Skocz do zawartości

Duster...


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

65kkm w rok czasu.

-głośno

-słabe wykonanie

-ergonomia leży

-tragiczne fotele

-na każdym kroku ma się odczucie, że to jednak lekko tandetne auto

-zdecydowanie za drogie w wersji 4x4 z dieslem

+całkiem dzielne w terenie

+nawet żwawo da się tym jeździć

+zawieszenie wprost stworzone na nasze dziury

+podobno to ładne jest oink.gif

+bardzo zwrotne

+mimo wad ma w sobie coś co pozwala to auto polubić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> +mimo wad ma w sobie coś co pozwala to auto polubić

Myślę, że wiem co to takiego: podobnie jak wszystkie prymitywne samochody (np. mój) daje poczucie bezpośredniego obcowania z drogą/terenem.

Cały wysiłek projektantów, obok bezpieczeństwa, idzie na odizolowanie kierowcy czy pasażerów od świata zewnętrznego. Ma być cicho, temperatura optymalna, systemy wspomagać jechanie. A tutaj nikt tego nawet nie próbował robić. Więc jazda takimi sprzętami daje frajdę (prawie)bezpośredniego kontaktu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 65kkm w rok czasu.

> -głośno

> -słabe wykonanie

> -ergonomia leży

> -tragiczne fotele

> -na każdym kroku ma się odczucie, że to jednak lekko tandetne auto

> -zdecydowanie za drogie w wersji 4x4 z dieslem

> +całkiem dzielne w terenie

> +nawet żwawo da się tym jeździć

> +zawieszenie wprost stworzone na nasze dziury

> +podobno to ładne jest

> +bardzo zwrotne

> +mimo wad ma w sobie coś co pozwala to auto polubić

ok.gif poteirdzam, też służbowym choć zrobiłem znacznie mniej

u nas były 1.6 benzyna, więc + za dynamikę odpada grinser006.gif

po jeździe w terenie grinser006.gif

DSCF5617.JPG

do tego to auto jest idealne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm jakieś 6 lat temu porównywałem ceny Sandero i Clio i wyszlo ze jezeli dociagamy poziom

> wyposażenia Dacii do Clio to ceny w zasadzie sa równe.... To jaka przewage ma Dacia? tańszy

> serwis?

jaką? ile kosztuje najtańsze Sandero a ile Clio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niektórych krajach, koncern Renault poszedł po rozum do głowy i sprzedaje Dastera pod marka

> Renault.

> Gdyby zdecydował się na to również w Polsce, Daster byłby hitem sprzedaży, podobnie jak swego czas

> Kia Sportage.

wątpie wink.gif, znaczek to nie wszytsko

> Niestety w Polsce Renault sprzedaje Daster pod marką "Dacia".

> A w Polsce Dacia czy inna Skoda jest omijana szerokim łukiem przez Polaków...

tak, a od kiedy to Skoda jest tak omijana ?

Kwestia atrakcyjności oferty, jeżeli suv Skody wyglądałby chociażby jak Duster to imho by się dobrze sprzedawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie ja pisze o najtańszym?

> Quote:

> jezeli dociagamy poziom

Nie zrozumiałeś. Koledze chodziło o to że wielu klientów Daci szuka auta słabo wyposażonego ale taniego. I tutaj Skoda przy Daci nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdej wersji hamulce bębnowe, przednie tarczowe tez raczej srednie <- hamulce slabo

droga hamowania 5 metrow gorsza od kaszkaja

blacha, ocynk slabo

w podstawowych wersjach

brak pirotechnicznych napinaczy (bezpieczeństwo!)

brak nawet sygnalizacji otwartych drzwi

szybki w korbke

brak regulacji kierownicy i fotela

lusterka mechaniczne, zderzaki czarne

to jest tanie auto

oszczednosc jest na wszystkim

nie wiem czym sie jarać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No fakt - Skoda bardzo cieniuje w sprzedaży. Która jest w rankingu? 30?

Skoda dobrze się sprzedaje dzięki zakupom flotowym, bo ranking sprzedaży nowych aut podaje sprzedaż razem ludności i firm. A firmy kierują się innymi kryteriami i oferta dealerów jest dla nich inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawie zdecydowalem sie na Dustera, ale po kilku jazdach probnych dalem sobie spokoj. O ile jakosc

> wykonania jest jaka jest i bym to przelknal w aucie uzytkowym, o tyle ergonomia mi totalnie

> nie pasuje. Prawa noga sie meczy po polgodzinnej jezdzie bo nie ma gdzie jej oprzec,

> kierownica mocno niewygodna przez to ze cienka i przede wszystkim brak jej pelnej regulacji ..

