Skocz do zawartości

Zmieniać auto czy nie ???


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

Pół roku temu powiększyła mi się rodzina i jest już nas 2+1

Obecnie mam Fiat Panda 1.2 z 2004r - sprawuje się znakomicie.

a) miejsca jest troszkę za mało

b) nie ma klimy a dalsze podróże z maleństwem w upały to katorga

Pojawił się pomysł zmiany Panda na Grande Punto, bo :

a) będzie z klimą

b) będzie większe

c) spalanie nie będzie dużo większe (a może będzie z LPG)

d) będzie nowsze

Co w tej sytuacji zrobić męczyć się dalej pewnym i sprawdzonym autem, który nie wymaga wkładu finansowego, czy sprzedawać i brać Grande ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w Punto też będziesz miał ciasno, szczególnie maluch jak przesiądzie się do większego fotelika. Przeskocz minimum do klasy kompakt, optymalny jest segment D choćby dla miejsca na nogi pasażerów z tyłu. Z kompaktów polecam Lacetti, ma dużo miejsca z tyłu na nogi kosztem mniejszego bagażnika niż ma konkurencja w tej samej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom Grande Punto wcale nie jest male w srodku jak na swoja klase, a wrecz przeciwnie, jedno z najwiekszych. Jest wiecej miejsca jak w kompakcie Bravo, szczegolnie na tylnej kanapie. Bravo ma spory bagaznik, natomiast kabina jest ciasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wbrew pozorom Grande Punto wcale nie jest male w srodku jak na swoja klase, a wrecz przeciwnie,

> jedno z najwiekszych.

Jak to było? "Każda pliszka swój ogonek chwali" hehe.gifpalacz.gif

Niestety, GP jest nadal ciasne. Jak napisał kolega spad, warto skoczyć klasę wyżej. Oczywiście wszystkim da się jeździć, ale jak ktoś rozpatruje kwestię zmiany samochodu, to warto jednak spojrzeć szerzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co w tej sytuacji zrobić

Założyć spodnie i podjąć decyzję zlosnik.gif

To tylko samochód, rzecz użytkowa. Podobnie jak telefon, lodówka czy mieszkanie. Jeżeli coś nie spełnia Twoich wymagań, potrzebujesz zmiany i przy okazji Cię stać - to sprawa jest chyba prosta.

Jak masz rozterki dotyczące sprzedaży, to wystaw ogłoszenie z kwotą która je rozwieje. Trafi się klient, sprzedasz z uśmiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pół roku temu powiększyła mi się rodzina i jest już nas 2+1

> Obecnie mam Fiat Panda 1.2 z 2004r - sprawuje się znakomicie.

> a) miejsca jest troszkę za mało

> b) nie ma klimy a dalsze podróże z maleństwem w upały to katorga

> Pojawił się pomysł zmiany Panda na Grande Punto, bo :

> a) będzie z klimą

> b) będzie większe

> c) spalanie nie będzie dużo większe (a może będzie z LPG)

> d) będzie nowsze

> Co w tej sytuacji zrobić męczyć się dalej pewnym i sprawdzonym autem, który nie wymaga wkładu

> finansowego, czy sprzedawać i brać Grande ?

Jak potrzebujesz większy to zmień. Jak punto będzie zbyt ciasne to znów zmienisz, ale 2+1 to punto będzie wystarczające. Jeszcze niedawno rozdany 2+2 lub 2+3 jeździły maluchami i nie narzekali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to było? "Każda pliszka swój ogonek chwali"

> Niestety, GP jest nadal ciasne. Jak napisał kolega spad, warto skoczyć klasę wyżej. Oczywiście

> wszystkim da się jeździć, ale jak ktoś rozpatruje kwestię zmiany samochodu, to warto jednak

> spojrzeć szerzej...

