Skocz do zawartości

Zamiana 5-letniego EV


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem dziś EV6. 

Tylko w salonie, nie chciało mi się testować, bo i tak nie jestem aktualnie klientem. 

To była jakaś SportLine, albo GT Line, aż tak się nie znam. 

Samochód duży, prawie się zmęczyłem obchodząc go dookoła.

Sylwetka kontrowersyjna czyli wg mnie plus. Bardzo ciekawy tył, szczególnie lampy na rogach, bardzo udziwnione i wystające, 3d pełną gębą. ;]  

Otwieram bagażnik. Głęboki ale niski, obniżenie podłogi trochę pomaga, ale nadal bardzo ścięty tył zabiera praktyczności. Moje dwa wielkie psy sprawiają, że jestem na punkcie trochę zboczony. 

Siadam za kierownicę. Od razu nasuwa mi się cytat z filmu Kogel-Mogel: "Marian, tu jest jakby luksusowo." ;]

Jest bardzo ładnie, materiały dobrej jakości, fajna kierownica, dość mało piano black, trafia się jakaś gałka. Na minus - nieregulowany podłokietnik.

Dobra, reguluję dobrze siedzenie i idę na tył usiąść za sobą. 

Siadam... i wtopa. Kolana niebezpiecznie zbliżyły się do uszu. Znaczy siedzenie jest za nisko w stosunku do podłogi. Wiadomo podłoga jest dość wysoko, bo bateria, a sufitu nie chcieli obniżyć, bo to nie SUV, ale dla kogoś kto ma 181 cm to jest bardzo niewygodne. Mam dwa wyjścia, albo skrzyżować nogi w piszczelach i usiąść trochę rozkraczony albo je wyciągnąć. 

Wyciągam! Wydaje się, że miejsca jest dużo (bo to duży samochód) i rzeczywiście od kolan do oparcia kierowcy mam dobre 15 cm, ale z miejscem na stopy jest krucho, nie mogę ich wcisnąć pod siedzenie kierowcy.

Myślę, lecę na przód je podwyższyć, bo pewnie jest na maxa obniżone. Ale nie, wcale nie jest maksymalnie obniżone, no nic podwyższam o jakieś 3 cm i ...zawadzam łysiajacą czupryna o sufit. Teraz muszę uważac, aby by się nie pis'nąć przy wysiadaniu. Lecę na tył sprawdzić stopy, jest trochę lepiej, ale nadal kiepsko. 

Wysiadam, z bardzo podbudowanym ego, bo już trochę żałowałem, że skusiłem się na ID4 zamiast poczekać na EV6. 

 

Porównując te dwa modele:

Za EV6: lepsza obsługa, ładniejsze wnętrze, lepsze osiągi, szybsze ładowanie. 

Za ID4: lepszy bagażnik, regulowane podłokietniki, dużo lepszy komfort siedzenia z tyłu (ale osobom -170cm w EV6 będzie dobrze). 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, HelixSv napisał:

Porównując te dwa modele:

Za EV6: lepsza obsługa, ładniejsze wnętrze, lepsze osiągi, szybsze ładowanie. 

Za ID4: lepszy bagażnik, regulowane podłokietniki, dużo lepszy komfort siedzenia z tyłu (ale osobom -170cm w EV6 będzie dobrze). 

 

Dokładnie jak piszesz. EV6 przez chęć zrobienia sportowej sylwetki ma z tyłu podłogę wysoko, a sufit nisko. Z przodu podobna historia, jak ktoś powyżej 185 cm to po pierwsze trzeba myśleć o rezygnacji z szyberdachu, zabiera dokładnie 5 cm :) na wysokość.

