Skocz do zawartości

Klasyk youngtimer do 10.000 zł


Lato8

Rekomendowane odpowiedzi

 
bzduuura ;]



Mialem 2 sztkui Golfa (8v i 16v) GTI a moj kuzyn jako milosnik 205 mial po kolei wszystkie 1.6 , 1,9 , pierwsze xs, rolandy garosy itp. Czestotliwosc awarii czegokolwiek tragiczna. W golfie nie psulo sie nic a w Pugu wszytskie mozliwe szczegolnie pierdoly elektryczne, linki od recznego. Pug prowadzil sie moze lepiej ale eksploatowac na codzien to bym tego nie chcial. Zreszta kuzyn wyleczyl sie szybko i kupil VR6 (tez kibel :-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2017 o 16:31, Polarny napisał:

Dziwne, że nie oceniasz pozostałych aspektów nowszych bmw. Jak chociażby właśnie przestrzeń godna klasy E i mocno powiększony rozstaw osi. Tudzież świetne nowe diesle, które zapewniają bardzo dobre osiągi i faktycznie mało palą. Plus cisza na autostradzie przy wyższych prędkościach.

Ale kogo by to? Ważne, że nie ma rekinka ...

Odpowiedź mamy wyżej - są to ludzie o mentalności podobnej do twojej. Auto generalnie jest cienkie, ale ten rekinek ...

Chyba nie od dziś wiadomo, że popularność auta nie przekłada się na jego realne atrybuty. Przykładem jest choćby hyundai i kia, które zaczęły być mocno doceniane. A wcześniej miałbyś taki sam argument, że "kto tym jeździ?".

Jeździłem kilkoma różnymi autami - może nie tyloma, iloma się chwalisz, ale jednak. BMW to było najgorsze badziewie. Może oprócz fiata uno.

525 przy XMie to jak trzęsący się kompakt przy prawdziwej limuzynie. Takie są fakty - a ja porównuję auta ze względu na to co oferują, a nie ze względu na to, ilu wioskowych bywalców remiz stawia sobie za cel życiowy dane auto posiadać.

 

To kup sobie tego xma bo jojczysz jak potuczony az glowa boli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, koNik napisał:

Dlatego ze dla mnie liczy się charakter auta przede wszystkim, w BMW jest to przede wszystkim charakterystyczny wygląd, prowadzenie i silniki benzynowe w szczególności duża 6tka M30 ;] Natomiast cechy o których wspomniałeś istotne są dla ludzi którzy kupują przykładowo totalnie bezpłciowego Superba

Widocznie moja płciowość jest na tyle wystarczająca, że mogę się cieszyć z dobrze jeżdżącego, wygodnego auta a nie katować się złomem, który miałby mi coś rekompensować.

W szczególności te twoje klasyfikacje "dziadów zbożowych" pokazują, jak bardzo potrzebujesz akceptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin79 napisał:

To kup sobie tego xma bo jojczysz jak potuczony az glowa boli. 

 

Napisałem, jakie mniejsze zło bym wybrał zamiast bmw. Nie żebym miał zamiar kupować starego grata.

Staraj się ogarniać kontekst, zanim wyrazisz opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Polarny napisał:

 

Napisałem, jakie mniejsze zło bym wybrał zamiast bmw. Nie żebym miał zamiar kupować starego grata.

Staraj się ogarniać kontekst, zanim wyrazisz opinię.

W 4d mam kontekst. Masz spaczone gusta motoryzacyjne i tyle bajj :)

 

Ja przynajmniej jezdzilem jako pasazer nowym xm prosto od dilera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polarny napisał:

Widocznie moja płciowość jest na tyle wystarczająca, że mogę się cieszyć z dobrze jeżdżącego, wygodnego auta a nie katować się złomem, który miałby mi coś rekompensować.

W szczególności te twoje klasyfikacje "dziadów zbożowych" pokazują, jak bardzo potrzebujesz akceptacji.

 

dokładnie o tym samym świadczą Twoje wycieczki o remizach i wsiach ;] Tak jak mówię, na moje to z Ducato cieszyłbyś się jeszcze bardziej, więc następnym razem rozważ ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polarny napisał:

Widocznie moja płciowość jest na tyle wystarczająca, że mogę się cieszyć z dobrze jeżdżącego, wygodnego auta a nie katować się złomem, który miałby mi coś rekompensować.

