Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na hak.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżam się coraz bardziej do zakupu bagażnika rowerowego na trzy rowery.

Na pewno będzie to Thule serii Velocompact.

Widzę tam dwa rodzaje mechanizmu mocującego. Wygląda to tak jakby jeden (być może nowszy) jest zamykany na klucz, a drugi (być może starszy) nie jest.

Szukam jeszcze jak najniższej ceny.

I teraz pytanie czy ktoś z Was to użytkuje? Przydałyby się jakieś wady lub zalety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fred77 napisał(a):

Zbliżam się coraz bardziej do zakupu bagażnika rowerowego na trzy rowery.

Na pewno będzie to Thule serii Velocompact.

Widzę tam dwa rodzaje mechanizmu mocującego. Wygląda to tak jakby jeden (być może nowszy) jest zamykany na klucz, a drugi (być może starszy) nie jest.

Szukam jeszcze jak najniższej ceny.

I teraz pytanie czy ktoś z Was to użytkuje? Przydałyby się jakieś wady lub zalety.

 

 

Na klucz to jak zabezpieczenie. Jak chcesz normalnie to nie potrzebny jest klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy rowery na haku to nie w kij dmuchał, raz że już jest waga dwa że dźwignia i tyłem buja na każdej nierówności.

Poza tym - genialna sprawa.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cinek napisał(a):

Trzy rowery na haku to nie w kij dmuchał, raz że już jest waga dwa że dźwignia i tyłem buja na każdej nierówności.

Poza tym - genialna sprawa.

A to już zależy od masy rowerów i od samego samochodu. Ze dwa tygodnie temu miałem potrzebę przewieźć 3 rowery i nie poczułem specjalnej różnicy w stosunku do wcześniejszych dwóch. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20190808_094417.jpg.cb0e986d74ec038617d86369f703ca7b.jpg

2 godziny temu, Cinek napisał(a):

Trzy rowery na haku to nie w kij dmuchał, raz że już jest waga dwa że dźwignia i tyłem buja na każdej nierówności.

Poza tym - genialna sprawa.

Woziłem 4 na haku w megance i nie było tak źle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrales bagaznik, a ja proponuje Ci abys się przyjrzal jeszcze takiemu:

 

https://allegro.pl/oferta/inter-pack-quattro-4-rowery-krakow-14004024680

 

Jest newiele dluzszy, łatwiejsze mocowanie rowerow - zawsze masz jeszcze luz na dopasowanie ładunku lub otwarcie klapy. No i kosztuje połowę.

 

Mam go juz kilka lat, zrobil kilkanascie przejazdow i nie widac na nim zadnego zuzycia. I jest mega wygodny.

 

W tym thule widzę, ze jest bardzo płaskie mocowanie na hak, co moze byc istotne przy otwieraniu klapy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maras77 napisał(a):

Wybrales bagaznik, a ja proponuje Ci abys się przyjrzal jeszcze takiemu:

 

https://allegro.pl/oferta/inter-pack-quattro-4-rowery-krakow-14004024680

 

...o ciekawa propozycja (też się rozglądam).

4 rowery jako standard, w Thule 4. jest na dodatkowo płatnej dostawce...

 

44 minuty temu, maras77 napisał(a):

 

Jest newiele dluzszy, łatwiejsze mocowanie rowerow

 

 

Thule jest zarabiste pod kątem łatwego montażu.

Na wypożyczonych (4 na Haku i piąty na dachu) szybciej zamontowałem swoje 5 niż kumpel 4, a nawet 3, na jakims polskim na haku).

Wydaje mi się że Thule ma większą ładowność (tu 60 kg)

 

44 minuty temu, maras77 napisał(a):

 

- zawsze masz jeszcze luz na dopasowanie ładunku lub otwarcie klapy.

 

 

Thule jest uchylny, nie ma problemu z otwarciem klapy.

 

44 minuty temu, maras77 napisał(a):

 

No i kosztuje połowę.

 

To niezaprzeczalna zaleta.

 

44 minuty temu, maras77 napisał(a):

Mam go juz kilka lat, zrobil kilkanascie przejazdow i nie widac na nim zadnego zuzycia. I jest mega wygodny.

 

Ja się w wypożyczanych Thule zakochałem.

Jak tu z jakością mocowań?

 

 

44 minuty temu, maras77 napisał(a):

W tym thule widzę, ze jest bardzo płaskie mocowanie na hak, co moze byc istotne przy otwieraniu klapy.

 

 

Jest uchylny, nie ma problemu: nawet pies mi wszedł do bagażnika przy zamontowanych rowerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cinek napisał(a):

Trzy rowery na haku to nie w kij dmuchał, raz że już jest waga dwa że dźwignia i tyłem buja na każdej nierówności.

Poza tym - genialna sprawa.