 

Dla mnie tył jako tako niestotny, a pies jeździ jak król na kanapie z tyłu :phi: Natomiast przestrzeń między kanapą, a fotelami przód jest ogromna. Nawet rower szosowy się mieści za fotelami 😄

 

Bagażnik po wyciągnieciu dodatkowej podłogi już znośny. A normalnie duży tylko długi i dość niski, jak w Polonezie :)

 

Jedyne na co narzekam to nieidealna pozycja za kierownicą, bo też mały nie jestem, pewnie się przyzwyczaję, bo przesiadka z niskiego sedana to ciało zupełnie inaczej przyzwyczajone.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mrBEAN napisał:

Ciekawostka. Kia w instrukcji podaje już realne i uczciwe wartości zasięgu. 
Teraz czekać jeszcze tylko na zasięg WLTP zima, bo tego zdecydowanie brakuje w danych, a uważam, że powinno być :) 

 

Swoją drogą tłumaczenie tej instrukcji jest hit 😅

 

 

E4091736-F22C-4A90-AE83-6602923ADD45.jpeg

0CECDA8A-48C9-4461-A23B-CB7D5E40A27D.jpeg

 

Widziałem gorsze tłumaczenia. Ale doceniam to, że prąd trzymany jest w baku.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Widziałem gorsze tłumaczenia. Ale doceniam to, że prąd trzymany jest w baku.

;]

 

W ogóle sformułowanie "Odległość do opróżnienia baku" jest ciekawe, trochę filozoficzne.

U mnie rano ta odległość wynosi około 6 metrów. Tyle mam do ubikacji. :old:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2021 o 09:11, Maciej__ napisał:

 

Swoja droga to ciezki rok sie zapowiada dla dilerow...

Juz teraz sprzedaz mocno siadla przez braki aut i przerwy w produkcji, a jeszcze sporo osob na JDG pewnie przestanie wymieniac co 3-4 lata na nowe.

 

tez mnie to zastanawia.

sporo osob przejdzie na ryczalt tych z jdg i juz sie zastanowia czy zmienic auto. rata powiedzmy 3k brutto i juz sobie w koszta nie wrzucisz.

tylko nie wiem jaki procent sprzedazy w pl to jdg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

tez mnie to zastanawia.

sporo osob przejdzie na ryczalt tych z jdg i juz sie zastanowia czy zmienic auto. rata powiedzmy 3k brutto i juz sobie w koszta nie wrzucisz.

tylko nie wiem jaki procent sprzedazy w pl to jdg.

Jdg to potężny rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał:

Wyszedł test 1000km u Bjorna.

Matko bosko, jakie to auto ma ssanie :totalszok:

 

 

@Dark_Knight @Marcin79 cos dla Was a propos szybkosci ladowania i koniecznosci jedzenia kilku obiadow na trasie... gosc sie skarzy, ze nie ma za bardzo czasu sie porzadnie wysikac :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zinger napisał:

@Dark_Knight @Marcin79 cos dla Was a propos szybkosci ladowania i koniecznosci jedzenia kilku obiadow na trasie... gosc sie skarzy, ze nie ma za bardzo czasu sie porzadnie wysikac :phi:

 

Do warunku brzegowego, ciągłej jazdy z Będzina do Capetown, jednak jeszcze trochę brakuje.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/23/2021 at 8:20 PM, HelixSv said:

Kolana niebezpiecznie zbliżyły się do uszu. Znaczy siedzenie jest za nisko w stosunku do podłogi. Wiadomo podłoga jest dość wysoko, bo bateria, a sufitu nie chcieli obniżyć, bo to nie SUV, ale dla kogoś kto ma 181 cm to jest bardzo niewygodne. Mam dwa wyjścia, albo skrzyżować nogi w piszczelach i usiąść trochę rozkraczony albo je wyciągnąć. 


Dziś siedziałem w tm3. Różnica poziomów pomiędzy podłogą a kanapa jest JESZCZE mniejsza niż w ev6. Tak wiec Kia zyskała w moich oczach, gdyż może być gorzej.

