Skocz do zawartości

Co zamiast Yaris Cross ?


Ociec

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej tych Yarisów Cross na drogach i coraz bardziej upewniam się, że to auto jak na mój gust wyglada jak pokraka. Może kiedyś do tego się przyzwyczaję, tak jak np. z Megane 2. Do tematu: może Skoda Kamiq? Auto bardziej obszerne i lepiej wyciszone.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ociec napisał(a):

Jak w temacie. Nowe z fabryki.

W podobnej cenie, wielkości, napędzie "4x4", hybryda.

Wchodzisz na autokatalog kropka pl, zaznaczasz: 4x4, segment B, hybryda i suv.

Wyniki: Yaris Cross (fake'owy 4x4), Vitara (Strong Hybrid czyli ćwierć hybryda).

W segmencie B jest bardzo mało hybryd. Dopiero w segmencie C można coś wybrać z hybryd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Strong Hybrid to jest akurat klasyczna hybryda.

Teoretycznie (wg producenta) tak.

W testach jednak wychodzi, że na samym silniku elektrycznym jedzie rzadko kiedy, a akumulator trakcyjny jest bardzo mały (0,84kWh).

W dodatku klimatyzacja jest napędzana tylko z silnika spalinowego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, donpedro napisał(a):

W testach jednak wychodzi, że na samym silniku elektrycznym jedzie rzadko kiedy, a akumulator trakcyjny jest bardzo mały (0,84kWh).

to chyba w miare standardowa wartosc dla klasycznej hybrydy

nie wiem ile ma Yaris, ale przykladowo NX 350h ma baterie 1.1kWh, a to sporo wiekszy i ciezszy samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

Te 4x4 w Yaris Cross to fikcja

 

5 godzin temu, Koonrad napisał(a):

Zobacz jak działa to 4x4 w Yaris, bo tam jest słabiutki silniczek na tylnej osi 

Żeby nie było rozczarowania

 

Nie dalej jak wczoraj pisałem o tym u mnie na profilu. Abstrahując już od testu na rolkach - warto zerknąć na testy zimowe, np. na kanale Rasto Chvala Garaz. Jazda po śniegu, lodzie - na pozór wszystko gra i Yaris Cross AWD-i dzielnie wspina się po górkach. Zwróćcie jednak uwagę, co dzieje się w poniższym filmie w 28:02 - ładne ujęcie, w którym widać wszystkie cztery koła. Samochód rusza - przednia oś buksuje, po chwili samochód zaczyna się staczać - przednie koła cały czas buksują, a tylne - ani nie pchają auta do przodu, ani nie trzymają go w miejscu, tylko zaczynają kręcić się do tyłu - zgodnie z kierunkiem staczania się auta. Dokładnie tak, jak w przypadku samochodu z napędem na przednią oś.

Później już takich skrajnych sytuacji nie ma, aczkolwiek kilka razy widzimy brak wsparcia ze strony tylnej osi (34:10, 34:30, 46:30), a ostatecznie Rasto jest zmuszony pokonać wzniesienie na wstecznym...

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ociec napisał(a):

Hybryda ??

4x4 ??

Cena ??

Wielkość ??

nie Hybryda , ale 1.0 mało pali

4x4 też nie ma ale np ja może raz bym skorzystał z tego napędu póki co  , ale niestety Suzuki poległo na śniegu i trzeba było się wycofać na trasie w lesie 

cena pewnie podobna 

wielkość w środku tak samo , w sam raz a wyciszenie lepsze . wykończenie wg mnie lepsze w Skodzie 

 

w tym segmencie jak już pisali za dużego wyboru nie będzie > hybryda>4x4>klasy B+ > pozostaje Vitara Mild Hybrid ( tak wiem to namiastka hybrydy ) / Scross ( droższy ) o sensownej mocy z napędem 4x4 , ale nie każdemu gustem podpasuje , reszta to może i hybrydy lub też miękkie ale bez 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

w tym segmencie jak już pisali za dużego wyboru nie będzie > hybryda>4x4>klasy B+ > pozostaje Vitara Mild Hybrid ( tak wiem to namiastka hybrydy ) / Scross ( droższy ) o sensownej mocy z napędem 4x4 , ale nie każdemu gustem podpasuje , reszta to może i hybrydy lub też miękkie ale bez 4x4

Masz jakieś porównanie Vitary do tego nowego S-crossa?

