Skocz do zawartości

Duster...


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

W niektórych krajach, koncern Renault poszedł po rozum do głowy i sprzedaje Dastera pod marka Renault.

Gdyby zdecydował się na to również w Polsce, Daster byłby hitem sprzedaży, podobnie jak swego czas Kia Sportage.

Niestety w Polsce Renault sprzedaje Daster pod marką "Dacia".

A w Polsce Dacia czy inna Skoda jest omijana szerokim łukiem przez Polaków...

287981992-renault-duster-media-gallery-20-2.jpg

post-4690-14352526347687_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niektórych krajach, koncern Renault poszedł po rozum do głowy i sprzedaje Dastera pod marka

> Renault. [...]

> A w Polsce Dacia czy inna Skoda jest omijana szerokim łukiem przez Polaków...

Alo to tylko swiadczy (IMVVHOskromny.gif) o IQ ludzi kupujacychzlosnik.gif, to jest krowa i to jest krowa, z tej samej stajni001.gif[...]

Dwa - co do Renault to nie do konca jest racja, sprzedaje to nie tylko jako Renault ale jako Nissan tezcfaniaczek.gif[...] a to dlatego ze o marce Dacia nikt nie slyszalzlosnik.gif[...]

Problem jest taki, ze to ma byc "tanie" i nie koniecznie wchodzi w line up na niektorych rynkach001.gif bo jak potem wytlumaczysz klientowi, ze "La Renault X" kosztuje 2 x tyle co Renault Dusterniewiem.gif???? Jose bedzie zalamany i pojdzie do konkurencjinono.gif[...]

Ergo w skali globalej nikogo nie obchodzi ile Duster by mogli sprzedac w PL bo jest to mikroskopijne, ale jesli lud z Brasil zaczal by zadawac pytania dlaczego "La Renault" kosztuje 2x tyle co Duster, to bedzie problem, inne liczba sprzedanych sztuk ... old.gif[...]

Ditto Nissan Terrano zalatwia sprawelizak.gif tam gdzie o Renault nikt nie slyszal, a nawet nikt nie mysli zeby tyle placic za "La Renault" bo to nic nie znaczy dla klienta... - dalej spzedajemy "La Renault " w cenie 2x co Nissan Terranohehe.gif - prostewink.gif[..]

2013_nissan_terrano_spied_01_1-0819-mc:819x819.jpg

nissan-terrano-spy-photos.305873421437.jpg

nissan-terrano-2014-02.jpg

2014-Nissan-Terrano-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niektórych krajach, koncern Renault poszedł po rozum do głowy i sprzedaje Dastera pod marka

> Renault.

> Gdyby zdecydował się na to również w Polsce, Daster byłby hitem sprzedaży, podobnie jak swego czas

> Kia Sportage.

> Niestety w Polsce Renault sprzedaje Daster pod marką "Dacia".

> A w Polsce Dacia czy inna Skoda jest omijana szerokim łukiem przez Polaków...

Spradz ile sie tych Dusterow sprzedaje roczniea potem marudz smile.gif:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wrodku ladniej ale na zewnatrz gorzej niz orginal

Bo i klepane gdzie indziejzlosnik.gif[...]

IndoMobil Group w Pulagadung, Republic of Indonesiazlosnik.gif[...]

Silniki tez bardziej znosne 1.6l i 2.0l odpowiednio 77kW i 99kW001.gif[...]

Zasada spelniona, tanie taczki ... waytogo.gif, jakby z Renault wyskoczyli to sprzedali by 0, nil, nada, nic sztuklizak.gif [...] bo lud by nie wiedzial co to jestspy.gif[...]

hmm.gif tak sie zastanawiam ile generalnie lud malo wie o globalizacjizlosnik.gifwink.gif[...]

A takto "Nissan" dzielnie walczy z Ford Eco Sport o dominacjechaja.gifwpysk.gif[...]

ford-ecosport-versus-nissan-terrano.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo i klepane gdzie indziej[...]

> IndoMobil Group w Pulagadung, Republic of Indonesia[...]

> Silniki tez bardziej znosne 1.6l i 2.0l odpowiednio 77kW i 99kW[...]

> Zasada spelniona, tanie taczki ... , jakby z Renault wyskoczyli to sprzedali by 0, nil, nada, nic

> sztuk [...] bo lud by nie wiedzial co to jest[...]

