Skocz do zawartości

[KzAK] samochód z automatyczną skrzynią do 9000 PLN


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki najmniej awaryjny automat w dowolnej konfiguracji nadwoziowej i silnikowej zanabyć na podróżowanie po mieście?

Wuj mnie strzela jak postoję trochę w korkach, kolano mnie boli, chcę odpocząć.

Mam 9kpln, wiek obojętny, priorytetem jest mała awaryność skrzyni i w ogóle auta.

Przesiadka ze Scenika IphII dci.

Laguna II 1.8 benzyna? C200D Mercedesa?

Zrobiłem sobie kryteria na Allegro i dumam...

Droga trasa/miasto 50/50, 30km dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek trzy lata temu kupił dla ciotki Toyotę Starlet z automatem. Ciotka miała baaardzo długa przerwę w jeżdżeniu, ale jak zaczęła jeździć tym autem, to teraz jeździ wszędzie. W góry, nad morze, do pracy, na zakupy. Duża część jazdy w krakowskich korkach i póki co auto daje radę, poza eksploatacją nic się nie dzieje.

Kuzyn ma Mercedesa W204 (190 1.8). Automat chodzi znakomicie, bardzo go chwali, choć przebieg auta tak naprawdę znany nie jest (pewnie z pół miliona ma wink.gif).

Także z mojej (a raczej rodziny) strony polecić mogę starego Merca i Toyotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki najmniej awaryjny automat w dowolnej konfiguracji nadwoziowej i silnikowej zanabyć na

> podróżowanie po mieście?

> Wuj mnie strzela jak postoję trochę w korkach, kolano mnie boli, chcę odpocząć.

> Mam 9kpln, wiek obojętny, priorytetem jest mała awaryność skrzyni i w ogóle auta.

> Przesiadka ze Scenika IphII dci.

> Laguna II 1.8 benzyna? C200D Mercedesa?

> Zrobiłem sobie kryteria na Allegro i dumam...

> Droga trasa/miasto 50/50, 30km dziennie.

wątek już od 20 minut online, a nikt nie zaproponował BMW E34? albo E32? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laguna II 1.8 benzyna? C200D Mercedesa?

> Zrobiłem sobie kryteria na Allegro i dumam...

> Droga trasa/miasto 50/50, 30km dziennie.

Większość BMW E36 się zmieści w tej cenie wink.gif

Jako awangardę mogę polecić Daewoo Nubira lub Leganza. Na pewno są wygodne, chociaż rozumiem że mogą się nie podobać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wujek trzy lata temu kupił dla ciotki Toyotę Starlet z automatem. Ciotka miała baaardzo długa

> przerwę w jeżdżeniu, ale jak zaczęła jeździć tym autem, to teraz jeździ wszędzie. W góry, nad

> morze, do pracy, na zakupy. Duża część jazdy w krakowskich korkach i póki co auto daje radę,

> poza eksploatacją nic się nie dzieje.

Jestem ciekaw tej Toyoty. Czy macie porównanie z wersją z manualem? O ile więcej pali Starleta z automatem?

Pytam, bo rozważałem taki samochodzik na miasto (Wawa), ale trafiła mi się Rolka E10 z manualem. Ale automat to automat, na miasto w sam raz!

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dopisz jeszcze Forestera 122/125 KM (np. takiego) z automatem. Aczkolwiek do 9000 z automatem

> będzie ciężko.

za przeproszeniem zesr...m się ze szczęścia, ale nie sądzę że takiego dopadnę w tych pieniądzach...

Miałem okazję jechać dokładnie takim kolorystycznie z nie wiem jakim silnikiem, ale pamiętam że 160KM i turbo, automat właśnie, z Wrocka do Katowic, bajka samochód. Pojemny, widoczność super, w miarę cicho i ten silnik 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wątek już od 20 minut online, a nikt nie zaproponował BMW E34? albo E32?

chciałem E39, mam mechanika maniaka BMW, ale odradził - budżet wystarczający na zakup zajeżdżonego egzemplarza.

Ewentualnie TDS`ę, ale tutaj loterią jest poprzedni użytkownik silnika, TDSy nie są złe, ale pałowane i przegrzewane mocno generują koszty utrzymania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość BMW E36 się zmieści w tej cenie

> Jako awangardę mogę polecić Daewoo Nubira lub Leganza. Na pewno są wygodne, chociaż rozumiem że

> mogą się nie podobać

Nie musi się podobać, ma jeździć i nie wkurzać upierdliwymi usterkami.