W tym nowym środek jest ze starego tylko tablet wystający nad deską zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pejus1982 napisał(a):

Coraz więcej tych Yarisów Cross na drogach i coraz bardziej upewniam się, że to auto jak na mój gust wyglada jak pokraka. Może kiedyś do tego się przyzwyczaję, tak jak np. z Megane 2. Do tematu: może Skoda Kamiq? Auto bardziej obszerne i lepiej wyciszone.

Dla mnie wyglada 2x drożej jak jakiś premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

Masz jakieś porównanie Vitary do tego nowego S-crossa?

W tym nowym środek jest ze starego tylko tablet wystający nad deską zrobili?

S-cross jest większy w środku , ma większy rozstaw osi 2,6m vs 2,5m w Vitarze ( tu jest bardzo mały vs konkurencja ) . Wnętrze na bardziej nowoczesne . Tablet wystaje jak u innych , choć mi się takie nie podobają to są praktyczniejsze przy navi bo jest wyżej , ma nowsze multumedia , generalnie do Vitary na + , choć wygląd Vitary bardziej mi się podoba ( kwestia gustu ) . Do Strong w życiu bym nie dopłacił , różnica w spalaniu do MH to może 0,5-1l a dynamika nie do porównania na korzyść 1.4T + MH . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Masz jakieś porównanie Vitary do tego nowego S-crossa?

Konstrukcyjnie ten samochód jest starszy od Vitary.

S-Cross to segment C, z uwagi na większy rozstaw osi i ogólnie większe wymiary - lepiej jeździ się nim w trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, vavoom napisał(a):

Konstrukcyjnie ten samochód jest starszy od Vitary.

S-Cross to segment C, z uwagi na większy rozstaw osi i ogólnie większe wymiary - lepiej jeździ się nim w trasie. 

Oglądałem i porównywałem w 2021 Vitare z ówczesnym S-crossem i mimo, że ten 2 z zewnątrz brzydszy, to w środku lepiej wypadał od Vitary.

Wiem, że niby różne klasy, ale wtedy poza bagażnikiem jakoś nie było tego widać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 22:32, Ociec napisał(a):

Jak w temacie. Nowe z fabryki.

W podobnej cenie, wielkości, napędzie "4x4", hybryda.

A jezdziłeś tym Yarisem?

Bo jeden z moich klientów ze względu na hałas się go pozbył, a drugi narzeka ale do końca najmu wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 22:32, Ociec napisał(a):

Jak w temacie. Nowe z fabryki.

W podobnej cenie, wielkości, napędzie "4x4", hybryda.


Dzis kolega przewiozl mnie Suzuki Vitara - nowka sztuka. Jak nie przeszkadza ci kilka prymitywizmow (kluczyk jak z lat 90, antena na dachu jak w Polonezie, plastiki w srodku i zwlaszcza na drzwiach) to jest to bardzo fajne auto :)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

A jezdziłeś tym Yarisem?

Bo jeden z moich klientów ze względu na hałas się go pozbył, a drugi narzeka ale do końca najmu wytrzyma.


Zwykly Yaris w wersji Selection (z naglosnieniem JBL) jest ok. Chyba ze ktos lubi deptac w opor gaz jak jakis za przeproszeniem przedstawiciel handlowy, to wtedy 3 cylindry i CVT oferuja niezapomniane przezycia. Pospiech poniza ;] (by Zlomnik). 

