Skocz do zawartości

Auto typu Kombi w przedziale 2000-7500zl.


michalkl1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dzisiaj i jutro wybieramy sie na poszukiwania wozidla dla znajomego w przedziale cenowym podanym wyżej. Kwota 7500zl jest maksymalna gorna granica. Optymalna mysle ze okolo 3000-5000zl.

Auto na dojazdy do pracy (podstawa). Napewno bedzie robic dziennie te 30-40km. Dluzsze podroze jak najbardziej.

-Ma to byc kombik i tyle wiem grinser006.gif

-marka bez znaczenia, juz mi podsylal linki z olx z wszystkimi markami...

-nie zna sie na mechanice i w zasadzie latwo mu ktos moze wcisnac "kit" dlatego eksploatacja/naprawy u mechanikow. Poza naprawde podstawowymi czynnosciami...

- nie sprecyzowane czy diesel czy benzyna

- obojetnie jaka skrzynia

- mile widziana klimatyzacja,

Co proponujecie?

Aha, auto bedzie kupione powiedzmy max w promieniu 15km od Gliwic/Pyskowic(Slask).

Dalej nie widze sensu jezdzic za zwykłym wozidlem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli Astra lub Laguna. A z jakim silnikiem wybrac? Jakas sprawdzona konstrukcja? Z ropy/noPb?

W oplu szukaj noPB 1.6 8v 75KM lub 1.6 8v 86KM, diesle były 1.7, 2.0 i 2.2. Diesla odpuść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba wytypować wozy warte obejrzenia:

zadzwoń i zapytaj jaka cena jest dokładnie bo po zmianie regulaminu na olx ludzie piszą cenę poniżej 5tyś zł żeby nie płacić za wystawienie. Na dole opisu jest takie zdanie:

MOŻLIWA ZAMIANA KWOTA ZA AUTO 8600

na 99% to jest cena za to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co cudowac- w tym budżecie, w kombi to chyba tylko astra g i laga 1 ph2. Chociaz patrząc po cenach to latwiej bedzie znalezc lage w fajnym stanie. Inne wozidla beda starsze (np vagi) albo na tyle "egzotyczne" ze ewentualne awarie podwoja szybko wartosc auta. A ww modele naprawi kazdy srednio zaawansowany kowal, no i czesci nowych i uzywanych jest kupe na kazdym rogu, napewno jest wieksze pole manewru niz we wspomnianych stilo i peugeotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem niedawno b. ładne Scorpio 2.4 V6. Za 4 tysie.

> Duże, wygodne, w sam raz na dojazdy a i w trasy też będzie w sam raz.

> Gazowanie możliwe, jak najbardziej.

> Tyle że sedan....

za te pieniądze to i wieloryba kombi z 2.3 16v powinien znaleźć. wydaje się to sensowniejsze niż 2.4... to nawet DOHC 8v jest chyba sensowniejsze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Po obejrzeniu wczoraj 4 aut stwierdzam, ze same ulepy sick.gif

To jest jakas masakra. Dobrze ze przypadkiem nie zechcialo mi sie jechac daleko. Toz to samo w komisach bym znalazl i nie ruszal specjalnie. Ale im marka bardziej prestizowa tym wiekszy ulep i wiecej podpicowane...

Wszystko sie da znalzezc... Moglem jak Jay puscic gluchego za tym Nissanem( z tym wałkiem cenowym prawdopodobnie choc sprzedajacy nie wspomnial nic jak zaznaczylem ta nizsza cena)

... i laweta... grinser006.gif

Zaraz po moim telefonie sie sprzedalo... A kolega nie chcial... Marzy mu sie pasnik w swiniaku ( tdi znaczy sie). Legenda silniejsza od zdrowego rozsadku.

Dzisian jade zobaczyc ta astra:

http://olx.pl/i2/oferta/opel-astra-CID5-ID8aulb.html

I napewno ta nubira:

http://olx.pl/i2/oferta/nubira-CID5-ID862vn.html

Ale zadnycb nadziej nie robie koledze bo napalony jest. Moze ta Nubira bedzie w miare ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel to prosba o wydatki, lepiej proste NoPb pod LPG a najlepiej z LPG

Samo sie nasuwa, ze NUBIRA II to niemal LPG zawsze a i klima moze sie zdarzyc.

NIestety auto bedzie mialo jakies 12-14 lat wiec .

W kombiaku ogromne

Drugi typ Vectra B

Oba auta maja podobne silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Po obejrzeniu wczoraj 4 aut stwierdzam, ze same ulepy

> To jest jakas masakra. Dobrze ze przypadkiem nie zechcialo mi sie jechac daleko. Toz to samo w

> komisach bym znalazl i nie ruszal specjalnie. Ale im marka bardziej prestizowa tym wiekszy

> ulep i wiecej podpicowane...

> Wszystko sie da znalzezc... Moglem jak Jay puscic gluchego za tym Nissanem( z tym wałkiem cenowym

> prawdopodobnie choc sprzedajacy nie wspomnial nic jak zaznaczylem ta nizsza cena)

> ... i laweta...