Tm3 to samochód wybitnie 2+2. 8]  Co jest szokujące, bo to spory samochód. Chyba już BMW i3 jest lepiej pod tym względem. 

  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HelixSv napisał:


Dziś siedziałem w tm3. Różnica poziomów pomiędzy podłogą a kanapa jest JESZCZE mniejsza niż w ev6. Tak wiec Kia zyskała w moich oczach, gdyż może być gorzej.

Tm3 to samochód wybitnie 2+2. 8]  Co jest szokujące, bo to spory samochód. Chyba już BMW i3 jest lepiej pod tym względem. 


Bez przesady.

Na trasie pasażerom z tylu nogi nie zdążą zdrętwieć. Po dwóch godzinach jazdy przecież jest przerwa na obiad ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, kravitz said:


Bez przesady.

Na trasie pasażerom z tylu nogi nie zdążą zdrętwieć. Po dwóch godzinach jazdy przecież jest przerwa na obiad ;]

 

Zdążą...

 

Musiałem poszukać w necie, czy może na siłę próbuję znaleźć jakieś wady T3. 

Ale raczej nie... ;]

https://youtu.be/zXUpU5OwKmA

 

IMG_20211128_114002.jpg

Edytowane przez HelixSv
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HelixSv napisał:

 

Zdążą...

 

Musiałem poszukać w necie, czy może ma siłę próbuje znaleźć jakieś wady T3. 

Ale raczej nie... ;]

https://youtu.be/zXUpU5OwKmA

 

IMG_20211128_114002.jpg


No trochę płaskodupia można się nabawić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2021 o 22:00, zinger napisał:

@Dark_Knight @Marcin79 cos dla Was a propos szybkosci ladowania i koniecznosci jedzenia kilku obiadow na trasie... gosc sie skarzy, ze nie ma za bardzo czasu sie porzadnie wysikac :phi:

Koleś jedzie sam , z prędkością 110km.... tylko to moja Babcia na motorze jeżdziła.

Daj test z prędkością 140 , z boxem i rowerami na haku no i 4 osoby na pokładzie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin79 napisał:

Koleś jedzie sam , z prędkością 110km.... tylko to moja Babcia na motorze jeżdziła.

Daj test z prędkością 140 , z boxem i rowerami na haku no i 4 osoby na pokładzie :)

 

 

Myslisz, ze to wszystko ma wplyw na predkosc ladowania? :phi:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał:

Ja o mydle, Ty o powidle, jak zwykle z reszta :facepalm:

nie męcz mnie .... elektryki są do bani ...a  że jakiś kitajec coś tam przejechał nic tego nie zmienia :)

Siedziałeś już w tym ev6 ? bo ja tak ..... idealne auto dla lekarza , adwokata .... garniturek , krawacik i neseserek do bagażnika. 

  • maszt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Marcin79 said:

 

Daj test z prędkością 140 , z boxem i rowerami na haku no i 4 osoby na pokładzie :)

 

 

 

Daj, daj. Sam zrób i zapodaj.

Ja poproszę z przyczepą kampingową, pod górę, pod wiatr, -20C, śnieżyca, 140 km/h, pięć osób na pokładzie, pełne ogrzewanie i otwarte szyby. :cool:

Wtedy sobie jakieś zdanie wyrobię. 

  • Kocham 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marcin79 napisał:

nie męcz mnie

:hehe:

23 minuty temu, Marcin79 napisał:

Siedziałeś już w tym ev6 ? bo ja tak ..... idealne auto dla lekarza , adwokata .... garniturek , krawacik i neseserek do bagażnika. 