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, t_kucyk napisał(a):


Zwykly Yaris w wersji Selection (z naglosnieniem JBL) jest ok. Chyba ze ktos lubi deptac w opor gaz jak jakis za przeproszeniem przedstawiciel handlowy, to wtedy 3 cylindry i CVT oferuja niezapomniane przezycia. Pospiech poniza ;] (by Zlomnik). 

upokarza, pośpiech upokarza :old:

 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vavoom napisał(a):

Większość wersji ma dostęp bezkluczykowy.


Wersja za 110.000zl ma taki wlasnie kluczyk. Z drugiej strony cena jest mocnym atutem auta no i moze tak latwo nie ukradna jak Hyundaia niektorym z AK ;] 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie (wg producenta) tak.
W testach jednak wychodzi, że na samym silniku elektrycznym jedzie rzadko kiedy, a akumulator trakcyjny jest bardzo mały (0,84kWh).
W dodatku klimatyzacja jest napędzana tylko z silnika spalinowego.
Poważnie z tą klimą?

To głupie Mild H od volvo ma klimę i grzanie el. (tradycyjne od silnika oczywiscie tez)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ppmarian napisał(a):

Poważnie z tą klimą?

To głupie Mild H od volvo ma klimę i grzanie el. (tradycyjne od silnika oczywiscie tez)

Tyle ze Volvo jest dużo droższe Suzuki z założenia to tania marka i przed tymi wszystkimi hybrydami taka była. Teraz to ma tle konkurencji już nie jest tak atrakcyjna cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artur_W_wa napisał(a):

A jezdziłeś tym Yarisem?

Bo jeden z moich klientów ze względu na hałas się go pozbył, a drugi narzeka ale do końca najmu wytrzyma.

Ale w głośniejszy od corolli hybryda chyba nie jest.

Jest wygodniejszy do wsiadania, siedzenie jest wyżej i drzwi są wyższe.

Co do napędu 4x4 to ten powinien mi wystarczyć. Do domu mam pod górkę i zimą czy po deszczu (droga gruntowa odcinek 100m) są problemy.

Trochę gimnastykując się wjeżdżam corollą, Sądzę że ten napęd powinien dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, t_kucyk napisał(a):


Zwykly Yaris w wersji Selection (z naglosnieniem JBL) jest ok. Chyba ze ktos lubi deptac w opor gaz jak jakis za przeproszeniem przedstawiciel handlowy, to wtedy 3 cylindry i CVT oferuja niezapomniane przezycia. Pospiech poniza ;] (by Zlomnik). 

 

33 minuty temu, Ociec napisał(a):

Ale w głośniejszy od corolli hybryda chyba nie jest.

Jest wygodniejszy do wsiadania, siedzenie jest wyżej i drzwi są wyższe.

Obie opinie mam od panów 60+, a ten co się pozbył to 70+ :nie_wiem:

I w obu przypadkach o wygodę wsiadania chodziło  :oki:

Już w innym watku pisałem, że kolega w pakiecie startowym dla nowej Corolli przewidział jej wygłuszenie :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Przy normalnej jeździe napędy hybrydowe nie są głośniejsze od benzyniaka. 

Tu głównie chodzi o masę auta za czym idzie wygłuszenie. Skoro hybryda to ma tanio jeździć i mieć małą masę by mniej palić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

Tu głównie chodzi o masę auta za czym idzie wygłuszenie. Skoro hybryda to ma tanio jeździć i mieć małą masę by mniej palić. 

 

Ale jakiego wyciszenia ludzie się spodziewają po miejskim aucie (Yaris Cross to przecież klasa B)? Po co tam wyciszenie? Przecież to ma jeździć po mieście i mało palić. Chcąc mieć jakiekolwiek wyciszenie trzeba patrzeć na auta, które są przeznaczone do jazdy pozamiejskiej, czyli od C w górę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wladmar napisał(a):

 

Ale jakiego wyciszenia ludzie się spodziewają po miejskim aucie (Yaris Cross to przecież klasa B)? Po co tam wyciszenie? Przecież to ma jeździć po mieście i mało palić. Chcąc mieć jakiekolwiek wyciszenie trzeba patrzeć na auta, które są przeznaczone do jazdy pozamiejskiej, czyli od C w górę. 