Porownaj np: z Fiabia II czy Yarisem i zobaczysz co jest ciasne. Tez nie kazdy kompakt bedzie wiekszy, jezdze roznymi to wiem, np: Bravo II jest ciasniejsze. Panda rozwniez jezdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pół roku temu powiększyła mi się rodzina i jest już nas 2+1

Gratulacje ok.gifok.gif

> Obecnie mam Fiat Panda 1.2 z 2004r - sprawuje się znakomicie

to jest dla wielu ideał zlosnik2.gif

> Co w tej sytuacji zrobić męczyć się dalej pewnym i sprawdzonym autem, który nie wymaga wkładu

> finansowego, czy sprzedawać i brać Grande ?

1) nie znam Twojej (waszej) sytuacji materialnej i sposobu pracy, ale przy dziecku (dzieciach) bardzo wygodne jest posiadanie dwóch samochodów. Za Pande nie dostaniesz na rynku więcej niż 8-9.000 zł, więc rozważ (na serio) zostawienie samochodu jako drugi w rodzinie

2) jeżeli chcesz mieć auto na dłużej i lubisz pewność, to dogadaj się z bankiem i zakup P301/Skodę Rapid (jako nowe) lub coś na przełomie C/D (jako używane) - np. Octavie 2, Berlingo/Partner, Opla Astre 3 kombi z roczników 2010-2011. Cena 30-32.000 zł a samochód powinienneś kupić w przyzwoitym stanie, który posłuży 8 lat przy normalnej eksploatacji.

3) licz i myśl, nie patrz co powie sąsiad/szwagier: chyba, że chcesz wyglądać "na dzielnicy" - wtedy zostaje min. Audi A4 (ew. Passat) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porownaj np: z Fiabia II czy Yarisem i zobaczysz co jest ciasne.

Hmmm, a czy ja proponowałem zamiast Pandy (czy GP) powyższe patenty niewiem.gifpad.gif

> Tez nie kazdy kompakt bedzie

> wiekszy, jezdze roznymi to wiem, np: Bravo II jest ciasniejsze.

Pozwolę sobie być odmiennego zdania, szczególnie że mowa o eksploatacji rodzinnej z dzieckiem lizak.gif

> Panda rozwniez jezdzilem.

Normalnie porażające hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 auta odpadają zdecydowanie

Auto 50% miasto / 50% trasa

Aktualnie koszt przejechania 100km nie przekracza mi w Pandzie 30zł i w nowym nabytku chciałbym aby tak zostało.

Gdyby Panda miała większy bagażnik (bo w środku miejsca nam wystarcza) i miała klimę to bym jej nie zmieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 auta odpadają zdecydowanie

> Auto 50% miasto / 50% trasa

> Aktualnie koszt przejechania 100km nie przekracza mi w Pandzie 30zł i w nowym nabytku chciałbym aby

> tak zostało.

> Gdyby Panda miała większy bagażnik (bo w środku miejsca nam wystarcza) i miała klimę to bym jej nie

> zmieniał

ale 2 osoby z tyłu + fotelik to szału nie ma 270751858-jezyk.gif nawet w lanosie było bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wbrew pozorom Grande Punto wcale nie jest male w srodku jak na swoja klase, a wrecz przeciwnie,

> jedno z najwiekszych. Jest wiecej miejsca jak w kompakcie Bravo, szczegolnie na tylnej

> kanapie. Bravo ma spory bagaznik, natomiast kabina jest ciasna.

Weź pod uwagę fakt, że w Bravo masz większe fotele. W kabinie nie ma mniej miejsca zwłaszcza na szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co w tej sytuacji zrobić męczyć się dalej pewnym i sprawdzonym autem, który nie wymaga wkładu

> finansowego, czy sprzedawać i brać Grande ?

