Skocz do zawartości

Rumuńskie XC70


p i p p

Rekomendowane odpowiedzi

Mówcie co chcecie...dla mnie po prostu fan ta stycz ne auto. Stepway w Sandero miał ten feler małego bagażnika. Teraz znika. Auto miejskie, rodzinne, firmowe...no po prostu genialne. Najfajniejszy samochód od pojawienia się Giulii.

32246356024_3fc03a267c_b.jpg

 

Rumuńskie XC70...tylko za cenę szwedzkich alufelg.;)

Pod maską "pan panewka" lub 900 turbo. Napęd FWD.
 

Brawo Dacia!:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, p i p p napisał:

Rumuńskie XC70...tylko za cenę szwedzkich alufelg.;)

Pod maską "pan panewka" lub 900 turbo. Napęd FWD.

 

Skoro FWD to precyzyjniej byłoby napisać XC70 III generacji. Do 2007r. wszystkie XC70 miały AWD - z wyjątkiem tych z uwalonym napędem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, p i p p napisał:

Mówcie co chcecie...dla mnie po prostu fan ta stycz ne auto.
Brawo Dacia!:ok:

 

Nieco Cię poniosło :phi:

Choćby patrząc po silnikach, to szału nie ma - załaduj 5os, trochę bagażu i jedź w góry :phi:

 

do firmy to chyba lepszy dokker ?

dacia-dokker-stepway-15-dci_24082898.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, p i p p napisał:

Mówcie co chcecie...dla mnie po prostu fan ta stycz ne auto. Stepway w Sandero miał ten feler małego bagażnika. Teraz znika. Auto miejskie, rodzinne, firmowe...no po prostu genialne. Najfajniejszy samochód od pojawienia się Giulii.

 

 

Rumuńskie XC70...tylko za cenę szwedzkich alufelg.;)

Pod maską "pan panewka" lub 900 turbo. Napęd FWD.
 

Brawo Dacia!:ok:

Nie bluźnij z porównaniem do volvo !:facepalm:

To może jedynie konkurować ze skodą scout i to tylko teoretycznie majac zaledwie fwd :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Bardzo teoretycznie. Wykończenie jednego i drugiego to przepaść.

O wykończeniu już nie pisałem :facepalm::phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎10 o 12:32, Koonrad napisał:

załaduj 5os, trochę bagażu i jedź w góry :phi:

Nie widzę problemu, pakowałem 5 osób, bagażnik po dach i box na górę do Berlingo 1.9 D (69 KM, 125 Nm) i jeździłem po górach polskich, włoskich, austriackich. A w Dacii masz wszystko z turbo.

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎10 o 12:32, Koonrad napisał:

do firmy to chyba lepszy doker

On nie jest podniesiony...acz pakowniejszy. Zależy do jakiej firmy.;)

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎10 o 12:33, MarCo napisał:

Nie bluźnij z porównaniem do volvo

Dacia z Volvo ma wiele wspólnego. Obie marki lubią mieć francuskie serce po maską.

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎10 o 12:33, MarCo napisał:

To może jedynie konkurować ze skodą scout i to tylko teoretycznie majac zaledwie fwd :phi:

Właśnie chodzi o to, że taka Dacia nie ma konkurencji. Jest fajna, oryginalna z charakterem i dostępna dzięki cenie.

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎10 o 13:05, wujekcybul napisał:

Maja tanie proste silniki czemu tam 900cm wstawiają?

Niestety...zgubny wpływ większości.

 

Jednak 900 turbo brzmi dumnie...szkoda, że nie brzmi tak z wydechu.:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎.‎03‎.‎10 o 11:45, p i p p napisał:

Mówcie co chcecie...dla mnie po prostu fan ta stycz ne auto. Najfajniejszy samochód od pojawienia się Giulii.

Rumuńskie XC70...

Nie podzielam zachwytu, no chyba że będzie do kupienia za ok 40 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, p i p p napisał:

Nie widzę problemu, pakowałem 5 osób, bagażnik po dach i box na górę do Berlingo 1.9 D (69 KM, 125 Nm) i jeździłem po górach polskich, włoskich, austriackich. A w Dacii masz wszystko z turbo.