Fabia , Fiesta przy tej Tojocie to klasa premium patrząc na wyciszenie.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Nowa Fabia to tekturowe pudełko. Pierwsza Fabia była wyciszona całkiem nieźle (jak na klasę B), teraz wyciszenia po prostu brak. 

Toyota jeszcze gorzej ale to poza PL 120 k/h nie przekroczy to w jakim celu to wyciszać? U nas kupuja bo modne a nagle okazuje się ze nie ma wyciszenia. Zreszta te pare razy w roku to można w trase jechać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Toyota jeszcze gorzej ale to poza PL 120 k/h nie przekroczy to w jakim celu to wyciszać? U nas kupuja bo modne a nagle okazuje się ze nie ma wyciszenia. Zreszta te pare razy w roku to można w trase jechać. 

 

Limit prędkości na autostradach w Japonii to 100 km/h. Po co wyciszać auto? Na dodatek cały świat kupuje i nie narzeka, więc po co co zmieniać? 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wladmar napisał(a):

 

Limit prędkości na autostradach w Japonii to 100 km/h. Po co wyciszać auto? Na dodatek cały świat kupuje i nie narzeka, więc po co co zmieniać? 

Przy skali sprzedaży to brak wyciszenia pewnie idzie w miliony czy miliardy. Poza tym jak ktoś ma zamiast dużo jeździć w trasy to nie kupi Yarisa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze Volvo jest dużo droższe Suzuki z założenia to tania marka i przed tymi wszystkimi hybrydami taka była. Teraz to ma tle konkurencji już nie jest tak atrakcyjna cenowo.
o jakiej konkurencji mowisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 22:32, Ociec napisał(a):

Jak w temacie. Nowe z fabryki.

W podobnej cenie, wielkości, napędzie "4x4", hybryda.

Mazda cx30 male auto, ale tak jak Cross jest slabo wyciszona s plastikowa kabina to mazda ma najlepszej jaksoci kabine i wyciszenei w kalsie.

W niemeickim auto bild wyciszenie przy 130  mazdy cx30 wyszlo lepsze od Q3. a pod wzdledem jaksoci tez ocenili jak wyzej.

cenowo mazda z identycznym wyposazeniem chyba też będzie tańsza i ma pelna 6 letnia gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, trex11 napisał(a):

Mazda cx30 male auto, ale tak jak Cross jest slabo wyciszona s plastikowa kabina to mazda ma najlepszej jaksoci kabine i wyciszenei w kalsie.

W niemeickim auto bild wyciszenie przy 130  mazdy cx30 wyszlo lepsze od Q3. a pod wzdledem jaksoci tez ocenili jak wyzej.

cenowo mazda z identycznym wyposazeniem chyba też będzie tańsza i ma pelna 6 letnia gwarancje

 

Tylko nie spelnia warunku hybrydy i AT z 4x4 to okolice 150kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo cx 30 w 4x4 jest juz w full pcji a ile kosztuje full opcja crosa z wszystkimi dodatkami ? wlasnie 150 tys zl 

Sory ale tak slabo wyciszone auta z tak fatalna jakoscia kabiny nie jest warte 150 tys, mzoe max 120.

 

Tu fajnie opisana jakoc kabiny

 

Edytowane przez trex11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, trex11 napisał(a):

Bo cx 30 w 4x4 jest juz w full pcji a ile kosztuje full opcja crosa z wszystkimi dodatkami ? wlasnie 150 tys zl 

Sory ale tak slabo wyciszone auta z tak fatalna jakoscia kabiny nie jest warte 150 tys, mzoe max 120.

 

Tu fajnie opisana jakoc kabiny

 

To jest tyle warte bo jest ładne ekonomiczne i modne. Nikt sobie głowy nie zaprząta wyciszeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.