Ja na Twoim miejscu jeśli jesteś zadowolony z Fiata kupiłbym Stilo z 2005 roku w wersji MultiWagon. W wersji Dynamic będziesz miał wszystko czego trzeba na pokładzie zarówno w kwestii bezpieczeństwa jak i wygody i to w bardzo dobrej cenie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompakt w kombi ... znajdź odpowiedni w dobrym stanie technicznym na który Cię stać

za rok sie okaże że ... rowerek sie nie mieści ... a jak sie zmieści rowerek to wózek nie wejdzie ... a i zakupy ... i w ogóle ...

uważam że kompakt kombi jest optimum dla rodziny 2+1 ... dla 2+2 już może być ciut przy mały ale jeszcze akceptowalny - u mnie 2+2 (4,5 roku + 1,5roku) jeździmy żony megane II kombi i jest jako tako ... na wyjazdy raczej mój nissan i ok sie mieścimy

PS ... tak wiem kiedyś jeździli maluchami do bułgarii ... ale ja mam takie zdanie i tyle grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm, a czy ja proponowałem zamiast Pandy (czy GP) powyższe patenty

> Pozwolę sobie być odmiennego zdania, szczególnie że mowa o eksploatacji rodzinnej z dzieckiem

To wez miarke i pomierz, o ile wiesz jak dziala i wyglada ten przyrzad smirk.gif

Uzytkuje na zmiane GP i Bravo II, wiec wiem co mowie. W GP bez problemu mieszcze sie z nogami za fotelem kierowcy ustawionym pod siebie, w Bravo niestety nie. Tak wiem, zaraz znajdziesz wytlumaczenie, ze to pewnie wina nog hehe.gif. Bravo rowniez ma krotsze siedziska foteli.

I to jest zdanie wielu osob, ktore zmienily GP na Bravo II, ze w tym drugim jest mniej miejsca, glownie na nogi. Plusem jest duzy bagaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź pod uwagę fakt, że w Bravo masz większe fotele. W kabinie nie ma mniej miejsca zwłaszcza na

> szerokość.

Jest szerzej i to koniec wiekszych rozmiarow w kabinie, fotele nie sa wieksze, a juz na pewno maja krotsze siedziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest szerzej i to koniec wiekszych rozmiarow w kabinie, fotele nie sa wieksze, a juz na pewno maja

> krotsze siedziska.

Porównanie mam do fotela ze Sporta który jest większy. Nie trzeba nic mierzyć. To czuć siedząc na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównanie mam do fotela ze Sporta który jest większy. Nie trzeba nic mierzyć. To czuć siedząc na

> nim.

No wlasnie ja tez mam porownanie do Bravo Sport oraz Emotion i GP Sport, w Bravo wyraznie ciasniej w kabinie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że w Punto też będziesz miał ciasno, szczególnie maluch jak przesiądzie się do większego

> fotelika. Przeskocz minimum do klasy kompakt, optymalny jest segment D choćby dla miejsca na

> nogi pasażerów z tyłu. Z kompaktów polecam Lacetti, ma dużo miejsca z tyłu na nogi kosztem

> mniejszego bagażnika niż ma konkurencja w tej samej klasie.

tylko potwierdze....

mialem Punto 2 gdy bylismy w 2jke

pozniej skoda fabia combi i dzieciak czyli 2+1 i o ile dzieciak jezdzil w nosidelku bylo jeszcze ok, jezeli zamieni sie nosidelko na normalny fotelik to niestety jest katorga / albo fotel pasazera do przodu albo dzieciak jezdzi z nogami wbitymi w przedni fotel.