W szczególności te twoje klasyfikacje "dziadów zbożowych" pokazują, jak bardzo potrzebujesz akceptacji.

Akurat kula w plot bo gdyby konik sprzedal swoje zlomy to wystarczyloby mu na nowe bmw 5 :) wiec matematyka sie klania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin79 napisał:

Akurat kula w plot bo gdyby konik sprzedal swoje zlomy to wystarczyloby mu na nowe bmw 5 :) wiec matematyka sie klania :)

 

Superba lepiej, to jest męski wóz dla facetów z jajami. Takich prawdziwych niedźwiedzi Polarnych ;] co to wiedzą czego chcą. A i na ogródki działkowe można w kapeluszu bez wstydu podjechać, nie to co złomem pod remizę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin79 napisał:

Masz spaczone gusta motoryzacyjne i tyle bajj :)

 

Ja przynajmniej jezdzilem jako pasazer nowym xm prosto od dilera

jeżeli w twoim mniemaniu gust motoryzacyjny polega na wyborze starocia, który się trzęsie, jest ciasny i beznadziejnie przyspiesza, to bardzo się cieszę, że nie mam gustu motoryzacyjnego. Przynajmniej dobrze mi się jeździ i nie muszę nic nikomu udowadniać.

A XM-em też jeździłem, ale jako kierowca. Przynajmniej - dodajmy.

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

Akurat kula w plot bo gdyby konik sprzedal swoje zlomy to wystarczyloby mu na nowe bmw 5

Ale ja przecież nic nie piszę o cenie - więc co kulą w płot?

 

2 godziny temu, koNik napisał:

dokładnie o tym samym świadczą Twoje wycieczki o remizach i wsiach ;] Tak jak mówię, na moje to z Ducato cieszyłbyś się jeszcze bardziej, więc następnym razem rozważ

To nie są moje wycieczki, tylko fakty.

A ducato raczej na trasy długie się średnio nadaje - przede wszystkim nie jest 5-osobowy.

Bardzo chcesz błysnąć, ale średnio ci się udaje - lepiej glancuj swoje "rekinki", do których nowoczesne bmw nie mają się co równać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Polarny napisał:

 

To nie są moje wycieczki, tylko fakty.

A ducato raczej na trasy długie się średnio nadaje - przede wszystkim nie jest 5-osobowy.

Bardzo chcesz błysnąć, ale średnio ci się udaje - lepiej glancuj swoje "rekinki", do których nowoczesne bmw nie mają się co równać.

 

To nie są fakty tylko Twoje uprzedzenia co najwyżej ( ewentualnie zyciowe doswiadczenia - w koncu sam jezdziles takim BMW, my nie wiemy gdzie ale cele przedstawiles dosc jednoznacznie...), którymi sam tutaj błyszczysz ;] Nie majace nic wspolnego z tematem watku i wystawiajacego potencjalnego kupca na mine typu citroen xm ktory to woz nawet doswiadczonym zbieraczom zlomu potrafi uprzykszyc zycie ;]

 

Fakty sa takie ze BMW e34 drozeje, na calym swiecie nie bez powodu - widocznie wszedzie maja swoje remizy ;]

 

A co do pucowania to nie jestem fanem, wole sobie pojezdzic i posluchac pracy M30, Tobie zycze zas milego sluchania dzwieku odkurzacza spod maski w rozsadnym wozie dla podstarzalego samca alfa, niedzwiedzia co to wyrosl ze starych BMW i Citroenow XM. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NaczelnyFilozof napisał:

Jak bym miał miejsce na trzeciego youngtimera to bym szukał 309.

 

Jeszcze tanio idzie wyrwać. Zwykłe 3D. Od razu zaswapować na jakieś 2.0 w benzynie żeby miało fajne osiągi. No przecie za kilka tysięcy można mieć fajny nietuzinkowy samochód :-) 

 

Sliczny ;l To ja bym chyba wolal Astre G od tego guana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, koNik napisał:

 

To nie są fakty tylko Twoje uprzedzenia co najwyżej ( ewentualnie zyciowe doswiadczenia - w koncu sam jezdziles takim BMW, my nie wiemy gdzie ale cele przedstawiles dosc jednoznacznie...), którymi sam tutaj błyszczysz ;] Nie majace nic wspolnego z tematem watku i wystawiajacego potencjalnego kupca na mine typu citroen xm ktory to woz nawet doswiadczonym zbieraczom zlomu potrafi uprzykszyc zycie ;]