;l

 

Napisz prosze do ktorej kategorii Ty sie zaliczasz, tak na przyszlosc, co by Cie niepotrzebnie nie meczyc ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Daj, daj. Sam zrób i zapodaj.
Ja poproszę z przyczepą kampingową, pod górę, pod wiatr, -20C, śnieżyca, 140 km/h, pięć osób na pokładzie, pełne ogrzewanie i otwarte szyby. :cool:
Wtedy sobie jakieś zdanie wyrobię. 
Ale wiesz, że góra górze nie równa. Sprecyzuj bardziej oczekiwania co do testu bo będziesz zawiedziony jak Ci kolega zrobi

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

nie męcz mnie .... elektryki są do bani ...a  że jakiś kitajec coś tam przejechał nic tego nie zmienia :)

Siedziałeś już w tym ev6 ? bo ja tak ..... idealne auto dla lekarza , adwokata .... garniturek , krawacik i neseserek do bagażnika. 

Dzięki 😎

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, PawelWaw napisał:

 

tak to chyba rzadko kto wykorzystuje spalinowe auta a ty chcesz zeby akurat tak testowac EV ? :totalszok:

Jak nie jak tak ... 

20170810_122822.jpg.468f28430974e32d36593f384ea61ead.jpg

:]20170810_101745.jpg.28cf3c6aea4b4fbfc9b8d88941aa140c.jpg

 

Jechałem ok 140kmph do Gdańska, spalenie średnie lekko ok 12.5l w dieslu ;). No ale nie miałem boxa :).

Przy stałej 120 (wg gps) palił deko mniej. Zasięg ok 400km.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, sherif said:

Jak nie jak tak ... 

20170810_122822.jpg.468f28430974e32d36593f384ea61ead.jpg

:]20170810_101745.jpg.28cf3c6aea4b4fbfc9b8d88941aa140c.jpg

 

Jechałem ok 140kmph do Gdańska, spalenie średnie lekko ok 12.5l w dieslu ;). No ale nie miałem boxa :).

Przy stałej 120 (wg gps) palił deko mniej. Zasięg ok 400km.

IMAG0216.jpg.9ad5a21f0dca5bdefd3f5d0c5223b9fa.jpgIMAG0914_small.jpg.e644538a6b8d1cb5d7fe6d3ba57671e1.jpgimage.png.6d20f6f52ba4ecc71a07863cfc60c8cf.png

Całkowicie się zgadzam. :)
To czerwone po S'ce wyszło pod 9l jak pamiętam, Vectra zmieściła się w 8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał:

Mi raz Ravka spalila 20l LPG/100 jak jechalem z 4 rowerami na dachu autostrada Krk-Wro. Wracalem za tirem spory kawalek :hehe:


No z rowerkami lekkie zdziwko.

Niby pare rurek a opór dają jakbys tam billboard wiózł i to na płasko do kierunku jazdy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2021 o 13:32, zinger napisał:

:hehe:

;l

 

Napisz prosze do ktorej kategorii Ty sie zaliczasz, tak na przyszlosc, co by Cie niepotrzebnie nie meczyc ;]

Do białej hołoty z przedmieść  :)

 

Z tym męczeniem to serio daj mi spokój , ustaliliśmy przecież juz , że EV na dzisiaj nie są dla mnie ... to po co mnie dalej zaczepiasz w tej kwestii :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2021 o 13:23, HelixSv napisał:

 

Daj, daj. Sam zrób i zapodaj.

Ja poproszę z przyczepą kampingową, pod górę, pod wiatr, -20C, śnieżyca, 140 km/h, pięć osób na pokładzie, pełne ogrzewanie i otwarte szyby. :cool:

Wtedy sobie jakieś zdanie wyrobię. 

żaden problem ... stary zestaw.

Max prędkość 110  

4 osoby na pokładzie , klima .

Spalanie 11 litrów .