On nie jest podniesiony...acz pakowniejszy. Zależy do jakiej firmy.;)

Dacia z Volvo ma wiele wspólnego. Obie marki lubią mieć francuskie serce po maską.

Właśnie chodzi o to, że taka Dacia nie ma konkurencji. Jest fajna, oryginalna z charakterem i dostępna dzięki cenie.

Niestety...zgubny wpływ większości.

 

Jednak 900 turbo brzmi dumnie...szkoda, że nie brzmi tak z wydechu.:phi:

Nie dla wszystkich cena to jedyne kryterium przy kupnie auta !:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2017 o 11:45, p i p p napisał:

Mówcie co chcecie...dla mnie po prostu fan ta stycz ne auto. Stepway w Sandero miał ten feler małego bagażnika. Teraz znika. Auto miejskie, rodzinne, firmowe...no po prostu genialne. Najfajniejszy samochód od pojawienia się Giulii.

 

 

Rumuńskie XC70...tylko za cenę szwedzkich alufelg.;)

Pod maską "pan panewka" lub 900 turbo. Napęd FWD.
 

Brawo Dacia!:ok:

 

Daliby AWD i by się sprzedawała jak Duster. Bo zwykłe kombi z plastikami to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aviator napisał:

 

 

A Dacia może mieć jakieś inne, ewentualne zalety?

A to się pytaj autora wątku :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, aviator napisał:

 

 

A Dacia może mieć jakieś inne, ewentualne zalety?

 

Kolega twierdzi że się nie psuje. W sumie jak jest zero wyposażenia to nie ma za bardzo co. Choć jemu to się nie dziwie. Jak miał C5 to znał wszystkich mechaników w okolicy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarCo napisał:

Nie dla wszystkich cena to jedyne kryterium przy kupnie auta !:skromny:

 

a to już zależy od tej ceny :hehe:

Natomiast akurat w przypadku dacii jest to główne kryterium, bo pozostałymi parametrami dacia przegrywa z konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, p i p p napisał:

Nie widzę problemu, pakowałem 5 osób, bagażnik po dach i box na górę do Berlingo 1.9 D (69 KM, 125 Nm) i jeździłem po górach polskich, włoskich, austriackich. A w Dacii masz wszystko z turbo.

 

wiesz jeździłem 60KM astra z przyczepka kempingową :phi:

więc da się, ale jak tiry zaczynają cie wyprzedzać na byle górce, a ty w pocie czoła wbijasz dwójkę i modlisz się żeby nie brakło 

... to nie jest jazda, a męczarnia :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aviator napisał:

Nie podzielam zachwytu, no chyba że będzie do kupienia za ok 40 tys...

Litości. Jeśli mowa o brutto to ok. 40 tys. kosztował w 2011 r. mój pick-up. Kalkulator nie umie się podniecić...:hehe:

2 godziny temu, MarCo napisał:

Nie dla wszystkich cena to jedyne kryterium przy kupnie auta

I właśnie dlatego w swojej kategorii cenowej, taka Dacia jest tak bardzo fajna, oryginalna, interesująca i kipi charakterem.:ok:

Nie jest fajna PONIEWAŻ jest tania. Jest tania i bezkonkurencyjna, dlatego taka super.

2 godziny temu, Ryb napisał:

Daliby AWD i by się sprzedawała jak Duster. Bo zwykłe kombi z plastikami to bez sensu.

Gdyby była wersja AWD proporcje sprzedaży byłyby 95/5% (FWD/AWD). Kombi nie jest zwykłe, jest podniesione podobnie jak Sandero. Ja bardzo dużo jeżdżę moim pickupem po terenie i na pewno wolałbym mieć jeszcze wyższy zawias niż dopędzacz tyłu. Chociaż nie jest źle. Dzielna rumunka.

2 godziny temu, aviator napisał:

A Dacia może mieć jakieś inne, ewentualne zalety?

Odpuszczę nawet charakter...bo można go nie czuć. Ale obiektywnie pokaż mi inne auto z podobną charakterystyką prowadzenia. Czyste dane techniczne możesz brać pod uwagę. Masy, wymiary, pojemności, cechy konstrukcyjne...