> tak sie zastanawiam ile generalnie lud malo wie o globalizacji[...]

> A takto "Nissan" dzielnie walczy z Ford Eco Sport o dominacje[...]

moze u was cena nieznacznie sie rozni a u nas robi sie przepasc cenowa jak zaczniesz konfigurowac auto frown.gif osobiscie tez bym wolal forda ale cena razy 2 frown.gif:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze u was cena nieznacznie sie rozni a u nas robi sie przepasc cenowa jak zaczniesz konfigurowac

> auto osobiscie tez bym wolal forda ale cena razy 2 frown.gif:(

U mnie nie ma Dacia, Renault Duster czy Nissan Terranohmm.gif - wyszlo im, zeby to ktos kupil to musialo by kosztowac $13k a za tyle podobno nie sa wstanie tego wyklepac .... Jedyne Reanult jakie ssie sprzedaja toKoleos, Megane GT, megane R.S, Clio R.S i... Traffic zlosnik.gif, reszta to ozdoba - znaczy masz jeszcze Lattitude w cenniku i pare sztuk u dealer-a na placach ale jak mowie tyle ... Nie mniej jednak IMVHO imponujace, pare lat temu jeszcze sprzedawali 1,500 aut na rok, a teraz ponad 5k001.gif[...]

Gwarancja 5 lat od zderzaka do zderzaka im pomoglahmm.gif[...]

Ren-HEADERBANNERS-5YearWarranty.jpg

Niezle jak na produkcje Korea, Turkeyhahaha.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niektórych krajach, koncern Renault poszedł po rozum do głowy i sprzedaje Dastera pod marka

> Renault.

Byłoby to tak rozsądne jak sprzedawać Rapida jako Audi A2. spineyes.gif

> Gdyby zdecydował się na to również w Polsce, Daster byłby hitem sprzedaży, podobnie jak swego czas

> Kia Sportage.

Duster jest hitem sprzedaży w Polsce.

> Niestety w Polsce Renault sprzedaje Daster pod marką "Dacia".

> A w Polsce Dacia czy inna Skoda jest omijana szerokim łukiem przez Polaków...

To ja żyję w innej Polsce. Polakom nie przeszkadzała nawet egzotyka w postaci Daewoo. Wystarczyło, że auta były tanie i rozsądne, a licznik sprzedaży kręcił się jak szalony. Później pojawił się Chevrolet i sprzedawały się auta po prostu dobre. Skoda i Dacia nawet nie pachnie egzotyką. Popularność marek budżetowych wynika to z prostego faktu. Marki, które od 100 lat były symbolami motoryzacji i jakości są coraz gorsze, a nie coraz lepsze i po prostu się nie opłaca inwestować w nie.

Dacia jest rumuńska. I jeśli jest robiona w Rumunii, powinna być Dacią. Bo wstydu nie ma.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niektórych krajach, koncern Renault poszedł po rozum do głowy i sprzedaje Dastera pod marka

> Renault.

> Gdyby zdecydował się na to również w Polsce, Daster byłby hitem sprzedaży, podobnie jak swego czas

> Kia Sportage.

> Niestety w Polsce Renault sprzedaje Daster pod marką "Dacia".

I bardzo dobrze. Tani suv vs srednio tani Captur czy Koleos. mają dzieki temu 3 suvy - większy kawałek tortu (= rynku).

> A w Polsce Dacia czy inna Skoda jest omijana szerokim łukiem przez Polaków...

Obie marki to hity sprzedaży. Ba - Duster jest hitem u Dacii, a nie jest tajtańszym modelem. To nie rozumiem tego "szerokiego łuku". wywód totalnie nietrafiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a rdzewieje? nie cynkuja tego?

> [...]

różne źródła różnie podają. ale coś tam jest nie teges z tym ocynkiem. Z czegoś musi się brać niska cena. W PL: SUV w cenie auta segmentu B.

Przyglądam się sprawie na parkingach jak gdzieś trafię dustera - w starszych egzemplarzach (max 4 lata) często widać purchle na tylnych błotnikach shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> różne źródła różnie podają. ale coś tam jest nie teges z tym ocynkiem. Z czegoś musi się brać niska

> cena. W PL: SUV w cenie auta segmentu B.