6 miesiecy temu kupilismy lacetti hb i problemy z miejscem z tylu zostaly zapomniane...

auto ma naprawde duzo miejsca zarowno z tylu jak i z przodu / ciezko mi znaleźć auto w tej klasie z taka iloscia miejsca...zdecydowanym minusem jest natomiast pojemnosc bagaznika - ja po prostu kupilem boxa / na wszelkie urlopy / dalsze wyjazdy bagaze pakuje do boxa...

moim zdaniem zamiana pandy na grande to jak to mowia zamienil stryjek siekierke na kijek / mala roznica w ilosci miejsca i problem po zmianie fotelika za moment wroci....

dodatkowo ZA lacetti - cena vs. rocznik vs. zazwyczaj auto od 1 właściciela z polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wez miarke i pomierz, o ile wiesz jak dziala i wyglada ten przyrzad

Ten przyrząd na chamstwo niestety nie działa, a dodatkowo obnaża jednak Twoje konfabulacje hehe.gifpalacz.gif

[...]

> I to jest zdanie wielu osob, ktore zmienily GP na Bravo II, ze w tym drugim jest mniej miejsca,

> glownie na nogi. Plusem jest duzy bagaznik.

Pamiętasz może o czym była dyskusja? 2+1 (dziecko), czyli samochód rodzinny. Więcej jest miejsca w środku i bagażnik jednak sporo większy. Te Twoje nogi na kanapie z tyłu są średnio istotne oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyjedzie, ze potrzebujesz Zuka z plandeka. Jak chcesz punto to troche zamienil stryjek. Ja bym szukal Lacetti 5d 1.4 lub 1.6 zawsze mozna gaz dolozyc. Tylko z polskiego salonu. Koszt utrzymania podobny a i cena tez. Choc jak chcesz Punto to tez moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętasz może o czym była dyskusja? 2+1 (dziecko), czyli samochód rodzinny. Więcej jest miejsca w

> środku i bagażnik jednak sporo większy. Te Twoje nogi na kanapie z tyłu są średnio istotne

A jak zamontujesz fotelik to sie robi istotne, bo dziecko ma nogi bardzo blisko oparcia, szczegolnie gdy z przodu siedzi ktos wyzszy. Kolega przez pewnien czas wozil w Bravo dwa foteliki na tylnej kanapie i doskonale widzialem ile miejsca na nogi mialy jego dzieci, duzo mniej niz by sie wydawalo.

Bagaznik owszem, sporo wiekszy, co jest duzym plusem, ale kosztem kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak zamontujesz fotelik to sie robi istotne, bo dziecko ma nogi bardzo blisko oparcia,

> szczegolnie gdy z przodu siedzi ktos wyzszy.

To prawda, dwóch synów odchowałem w różnych pojazdach i w różnych fotelikach, to wiem dość dobrze co to znaczy - praktycznie, nie teoretycznie palacz.gif

> Kolega przez pewnien czas wozil w Bravo dwa

> foteliki na tylnej kanapie i doskonale widzialem ile miejsca na nogi mialy jego dzieci, duzo

> mniej niz by sie wydawalo.

Aha, kolega woził facepalm%5B1%5D.gif

Ta miarka to rozumiem specyficzna wersja "doskonale widzialem" facepalm%5B1%5D.gifhehe.gif

> Bagaznik owszem, sporo wiekszy, co jest duzym plusem, ale kosztem kabiny.

Kabina jest większa, bagażnik jest większy - tu nie ma co deliberować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając małego taniego w eksploatacji wozidła dla rodzinki warto pomyśleć o roomsterze. miejsca z tyłu wiecej niż w niejednym aucie segmentu D. Miałem okazję zrobić tym autkiem małe 150tys i przy każdym załadunku byłem pod wrażeniem ile to aut potrafi połknąć pakunków. Nie wspomnę już o tym, że młodemu w foteliku duużo brakowało żeby mnie kopać po pleckach hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budżet na zakup GP wynosi 15-16 tys

> Nie chcę nic starszego niż 2006-2007.

