Skocz do zawartości

Zamiana 5-letniego EV


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mrBEAN napisał:

Widzę, że nowe wątki o EV są niezbędne, by odkrywać, że spalinowe są wydajniejsze w trasie.

Szkoda, że "regulatorzy" tej prostej zależności nie widzą i obciążają spalinowe podatkami, żeby na siłę podbić ich cenę do poziomu EV.

Przecież jeśli EV są tak dobre, innowacyjne i korzystne finansowo (w pewnych, szczególnych warunkach eksploatacji pewnie są) to chyba same by się obroniły na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, iwik napisał:

Szkoda, że "regulatorzy" tej prostej zależności nie widzą i obciążają spalinowe podatkami, żeby na siłę podbić ich cenę do poziomu EV.

Przecież jeśli EV są tak dobre, innowacyjne i korzystne finansowo (w pewnych, szczególnych warunkach eksploatacji pewnie są) to chyba same by się obroniły na rynku.

ale to chyba nie nasza wina ;), ja kupiłem EV bo była to ekonomicznie uzasadniona decyzja i to bez żadnych dopłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, iwik napisał:

Szkoda, że "regulatorzy" tej prostej zależności nie widzą i obciążają spalinowe podatkami, żeby na siłę podbić ich cenę do poziomu EV.

Przecież jeśli EV są tak dobre, innowacyjne i korzystne finansowo (w pewnych, szczególnych warunkach eksploatacji pewnie są) to chyba same by się obroniły na rynku.

To samo wcześniej było z zachętami do diesli i jakoś nikt nie płakał. Na dopłaty do pomp ciepła tez nikt nie jojczy, na fotowoltaikę również, na socjale również. 
 

To jest polityka i jej narzędzia. 
Teraz chcą ubić spalinowe i robią tak, a nie inaczej. A że przy okazji te śmierdzące diesle może zostaną wyeliminowane to chwała im za to, szkoda tylko, że długo to będzie trwało. 
Auta stały sie absurdalnie tanie, to teraz będą absurdalnie drogie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mrBEAN napisał:

Na dopłaty do pomp ciepła tez nikt nie jojczy, na fotowoltaikę również... 

No ja np. narzekam, bo uważam, że te dopłaty wcale nie powoduja, że to staje się tańsze i bardziej dostępne w efekcie tych dopłat. 

Po prostu dopłata z ręki podatnika leci prosto do kieszeni producenta, bo sztuczny popyt powoduje, że ten nie musi swojego produktu rozwijać, żeby walczyć w konkurencją (parametrami i ceną). 

Podobnie jest z EV. Jak producent EV będzie miał sztucznie napędzoną sprzedaż za każdą cenę z d... przez brak konkurencji (zakazy  emisji i kary) ze strony np benzynówek, to te auta nie będą bardziej dostępne i lepsze. Chyba że właśnie o to chodzi.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że wątek się rozkręca. Ja może kiedyś zdecyduję się na samochód elektryczny, kiedy w końcu będę mógł przewieźć nim bez większych przystanków naczepę 32 europalet. Do Rio De Janeiro i z powrotem! 

  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, iwik napisał:

Ja też może kiedyś się zdecyduję. Jak nie będę musiał za niego zapłacić tyle co za pół domu. Bo na razie to wolę jednak pół domu. :hehe:

 

Kolega albo w etron gt czy inną tesle model s celuje albo trochę się nie orientuje ile kosztuje budowa byle jakiego domu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, iwik napisał:

No ja np. narzekam, bo uważam, że te dopłaty wcale nie powoduja, że to staje się tańsze i bardziej dostępne w efekcie tych dopłat. 

Po prostu dopłata z ręki podatnika leci prosto do kieszeni producenta, bo sztuczny popyt powoduje, że ten nie musi swojego produktu rozwijać, żeby walczyć w konkurencją (parametrami i ceną). 

Podobnie jest z EV. Jak producent EV będzie miał sztucznie napędzoną sprzedaż za każdą cenę z d... przez brak konkurencji (zakazy  emisji i kary) ze strony np benzynówek, to te auta nie będą bardziej dostępne i lepsze. Chyba że właśnie o to chodzi.

Popularyzuje się i ci co mają, mogą ukraść jeszcze więcej ;) 

Nie bardzo mamy na to wpływ, wiec trzeba lawirować i wyczuć moment, kiedy do tego pociągu wsiąść, a kiedy trzymać się z daleka. I każdy ten „moment” ma w innym punkcie.