BMW E36 w większości to zajechane paździerze, może w nadwoziu kombi coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukaj takiego:

> http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/oldti...previousPage=lr

> właśnie stuknął mi rok tyrania takiego, użytkuję go z fantazją (robi za ciężarówko-wóz rajdowy), i

> jestem mega zadowolony.

Cholernie mi się podobają, ale... kuzyn ma V70, bodajże 2002, w każdym razie wnętrze poliftowe, samochód świetny, natomiast każda wizyta u mechanika powoduje cierpnięcie skóry... Ostatnio coś mu w przednim kole stukało miarowo, wystukało prawie 2 kpln wink.gif

7series są tańsze w utrzymaniu? Jakiego silnika szukać w celu bezawaryjnego użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cholernie mi się podobają, ale... kuzyn ma V70, bodajże 2002, w każdym razie wnętrze poliftowe,

> samochód świetny, natomiast każda wizyta u mechanika powoduje cierpnięcie skóry... Ostatnio

> coś mu w przednim kole stukało miarowo, wystukało prawie 2 kpln

> 7series są tańsze w utrzymaniu? Jakiego silnika szukać w celu bezawaryjnego użytkowania?

nie porównuj tego nawet, to zupełnie inna jakość samochodu, mój się w ogóle nie psuje a traktuję go absurdalnie zlosnik.gif

co do silnika to najlepiej zwykły redblock bez udziwnień zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki najmniej awaryjny automat w dowolnej konfiguracji nadwoziowej i silnikowej zanabyć na

> podróżowanie po mieście?

> Wuj mnie strzela jak postoję trochę w korkach, kolano mnie boli, chcę odpocząć.

> Mam 9kpln, wiek obojętny, priorytetem jest mała awaryność skrzyni i w ogóle auta.

> Przesiadka ze Scenika IphII dci.

> Laguna II 1.8 benzyna? C200D Mercedesa?

> Zrobiłem sobie kryteria na Allegro i dumam...

> Droga trasa/miasto 50/50, 30km dziennie.

Astra G 1.6 8V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mercedes 124 lub 202...

no niby tak, szczególnie z moim uwielbieniem Mercedesa, ale niestety wszystko wokół gnije...

Znalazłem fajne W210 320 CDI, ale boję się silnika, ewetualny pad wysupła ze mnie połowę wartości auta... znalazłem też fajne S210 290TD, to podobno niezniszczalny silnik - potwierdzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spal siano a znajdzie się igła:

> http://otomoto.pl/opel-astra-1-6-8v-automat-113000km-z-niemiec-C35051156.html

> Tak w 30s znaleziona.

ta sprzedana, nie wiem czy zauważyłeś. Na całym Allegro są 22 sztuki, z czego 2 na Śląsku, a dalej jak 50 km po paździerz jechał nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta sprzedana, nie wiem czy zauważyłeś. Na całym Allegro są 22 sztuki, z czego 2 na Śląsku, a dalej

> jak 50 km po paździerz jechał nie będę.

No to masz jeszcze to:

[LiNK]

Choć to bardziej pół żartem, pół serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to masz jeszcze to:

> [LiNK]

> Choć to bardziej pół żartem, pół serio.

uwielbiam to auto, miałem taką 1.6 8V, manual z gazem, nie do zajechania... znaczy zajechałem ją na budowie, sprzedałem za 1000 PLN, mechanior dał ją swojemu bratu, ten latał dwa lata do pracy do Niemiec, w koncu kolejny handlarz puścił ją dalej za 2700 po gruntownej polerce i praniu wnętrza oraz sklejeniu wycieków z bloku silikonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uwielbiam to auto, miałem taką 1.6 8V, manual z gazem, nie do zajechania... znaczy zajechałem ją na

> budowie, sprzedałem za 1000 PLN, mechanior dał ją swojemu bratu, ten latał dwa lata do pracy

> do Niemiec, w koncu kolejny handlarz puścił ją dalej za 2700 po gruntownej polerce i praniu

> wnętrza oraz sklejeniu wycieków z bloku silikonem...

Masz niedaleko? Spróbuj, a nóż będzie fajna i warto kupić. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja Ci polecę to co sam nie mogę zajechać, Xsarę, ale tą starszą 1.8 101 KM.