> musialem odpuscic. Czekam teraz na Fiata 500X i Jeepa Renegade, zobaczymy jak bedzie z nimi.

W robo dostalismy Dustera, za wile jezdzic nie mialem okazji, ale szczytem jest radio gdzie galka na srodku to strojenie a glosnosc ustawia sie guzikami z przodu.

Myslalem, ze tylko ja z Astry przyzwyczajony od razu za kolko sie zlapalem, ale wszyscy potwierdzaja geniusz tego rozwiazania.

Mozliwe, ze sa inne modele radioodtwaracza, ale ten mi sie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W robo dostalismy Dustera, za wile jezdzic nie mialem okazji, ale szczytem jest radio gdzie galka

> na srodku to strojenie a glosnosc ustawia sie guzikami z przodu.

> Myslalem, ze tylko ja z Astry przyzwyczajony od razu za kolko sie zlapalem, ale wszyscy

> potwierdzaja geniusz tego rozwiazania.

> Mozliwe, ze sa inne modele radioodtwaracza, ale ten mi sie nie podoba.

Teraz wraca moda na gałki - w Cruze są dwie - jedna do głośności, druga do strojenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W robo dostalismy Dustera, za wile jezdzic nie mialem okazji, ale szczytem jest radio gdzie galka

> na srodku to strojenie a glosnosc ustawia sie guzikami z przodu.

> Myslalem, ze tylko ja z Astry przyzwyczajony od razu za kolko sie zlapalem, ale wszyscy

> potwierdzaja geniusz tego rozwiazania.

> Mozliwe, ze sa inne modele radioodtwaracza, ale ten mi sie nie podoba.

To samo ma berlingo i to w najbardziej wypasionej wersji audio

Kazdy łapie za gałe

Dobrze że są też pstryczki przy kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoda dobrze się sprzedaje dzięki zakupom flotowym, bo ranking sprzedaży nowych aut podaje

> sprzedaż razem ludności i firm. A firmy kierują się innymi kryteriami i oferta dealerów jest

> dla nich inna.

Skąd masz te dane?

Bo tu piszą co innego:

Quote:

A jak wygląda to zestawienie dla poszczególnych marek? Liderująca w Polsce Skody sprzedała w zeszłym roku 36 410 samochodów, z czego do flot trafiło aż 23 035 pojazdów, czyli niemal 2/3! Tak wysoka sprzedaż flotowa nie przeszkodziła jednak czeskiej marce
utrzymać pozycję lidera również w rankingu sprzedaży samochodów osobom prywatnym
.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd masz te dane?

> Bo tu piszą co innego:

> Quote:

> A jak wygląda to zestawienie dla poszczególnych marek? Liderująca w Polsce Skody sprzedała w

> zeszłym roku 36 410 samochodów, z czego do flot trafiło aż 23 035 pojazdów, czyli niemal 2/3!

> Tak wysoka sprzedaż flotowa nie przeszkodziła jednak czeskiej marce utrzymać pozycję lidera

> również w rankingu sprzedaży samochodów osobom prywatnym.

Jest jakies przekłamanie, bo 2 miejsce zajął VW z wynikiem 29 576 szt. Więc Skoda z wynikiem po odjęciu floty 13 375 nijak nie mogła być pierwsza. Patrząc tutaj http://motofocus.pl/wiadomosci-rynkowe/11354/sprzedaz-nowych-samochodow-w-polsce-w-2013-r to powinna być dopiero 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ci powiem że raz na tydzień kto obcy pyta co i jak i po ile... a z debilnym golfem to nawet pies

> siura nie wystawi by olać

I co to ma do rzeczy? Wiesz jak się moją Kiłą ludzie jarają? Ale to w niczym nie zmienia faktu że jest to przeciętny aż do bólu samochód. Forek wygląda przy Kii jak ubogi krewny. Mimo to daje 10x więcej fanu z jazdy.

A co do Golfa - może idź do salonu i zamów jazdę próbną jakąś porządną wersją. Pojeździj trochę i wsiądź do swojego Dustera. Może zrozumiesz dlaczego ludzie jednak wolą Golfa. Mimo że go pies nie chce obsikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale na porządną wersję golfa to po trzeba kasy tyle co na 2,5 - 3 dusterów

50 % więcej i masz przyzwoicie wyposażonego Golfa. Ale nie mówimy o cenie tylko samochodzie. Nie można powiedzieć że Duster jest lepszy od Toyoty LC bo jest kilka razy tańszy. Chyba że dla kogoś jedynym kryterium jest cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - już ci odpowiedzieli.

po drugie - w miarę goły golf jest pewnie wypaśniejszy niż max duster a cięgle będzie drożysz wyjściowo. zlosnik.gif

sorki ale z czegoś takie różnice w cenie się jednak wzięły. Sama magia znaczka nie wystarczy na wypełnienie taaaakiej przepaści cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ta za 100 ma więcej niż Duster za 70

Moze i ma. ale jak patrze w cennik to wersja do 100 tys jakis Active, to za wiele nie ma tego wyposażenia. Troche szkoda by mi było 100 tys na bieda auto frown.gif Wpadł mi również test tego auta i mocno je krytykowano, za awaryjność i wykończenie. oslabiony.gif

> Jak jesteś zainteresowany to stoją w Krk 2 demówki za niecałe 90 kzł. Jedna ma nawet skórę.