Właśnie wróciłem z 4 rowerami na haku, bagażnik Atera. W większym suvie nie odczuwam większego bujania. Połowa drogi przez Kaszuby więc mocno bujało, udało się nic nie zgubić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, G.O.A.T. napisał(a):

Mam atera Strada na 4 rowery i najwieksza wada to niedemontowane te poprzeczki do mocowania ramy, trzeba to przekładać i to męczące przy montażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zekus napisał(a):

 

...o ciekawa propozycja (też się rozglądam).

4 rowery jako standard, w Thule 4. jest na dodatkowo płatnej dostawce...

 

 

Thule jest zarabiste pod kątem łatwego montażu.

Na wypożyczonych (4 na Haku i piąty na dachu) szybciej zamontowałem swoje 5 niż kumpel 4, a nawet 3, na jakims polskim na haku).

Wydaje mi się że Thule ma większą ładowność (tu 60 kg)

 

 

Thule jest uchylny, nie ma problemu z otwarciem klapy.

 

 

To niezaprzeczalna zaleta.

 

 

Ja się w wypożyczanych Thule zakochałem.

Jak tu z jakością mocowań?

 

 

 

Jest uchylny, nie ma problemu: nawet pies mi wszedł do bagażnika przy zamontowanych rowerach.

Interpack też jest łatwy w montażu.

Co do mocowania i otwierania klapy - tez jest uchylny, ale akurat u mnie w Espace 4 mocowanie na kuli wystaje ponad zderzak i klapy się już nie da otworzyć. To też wina kuli haka, który jest strasznie wysoko - prawie 50 cm od asfaltu, a powinna być na 30 cm. Uroki nieoryginalnych haków :no:

Na szczęście mam otwieraną szybę w klapie, i można nadal mieć dostęp do bagażnika.

 

Wszystkie elementy wystające się składają, rowery wkładasz po kolei i podnosisz te poprzeczki.

Światła się też składają, na wyjeździe lub w piwnicy zajmuje bardzo mało miejsca.

 

W innych brykach pewnie nie będzie problemu. W każdym razie każdy bagażnik warto najpierw przymierzyć lub zbadać w tym zakresie.

 

Generalnie jestem zadowolony z tego bagażnika.

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cinek napisał(a):

Trzy rowery na haku to nie w kij dmuchał, raz że już jest waga dwa że dźwignia i tyłem buja na każdej nierówności.

 

Bez przesady - od lat jeżdżę z 4/3/2 i jakoś nie buja na każdej nierówności. Jak samochód jest zapakowany po dach to wiadomo, że się nie pogina na odcięciu przez nierówności. A1 w okolicach tych wykrotów na Śląsku (w okolicach Piekar Śląskich) przechodzę w 2 osoby spokojnie 130km/h (teraz jest nawet do 80km/h), zapakowany z kompletem to bliżej ograniczeń, bo dobija. Zapakowany z rowerami to raczej nie szukam wrażeń i na normalnej autostradzie spokojnie bez bujania 170km/h pójdzie. Nie żebym tak jeździł, ale byłoby nieuczciwie pisać, że tego nigdy nie zrobiłem. Poza Polską też można trafić takie atrakcje, ale tam raczej pewne jest, że ograniczenia są racjonalane (homologacja platformy do 130km/h). 

 

9 godzin temu, Cinek napisał(a):

Poza tym - genialna sprawa.

 

Owszem., ze 30 lat w użytkowaniu :) Thule rządzi :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny do thule jest jeszcze Aguri. 
Teraz miałem bagażnik w którym nie demontuje się poprzeczkę do ramy i trzeba wszystkie przedkładać i będę kupował takie które można załadować wszystkie rowery i dopiero przykręcać poprzeczki.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny do thule jest jeszcze Aguri. 
Teraz miałem bagażnik w którym nie demontuje się poprzeczkę do ramy i trzeba wszystkie przedkładać i będę kupował takie które można załadować wszystkie rowery i dopiero przykręcać poprzeczki.?
Takie coś ma yakima.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Raku napisał(a):

Takie coś ma yakima.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka
 

 

O ile widze sens kupowania marek tanszych niz Thule, jak ktos sporadycznie korzysta, to placenie tyle samo za jakies wynalazki jest wg mnie zupelnie bez sensu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cinek napisał(a):

Trzy rowery na haku to nie w kij dmuchał, raz że już jest waga dwa że dźwignia i tyłem buja na każdej nierówności.

Poza tym - genialna sprawa.

 

To co, lepiej na dach je wciskać? 8]

Teraz wożę 3 na dachu i nie czuję się komfortowo podczas jazdy, jak dojdzie potrzeba 4 to myślałem właśnie o haku, a Ty piszesz takie rzeczy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, open napisał(a):

 

To co, lepiej na dach je wciskać? 8]

Teraz wożę 3 na dachu i nie czuję się komfortowo podczas jazdy, jak dojdzie potrzeba 4 to myślałem właśnie o haku, a Ty piszesz takie rzeczy... 

