Skocz do zawartości

Taki oto dylemat. ..co wybrać i dlaczego?


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

> Na placu boju został Leon 1,4 122KM FR

> Oraz Focus 1,6 150 KM Titanium.

> Co byście wybrali i dlaczego?

> Ps. Leon tańszy ok.6 tys.

poza silnikami porównaj wyposażenia obu samochodów, bo to równie ważny aspekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na placu boju został Leon 1,4 122KM FR

> Oraz Focus 1,6 150 KM Titanium.

> Co byście wybrali i dlaczego?

Nie siedziałem w Leonie, ALE siedziałem w Focusie Titanium i Tobie polecam to samo. Przyjechałem na jazdę próbną, ale po zajęciu miejsca w środku odechciało mi się icon_rolleyes.gif

Niższe (sic!) wersje wyposażenia IMO wyglądają mniej tandetnie.

Ale Leon w środku urodą też chyba nie grzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie siedziałem w Leonie, ALE siedziałem w Focusie Titanium i Tobie polecam to samo. Przyjechałem na

> jazdę próbną, ale po zajęciu miejsca w środku odechciało mi się

> Niższe (sic!) wersje wyposażenia IMO wyglądają mniej tandetnie.

nie urzekły Cię zmienne kolory podświetlenia klamek? no coś Ty? smile.gif

> Ale Leon w środku urodą też chyba nie grzeszy.

podobnie źle, tylko bardziej konserwatywnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na placu boju został Leon 1,4 122KM FR

> Oraz Focus 1,6 150 KM Titanium.

> Co byście wybrali i dlaczego?

> Ps. Leon tańszy ok.6 tys.

Focusa bo mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na placu boju został Leon 1,4 122KM FR

> Oraz Focus 1,6 150 KM Titanium.

> Co byście wybrali i dlaczego?

> Ps. Leon tańszy ok.6 tys.

Focus, praktycznie pod każdym względem lepszy aczkolwiek osobiście poczekałbym na model po FL.

Pozostaje kwestia co Ci się ewentualnie bardziej podoba bo z gustem nie wygrają żadne argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ps. Leon tańszy ok.6 tys.

Masz jeszcze dylemat? yikes.gif

Focus ma wnętrze nie do zaakceptowania, a jego flotowość wyje jak wilki do pełni. Nie jest wart tych $.

Focusa można zaakceptować jako służbowe TDCi, ale chęć zapłacenia za niego własnych pieniędzy jest dla mnie nie do pojęcia.

Leon. skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jeszcze dylemat?

> Focus ma wnętrze nie do zaakceptowania, a jego flotowość wyje jak wilki do pełni. Nie jest wart

> tych $.

> Focusa można zaakceptować jako służbowe TDCi, ale chęć zapłacenia za niego własnych pieniędzy jest

> dla mnie nie do pojęcia.

> Leon.

To może jeszcze bardziej skomplikuje: dorzucę do wyboru jeszcze Civica i Aurisa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może jeszcze bardziej skomplikuje: dorzucę do wyboru jeszcze Civica i Aurisa?

To ja jak mantrę: wsiądź do Aurisa hehe.gif Ja miałem wrażenie, że wnętrze zostało poskładane z przypadkowych elementów, Coś jakby lata 80.

W Civicu natomiast problemem może być zajęcie miejsca za kierownicą - bak jest ukryty pod siedzeniem kierowcy, w związku z czym zakres regulacji pionowej fotela jest niewielki i to może przeszkadzać. Tak było w Touringu, w innych wersjach nie siedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na placu boju został Leon 1,4 122KM FR

> Oraz Focus 1,6 150 KM Titanium.

> Co byście wybrali i dlaczego?

> Ps. Leon tańszy ok.6 tys.

Co za pytanie, Focusa bym wybrał, dla mocy i dla zawieszenia (cena jest zawsze dla mnie sprawą umowną, jeśli jestem w stanie tyle zapłacić, znaczy się, że mnie stać), ale tak naprawdę trochę mało szczegółów podałeś, jakie przeznaczenie auta (miasto/trasa/rodzina/brak/hatchback/kombi/sedan/klima/elektryka/power/kapelusz/automat/sadzomiotacz/benzyna etc.), sorry ale ja nie rozróżniam titanium od aluminium.

U mnie decyduje wielkość nadwozia plu moc silnika, reszta ma znaczenie drugo lub trzeciorzędne. U ciebie natomiast... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja jak mantrę: wsiądź do Aurisa Ja miałem wrażenie, że wnętrze zostało poskładane z

> przypadkowych elementów, Coś jakby lata 80.

Ciekawe. Jeździłem nowym Aurisem i tragedii nie było. Nowy Leon w niższej wersji wyposażenia nie porywa ale nie odrzuca. Za to Focus w niższej wersji {wypożyczalnia} skłania do puszczenia bełta na wszystkie plastiki w kabinie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jeszcze zdjęcia tych aut od tylca to problem sam się rozwiąże. grinser006.gif Tył focusa jest dla mnie szkaradny,o il druga generacja najzgrabniej wyglądała w nadwoziu kombi to obecnie nawet ją stylistycznie skrzywdzili tylnymi lampami. facepalm%5B1%5D.gifLeon jak dla mnie stylistycznie jest faworytem. tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem kiedyś Fordem Focusem z tym "fantastycznym" zawieszeniem i zastanawiałem się, czemu jest

> takie wspaniałe.

> Czym to się objawia, bo jakoś tego nie zauważyłem?