 

Fakty sa takie ze BMW e34 drozeje, na calym swiecie nie bez powodu - widocznie wszedzie maja swoje remizy ;]

 

A co do pucowania to nie jestem fanem, wole sobie pojezdzic i posluchac pracy M30, Tobie zycze zas milego sluchania dzwieku odkurzacza spod maski w rozsadnym wozie dla podstarzalego samca alfa, niedzwiedzia co to wyrosl ze starych BMW i Citroenow XM. ;]

 

amen ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, koNik napisał:

To nie są fakty tylko Twoje uprzedzenia co najwyżej ( ewentualnie zyciowe doswiadczenia - w koncu sam jezdziles takim BMW

Takie są fakty - remizowa młodzież wiejska uwielbia bmw, audi - a jak kogoś nie stać, to vw. Reszta nie wzbudza szacunku u podobnych zakompleksieńców.

Co do mojego bmw - jeździłem nim, gdy jeszcze remizowców nie było na niego stać. To był najgorszy samochód, jaki miałem (za wyjątkiem fiata uno

 

54 minuty temu, koNik napisał:

Tobie zycze zas milego sluchania dzwieku odkurzacza spod maski w rozsadnym wozie dla podstarzalego samca alfa, niedzwiedzia co to wyrosl ze starych BMW i Citroenow XM.

U mnie jest cicho - ekscytację dźwiękami zostawiam frajerom, którzy muszą się dowartościowywać jacy to są sportowi.

Dla podstarzałych samców alfa są właśnie "rekinki" - bo przecież styl się liczy i nic więcej.

Superb jest dla ludzi, którzy nie muszą nikomu niczego udowadniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W superbie nie jest cicho - cicho to jest w tesli albo w priusie jak jedzie z elektryka. W superbie jest dokladnie dzwiek odkurzacza spod maski. Wiem bo jezdzilem tym i podobnymi smietnikami z grupy VW. Wsluchaj sie a zauwazysz podobienstwo. Przyjemny dzwiek silnika nie ma nic wspolnego ze sportem. No chyba ze moj Lincoln jest tez sportowy.

 

Masz prawo do swojego zdania o BMW, tak samo jak ja mam do swojego przykladowo o Woldze. Dobrze jest jednak zdawac sobie sprawe z tego ze jest sie w tym zdaniu wyalienowanym, i rozumiec z jakich powodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, koNik napisał:

W superbie nie jest cicho - cicho to jest w tesli albo w priusie jak jedzie z elektryka. W superbie jest dokladnie dzwiek odkurzacza spod maski.

Do elektryków żadnego spaliniaka nie porównuję, bo to nie ta kategoria.

Ale jest w superbie cicho - na tyle, że przy 190 można normalnie rozmawiać, przy 120-130 zaczyna być słychać silnik. Mimo że nie ma wygłuszenia pod maską. Więc do twoich rojeń nt. odkurzacza trochę jest daleko. A najśmieszniejsze jest to, że zarzuty takie czyni posiadacz starych bmw, które ciche nie są.

Podejrzewam, że chodzi tu o kompleks pojemności - ideologia wyraźnie mówi, że mniejsze silniki muszą być głośniejsze. Rzeczywistość weryfikującą tego typu brednie należy konsekwentnie ignorować.

42 minuty temu, koNik napisał:

Dobrze jest jednak zdawac sobie sprawe z tego ze jest sie w tym zdaniu wyalienowanym

Tylko u chłopców-remizowców. Większość ludzi nie podnieca się "rekinkami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze jestes raczej osamotniony w swoich specyficznych opiniach, ja w takich sytuacjach zastanawiam sie ze moze to nie ja jestem taki za**bisty, a ze moze to raczej inni maja racje. Wprawdzie kazdy ma prawo do wlasnego zdania, ale teksty o frajerach itp. sa zwyczajnie zenujace :no: dyskutujmy ale sie szanujmy :ok:

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sliczny ;l To ja bym chyba wolal Astre G od tego guana

Grzegorz "Kawalcotti" Kawalec takim różowym 309 nie jedno sportowe auto w rajdach objechał zatem wiesz rozumiesz to ze sie Tobie astraG podoba nic nie znaczy. 309 fajnym autem jest :ok:

 

https://i.ytimg.com/vi/Yl7EWITNzLk/hqdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mokrii napisał:


