Skocz do zawartości

Dlaczego ASO wyłączają klimę?


mar00ha_

Rekomendowane odpowiedzi

> Taki temat mi się przypomniał.

> Co pojadę jakimkolwiek autem do ASO, nawet na zwykły przegląd olejowy, to wyłączają klimatyzację.

> Miałem tak w Fabii, Golfie i w Maździe też.

> Dlaczego to robią?

> mar00ha

W Fiacie też wyłączają. zlosnik.gif

Czemu? Nie mam pojęcie i nigdy nie pytałem. Włączam i jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki temat mi się przypomniał.

> Co pojadę jakimkolwiek autem do ASO, nawet na zwykły przegląd olejowy, to wyłączają klimatyzację.

> Miałem tak w Fabii, Golfie i w Maździe też.

> Dlaczego to robią?

> mar00ha

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Może dlatego żeby lepiej samego silnika posłuchać niewiem.gif U mnie nawet radio kilka razy było a max ściszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież automatycznej się nie "włącza", więc i powodu do włączania (jak i wyłączania) nie ma.

U mnie jest tryb Auto, ja go wyłączę, to sam ustawiam siłę nawiewu i temperatury. Prócz tego mogę mieć Auto, ale bez włączonego A/C. I o to A/C mi się rozchodzi. Niestety 115 szalonych KM nie pozwala na nieodczuwanie jazdy z włączoną klimatyzacją. Poza tym, używam klimatyzacji tylko wtedy gdy jest mi niezbędna bo zwyczajnie jej nie lubię (wolę mieć uchylone okno). Robiłem tak nawet wtedy gdy jeździłem autem, które nie reagowało spadkiem osiągów na włączenie klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz automatyczną klimatyzację to nie ma sensu jej wyłączać. Ustawiasz na ulubioną temperaturę

> (u mnie 20 stopni) i czy lato, czy zima cały czas działa. To, że jest włączone nie znaczy, że

> zawsze chłodzi.

Ja wyłączam bo nie lubię grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak zostawiasz gdziekolwiek samochód po jeździe z klimą to przecież i tak jest kałuża, a klima

> raczej nie pracowała w tym czasie

Przecież auto na serwis nie wjeżdża od razu, jak klient podjedzie. Najpierw zostawia auto na placu, idzie do biura i ewentualnie po wypisaniu zlecenia serwisant wjeżdża na warsztat. Wtedy już woda się na kapie i mechanik wyłącza od razu klimę, żeby mu na posadzkę nie lało. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki temat mi się przypomniał.

> Co pojadę jakimkolwiek autem do ASO, nawet na zwykły przegląd olejowy, to wyłączają klimatyzację.

> Miałem tak w Fabii, Golfie i w Maździe też.

> Dlaczego to robią?

> mar00ha

żeby im woda nie kapała na głowę jak pod autem coś robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już było. I wydaje mi się, że to najsensowniejsze wyjaśnienie.

Nie wiem czy najsensowniejsze, niemniej jak miałem zerknąć na osłonę silnika (chyba mi się ją połamało) to też klimatyzację wyłączyłem wcześniej, by się na głowę/ręce itd. nie lało ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne takie mają procedury. Ale po co?

> I jeszcze coś - w VW miałem automatyczne światła (dzienne/mijania). Po wyjeździe z ASO zawsze

> przełącznik świateł był na "0" zamiast na "auto", mimo że i tak dzienne się nawet na "0"

> świeciły.

> mar00ha

Przed podpięciem auta do kompa diagnostycznego wyłączane są wszystkie potencjalne odbiorniki prądu aby nie zakłócić połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed podpięciem auta do kompa diagnostycznego wyłączane są wszystkie potencjalne odbiorniki prądu

> aby nie zakłócić połączenia.

Było już o tym. Rzecz w tym, że było to również w sytuacjach gdy nie podłączano kompa.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie "auto" robi wszystko automatycznie - przełączenie jakiejść funkcji - kierunku nawiewu, prędkości, obieg zamknięty, czy A/C wyłącza tryb automatyczny.

Taki "półautomat" z ustawianiem pokrętłami kierunku nawiewu i temperatury oraz prędkości wentylatora mam w Iveco - tj. na prędkości nawiewu jest pozycja "auto", do tego jest tryb automatyczny do odparowywania szyb i to chyba tyle automatyki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie "auto" robi wszystko automatycznie - przełączenie jakiejść funkcji - kierunku nawiewu,

> prędkości, obieg zamknięty, czy A/C wyłącza tryb automatyczny.