Na razie nie jestem, muszę chociaż obecne do 5 lat potrzymać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze i ma. ale jak patrze w cennik to wersja do 100 tys jakis Active, to za wiele nie ma tego

> wyposażenia. Troche szkoda by mi było 100 tys na bieda auto Wpadł mi również test tego auta i

> mocno je krytykowano, za awaryjność i wykończenie.

Diesla się nie kupuje od Subaru smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W robo dostalismy Dustera, za wile jezdzic nie mialem okazji, ale szczytem jest radio gdzie galka

> na srodku to strojenie a glosnosc ustawia sie guzikami z przodu.

> Myslalem, ze tylko ja z Astry przyzwyczajony od razu za kolko sie zlapalem, ale wszyscy

> potwierdzaja geniusz tego rozwiazania.

> Mozliwe, ze sa inne modele radioodtwaracza, ale ten mi sie nie podoba.

Mam tak samo w Dokkerze. Idiotyzm niesamowity spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jakies przekłamanie, bo 2 miejsce zajął VW z wynikiem 29 576 szt. Więc Skoda z wynikiem po

> odjęciu floty 13 375 nijak nie mogła być pierwsza. Patrząc tutaj

> http://motofocus.pl/wiadomosci-rynkowe/11354/sprzedaz-nowych-samochodow-w-polsce-w-2013-r to

> powinna być dopiero 11.

A te 29576 nie jest przed odjęciem flot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jakies przekłamanie, bo 2 miejsce zajął VW z wynikiem 29 576 szt. Więc Skoda z wynikiem po

> odjęciu floty 13 375 nijak nie mogła być pierwsza. Patrząc tutaj

> http://motofocus.pl/wiadomosci-rynkowe/11354/sprzedaz-nowych-samochodow-w-polsce-w-2013-r to

> powinna być dopiero 11.

Misiek, ale ty porównuj albo całą sprzedaż, albo sprzedaż klientom indywidualnym.

A ty porównujesz sprzedaż indywidualnym skody ze sprzedażą całościową innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ściągnąć przyzwoitą benzynę z cywilizacji.

Nie chciało by mi się bawić w takie rzeczy. Szczególnie, ze to auto, szału nie robi wink.gif

Albo się pogodzić - nie jest taka zła. Za to jest

> trwała.

Dla mnie to nie ma dużego znaczenia, ważne, aby do 60-70 kkm wytrzymał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To diesel spokojnie wytrzyma. On nie jest bardziej awaryjny od innych. Tylko ludzie inaczej tym

> jeżdżą

tak tak smile.gif typowa wymówka obrońców marek smile.gif we Fiatach Punto też rozruszniki czy alternatory są niezawodne jak u wszystkich... poprostu ludzie źle odpalają i ładują akumulatory smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak tak typowa wymówka obrońców marek we Fiatach Punto też rozruszniki czy alternatory są

> niezawodne jak u wszystkich... poprostu ludzie źle odpalają i ładują akumulatory

Potop w błocie jakiegokolwiek nowoczesnego diesla. Zobaczysz jak długo pociągnie. On nie pada w Legacy mimo że jest dokładnie ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potop w błocie jakiegokolwiek nowoczesnego diesla. Zobaczysz jak długo pociągnie. On nie pada w

> Legacy mimo że jest dokładnie ten sam.

Przegladalem ostatnio troche ogloszen Legacy/Outback i trafilem na kilka z wymienionym silnikiem w okolicach 100kkm.

Rozumiem, ze to przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potop w błocie jakiegokolwiek nowoczesnego diesla. Zobaczysz jak długo pociągnie. On nie pada w

> Legacy mimo że jest dokładnie ten sam.

myślisz że ludzie topią masowo w błocie auta za 100kzł ?

które się do tego nie nadaje

dziwnym trafem forki diesle są najtańszymi ofertami hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przegladalem ostatnio troche ogloszen Legacy/Outback i trafilem na kilka z wymienionym silnikiem w

> okolicach 100kkm.

> Rozumiem, ze to przypadek?

nie. był źle używany. przecież każdy kto ma subaru, współczesne... topi je w błocie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.