Grzegorz "Kawalcotti" Kawalec takim różowym 309 nie jedno sportowe auto w rajdach objechał :P zatem wiesz rozumiesz to ze sie Tobie astraG podoba nic nie znaczy. 309 fajnym autem jest :ok:

Jesli nie jest autem seryjnym ,wiec jeśli nie jest seryjnym nie jest też youngtaimerem :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mokrii napisał:

Grzegorz "Kawalcotti" Kawalec takim różowym 309 nie jedno sportowe auto w rajdach objechał emoji14.png zatem wiesz rozumiesz to ze sie Tobie astraG podoba nic nie znaczy. 309 fajnym autem jest :ok:

 

https://i.ytimg.com/vi/Yl7EWITNzLk/hqdefault.jpg

 

Dla mnie to taki sam Youngtimer jak Polonez Caro ;]

Co innego takie seryjne 309 GTI czy 405 mi16 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcindzieg napisał:

To dlaczego od początku jak go kupiłeś udowadniasz wszystkim z uporem godnym lepszej sprawy że to najlepsze auto jakie tylko można kupić? ;]

Wg mnie superb nie jest najlepszy, więc - na logikę - nie udowadniam, że jest najlepszy.

Jest bardzo dobry - a to nie to samo, co najlepszy.

20 minut temu, chojny napisał:
17 godzin temu, Polarny napisał:

Superb jest dla ludzi, którzy nie muszą nikomu niczego udowadniać.

Nie znam żadnego faceta, który dorastał ani dziecka, które dorasta z plakatem Superba nad łóżkiem  ;] 

Co tylko potwierdza fakt, który stwierdziłem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Polarny napisał:

Wg mnie superb nie jest najlepszy, więc - na logikę - nie udowadniam, że jest najlepszy.

Jest bardzo dobry - a to nie to samo, co najlepszy.

Co tylko potwierdza fakt, który stwierdziłem wyżej.

 

Dobrze, już dobrze, wierzymy że Ci fantastycznie z Superbem, spełnia Twoje wymagania, inne samochody Cie denerwują a zadowoleni ich kierowcy to skończone palanty cieszący się z super osiągów, fantastycznego dźwięku, pięknych i ponadczasowych linii swoich samochodów, spełniający marzenia z dzieciństwa... spoko, rozumiemy. :oki:

 

https://youtu.be/NvnJr82oULk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, CiastekD napisał:

Takie coś wyglada fajnie i mieściłoby sie w budżecie. :ok:

Kiedyś chorowałem na e34.

nadał ładne, choć nie kombi.

https://sprzedajemy.pl/bmw-e34-tds-mechaniczna-pompa-po-remoncie-silnika-stargard-6bea9f-nr54401017

 

 

ale diesel :)

 

moim zdaniem to lepsze

https://sprzedajemy.pl/bmw-e34-520i-z-pelnym-bakiem-lodz-6bea9f-nr54079952

 

benzynka i te silniczki fajnie brzmią :)

 

kosztuje tyle ile dałem za rower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chojny napisał:

inne samochody Cie denerwują a zadowoleni ich kierowcy to skończone palanty cieszący się z super osiągów, fantastycznego dźwięku, pięknych i ponadczasowych linii swoich samochodów, spełniający marzenia z dzieciństwa...

Pierwsze słyszę, że inne samochody mnie denerwują. Jechałem ostatnio audi 4x4 i bardzo mi się podobało.

 

Co do kierowców palantów, to należałoby najpierw zdefiniować "super osiągi", "fantastyczny dźwięk" i "piękna, ponadczasowa linia samochodu".

W sumie - jeżeli komuś się podoba mułowate, ciasne, pokraczne, pierdzące bmw - to logiczne, że je wybierze. Kwestia gustu - i ten gust można ew. oceniać.

Niektórzy słuchają disco polo i to naprawdę lubią. Mają prawo. Ale czy to świadczy dobrze  o ich guście?

A z obserwacji wynika, że miłośnicy tej jakże ponadczasowej muzyki akurat mają gust motoryzacyjny, który wychwalasz. Raczej mało prawdopodobne, by akurat w tej jednej kwestii im się ów gust wyostrzył.

 

Może teraz coś zrozumiesz, bo wcześniej swoje zrozumienie tylko bezpodstawnie deklarowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie wymieszałeś, więc nie ma się do czego odnieść szczególnie.