> Zaraz po moim telefonie sie sprzedalo... A kolega nie chcial... Marzy mu sie pasnik w swiniaku (

> tdi znaczy sie). Legenda silniejsza od zdrowego rozsadku.

> Dzisian jade zobaczyc ta astra:

> http://olx.pl/i2/oferta/opel-astra-CID5-ID8aulb.html

> I napewno ta nubira:

> http://olx.pl/i2/oferta/nubira-CID5-ID862vn.html

> Ale zadnycb nadziej nie robie koledze bo napalony jest. Moze ta Nubira bedzie w miare ok....

A Astrze sprawdź chłodnicę klimatyzacji. Napisane, że do napełnienia, więc może być przegnita. W tych Astrach lubią gnić, a nie można ich pospawać i trzeba wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Astrze sprawdź chłodnicę klimatyzacji. Napisane, że do napełnienia, więc może być przegnita. W

> tych Astrach lubią gnić, a nie można ich pospawać i trzeba wymieniać.

nie "może być" a jest z pewnością. To standard w tym modelu - koszt wymiany (z chłodnicą) to jakieś 400-500zł + nabicie klimy. No i pewnie wypadałoby też osuszacz zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Twojej okolicy niestety tylko diesle, ale jakbym miał takie kryteria to szukałbym Toyoty bez

> rdzy i z silnikiem noPB. Przy dieslu to kwestia szczęścia.

> Pozdrawiam BAS

Kumpel ostatnio właśnie pozbył się toyoty rocznik '99 ze względu na rdzę i w to miejsce kupił takie volvo V40 jak jest na giełdzie AK. Dał chyba niecałe 4k PLN (od znajomego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel ostatnio właśnie pozbył się toyoty rocznik '99 ze względu na rdzę i w to miejsce kupił takie

> volvo V40 jak jest na giełdzie AK. Dał chyba niecałe 4k PLN (od znajomego)

Nie wiem jak te starsze Volvo, ale od kilku lat Volvo też ma problemy z rudą.

Generalnie w tym budżecie szukałbym noPB bez rdzy a sugeruję Toyotę bo tam rzadko się coś psuje.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak te starsze Volvo, ale od kilku lat Volvo też ma problemy z rudą.

> Generalnie w tym budżecie szukałbym noPB bez rdzy a sugeruję Toyotę bo tam rzadko się coś psuje.

> Pozdrawiam BAS

No ale z kolei taka Toyota rdzewieje od samego patrzenia, tak samo jak Hondy z podobnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale z kolei taka Toyota rdzewieje od samego patrzenia, tak samo jak Hondy z podobnych lat.

GM też rdzewieje, nie wiem jak francuskie i niemieckie. Znalezienie Stilo MW w tym budżecie, żeby nie wymagało sporego wkładu też nie będzie łatwe.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za te pieniądze to i wieloryba kombi z 2.3 16v powinien znaleźć. wydaje się to sensowniejsze niż

> 2.4... to nawet DOHC 8v jest chyba sensowniejsze

Tu nie silnik jest najważniejszy, tylko stan blacharki oraz elektryki. Ja to bym chciał Scorpio "przejściówkę" z 2.9 V6 w automacie. Moim zdaniem to najfajniejszy zestaw w tym modelu. Wieloryb jakoś nigdy mi się nie podobał, miałem okazję pojeździć 2.0 DOHCem.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma co cudowac- w tym budżecie, w kombi to chyba tylko astra g i laga 1 ph2.

Chyba niekoniecznie. Propozycji innych modeli na szybko widzę kilka, a byłoby pewnie kilkanaście.

Choć L1 i Astra nie mówię, że złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, w tym budżecie i wymaganiach ciężko o coś fajnego, ale to możliwe.

W pierwszej kolejności patrz na stan auta (głownie blachy), później na markę.

W przypadku aut takich jak Fiat (Palio), Daewoo (Nubira), Skoda (Fabia/Felicia) itp, można trafić na mało jeżdżone egzemplarze od pierwszego właściciela (często starszego), który garażował auto. Poza tym tego typu marki, mają stosunkowo tanie części i serwis.

Jeśli kolega ma budżet 2000-7500, to sugeruję nie kupować nic z górnego przedziału, tylko zostawić sobie trochę grosza - w aucie które ma swoje lata, na pewno będzie coś do zrobienia na początek. Ot choćby głupi rozrząd dobrze zrobić na starcie, jeśli nie ma się pewności co do jego wieku.

Wujek jakiś czas kupił za kilka tysięcy Megankę kombi - chwali sobie póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Fiat Marea Weekend? Miałem i sobie chwaliłem.Jedynie plastiki w tylnej części trochę trzeszczały przy minusowych temperaturach.Może być benzyna kub diesel według upodobań.

Dodatkowo otwiera się tylny zderzak, więc można przewozić coś długiego z zamkniętą klapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może Fiat Marea Weekend? Miałem i sobie chwaliłem.Jedynie plastiki w tylnej części trochę

> trzeszczały przy minusowych temperaturach.Może być benzyna kub diesel według upodobań.