A no to Ci tłumaczę zlosnik.gif

Ponieważ, auto które posiada w miarę sztywne zawieszenie wielowahaczowe potrafi w zakręcie polecieć 120 km/h, gdzie konkurencja z belką lub po prostu miększym zawiasem zwalnia do 80-90 km/h bo inaczej robi atak na dach.

Nie piszę tego z szyderczości, ale z praktyki, też kiedyś śmiałem się, że focus ma takie samo zawieszenie jak inne auta, ale w mieście ciężko to zauważyć, na zakrętach, szybkich zakrętach różnica jest mocno odczuwalna. Być może leon jeździ równie dobrze, tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na placu boju został Leon 1,4 122KM FR

> Oraz Focus 1,6 150 KM Titanium.

> Co byście wybrali i dlaczego?

> Ps. Leon tańszy ok.6 tys.

Niestety Leonem nie było mi dane jeździć, ale focus sprawił na mnie pozytywne wrażenie, poza brakiem miejsca jak w poprzedniej wersji na nogi a konkretnie na prawe kolano grinser006.gif

To mocno obniża wg mnie jego noty.

Silnik 1.4 TSI na pewno będzie bardziej ekonomiczny, ale za to 1.6 150 KM robi się na >200 KM grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe. Jeździłem nowym Aurisem i tragedii nie było. Nowy Leon w niższej wersji wyposażenia nie

> porywa ale nie odrzuca. Za to Focus w niższej wersji {wypożyczalnia} skłania do puszczenia

> bełta na wszystkie plastiki w kabinie

Mialem z wypozyczalni trend sport. Nie porywa ale prowadzenie, zawieszenie, skrzynia biegow miod cud i orzeszki w porownaniu do konkurencji. A taka ceed to mu moze rure lizac. Co do leona to nie wiem czemu on tanszy moze wyprz z 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem kiedyś Fordem Focusem z tym "fantastycznym" zawieszeniem i zastanawiałem się, czemu jest

> takie wspaniałe.

> Czym to się objawia, bo jakoś tego nie zauważyłem?

Ostatnio musiałem gwałtownie ominąć inny samochód na autostradzie. Podejrzewam, że gdybym nie jechał Focusem, dzisiaj pisałbym ze szpitala crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może jeszcze bardziej skomplikuje: dorzucę do wyboru jeszcze Civica i Aurisa?

To żadna komplikacja. Europa vs. Japonia. Mój wybór - Japonia za silniki n/a. Auris vs. Civic to jak flota vs. prywatny garaż. To już Ty wybierz. Dla siebie wziąłbym Civa kombi, do floty Toyotę. Stawiam, że jak myślisz o Leonie i Foce to wnętrze Aurisa Cię nie odrzuci. zlosnik.gif

Good luck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem kiedyś Fordem Focusem z tym "fantastycznym" zawieszeniem i zastanawiałem się, czemu jest

> takie wspaniałe.

> Czym to się objawia, bo jakoś tego nie zauważyłem?

Kwestia swego rodzaju wrażliwości. Jeden ma słuch taki, że instrumenty stroić potrafi, a drugi niestety nie. Faktem jest, że różnice nie są już tak przepastne jak kiedyś, a i gusta ludzi co do rodzaju powożenia są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz i silnikowo - Focus. Pod względem wnętrza (czyli to co z punktu widzenia najważniejsze) - żaden. Focus nawalone ma tych guzików, bałagan... za to Leon jest słabo wykonany i wygląda to troszkę archaicznie.

Ale jeżeli tylko z tych dwóch miałbym wybierać to Focus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nówkę już za jakieś 71-73 tys.

> a jak z jakością lakieru?

> pozdr

Lakier delikatny masakrycznie, myję tylko karczerami.

Za 73k pln to jaka wersja dokładnie? W tej cenie możesz coś Mondeo IV upolować zapewne, ale nie będzie trzymał ceny bo schodzi ze sceny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio musiałem gwałtownie ominąć inny samochód na autostradzie. Podejrzewam, że gdybym nie

> jechał Focusem, dzisiaj pisałbym ze szpitala

Powiem tak,

poprzednia trase do roboty mialem obcykana bardzo dobrze i zakręty moimi autami mogłem brać szybciej niż słuzbowymi fokami - jeszcze hatchback jako tako ale kombi wola o pomste do nieba

fakt faktem foki byly w wiekszosci na 15 i 16 calach i fabrycznych oponach ale jesli 17ka niweluje cala przewage tego cudownego zawieszenia to co to za cudownosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

Żeby sobie ułatwić skupiam się na dwóch autach:

http://otomoto.pl/seat-leon-fr-1-4-tsi-122km-przebieg-19-km-C34039390.html

dołożą czujniki cofania w kolorze nadwozia i alarm.

oraz

http://www.toyota.pewneauto.pl/oferta/szczegoly/id/43610#szczeg

Różnica w cenie niewielka- Toyota świetnie wyposażona- ksenony ,Navi, asystent parkowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z zewnątrz i silnikowo - Focus. Pod względem wnętrza (czyli to co z punktu widzenia najważniejsze)

> - żaden. Focus nawalone ma tych guzików, bałagan... za to Leon jest słabo wykonany i wygląda

> to troszkę archaicznie.

> Ale jeżeli tylko z tych dwóch miałbym wybierać to Focus.

Focus niebawem będzie miał lifting,a Leon to prawie Golf smile.gif (są pewne podobieństwa), a vw to wzór ergonomii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.