 

pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Koonrad napisał:

wiesz jeździłem 60KM astra z przyczepka kempingową :phi:

więc da się, ale jak tiry zaczynają cie wyprzedzać na byle górce, a ty w pocie czoła wbijasz dwójkę i modlisz się żeby nie brakło 

... to nie jest jazda, a męczarnia 

Tak...i teraz weź te wartości mocy z naszych historii...porównaj do danych technicznych aktualnej Dacii...i przemyśl czy się jechać w góry da czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, p i p p napisał:

Ale obiektywnie pokaż mi inne auto z podobną charakterystyką prowadzenia. Czyste dane techniczne możesz brać pod uwagę. Masy, wymiary, pojemności, cechy konstrukcyjne...
 

 

Ale to się prowadzi jak taczka. Co jest w tym fajnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, p i p p napisał:

Ale obiektywnie pokaż mi inne auto z podobną charakterystyką prowadzenia. Czyste dane techniczne możesz brać pod uwagę. Masy, wymiary, pojemności, cechy konstrukcyjne...

 

 

Z Dacią Sandero miałem do czynienia w robocie. Służyło do jeżdżenia po płycie lotniska 30 km/h po 400-500 metrów od stanowiska, do stanowiska. W tej roli  ok, w porównaniu z dnem w postaci Skody Praktik, całkiem, całkiem... Czarł prysł po wyjechaniu na drogę publiczną. Auto wyło, a nie jechało. Smród nagrzanego plastiku deski nie do zniesienia. Charakterystyka prowadzenia taczek... Rumuńskie Volvo - to się do kabaretu nadaje :facepalm: Jako tania namiastka wozidła, to jest do przełknięcia. Ale innych zalet to ja nie odkryłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, p i p p napisał:

Gdyby była wersja AWD proporcje sprzedaży byłyby 95/5% (FWD/AWD).

 

Ciekawe jak te proporcje w sprzedaży Dustera wyglądają. 

 

2 godziny temu, p i p p napisał:

 

Kombi nie jest zwykłe, jest podniesione podobnie jak Sandero. Ja bardzo dużo jeżdżę moim pickupem po terenie i na pewno wolałbym mieć jeszcze wyższy zawias niż dopędzacz tyłu. Chociaż nie jest źle. Dzielna rumunka.

 

AWD jest w naszych warunkach l  bardziej na śnieg niż w teren. Byłoby fajne wakacyjne auto. Bo podniesione kombi to auta na wakacje a nie terenówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Dustera i złego słowa nie powiem. Nic nie śmierdziało nic nie odpadlo. 

Kupiłem wiedząc co kupuję i mało tego kupiłem najdroższe co mieli chyba. Sprzedałem potem błyskawicznie i z zaskakująco niska  utrata wartości. 

Tak wiem że są lepsze auta ale dacia naprawdę robi robotę. 

Rozumiem że ryb powie że kibel bo ma przełożenie z outka ale już narzekanie "premiumowcow" wywołuje uśmiech. To jest jeździdlo i tyle. Emocje są w maranello ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, johnson napisał:

Ja miałem Dustera i złego słowa nie powiem. Nic nie śmierdziało nic nie odpadlo. 

Kupiłem wiedząc co kupuję i mało tego kupiłem najdroższe co mieli chyba. Sprzedałem potem błyskawicznie i z zaskakująco niska  utrata wartości. 

Tak wiem że są lepsze auta ale dacia naprawdę robi robotę. 

Rozumiem że ryb powie że kibel bo ma przełożenie z outka ale już narzekanie "premiumowcow" wywołuje uśmiech. To jest jeździdlo i tyle. Emocje są w maranello ;)

 

 

No i oczywiście - jak na AK przystało - najwięcej do powiedzenia w temacie mają osoby nie podsiadający dacii. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pyrekcb napisał:

 

No i oczywiście - jak na AK przystało - najwięcej do powiedzenia w temacie mają osoby nie podsiadający dacii. :phi:

No i porównują  okręgówkę /dacia/ do extraklasy /volvo/ nie użytkując tego ostatniego nigdy :facepalm:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/10/2017 o 21:43, Vadero napisał:

 

Pamiętam jak na premierze sandero urwałem nawiew ;l

Jak Logan pojawił się w salonach, poszedłem zobaczyć ten wytwór i nie popsułem owego tylko siebie - chcąc przestawić fotel kierowcy zaciąłem się jakąś nieobrobioną krawędzią koło wajchy od siedziska... i to był koniec oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnson napisał:

Ja miałem Dustera i złego słowa nie powiem. Nic nie śmierdziało nic nie odpadlo. 