 

Zimą nie jeżdżę ale jak sie auto juz rozgrzeje to przecież bez znaczenia :) 

20200321_115232.jpg.9c3bee43dd828c0c8e5451f202d2998f.jpg

  • Lubię to 4
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marcin79 napisał:

Zimą nie jeżdżę ale jak sie auto juz rozgrzeje to przecież bez znaczenia

 

I chyba bliskie prawdy jest to, że takim zestawem z dieslem dojedziesz do takiej Chorwacji szybciej niż jakimkolwiek elektrykiem ;]

Najszybszym z największą baterią ;]

 

Jest szansa, że z południa Polski nad Bałtyk ta zasada też działa ;]

 

Sprawdzałem sobie dzisiaj jeszcze z ciekawości mapkę Polski i superchargery. Żaden z tego co widziałem nie jest przy trasie.

Trzeba wjechać w miasto  i sporo czasu stracić.

Czy ja dobrze przyjmuję, że i tak Teslą jedzie się zasadniczo najpewniej i najłatwiej przewidzieć czas podróży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Marcin79 said:

żaden problem ... stary zestaw.

Max prędkość 110  

4 osoby na pokładzie , klima .

Spalanie 11 litrów .

 

Zimą nie jeżdżę ale jak sie auto juz rozgrzeje to przecież bez znaczenia :) 

20200321_115232.jpg.9c3bee43dd828c0c8e5451f202d2998f.jpg

 

Ale ja chciałem testu elektryka...

Spalinowym to każden jeden umi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kravitz napisał:

 

I chyba bliskie prawdy jest to, że takim zestawem z dieslem dojedziesz do takiej Chorwacji szybciej niż jakimkolwiek elektrykiem ;]

Najszybszym z największą baterią ;]

 

Jest szansa, że z południa Polski nad Bałtyk ta zasada też działa ;]

 

Sprawdzałem sobie dzisiaj jeszcze z ciekawości mapkę Polski i superchargery. Żaden z tego co widziałem nie jest przy trasie.

Trzeba wjechać w miasto  i sporo czasu stracić.

Czy ja dobrze przyjmuję, że i tak Teslą jedzie się zasadniczo najpewniej i najłatwiej przewidzieć czas podróży?

11 litrów to jak gnasz 110 :) a gdyby sie jechało tak ev style czyli 90 za ciężarówką to może i bym 8 spalił z takim zestawem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HelixSv napisał:

 

Ale ja chciałem testu elektryka...

Spalinowym to każden jeden umi. 

umi umi .... co nie zmienia faktów , że dzisiejsze ev są dla geaków albo czytaj inaczej  " innowatorów "

Z chęcią bym przygarną taką hybrydę na prądzie 80km po mieście a potem pstryczek i 2.0 diesel (  a niech już będzie nawet benzyna ) 190 ps 4x4 .

Auto idealne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mrBEAN napisał:

Widzę, że nowe wątki o EV są niezbędne, by odkrywać, że spalinowe są wydajniejsze w trasie. W innym razie nikt by się tego nie spodziewał 😁

Żodyn! 

 

Problem w tym, że nie są. Jeżeli litr diesla to ok 10kWh, czyli trasa wg danych powyżej to 80-120kWh/ 100km. Chyba elektryk nie jest w stanie zużyć takiej ilości energii z 10 rowerami. Z mojego doświadczenia przy małym aucie rezultaty 20-30kWh/100km to już bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin79 napisał:

11 litrów to jak gnasz 110 :) a gdyby sie jechało tak ev style czyli 90 za ciężarówką to może i bym 8 spalił z takim zestawem :) 

 

Ssangyong z Niewiadówką palił ok. 9-10l/100km ale jechałem max 100km/h. Inna rzecz, że lekka i mała Niewiadówka niewiele zmieniała bo bez niej palił 8-9l/100km.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sherif napisał:

Problem w tym, że nie są. Jeżeli litr diesla to ok 10kWh, czyli trasa wg danych powyżej to 80-120kWh/ 100km. Chyba elektryk nie jest w stanie zużyć takiej ilości energii z 10 rowerami. Z mojego doświadczenia przy małym aucie rezultaty 20-30kWh/100km to już bardzo dużo.

Wydajniejsze „czasowo”, bo tu się jeździ na czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.