> Przyglądam się sprawie na parkingach jak gdzieś trafię dustera - w starszych egzemplarzach (max 4

> lata) często widać purchle na tylnych błotnikach

ino purchle na tylnych blotnikach to jest wada konstrukcyjna ale idzie to zrobic na gwarancji wiec to nie wada smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> różne źródła różnie podają. ale coś tam jest nie teges z tym ocynkiem. Z czegoś musi się brać niska

> cena. W PL: SUV w cenie auta segmentu B.

> Przyglądam się sprawie na parkingach jak gdzieś trafię dustera - w starszych egzemplarzach (max 4

> lata) często widać purchle na tylnych błotnikach

Nie sadzisz chyba, ze niska cene odpowiada glownie ocynkbrak lub jego ? grinser006.gif

To przede wszystkim efekt zastosowania komponentow i silnikow ze starszych modeli Renault.

Prozno tam szukac jakichkolwiek nowinek technicznych wink.gif

Poza tym obecnie daja chyba 5 lat gwarancji, wiec pierwszy wlasciciel nie bedzie sie musial za wiele martwic o cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sadzisz chyba, ze niska cene odpowiada glownie ocynkbrak lub jego ?

> To przede wszystkim efekt zastosowania komponentow i silnikow ze starszych modeli Renault.

> Prozno tam szukac jakichkolwiek nowinek technicznych

> Poza tym obecnie daja chyba 5 lat gwarancji, wiec pierwszy wlasciciel nie bedzie sie musial za

> wiele martwic o cokolwiek.

jezeli chodiz o silniki to sa takie same jak w renowkach wiec nie wiem o czym piszesz a co do reszty to zalezy jak na to patrzysz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niektórych krajach, koncern Renault poszedł po rozum do głowy i sprzedaje Dastera pod marka

> Renault.

> Gdyby zdecydował się na to również w Polsce, Daster byłby hitem sprzedaży, podobnie jak swego czas

> Kia Sportage.

> Niestety w Polsce Renault sprzedaje Daster pod marką "Dacia".

> A w Polsce Dacia czy inna Skoda jest omijana szerokim łukiem przez Polaków...

Chyba Ci się coś pomyliło, patrząc na rankingi sprzedaży całkiem dobrze się sprzedają obie marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cos mi sie wydaje, ze autor chcialby kupic Dustera, ale mu wstyd przed Ryskiem

No to pytanie kolejne się nasuwa. Bardziej zwracamy uwagę na znaczek czy na design?

Bo spotykam się z opinią, że wygląd Dustera to jego największa zaleta. Jego design lubią młodzi, starzy, kobiety i dzieci...

I jeśli ważniejszy byłby wygląd niż fakt, że to Rumun to Rysiek pokaże ok.gifcool.gif na widok Dustera.

Ja osobiście stawiam właśnie na to. Podpieram się faktem, że ludzie potrafią psioczyć na wygląd...Subaru! shocked.gif Więc chyba design ważniejszy niż znaczek...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to pytanie kolejne się nasuwa. Bardziej zwracamy uwagę na znaczek czy na design?

> Bo spotykam się z opinią, że wygląd Dustera to jego największa zaleta. Jego design lubią młodzi,

> starzy, kobiety i dzieci...

> I jeśli ważniejszy byłby wygląd niż fakt, że to Rumun to Rysiek pokaże na widok Dustera.

> Ja osobiście stawiam właśnie na to. Podpieram się faktem, że ludzie potrafią psioczyć na

> wygląd...Subaru! Więc chyba design ważniejszy niż znaczek...

> Pozdrawiam.

W przypadku DACI jakość wykonania, materiały jak i cena odstaje od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bingo, znaczy ze sasiadowi nie

Tu mam dylemat. Bo jeśli mam Dustera i sąsiada, któremu - zakładam - podoba się SUV Dacii to cieszę się, że sąsiad mnie podziwia za wybór czegoś taniego i pięknego. hehe.gif

Ale jeśli mam Mercedesa klasy S to sąsiad wie, że dałem pół miliona i teraz myśli skąd je mam. Czy ukradłem? Czy jestem taki przedsiębiorczy, że zarobiłem i mnie stać? Czy może wie, że dzieci chodzą głodne, a ja się prezentuję?