Kupiłem wiedząc co kupuję i mało tego kupiłem najdroższe co mieli chyba. Sprzedałem potem błyskawicznie i z zaskakująco niska  utrata wartości. 

Tak wiem że są lepsze auta ale dacia naprawdę robi robotę. 

Rozumiem że ryb powie że kibel bo ma przełożenie z outka ale już narzekanie "premiumowcow" wywołuje uśmiech. To jest jeździdlo i tyle. Emocje są w maranello ;)

 

 

Wręcz przeciwnie - widziałem Dustera z bliska i w wersji full wypas uważam go za wyjątkowo fajne auto. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pyrekcb napisał:

 

Ej no - chyba nie traktujesz tego, co pisze Pipp poważnie...? :hehe:

Toż to motokącik a nie HP :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, delco napisał:

www.dacia.pl nie potwierdza istnienia takiego samochodu

To jest super nowa nowość i jeszcze nie ma.

16 godzin temu, marcindzieg napisał:

Ale to się prowadzi jak taczka. Co jest w tym fajnego

Cała radość motoryzacyjnego świata bierze się z odkrywania różnic między samochodami. W dobie aut, które są robione na jedno kopyto, każdy "odmieniec" jest na wagę złota. Wyjątkowość, charakter = radość i właśnie to jest fajne w tego typu autach. W samochodach nie chodzi o to, żeby każdy był cichy, wygodny i szybki. Oczywiście to też są wartości nie do przecenienia, ale zarówno auta klasy wyższej (Giulia) jak i niższej (Logan Stepway) mogą być wyjątkowe dzięki swej konstrukcji. Jest to szalenie istotne i musi być podkreślane bo w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie akceptować sugestie, iż charakter auta tkwi z wyglądzie lub wygląd ma być dopasowywany do osobowości kierowcy, a to jest tak wielką bzdurą, że człowiek jeszcze nigdy nie stworzył tak dużej litery "B", żeby to adekwatnie napisać.

14 godzin temu, aviator napisał:

Czarł prysł po wyjechaniu na drogę publiczną. Auto wyło, a nie jechało. Smród nagrzanego plastiku deski nie do zniesienia. Charakterystyka prowadzenia taczek...

Jeśli się nie lubi jeździć lub jeździ trasą linii autobusowej, masz rację. Jednak wyobraź sobie jakby fotograf mówił tak: Noszę tą ciężką torbę, kręgosłup boli, obiektywy trzeba zmieniać, czyścić, zabezpieczać, uważać, żeby nie spadł bo lekko się puknie i już nie działa, nastawiasz te przesłony, balans bieli, czasy naświetlania, nie wiadomo gdzie się gubi ten światłomierz, żeby potem ISO ustawić...no roboty tyle, że to się nie da...będę robił zdjęcia smartfonem. Pstryk, "szer" i już na fejsie wszyscy widzą. Po co się męczyć?

Kompromisowy izolator świat już stworzył. To VW Golf. Ideał. Lepszy z każdą generacją. Jednak wszystko co im dalej od ideału, tym lepsze, fajniejsze, radośniejsze. A historia uczy, że każdy kto chciał być Golfem, przegrał. Droga jest więc tylko jedna. Znaczy jest ich wiele...ale w innych kierunkach.

14 godzin temu, Ryb napisał:

Ciekawe jak te proporcje w sprzedaży Dustera wyglądają

Widziałem kiedyś informację o tym...ale nie pamiętam...i nie będę strzelał...

14 godzin temu, Ryb napisał:

AWD jest w naszych warunkach l  bardziej na śnieg niż w teren. Byłoby fajne wakacyjne auto. Bo podniesione kombi to auta na wakacje a nie terenówki.

Racja, ale Logan jest tak lekki, że ośką się z wielu opresji wyciągnie.

11 godzin temu, MarCo napisał:

No i porównują  okręgówkę /dacia/ do extraklasy /volvo/ nie użytkując tego ostatniego nigdy :facepalm:;]

Nie będzie czymś dziwnym, że na jakimś meczu okręgówki będą dużo większe emocje niż na ekstraklasie. Warto czasem przeskoczyć nad snobizmem jak nad kałużą...