Mam dokładnie to samo. Dopóki jest Auto i ustawiam tylko temperaturę to sam wszystko reguluje. Jeżeli zacznę ustawiać kierunki czy siłę to Auto się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie "auto" robi wszystko automatycznie - przełączenie jakiejść funkcji - kierunku nawiewu,

> prędkości, obieg zamknięty, czy A/C wyłącza tryb automatyczny.

> Taki "półautomat" z ustawianiem pokrętłami kierunku nawiewu i temperatury oraz prędkości

> wentylatora mam w Iveco - tj. na prędkości nawiewu jest pozycja "auto", do tego jest tryb

> automatyczny do odparowywania szyb i to chyba tyle automatyki

dlatego wlasnie doceniam polautomat w touranie-ustawiam sobie temperature i sile nadmuchu i zapominam o klimie.majac automatyczna klime co rano musialem przelaczac sile nadmuchu no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to za automat, jak trzeba przełączać siłę nadmuchu? Jak jest automatyczna to ustawiasz tylko

> temperaturę, a reszta to automat właśnie.

Nie wiem jak ty,ale ja nie lubie mocnego nadmuchu zimnego powietrza o 5 rano no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak ty,ale ja nie lubie mocnego nadmuchu zimnego powietrza o 5 rano

To juz kwestia implementacji tego automatu. U mnie jak jest zimniej na zewnątrz to klima kieruje nawiewy na nogi i dmucha mało. Ponieważ auto ma dogrzewacz to po chwili juz leci ciepłe powietrze i zaczyna dzialac normalna dystrybucja powietrza. Aaa no i klime mam ustawiona na niska czułość. Jak zostawię na normalnej albo szybkiej to zachowanie sterowania nawiewami tez sie zmienia. W praktyce tylko w zimie jeżdzę na trybie normal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie wyłączyłem klimy ze względy na lecąca wode to bardzo smieszne tlumaczenie ciekawe co

> tacy robia jak deszcz pada

Dlaczego śmieszne? Nie mieszkamy w Irlandii i przez mijające lato deszczu było może z 10-15 dni. Jak jest sucho, to brud z samochodów, szczególnie piach z kół i pył z hamulców wystarczy zamieść, natomiast, jak poleci na to woda z klimy, to czeka mnie mycie mopem. Wiadomo, rozmaże się i pół stanowiska trzeba umyć. Jak dłubię coś pod autem, to też nie lubię, jak mi do oka woda kapnie. Podczas zwykłego, małego deszczu, podwozie jest niemal suche i wody na gębę kapie mniej, niż z klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Maździe wymieniałem moduł bluetooth (dwie wizyty-dwa razy AC wyłączone).

Pewnie auto i nich stoi na jałówce dłuższy czas i chcą oszczędzać Twoje paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt. Pamiętam, jak mam ustawiony i przywrócenie poprzedniej pozycji zajmuje mi mniej czasu, niż

> silniczkom w Pugu rodzica

W moim, niewyrafinowanym ale współczesnym aucie, fotel ustawia się w 8 zakresach. Nie ustawisz tego tak szybko ręcznie.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim, niewyrafinowanym ale współczesnym aucie, fotel ustawia się w 8 zakresach. Nie ustawisz tego

> tak szybko ręcznie.

> mar00ha

Ale też nie spotkałem się z przypadkiem żeby serwis zmieniał inne ustawienia niż tylko odsunięcie od kierownicy.

Pomijając oczywiście naprawy samego fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale też nie spotkałem się z przypadkiem żeby serwis zmieniał inne ustawienia niż tylko odsunięcie od kierownicy.

> Pomijając oczywiście naprawy samego fotela.

Też fakt. Jednak pamięć fotela pomaga w 100% powrocie do poprzedniego ustawienia.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt. Pamiętam, jak mam ustawiony i przywrócenie poprzedniej pozycji zajmuje mi mniej czasu, niż

> silniczkom w Pugu rodzica

jakos w to nie wierze zlosnik.gif

testowalem to w E klasie i fotel byl ustawiony ZANIM wsiadlem do srodka[pamiec przypisana do kluczyka] ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.