 

12 lat temu sasiad montował pompę ciepła, wyłożył równe 100kzl, inny sasiad 7 lat temu na to samo wyłożył 50 kzł, kolejny za to samo 4 kata temu dał 35 kzł. 
Teraz trzeba dać dalej ok 35 kzł ale można jeszcze dostać dopłatę. 

Kto zrobił najlepiej skoro wszyscy zadowoleni? 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umi umi .... co nie zmienia faktów , że dzisiejsze ev są dla geaków albo czytaj inaczej  " innowatorów "
Z chęcią bym przygarną taką hybrydę na prądzie 80km po mieście a potem pstryczek i 2.0 diesel (  a niech już będzie nawet benzyna ) 190 ps 4x4 .
Auto idealne . 
Mam I to sie mija z celem.
Porazka na maxa.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, format napisał:

O, widzę że wątek się rozkręca. Ja może kiedyś zdecyduję się na samochód elektryczny, kiedy w końcu będę mógł przewieźć nim bez większych przystanków naczepę 32 europalet. Do Rio Del Janeiro i z powrotem! 

Ale z włączonym radiem czy bez? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrBEAN napisał:

sasiad montował pompę ciepła, wyłożył równe 100kzl, inny sasiad 7 lat temu na to samo wyłożył 50 kzł, kolejny za to samo 4 kata temu dał 35 kzł. 
Teraz trzeba dać dalej ok 35 kzł ale można jeszcze dostać dopłatę. 

Czyli cena pomp ciepła spadała przez kolejne lata, aż do momentu, gdy ktoś postanowił dać na nie dopłaty, wtedy przestała spadać :lol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

Czyli cena pomp ciepła spadała przez kolejne lata, aż do momentu, gdy ktoś postanowił dać na nie dopłaty, wtedy przestała spadać :lol:

Dokładnie. Jakby nie dali dopłat to by teraz za darmo rozdawali ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mrBEAN said:

To samo wcześniej było z zachętami do diesli i jakoś nikt nie płakał. Na dopłaty do pomp ciepła tez nikt nie jojczy, na fotowoltaikę również, na socjale również. 
 

To jest polityka i jej narzędzia. 
Teraz chcą ubić spalinowe i robią tak, a nie inaczej. A że przy okazji te śmierdzące diesle może zostaną wyeliminowane to chwała im za to, szkoda tylko, że długo to będzie trwało. 
Auta stały sie absurdalnie tanie, to teraz będą absurdalnie drogie 😁

 

Dobra jest lista kandydatow do Car of the year, honoru spalinowych broni tylko Pug 308 ;) 

https://www.caroftheyear.org/

O ile jury nie jest niewidome, to powinien wygrac w cuglach :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Maciej__ said:

 

Dobra jest lista kandydatow do Car of the year, honoru spalinowych broni tylko Pug 308 ;) 

https://www.caroftheyear.org/

O ile jury nie jest niewidome, to powinien wygrac w cuglach :hehe:

 

 

Tak będzie, mówie Wam...     :ksiadz:

A pierwszej czwórki to jestem pewien. :spy:

 

- Ford Mustang Mach-E

- Hyundai Ioniq 5

- Kia EV6

- Škoda Enyaq iV

-----------------------------

- Peugeot 308

- Cupra Born

- Renault Mégane E-Tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Dobra jest lista kandydatow do Car of the year, honoru spalinowych broni tylko Pug 308 ;) 

https://www.caroftheyear.org/

O ile jury nie jest niewidome, to powinien wygrac w cuglach :hehe:

 

 

O matko bosko, biedny Pertyński :panic: 

EDIT: o, Pertyn wyleciał z jury car of the year?!

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, format napisał:

 

O matko bosko, biedny Pertyński :panic: 

EDIT: o, Pertyn wyleciał z jury car of the year?!


Chyba za długo oddawał głos ;]
 

Jego filmy u mnie zawsze z prędkością 1.5x ;]
Nie da rady inaczej.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem .
Ja chyba z tego wyrosłem, raz mi się spieszyło to zobaczyłem 15.5l gnojowicy na 100 :bzik:.
Ciekawe jak?

Nigdy więcej niż 12l ON nie wciągnął nawet z 1.3T na haku.