Co chciałbym powiedzieć sąsiadowi? Jakie emocje chciałbym wywołać? A może sąsiad wie, że mam CDI pod maską? biglaugh.gif

Albo inaczej. Mam dla Ciebie zadanie Ozi. Wyobraź sobie, że się przeprowadzam...i mieszkam za płotem. Witam sąsiada. Co kupujesz? zlosnik.gif

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku DACI jakość wykonania, materiały jak i cena odstaje od konkurencji.

100% zgody. Tylko dyskusja zaczyna się w momencie gdy zdamy sobie sprawę, że w tym wypadku niska jakość materiałów czy wykonania nie ciągnie za sobą większych kosztów eksploatacji. Wiele towarów jest takich, że taniość oznacza niską trwałość i na dłuższą metę większe wydatki. Tu tak nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100% zgody. Tylko dyskusja zaczyna się w momencie gdy zdamy sobie sprawę, że w tym wypadku niska

> jakość materiałów czy wykonania nie ciągnie za sobą większych kosztów eksploatacji. Wiele

> towarów jest takich, że taniość oznacza niską trwałość i na dłuższą metę większe wydatki. Tu

> tak nie jest...

jesteś pewien ? zwłaszcza jeśli chodzi o blachy hmm.gif

dla mnie duster jest akceptowalny, choć po tym jak nim pojeździłem ... chyba nieco mniej grinser006.gif

jednak widać że to budżetowe auto

w daci brakuje mi silnika o mocy min 140KM grinser006.gif

na przykładzie yeti, tam są silnik od 100 do prawie 200KM smile.gif

i jakoś VW nie przeszkadza "tańszej" siostrze wink.gif

znaczek nie ma dla mnie znaczenia (rozważam zakup KIA), zresztą czy reno ma lepszą markę jak dacia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sadzisz chyba, ze niska cene odpowiada glownie ocynkbrak lub jego ?

> To przede wszystkim efekt zastosowania komponentow i silnikow ze starszych modeli Renault.

> Prozno tam szukac jakichkolwiek nowinek technicznych

Coś chyba Ci się pokałapućkało. zlosnik.gif

Osobiście jeździłem Loganem z silnikiem 0.9T 90KM zlosnik.gif Prosto od Renault smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w daci brakuje mi silnika o mocy min 140KM

> na przykładzie yeti, tam są silnik od 100 do prawie 200KM

> i jakoś VW nie przeszkadza "tańszej" siostrze

> znaczek nie ma dla mnie znaczenia (rozważam zakup KIA), zresztą czy reno ma lepszą markę jak dacia

> ?

A teraz zobacz ile sprzedaje sie Dusterow ile Sportage z kiepskimi silnikami a ile Yeti, ktora ma mocne silniki. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo spotykam się z opinią, że wygląd Dustera to jego największa zaleta.

No tak, święte słowa - nawet jak kupisz, to oglądasz go praktycznie tylko z zewnątrz. Dlaczego tylko z zewnątrz? - bo środek odrzuca tak, że nie da się wytrzymać dłużej niż 5 minut.

W krajach bogatych Dustera kupuje się jako 3 auto w domu, żeby je postawic na podjeździe, ponieważ bardzo ładnie się na nim prezentuje ok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Daci do Skody to nieporozumienie.

Dodatkowo, nie dziwę się, że Polacy omijają Dacię skoro zakup jako tako wyposażonego modelu to wydatek niewiele mniejszy niż czegoś podobnego konkurencyjnego producenta. Dacia miała być tania, a nie jest bynajmniej kupowana jako nowa, ceny na rynku wtórnym są niskie i Polak liczy po prostu - zapłacę za nowego Logana MCV powiedzmy około 50 tys bo tyle życzyli sobie sprzedawcy za 7 miejscową odmianę z silnikiem diesla i klimatyzacją (coś około 54 tys) , a za 3-4 lata sprzedam to z bidą za 15 tys może 17 .

Niestety Dacia trąca tandetą i nie przekłada się to w mojej ocenie na realną cenę rynkową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównanie Daci do Skody to nieporozumienie.