> Z tymi wymaganiami to albo GP albo Fiesta MK6

Zobacz, moze Linee, znajdziesz bedzie miec bagaznik, wiecej miejsca na nogi z tylu, a poza tym to prawie GP... jesli musisz juz Fiata kupic, bleh zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak w tygodniu to puste kombi jest znakomite do miasta, swietnie sie manewruje i co najwazniejsze

> bedzie starsze, wiec i lepsze, bo co starsze to lepsze

gdybym jeszcze raz stał przed takim wyborem, to jakiś warzywniak w wersji osobowej bym brał, to jest kangoo, berlingo czy partnera ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady, bagaznik jest wyraznie wiekszy, co nie oznacza, ze wystarczajacy

Panda vs GP? Różnica jest niewielka, stąd pewnie i Twoja ocena hehe.gif

Co do różnych kwestii (bez oczywiście złośliwości) - jeżeli brakuje bagażnika na urlop, to można spokojnie wysłać paczkę z gratami na stałe miejsce pobytu (o ile to w PL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukając małego taniego w eksploatacji wozidła dla rodzinki warto pomyśleć o roomsterze.

De gustibus, niemniej może być to sensowna alternatywa. No, ale jak już idziemy w tym kierunku, to polecam np. Berlingo, a nie Roomstera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> De gustibus, niemniej może być to sensowna alternatywa. No, ale jak już idziemy w tym kierunku, to

> polecam np. Berlingo, a nie Roomstera.

Porównując jedno i drugie niestety pomimo wielu zalet berlingo podczas jazdy nie mogłem pozbyć się wrażenia, że jadę.........dostawczakiem no.gif Siedzi się jak na taborecie, się chwieje i buja, a w środku plastik fantastik. Nie mówię, że roomster to wzór wykonania ale jednak jakoś tak przyjemniej w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównując jedno i drugie niestety pomimo wielu zalet berlingo podczas jazdy nie mogłem pozbyć się

> wrażenia, że jadę.........dostawczakiem Siedzi się jak na taborecie, się chwieje i buja, a

> w środku plastik fantastik. Nie mówię, że roomster to wzór wykonania ale jednak jakoś tak

> przyjemniej w środku.

Jak napisałem - de gustibus. Zdecydowanie wolę rozwiązania PSA od VW. Nie wiem czym jechałeś i z czym porównywałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam 2+1 (17 m-cy obecnie) i powiem szczerze że auto jakie bym polecił w kategorii koszt utrzymania to Honda Civic VII 5D. Zaraz ktoś napisze że to przecież kompakt jakich wiele. Tylko że do bagażnika wchodzi duży wózek na płasko bez kombinowania (zdejmowanie kółek itp.) a na tylnej kanapie takiej ilości miejsca nie oferuje nawet np. Mercedes C-klasa. Dzięki wysokiemu nadwoziu bardzo wygodnie wkłada się dziecko do fotelika. Spalanie w przypadku 1.4 z klimą w trasie 6.5 miasto 7.5 więc uważam że całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak napisałem - de gustibus. Zdecydowanie wolę rozwiązania PSA od VW. Nie wiem czym jechałeś i z

> czym porównywałeś.

Aktualne i poprzednie Berligo z aktualnym romkiem. Jak pisałem.... bezsprzecznie sporo zalet ale to nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że w Punto też będziesz miał ciasno, szczególnie maluch jak przesiądzie się do większego

> fotelika. Przeskocz minimum do klasy kompakt, optymalny jest segment D choćby dla miejsca na

> nogi pasażerów z tyłu. Z kompaktów polecam Lacetti, ma dużo miejsca z tyłu na nogi kosztem

> mniejszego bagażnika niż ma konkurencja w tej samej klasie.

Ja bym proponował od razu Ikarusa na przegubie, bo a nuż urodzi się drugie i segment D już nie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualne i poprzednie Berligo z aktualnym romkiem. Jak pisałem.... bezsprzecznie sporo zalet ale to

> nie moja bajka.