10 godzin temu, Pyrekcb napisał:

Ej no - chyba nie traktujesz tego, co pisze Pipp poważnie...? :hehe:

;l Bullseye.

1 godzinę temu, MarCo napisał:

Toż to motokącik a nie HP

Emocji nie da się zmyślić...znaczy trzeba być po odpowiedniej szkole to może się da...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pyrekcb napisał:

 

No i oczywiście - jak na AK przystało - najwięcej do powiedzenia w temacie mają osoby nie podsiadający dacii. :phi:

 

A ile trzeba zrobić kilometrów żeby mieć coś do powiedzenia? Pomagałem koledze przy przeprowadzce Loganem MCV. I uważam że w Matizie było przytulniej i ciszej. A może to nie wystarczy i powinienem kupić żeby się wypowiadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p i p p

To nie snobizm tylko realne podejście do motoryzacji !:hehe:

Podoba Ci się Dacia i bardzo dobrze tylko nie porównuj tego czegoś  do auta z innej ligi i technologicznej ,cenowej i designerskiej ;)

Cytuj

Emocji nie da się zmyślić...znaczy trzeba być po odpowiedniej szkole to może się da...

Czasem  wystarczy trochę samokrytycyzmu ,w szkole tego nie nauczą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarCo napisał:

No i porównują  okręgówkę /dacia/ do extraklasy /volvo/ nie użytkując tego ostatniego nigdy :facepalm:;]

ekstraklasa - Volvo. francuskie silniki w Chińskiej firmie... pozycjonowane jako premium... dobre ;l

 

akurat tak jak Volvo jest w ogonie (nie ekstraklasie) premium, tak Dacia jest w ekstraklasie tanich aut, ktore robia robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jimbo22 napisał:

ekstraklasa - Volvo. francuskie silniki w Chińskiej firmie... pozycjonowane jako premium... dobre ;l

 

akurat tak jak Volvo jest w ogonie (nie ekstraklasie) premium, tak Dacia jest w ekstraklasie tanich aut, ktore robia robotę.

Obecnie wszystkie silniki w nowych volvo są made in volvo :ok:

Kup sobie tą ekstraklasę i ciesz się nią ,ja zostanę przy ogonie premium :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarCo napisał:

Obecnie wszystkie silniki w nowych volvo są made in volvo :ok:

nie wiem czy to dobra wiadomość...

Teraz, MarCo napisał:

Kup sobie tą ekstraklasę i ciesz się nią ,ja zostanę przy ogonie premium :hehe:

to jak opisujemy i postrzegamy model, znaczy ze mamy go "kupić" aby się wypowiadać? :) przeciez to dość oczywiste co napisałem, po co te emocje? masz akcje volvo i boli Cię każda negatywna opinia bo boisz się o kurs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jimbo22 napisał:

nie wiem czy to dobra wiadomość...

to jak opisujemy i postrzegamy model, znaczy ze mamy go "kupić" aby się wypowiadać? :) przeciez to dość oczywiste co napisałem, po co te emocje? masz akcje volvo i boli Cię każda negatywna opinia bo boisz się o kurs?

Tak mam akcje i boli mnie opinia lajkoników na temat volvo :hehe:

Śmieszy mnie tez porównywanie tych marek do siebie ,Ciebie nie ?:hmm::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MarCo napisał:

Tak mam akcje i boli mnie opinia lajkoników na temat volvo :hehe:

coz. a kto to wg Ciebie jest "profesjonalista" (w przeciwienstwie do lajkonika) do wydawania opinii nt. Volvo? :)

 

Cytuj

Śmieszy mnie tez porównywanie tych marek do siebie ,Ciebie nie ?:hmm::hehe:

nie - nie smieszy :). bo ja rozumiem poziom abstrakcji na jakim operuje tutaj pipp :) i przesłanie...

 

to nie jest porównanie aut bezposrednio do siebie. to porównanie aut do stanowiska jakie reprezentuje firma i "funkcji" tego auta, wartości za kasę. XC70 to definicja metra dot. rodzinnego kombi z prześwitem... Dacia zrobila swoja wersję :)

temat: to była lekka prowokacja, która jak widać - zadziałała jak płachta na byka w niektórych przypadkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.