> Zmieniłbym już dawno, ale nie daje mi żadnych powodów.

masz w niej gaz? tam jest stary hydrauliczny automat?

cholernie podoba mi się Xantia, może spełnię marzenia z wczesnych lat - kombi, 2.0 turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukaj takiego:

> http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/oldti...previousPage=lr

> właśnie stuknął mi rok tyrania takiego, użytkuję go z fantazją (robi za ciężarówko-wóz rajdowy), i

> jestem mega zadowolony.

milcz ,milcz, zlosnik.gif po co przypominasz zlosnik.gif,jak sobie przypomnę tą okazje to jeszcze mnie trzęsie zlosnik.gif, wczoraj przegapiłem cud miód corse1 wystawiona była za 999zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest OM602, takie samo jak w sprinterze - z grubsza niezniszczalne

> ale auto w tej cenie będzie pewnie rozpadem

ale W210 generalnie tyle kosztują z lat 1996-1998 ze starymi dieslami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale W210 generalnie tyle kosztują z lat 1996-1998 ze starymi dieslami...

no tak, ale sam wiesz że nie ma cudów wink.gif

ja bym za ta kasę albo poszedł w Svensona, do czego gorąco namawiam ok.gif albo ewentualnie w dowolne BMW z M30B35 ale to już będzie swoje palić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak, ale sam wiesz że nie ma cudów

> ja bym za ta kasę albo poszedł w Svensona, do czego gorąco namawiam albo ewentualnie w dowolne BMW

> z M30B35 ale to już będzie swoje palić

a niech pali, ale z tym silnikiem na E39 mnie nie stać, a E34 będzie mocno zmęczone.

Chyba że masz coś do sprzedania z kolekcji wink.gif

mam za małe przebiegi żeby się martwić spalaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak, ale sam wiesz że nie ma cudów

> ja bym za ta kasę albo poszedł w Svensona, do czego gorąco namawiam albo ewentualnie w dowolne BMW

> z M30B35 ale to już będzie swoje palić

Svenson też pierwszej młodości nie będzie, poza tym na allegro wybór nie oszałamia.

940-960 też są podobne w utrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a niech pali, ale z tym silnikiem na E39 mnie nie stać, a E34 będzie mocno zmęczone.

> Chyba że masz coś do sprzedania z kolekcji

> mam za małe przebiegi żeby się martwić spalaniem...

w E39 nie ma tego silnika, on był tylko w E12, E24, E28, E34 i E32. Skoncentrowałbym się na ostatnim z w/w bo ma ocynk - oczywiście zaraz przyjdzie tu format i będzie sie nabijał ale nie oczekujmy od kapelusznika ze Skody za dużo grinser006.gifzlosnik.gif

zresztą Ty chyba nie jesteś uprzedzony skoro lubisz 114 zlosnik.gif a może 114 z NL ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cholernie mi się podobają, ale... kuzyn ma V70, bodajże 2002, w każdym razie wnętrze poliftowe,

> samochód świetny, natomiast każda wizyta u mechanika powoduje cierpnięcie skóry... Ostatnio

> coś mu w przednim kole stukało miarowo, wystukało prawie 2 kpln

Łomatko! Co to za szrot?!

Ujeżdżałem v70 II 2002 D5 i gdyby nie "całka" to bym dalej jeździł. Najdroższą naprawą była wymiana amorów z przodu za coś koło 1,5kPLN. Poza tym wszystko grało.

Może auto kuzyna ma realne 400kkm+? Mój miał 250kkm jak sprzedawałem (u mnie zrobił prawie 100kkm).

> 7series są tańsze w utrzymaniu? Jakiego silnika szukać w celu bezawaryjnego użytkowania?

9xx podobnie, ale droższe w zakupie. Części grosze - wymieni każdy "Kazio".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w E39 nie ma tego silnika, on był tylko w E12, E24, E28, E34 i E32. Skoncentrowałbym się na

> ostatnim z w/w bo ma ocynk - oczywiście zaraz przyjdzie tu format i będzie sie nabijał ale nie

> oczekujmy od kapelusznika ze Skody za dużo

> zresztą Ty chyba nie jesteś uprzedzony skoro lubisz 114 a może 114 z NL ?

ja kocham starocie, kupiłem dwa tygodnie temu malucha, o tutaj się chwalę, codziennie musiałem chociaż godzinkę pojeździć, fun niesamowity. Szczególnie na mokrym wink.gif

Ze 114 jest ten problem, że żona oczekuje ode mnie odbierania Jaśka ze żłobka bezpiecznym autem, a nie przetłumaczę jej że I seria (bo druga jest ochydna) W114 jest bezpiecznym samochodem.

Dlatego patrzę za S124, ewentualnie W202 z jakimś fajnym motorem - C280 chociażby, ale to są pojedyńcze przypadki i ciężko trafić fajny egzemplarz. Poza tym mam ograniczony budżet, a nie chcę go przekraczać, bo chcę mieć kasę na "jakby co".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łomatko! Co to za szrot?!