A bez przyczypy ale z 3 rowerami na dachu ciężko przekroczyć 10l ON jeżdżąc mocno "nieprzepisowo"

Mowa o średniej z całej trasy a nie jakiś specyficzny górski odcinek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:


Chyba za długo oddawał głos ;]
 

Jego filmy u mnie zawsze z prędkością 1.5x ;]
Nie da rady inaczej.

 

Można spokojnie na 2x. Ja go odpuściłem gdy zaczął produkować materiały na zlecenie Toyoty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Ciekawe jak?

Nigdy więcej niż 12l ON nie wciągnął nawet z 1.3T na haku.

A bez przyczypy ale z 3 rowerami na dachu ciężko przekroczyć 10l ON jeżdżąc mocno "nieprzepisowo"

Mowa o średniej z całej trasy a nie jakiś specyficzny górski odcinek.

tak teraz też jest z caroserią ... na początku sie dało ogladać , teraz już tak średnio bym powiedział.

Testy lexus , toyota , lexus i wszystko zajebiste .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mrBEAN napisał:

Widzę, że nowe wątki o EV są niezbędne, by odkrywać, że spalinowe są wydajniejsze w trasie. W innym razie nikt by się tego nie spodziewał 😁

Żodyn! 

 

lol czyli aby być eko należy mieć dwa auta.

1 ev do miasta

2 spalinowca do wszystkiego innego :)

 

no fakt eko stajl w wuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Dobra jest lista kandydatow do Car of the year, honoru spalinowych broni tylko Pug 308 ;) 

https://www.caroftheyear.org/

O ile jury nie jest niewidome, to powinien wygrac w cuglach :hehe:

 

 

IMO walka powinna się rozegrać między Cuprą i Mustangiem. Ale jak znam życie to pewnie wygra Kia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin79 napisał:

lol czyli aby być eko należy mieć dwa auta.

1 ev do miasta

2 spalinowca do wszystkiego innego :)

 

no fakt eko stajl w wuj :)

Jak dla mnie możesz mieć nawet 7. Każdy na inny dzień tygodnia. Albo i 52, na każdy tydzień roku 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ppmarian napisał:

Ciekawe jak?

Nigdy więcej niż 12l ON nie wciągnął nawet z 1.3T na haku.

A bez przyczypy ale z 3 rowerami na dachu ciężko przekroczyć 10l ON jeżdżąc mocno "nieprzepisowo"

Mowa o średniej z całej trasy a nie jakiś specyficzny górski odcinek.

Szybki przejazd Warszawa - Gdańsk ;).

Nopb też mi nigdy tyle nie spalił co gnojowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie stałe +170 skutkuje u mnie ok 11-12l nie wiem ile trzeba trzymać żeby wciągnął 15.5
Mowa o takich samych autach? Może nie chodzi o trzymanie stałej tylko hamowanie przed tirem do 90 i przyspieszanie do 180. Taka szarpana jazda może dać większe spalanie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, ppmarian said:

Tak suv vs podniesione kombi. 2.0d vs 2.4d oba volvo

Latałem trochę poprzednim v60 R5 d4 i d5 i w miarę orietuje się ile te auta palily.

Dlatego dziwie sie ze można skopcic 15l ON na trasie.

 

Jak mocno szarpana jazda w trybie gaz-hamulec i przyspieszanie w okolice 170-200km/h to pewnie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 21:43, ppmarian napisał:

Dlatego dziwie sie ze można skopcic 15l ON na trasie.

 

12-13l/100km potrafił spalić mój Citroen Berlingo 1.6D, 90KM na autostradzie.

 

Nie wiem jak to jest, że mi wszystkie auta palą dużo. A jeżdżę generalnie płynnie i staram się możliwie nie używać hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maxit napisał:

 

12-13l/100km potrafił spalić mój Citroen Berlingo 1.6D, 90KM na autostradzie.

 

Nie wiem jak to jest, że mi wszystkie auta palą dużo. A jeżdżę generalnie płynnie i staram się możliwie nie używać hamulców.


Ioniq też dużo palił? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 00:05, sherif napisał:

W 2.0i teraz tak mam, diesel 2.4 palił więcej.

I 2,0 (D5) tez potrafi powyżej 15 spalić ;) 

ale tez co ciekawe, ten sam samochod potrafi i poniżej 7 zejść 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.