 

Co do definicji... to generalnie Skoda na spółkę z VW zdefiniowała grupę nudziarzy i motoryzacyjnych ignorantów, serwując im do zarzygania poprawne, sensowne, ekonomiczne, przestronne, bezawaryjne w skrócie nudne auta. Trafili w 10, auta się sprzedają i zdefiniowanej grupie użytkowników nic więcej nie jest potrzebne...  rozumiem to.  

 

Widać natomiast, że do BMW masz jakieś szczególne uprzedzenia. Mam aktualnie czwarte BMW, kolejne nowe, kolejne stare i są to fantastyczne samochody, w dwóch nie miałem i nie mam radia, więc diso polo nie miało jak zabrzmieć, w dwóch pozostałych nigdy nie zaistniało. Wiem że to burzy Twój jakże prosty "BMWpogląd" ale wolę muzykę klasyczną. ;)  Mam też inne samochody, które nie są BMW i lubie nimi jeździć jeszcze bardziej :)  

 

Definicja superosiągów jest różna dla różnych ludzi, dla jednych liczy się czas w jakim samochód osiąga 100km/h, dla innych prędkości osiągane w zakrętach, jeszcze inni jarają się opóźnieniami podczas hamowania. Dźwięki to jak muzyka, jeden lubi wysokoobrotowe N/A, inny wolnoobrotowe bulgoczące V8, inny drącą japę rajdówkę na wolnym wydechu. Podobno są też miłośnicy dźwięku diesla :totalszok:

 

Ty przychodzisz i twierdzisz że wszyscy są "be", a Ty i Twoja Skoda jesteście...  optymalni. No i super że tacy dla siebie jesteście i pięknie wpisujecie się w zdefiniowana grupę motoryzacyjnych nudziarzy. 

 

Masz kompleks Skodziarza zagłuszającego prawdziwe pragnienia... tak, ja i mi podobni w weekend wsiadamy w strucle i robimy hałas, palimy gumę, latamy bokami, strzelamy marchewy z wydechu bo to zwyczajnie lubimy, kibice klaszczą,  robią zdjęcia, kręcą filmy, przychodzą po autografy, spotykamy się po rajdzie pogadać... mamy o czym, jedni będą z nami jeździć za jakiś czas inny pozostaną przy dopingowaniu. Łączy nas pasja do motorsportu. ;)  

 

Nie trzeba się ścigać, można mieć, dbać, remontować, bujać się ciepłymi wieczorami bez celu, śmignąć spontanicznie nad morze na rybkę 600km, albo w góry na karkówkę, dla przyjemności, spotkać się z kumplami i godzinami rozprawiać o klamotach i wyższości 6tki bez DCCD nad standardową ale krótką 5ką... bo zęby szersze, bo podwójne synchronizatory, ale masa, przełożenia... i tak bez końca ;)  

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin79 napisał:

 

ale diesel :)

 

moim zdaniem to lepsze

https://sprzedajemy.pl/bmw-e34-520i-z-pelnym-bakiem-lodz-6bea9f-nr54079952

 

benzynka i te silniczki fajnie brzmią :)

 

kosztuje tyle ile dałem za rower :)

Do czego to doszło.

Auta będące obiektem młodzieńczych marzeń po 5 koła, a ich atut to pełny bak 8]

Tylko kiedyś człowiek wzdychał, bo kasy nie miał, a teraz nie ma gdzie trzymac.

Co za los :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

 

ale diesel :)

 

moim zdaniem to lepsze

https://sprzedajemy.pl/bmw-e34-520i-z-pelnym-bakiem-lodz-6bea9f-nr54079952

 

benzynka i te silniczki fajnie brzmią :)

 

kosztuje tyle ile dałem za rower :)

Po prostu rzucił mi się w oczy na jednej z grup.
Aż szkoda by było gruzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mokrii napisał:

Grzegorz "Kawalcotti" Kawalec takim różowym 309 nie jedno sportowe auto w rajdach objechał emoji14.png zatem wiesz rozumiesz to ze sie Tobie astraG podoba nic nie znaczy. 309 fajnym autem jest :ok:

 

https://i.ytimg.com/vi/Yl7EWITNzLk/hqdefault.jpg

 

No są różni ludzie :-) Jeden będzie się podniecał Astrą G 1,6  75KM (silnik poloneza ;-)   )  a drugi będzie wolał w mniejszych pieniądzach 309 2.0 w benzynie.

 

Auto MUSI dawać frajdę z jazdy :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ZUBERTO napisał:

Do czego to doszło.