> Ujeżdżałem v70 II 2002 D5 i gdyby nie "całka" to bym dalej jeździł. Najdroższą naprawą była wymiana

> amorów z przodu za coś koło 1,5kPLN. Poza tym wszystko grało.

> Może auto kuzyna ma realne 400kkm+? Mój miał 250kkm jak sprzedawałem (u mnie zrobił prawie 100kkm).

> 9xx podobnie, ale droższe w zakupie. Części grosze - wymieni każdy "Kazio".

on ma realne i licznikowe 370kkm. Tylko nie D5, a jakiś starszy diesel, ten bardziej klekoczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukaj takiego:

> http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/oldti...previousPage=lr

> właśnie stuknął mi rok tyrania takiego, użytkuję go z fantazją (robi za ciężarówko-wóz rajdowy), i

> jestem mega zadowolony.

Na ile w nim zadbano o wyciszenie? Do czego możesz go porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> on ma realne i licznikowe 370kkm. Tylko nie D5, a jakiś starszy diesel, ten bardziej klekoczący.

Przy tym przebiegu to już faktycznie coś może się zacząć dziać, ale żeby 2kPLN za naprawę. Ciekawe co to było? Piasta? Przegub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki najmniej awaryjny automat w dowolnej konfiguracji nadwoziowej i silnikowej zanabyć na

> podróżowanie po mieście?

> Wuj mnie strzela jak postoję trochę w korkach, kolano mnie boli, chcę odpocząć.

> Mam 9kpln, wiek obojętny, priorytetem jest mała awaryność skrzyni i w ogóle auta.

> Przesiadka ze Scenika IphII dci.

> Laguna II 1.8 benzyna? C200D Mercedesa?

> Zrobiłem sobie kryteria na Allegro i dumam...

> Droga trasa/miasto 50/50, 30km dziennie.

jeżeli wiek obojętny to Camry V6 z lpg - rewelacyjne auto, sam posiadałem ale niestety tylko w wersji 2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki najmniej awaryjny automat w dowolnej konfiguracji nadwoziowej i silnikowej zanabyć na

> podróżowanie po mieście?

> Wuj mnie strzela jak postoję trochę w korkach, kolano mnie boli, chcę odpocząć.

> Mam 9kpln, wiek obojętny, priorytetem jest mała awaryność skrzyni i w ogóle auta.

> Przesiadka ze Scenika IphII dci.

> Laguna II 1.8 benzyna? C200D Mercedesa?

> Zrobiłem sobie kryteria na Allegro i dumam...

> Droga trasa/miasto 50/50, 30km dziennie.

ja mam 740 z benzynowym silnikiem 2.3 bez turbo

116 km i skrzynia 4 biegowa

na blacie ma coś koło 315kkm

rdzy nie mam nigdzie

jest klima

wygoda nieprzeciętna

czegoś takiego bym szukał

ewentualnie jakiś starszy samochód japoński z automatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki najmniej awaryjny automat w dowolnej konfiguracji nadwoziowej i silnikowej zanabyć na

> podróżowanie po mieście?

> Wuj mnie strzela jak postoję trochę w korkach, kolano mnie boli, chcę odpocząć.

> Mam 9kpln, wiek obojętny, priorytetem jest mała awaryność skrzyni i w ogóle auta.

> Przesiadka ze Scenika IphII dci.

> Laguna II 1.8 benzyna? C200D Mercedesa?

> Zrobiłem sobie kryteria na Allegro i dumam...

> Droga trasa/miasto 50/50, 30km dziennie.

e36 320-328

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki najmniej awaryjny automat w dowolnej konfiguracji nadwoziowej i silnikowej zanabyć na

> podróżowanie po mieście?

> Wuj mnie strzela jak postoję trochę w korkach, kolano mnie boli, chcę odpocząć.

> Mam 9kpln, wiek obojętny, priorytetem jest mała awaryność skrzyni i w ogóle auta.

> Przesiadka ze Scenika IphII dci.

> Laguna II 1.8 benzyna? C200D Mercedesa?

> Zrobiłem sobie kryteria na Allegro i dumam...

> Droga trasa/miasto 50/50, 30km dziennie.

W tej cenie powinieneś kupić Golfa 4, leona 1 lub A3.

Automaty w tych autach to stare 4 biegowe maszyny nie do zajechania, a w razie awarii skrzyni jest tego pełno na rynku i ceny są przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy tym przebiegu to już faktycznie coś może się zacząć dziać, ale żeby 2kPLN za naprawę. Ciekawe

> co to było? Piasta? Przegub?

jak dobrze pamiętam to prawy przegub, ale nie oszczędzając na częściach, nie wiem czy tam całej półosi nie trzeba było wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.