Kolega Tvardy posiada "Maryśkę" bardzo sobie chwali.

> Dodatkowo otwiera się tylny zderzak, więc można przewozić coś długiego z zamkniętą klapą.

... albo robi za ławeczkę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć. Dzisiaj i jutro wybieramy sie na poszukiwania wozidla dla znajomego w przedziale cenowym

> podanym wyżej. Kwota 7500zl jest maksymalna gorna granica. Optymalna mysle ze okolo

> 3000-5000zl.

> Auto na dojazdy do pracy (podstawa). Napewno bedzie robic dziennie te 30-40km. Dluzsze podroze jak

> najbardziej.

> -Ma to byc kombik i tyle wiem

> -marka bez znaczenia, juz mi podsylal linki z olx z wszystkimi markami...

> -nie zna sie na mechanice i w zasadzie latwo mu ktos moze wcisnac "kit" dlatego

> eksploatacja/naprawy u mechanikow. Poza naprawde podstawowymi czynnosciami...

> - nie sprecyzowane czy diesel czy benzyna

> - obojetnie jaka skrzynia

> - mile widziana klimatyzacja,

> Co proponujecie?

> Aha, auto bedzie kupione powiedzmy max w promieniu 15km od Gliwic/Pyskowic(Slask).

> Dalej nie widze sensu jezdzic za zwykłym wozidlem

Mercedes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez to takie proste az sie dziwie ze nikt nie proponowal bo rozwiazanie jest jedno. Pasnik b5

Powodzenia w znalezieniu takiego auta w cenie do 7000, w "jakotakim" stanie, żeby nie trzebabyło wsadzić połowy wartości na starcie do normalnego jeżdżenia.

Tymbardziej że optymalnie chce wydać 3000-5000 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma co cudowac- w tym budżecie, w kombi to chyba tylko astra g i laga 1 ph2. Chociaz patrząc po

> cenach to latwiej bedzie znalezc lage w fajnym stanie. Inne wozidla beda starsze (np vagi)

> albo na tyle "egzotyczne" ze ewentualne awarie podwoja szybko wartosc auta. A ww modele

> naprawi kazdy srednio zaawansowany kowal, no i czesci nowych i uzywanych jest kupe na kazdym

> rogu, napewno jest wieksze pole manewru niz we wspomnianych stilo i peugeotach.

potwierdzam, najepszym wyborem bedzie laguna 1 ph2, silnik 1,6 16V, dobry silnik, można gazowac bez problemu (ja miałem sekwencje) acha, ten 1,6 moze byc ciut za słaby, duzo osob poleca 1,8 ale ja jego temat wypowiedziec sie nie moge bo nie znam. Auto barrdzo pakowne, zadowala się małą ilością LPG, barrdzo przestronne i wygodne. Rdzy nie widać, nawet pod spodem ( ni chyba że ja mialem jais super egzemplarz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

Zakupy dokonane, padło na Astrę Kombi 1.7 diesel 75km (na pompie rotacyjnej, bez dwumasy itd...)

Kolega zadowolony, ja też (w końcu przeglądałem internety i woziłem go i orzekałem po oględzinach czy brać czy nie)

Dodatkowo diagnosta sam orzekł, że dawno nie widział już takiej zdrowej astry. ok.gifpalacz.gif co mnie ucieszyło.

Aha, co drugi sprzedawca pytał kolege czy nie jestem handlarzem hehe.gif

Ogołnie im marka bardziej prestiżowa tym bardziej picowane czerwona.gifczerwona.gif

Nawet Astre z wstawianym przodem udało się znaleźć... rotfl.gif

Że też komuś się chcialo hehe.gif

Dzięki za pomoc!!!

Wesołych Świąt!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

Zakupy dokonane, padło na Astrę Kombi 1.7 diesel 75km (na pompie rotacyjnej, bez dwumasy itd...)

Kolega zadowolony, ja też (w końcu przeglądałem internety i woziłem go i orzekałem po oględzinach czy brać czy nie)

Dodatkowo diagnosta sam orzekł, że dawno nie widział już takiej zdrowej astry. ok.gifpalacz.gif co mnie ucieszyło.

Aha, co drugi sprzedawca pytał kolege czy nie jestem handlarzem hehe.gif

-Ogołnie im marka bardziej prestiżowa tym bardziej picowane czerwona.gifczerwona.gif

-zdjęcia w ogłoszeniach są bardzo zdradliwe, można się mocno zdziwić przy ogledzinach.

Nawet Astre z wstawianym przodem udało się znaleźć... rotfl.gif

Że też komuś się chcialo hehe.gif

Dzięki za pomoc!!!

Wesołych Świąt!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoj byl juz wygipsowany

I mosz hehe.gifzlosnik.gif.

Ogolnie jest tak ze jak sam przy okazji jakies naprawy nie rozkrecisz to sie nie przekonasz. Ja np wiedzialem o robionym prawym narozniku ale ocenic dokladnie sie udalo po sciagnieciu zderzaka przedniego itp wink.gif

A autorowi watku zycze bezawaryjnej jazdy waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.