Auta będące obiektem młodzieńczych marzeń po 5 koła, a ich atut to pełny bak 8]

Tylko kiedyś człowiek wzdychał, bo kasy nie miał, a teraz nie ma gdzie trzymac.

Co za los :sciana:

Dokładnie miejska brak i czasu oraz w sumie sensu ich posiadania .

W takie e34 trzeba z 10-20 tyś wrzucić aby godnie się jeździło natomiast i tak nadal dla ubezpieczyciela to kupa gruzu.

 

Kasę już wole wydać na przyjemności z rodziną a nie na swoje zachcianki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, koNik napisał:

 

To nie są fakty tylko Twoje uprzedzenia co najwyżej ( ewentualnie zyciowe doswiadczenia - w koncu sam jezdziles takim BMW, my nie wiemy gdzie ale cele przedstawiles dosc jednoznacznie...), którymi sam tutaj błyszczysz ;] Nie majace nic wspolnego z tematem watku i wystawiajacego potencjalnego kupca na mine typu citroen xm ktory to woz nawet doswiadczonym zbieraczom zlomu potrafi uprzykszyc zycie ;]

 

Fakty sa takie ze BMW e34 drozeje, na calym swiecie nie bez powodu - widocznie wszedzie maja swoje remizy ;]

 

A co do pucowania to nie jestem fanem, wole sobie pojezdzic i posluchac pracy M30, Tobie zycze zas milego sluchania dzwieku odkurzacza spod maski w rozsadnym wozie dla podstarzalego samca alfa, niedzwiedzia co to wyrosl ze starych BMW i Citroenow XM. ;]

Ależ obaj macie rację!

Z jednej strony jesteś Ty, któremu jest może trochę nie wygodnie, ale nim jeździ bo to stare BMW i lepiej źle jechać starym BMW niż dobrze nową Skodą, a z drugiej strony @Polarny który obrzuca błotem wyłącznie stare BMW. ;]

Ja, patrząc z boku, bym powiedział że jesteście siebie warci. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

Co do definicji... to generalnie Skoda na spółkę z VW zdefiniowała grupę nudziarzy i motoryzacyjnych ignorantów, serwując im do zarzygania poprawne, sensowne, ekonomiczne, przestronne, bezawaryjne w skrócie nudne auta.

Czyli wg ciebie emocje związane z autem sprowadzają się do tego, że auto jest bez sensu, jest paliwożerne, ciasne i się psuje.

Gdy zatem zabraknie ci paliwa, wysiądziesz z ciasnego auta i jeszcze drzwi odpadną, to masz pełny orgazm.

1 godzinę temu, chojny napisał:

Widać natomiast, że do BMW masz jakieś szczególne uprzedzenia.

Tylko do starych - jeździłem nimi. Gdyby jeździło mi się dobrze, nie miałbym uprzedzeń. Jak już pisałem, oprócz starych bmw mam jedynie uprzedzenia do fiata uno.

1 godzinę temu, chojny napisał:

Masz kompleks Skodziarza zagłuszającego prawdziwe pragnienia... tak, ja i mi podobni w weekend wsiadamy w strucle i robimy hałas, palimy gumę, latamy bokami, strzelamy marchewy z wydechu bo to zwyczajnie lubimy,

Takich jak ty wyprzedzam, gdy tylko zrobi się większy ruch (i to nie zwiększając prędkości) - to mi sprawia przyjemność, a nie tępe decybele i moc, która idzie w gwizdek, bo kierowca jest mistrzem prostej i wymięka gdy za dużo zmiennych musi przetworzyć.

To, że emocjonalnie nie jesteś mocno rozwinięty i rajcują cię takie a nie inne zachowania nie oznacza, że wszyscy pozostali na takim samym poziomie jak ty i chcieliby tego samego.

Zdaj sobie sprawę, że nie każdy lubi chlać wódę, żeby się nawalić i w ten sposób dobrze bawić - są też bardziej subtelne metody rozrywki. To taka analogia do "zagłuszania prawdziwych pragnień".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Polarny napisał:

Czyli wg ciebie emocje związane z autem sprowadzają się do tego, że auto jest bez sensu, jest paliwożerne, ciasne i się psuje.

 

 

Jak takie auto kogoś kręci to może tak być.

 

4 minuty temu, Polarny napisał:

Gdy zatem zabraknie ci paliwa, wysiądziesz z ciasnego auta i jeszcze drzwi odpadną, to masz pełny orgazm.