> Dodatkowo, nie dziwę się, że Polacy omijają Dacię skoro zakup jako tako wyposażonego modelu to

> wydatek niewiele mniejszy niż czegoś podobnego konkurencyjnego producenta. Dacia miała być

> tania, a nie jest bynajmniej kupowana jako nowa, ceny na rynku wtórnym są niskie i Polak liczy

> po prostu - zapłacę za nowego Logana MCV powiedzmy około 50 tys bo tyle życzyli sobie

> sprzedawcy za 7 miejscową odmianę z silnikiem diesla i klimatyzacją (coś około 54 tys) , a za

> 3-4 lata sprzedam to z bidą za 15 tys może 17 .

1. polacy nie omijają Dacii. jezdzi tego masa

2. pokaż mi alternatywę dla 7 osobowego auta, nowego za 54 tys (to przed czy po rabacie?)

> Niestety Dacia trąca tandetą i nie przekłada się to w mojej ocenie na realną cenę rynkową .

trąci tandetą i tak samo jest z ceną. jest smieszna do gabarytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty opowiadasz?

Duster sprzedaje się w PL bardzo dobrze. A zmiana marki na Renault nic by w tym temacie nie zmieniła.

Co do reszty aut spod znaku Dacii ... Kupiłem do tej pory 2 szt i na każdą musiałem czekać bo idą jak świeże bułeczki.

Na całe szczęście powoli zmienia się mentalność Polaków odnośnie konieczności pokazania innym swojej zasobności* poprzez auto którym się poruszają.

* często ta zasobność jest iluzoryczna bo mamy leasingi, kredyty, auta służbowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównanie Daci do Skody to nieporozumienie.

Zależy które modele. Różnicy jakości między Sandero i Fabią specjalnie nie widziałem. To i to równie tandetne (wersje w cenie do 40k)

Co do Dustera to "ośka" jest bez sensu - lepiej kupić auto kompaktowe, będzie bardziej komfortowe, mniej tandetne i za te same pieniądze.

A wersja 4x4 nie ma dobrego silnika - za rozsądne pieniądze jest tylko słaby 1.6, 1.5 dci za 70k PLN to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]...i mieszkam za

> płotem. Witam sąsiada. Co kupujesz?

Teraz czekam na Mustanghehe.gif, ale pewnie tak jak zawsze ja kupie Toyotazlosnik.gif..

Z tych dwoch co kupuje - co mi sie podoba, co jest praktyczne dla mnie, w d... mam saisada i co mysli, sznse ze zajmie sie moim nowym autem gay.gif sa rowne 0.... Pokaz mu nowa uzbroj_zlo.gif jaka kupile, to mu sie oczy otwieraja ... i to szerokohehe.gif[...]

Mam slabosc do brozowegogay.gif[...]

duster-pick-up-1.jpg

... realia dyktuja bialyzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury pleciesz pewnie po przeglądaniu jakiej autoszmaty nakręcony

jakoś renówek ostatnio coraz mniej widać na ulicach

ja kupiłem dustera który ma wszystko co mi potrzebne i jestem zadowolony, znajomy za kaszkaja dał 30 tys więcej i nie widać wielkiej różnicy (nawet się obraził jak wyliczył 2-3 lepsze rozwiązania czy bajery)

awersję mam wszelkie pancerwagony szarobure, powtarzalne od nastu lat i przewidywalne jak srajtaśma a tego na ulicach 60-70%

przejdź się po parkingu pod sklepem i zobacz jakie auta się z tłumu nijakości wyróżniają, na pewno nie będa to vw, ople, toyoty, kia ... na dustera czeka się kilka miesięcy i ta marka w ogóle nie narzeka na spadek sprzedaży, a renault dołuje kilka lat z rzędu

pewnie nie miałes z dacią do czynienia i nie masz pojęcia o jej wykonaniu, awaryjności i funkcjonalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zdecydowalem sie na Dustera, ale po kilku jazdach probnych dalem sobie spokoj. O ile jakosc wykonania jest jaka jest i bym to przelknal w aucie uzytkowym, o tyle ergonomia mi totalnie nie pasuje. Prawa noga sie meczy po polgodzinnej jezdzie bo nie ma gdzie jej oprzec, kierownica mocno niewygodna przez to ze cienka i przede wszystkim brak jej pelnej regulacji .. musialem odpuscic. Czekam teraz na Fiata 500X i Jeepa Renegade, zobaczymy jak bedzie z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.