Spoko, zasadniczo to wszystko też nie moja bajka, ale VW ma u mnie przechlapane od dawna, a PSA daje komfort itd. Żeby nie było - od lat jednak preferuję skośnookie, a te jednak droższe w zakupie i niekoniecznie tak komfortowe jak te z PSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym proponował od razu Ikarusa na przegubie, bo a nuż urodzi się drugie i segment D już nie starczy.

dokładnie. jak ja lubie takie pitolenie niektórych...

z dwójką malutkich dzieci i dwoma wózkami jeżdziłem cinkolem. wszędzie dałem rade i bagażnika mi nigdy nie zabrakło. teraz dzieciaki są w wieku szkolnym, ja mam octavie kombi- miejsca jest za dużo, nawet na wakacje, żona ma pande i to głownie pandą więcej jeżdzimy. na brak miejsca nikt nie narzeka. nawet miesiąc temu w góry nią pojechaliśmy z kilkoma torbichami i bagażnika nie brakło, a żeby było śmieszniej, to koło jezdzi w bagażniku (lpg)

takze do autora... z mojego doświadczenia mogę Ci doradzić, zebys dozbierał kase i dopóki dziecko nie zacznie jezdzić na samej podkładce, cioraj pandzioche. napewno Ci styknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie. jak ja lubie takie pitolenie niektórych...

A tak merytorycznie?

> z dwójką malutkich dzieci i dwoma wózkami jeżdziłem cinkolem. wszędzie dałem rade i bagażnika mi

> nigdy nie zabrakło. teraz dzieciaki są w wieku szkolnym, ja mam octavie kombi- miejsca jest za

> dużo, nawet na wakacje, żona ma pande i to głownie pandą więcej jeżdzimy. na brak miejsca nikt

> nie narzeka. nawet miesiąc temu w góry nią pojechaliśmy z kilkoma torbichami i bagażnika nie

> brakło, a żeby było śmieszniej, to koło jezdzi w bagażniku (lpg) \

Misiu pluszowy (przepraszam za bezczelność), to co Ty robiłeś to Twój interes i Twoja prywatna sprawa. Ja miałem 2 dzieciaków na przestrzeni roku, 2 miesięcy i 2 dni, tak dawniej. CC byśmy nawet długim kijem nie dotknęli, ponieważ (bez komentarza). Przykro mi, ale bądź łaskaw odróżnić kwestię potrzeb od kwestii ograniczeń finansowych. Ja rozumiem, ze ktoś CC kupił (a nie E60), ale bez ideologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mk6 woziłem foteli z małym pasażerem, nogami nie dotykał do fotela przed nim. Ogólnie moja fiesta ma gaz od 4lat i jeszcze nic się nie popsuło ale mam silnik od kosiarki 1.3 więc może dlatego.

Mam też pande i miejsca w fordzie jest o wiele więcej ale też bez przesady to auto do miasta jak panda tylko z pod znaku forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie. jak ja lubie takie pitolenie niektórych...

> z dwójką malutkich dzieci i dwoma wózkami jeżdziłem cinkolem. wszędzie dałem rade i bagażnika mi

> nigdy nie zabrakło. teraz dzieciaki są w wieku szkolnym, ja mam octavie kombi- miejsca jest za

> dużo, nawet na wakacje, żona ma pande i to głownie pandą więcej jeżdzimy. na brak miejsca nikt

> nie narzeka. nawet miesiąc temu w góry nią pojechaliśmy z kilkoma torbichami i bagażnika nie

> brakło, a żeby było śmieszniej, to koło jezdzi w bagażniku (lpg)

> takze do autora... z mojego doświadczenia mogę Ci doradzić, zebys dozbierał kase i dopóki dziecko

> nie zacznie jezdzić na samej podkładce, cioraj pandzioche. napewno Ci styknie

mam dwojke maluchow I gdybym mial jezdzic CC czy panda to chyba dostalbym szalu.tak,ludzie jezdzili tez maluchami.powiem wiecej-sasiad mial rodzine 2+1 i jezdzil MZ-ka 250 trophy.moze wiec MZ trophy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.