 

Nie rozumiem o co tutaj chodzi. 

 

4 minuty temu, Polarny napisał:

Tylko do starych - jeździłem nimi. Gdyby jeździło mi się dobrze, nie miałbym uprzedzeń. Jak już pisałem, oprócz starych bmw mam jedynie uprzedzenia do fiata uno.

 

Z tego co piszesz to musiały być straszne śmietniki. W moje stare zostało wrzucone 12xcena zakupu więc jeździ jak złoto ;]

 

5 minut temu, Polarny napisał:

Takich jak ty wyprzedzam, gdy tylko zrobi się większy ruch (i to nie zwiększając prędkości) - to mi sprawia przyjemność, a nie tępe decybele i moc, która idzie w gwizdek, bo kierowca jest mistrzem prostej i wymięka gdy za dużo zmiennych musi przetworzyć.

 

 

Skoro tak piszesz, to pewnie tak by było... ale nie sądź że gość z tytułem Rajdowego Mistrza Polski będzie łatwym przeciwnikiem :pifpaf: 

 

Rozumiem że jedziesz Skodą a ja sobie mogę wybrać dowolne autko z garażu... w sumie to szkoda mi rajdówki odpalać... wezmę jakiegoś cywila. :cfaniak2:

 

 

23905414_1249796135121217_19733446900426

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Polarny napisał:

Do elektryków żadnego spaliniaka nie porównuję, bo to nie ta kategoria.

Ale jest w superbie cicho - na tyle, że przy 190 można normalnie rozmawiać, przy 120-130 zaczyna być słychać silnik. Mimo że nie ma wygłuszenia pod maską. Więc do twoich rojeń nt. odkurzacza trochę jest daleko. A najśmieszniejsze jest to, że zarzuty takie czyni posiadacz starych bmw, które ciche nie są.

Podejrzewam, że chodzi tu o kompleks pojemności - ideologia wyraźnie mówi, że mniejsze silniki muszą być głośniejsze. Rzeczywistość weryfikującą tego typu brednie należy konsekwentnie ignorować.

Tylko u chłopców-remizowców. Większość ludzi nie podnieca się "rekinkami".

 

mówisz że w Superbie jest cicho - nie jest. Być może minimalna różnice głośności na korzyć względem takiego 525 przebija fakt że zamiast przyjemnego dzwięku R6 dobiega nas dźwięk odkurzacza. I żadne to uprzedzenie tylko fakt. Posłuchaj, postaraj się złapać odrobinę obiektywizmu, włącz sobie odkurzacz a może to do Ciebie dotrze. Ja mam różne auta z różnymi silnikami, a BMW zupełnie nie jest moim oczkiem w głowie więc jeśli myślisz że tym mi jakoś wbijesz szpilę to od razu mogę Cię wyprowadzić z błędu. A testami o remizach i frajerach cały czas podkreślasz swój wysoki poziom wychowania, rodem z tejże remizy jak jestem coraz bardziej pewien ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Polarny napisał:

Takich jak ty wyprzedzam, gdy tylko zrobi się większy ruch (i to nie zwiększając prędkości) - to mi sprawia przyjemność, a nie tępe decybele i moc, która idzie w gwizdek, bo kierowca jest mistrzem prostej i wymięka gdy za dużo zmiennych musi przetworzyć.

".

 

 

kompleksy to Ty masz chłopie niezłe, jak stąd do tamtąd jak widać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 godziny temu, Polarny napisał:

W sumie - jeżeli komuś się podoba mułowate, ciasne, pokraczne, pierdzące bmw - to logiczne, że je wybierze. Kwestia gustu - i ten gust można ew. oceniać.

 

 

Twój gust jest za to jedyny wspaniały, bo wybrałeś lodówkę z półfabrykatów VW z silnikiem odkurzacza ;]

 

2014-skoda-superb_827x510_41474367754.jp

 

klękajcie narody ;]

swoją drogą jeśli miałbym oceniać Twój gust muzyczny to pewnie w coś pokroju Krzysztofa Krawczyka bym celował ;] ewentualnie Aldona Orłowska ;]

 

jako urodzony wieśniak postanowiłem zostać jednak przy swoim rekinku ;]

 

nAYcoWgBRKsYGefXusyF69ANLqiiqKAaTq1RGEqS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, chojny napisał:

