo udanego jeśli będą chcieli być Fiatem, a nie kimś innym. Ale jeśli mam być realistą to amerykański romans ich zabije, a to bardzo źle bo nie widzę przyszłości Fiata w Bielsku. Oczyma wyobraźni już widzę Mikiciuka spacerującego przez puste, tyskie hale produkcyjne. PSL jak coś będzie walczył o świnie i krowy, a nie jakieś głupie auta. Ale cóż. Dobra nauka nie jest zła. Fani dizajnu, trzymajcie formę...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.