Skoro tak piszesz, to pewnie tak by było... ale nie sądź że gość z tytułem Rajdowego Mistrza Polski będzie łatwym przeciwnikiem :pifpaf: 

 

Rozumiem że jedziesz Skodą a ja sobie mogę wybrać dowolne autko z garażu... w sumie to szkoda mi rajdówki odpalać... wezmę jakiegoś cywila. :cfaniak2:

 

dostałbyś soczysty łomot od lodówki, a nawet jeśli nie to i tak jesteś wieśniakiem, masz głośno, ciasno i pierdzisz w fotel ;l i słuchasz disko polo w remizie a Twój ojciec w Wehrmachcie robił! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, koNik napisał:

 

dostałbyś soczysty łomot od lodówki, a nawet jeśli nie to i tak jesteś wieśniakiem, masz głośno, ciasno i pierdzisz w fotel ;l i słuchasz disko polo w remizie a Twój ojciec w Wehrmachcie robił! ;]

 

Znowu? Strasznie mnie te internetowe porażki drogowe dobijają  ;l

 

PS Dziadek, nie ojciec, dziadek  :old: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

Rozumiem że jedziesz Skodą a ja sobie mogę wybrać dowolne autko z garażu...

Naprawdę jarasz się tym faktem? Nie masz ciekawszych emocji w życiu?

Pewnie wybierasz to auto, co do którego spodziewasz się, że się zaraz popsuje - w końcu auto nie może być nudne.

55 minut temu, koNik napisał:

Twój gust jest za to jedyny wspaniały, bo wybrałeś lodówkę z półfabrykatów VW z silnikiem odkurzacza

Znamienne jest, że nie posługujesz się tu liczbami określającymi parametry auta ani nawet subiektywnymi odczuciami (za wyjątkiem nieśmiertelnego odkurzacza, o którym powtarzasz jak zacięta płyta) - a zamiast tego, na dowód "lepszości" pokazujesz zdjęcia, to faktycznie jesteś specem od motoryzacji.

A skoro już pokazałeś - nie wiem jak musisz sobie to tłumaczyć, żeby ci nie było wstyd jeździć taką niebieską kupą.

58 minut temu, koNik napisał:

ewentualnie Aldona Orłowska

Nawet nie wiem, kto to jest.

Generalnie nie słucham muzyki wokalnej. Nawet radia nie włączam - wolę to, co mam na karcie SD albo streaming radia internetowego.

Godzinę temu, koNik napisał:

mówisz że w Superbie jest cicho - nie jest. Być może minimalna różnice głośności na korzyć względem takiego 525 przebija fakt że zamiast przyjemnego dzwięku R6 dobiega nas dźwięk odkurzacza.

525i '94 przy 140 to męka. Superb przy 160 - zero irytujących dźwięków. Ale może inny masochista by cię zrozumiał.

Godzinę temu, koNik napisał:

kompleksy to Ty masz chłopie niezłe, jak stąd do tamtąd jak widać

Bo wyprzedzam mistrzów prostej, gdy prosta się kończy?

To się dzieje jakoś samo - nie żebym się specjalnie starał, czasami nawet na N wrzucam. Nie moja wina, że bidulki nie radzą sobie, gdy już moc silnika się nie liczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Polarny napisał:

Naprawdę jarasz się tym faktem? Nie masz ciekawszych emocji w życiu?

Pewnie wybierasz to auto, co do którego spodziewasz się, że się zaraz popsuje - w końcu auto nie może być nudne.

 

Ej, to nie ja chciałem się ścigać tylko Ty! :hehe:

 

Rajdy i wyścigi należą do tych raczej najbardziej emocjonujących, są bardziej emocjonujące niż nurkowanie czy skoki ze spadochronem a nawet jazda na motocyklu... szybka oczywiście... tak, najlepsze są rajdy. :cfaniak2:

 

Jak tam? Kiedy mi pokazujesz jak wycinasz swoją Skodą "takich jak ja"? :pifpaf:

 

8 minut temu, Polarny napisał:

Bo wyprzedzam mistrzów prostej, gdy prosta się kończy?

To się dzieje jakoś samo - nie żebym się specjalnie starał, czasami nawet na N wrzucam. Nie moja wina, że bidulki nie radzą sobie, gdy już moc silnika się nie liczy.

 

 

 

Oooo znowu wycinasz na internecie kogoś? Na neutralu? 8] ;l

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.