 

Farmazony jakies...

Moze jak zaladujesz 4 rowery na hak Fiata 500 to poczujesz ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cinek napisał(a):

Trzy rowery na haku to nie w kij dmuchał, raz że już jest waga dwa że dźwignia i tyłem buja na każdej nierówności.

Poza tym - genialna sprawa.

Cienias.

IMG_20230505_165023.jpg.75400e4ea719239d4be6e30e7fb0eb1f.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Farmazony jakies...

Moze jak zaladujesz 4 rowery na hak Fiata 500 to poczujesz ;)

 

Bez przesady, S-Max czuje 4 rowery na haku, fizyki nie oszukasz, na dziurach spokojnie i powoli, a na A/S jak nie ma dziur to jedzie stabilnie.

Ale na dziurach dupą buja, nie ma siły.

EDIT: Buja, w sensie nie jak łódkę na falach, ale na samej oponie więcej pracuje. Wciąż jest stabilnie, no ale buja bardziej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AstraC napisał(a):

Bez przesady, S-Max czuje 4 rowery na haku, fizyki nie oszukasz, na dziurach spokojnie i powoli, a na A/S jak nie ma dziur to jedzie stabilnie.

Ale na dziurach dupą buja, nie ma siły.

EDIT: Buja, w sensie nie jak łódkę na falach, ale na samej oponie więcej pracuje. Wciąż jest stabilnie, no ale buja bardziej.

 

No tak, ale nawet bez rowerow na haku po dziurach zwalaniam ;)

Jak ktos nie jezdzi w trybie PH to rowery na haku nie powoduja praktycznie zadnego dyskomfortu.

Wiadomo, ze cos tam bujnie na garbie czy nierownosciach, ale auto jedzie stabilnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

No tak, ale nawet bez rowerow na haku po dziurach zwalaniam ;)

Jak ktos nie jezdzi w trybie PH to rowery na haku nie powoduja praktycznie zadnego dyskomfortu.

Wiadomo, ze cos tam bujnie na garbie czy nierownosciach, ale auto jedzie stabilnie.

No na nierównościach ja generalnie zwalniam, ale z 4 rowerami na haku zwalniam wyraźnie bardziej, po równej drodze jest to bez znaczenia.

Ale wystarczy jeden rower na dachu i wyje i bardziej boczny wiatr przeszkadza.

EDIT: Ja wożę 4 na haku, a piąty na dachu. Cóż począć. ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chalek napisał(a):

Od 2 lat śmiga z 4 rowerami na haku z modelem interpack spider 4 

Póki co max jakoś 170kmh. Zero problemu.

Na a1 w Piekarach tak 120 i nic się nie działo.

No tam jest odcinek testowy ;) ....  ale swoją drogą jak 120 toć to szok....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chalek napisał(a):

Od 2 lat śmiga z 4 rowerami na haku z modelem interpack spider 4 

Póki co max jakoś 170kmh. Zero problemu.

Na a1 w Piekarach tak 120 i nic się nie działo.

To samo mogę napisać o Thule z 4ma rowerami. Zrobiłem kilka tras, nic nie buja. Jest stabilnie. Test prędkości chwilowej też zdany ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sherif napisał(a):

To samo mogę napisać o Thule z 4ma rowerami. Zrobiłem kilka tras, nic nie buja. Jest stabilnie. Test prędkości chwilowej też zdany ;).

 

Tylko pierwsze jazdy stresujace, czy to jednak nie odpadnie w calosci z tego haka ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chalek napisał(a):

E no bez przesady.

Dzisiaj tam co prawda bez rowerów leciałem 140 i większego wrażenia na aucie to nie robiło.

Sorry, ale fizyka mówi że wrażenie robi, no chyba że na ciężarówkę założyłeś? No i profil opony.

Dodatkowo tutaj nawet nie o zawieszenie chodzi, ale o nadwozie. Zobacz np. w instrukcji samochodu ile możesz mieć rowerów na haku.

PS. Co to za fura?

PS2. W sumie Grand C-Max też delikatnie czuł i się bardziej bujał niż na pusto, ale po trasie stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AstraC napisał(a):

Sorry, ale fizyka mówi że wrażenie robi, no chyba że na ciężarówkę założyłeś? No i profil opony.

Dodatkowo tutaj nawet nie o zawieszenie chodzi, ale o nadwozie. Zobacz np. w instrukcji samochodu ile możesz mieć rowerów na haku.

PS. Co to za fura?

PS2. W sumie Grand C-Max też delikatnie czuł i się bardziej bujał niż na pusto, ale po trasie stabilnie.

Instrukcja nie przewiduje ilości rowerów, a dopuszczalne obciążenie haka. 

W przypadku zamontowanej westfalii jest to 120 kg. 

 

Arteon z dcc.

 

Ale faktem jest ze Fabią ciężko było przekroczyć 100 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Chalek napisał(a):

Instrukcja nie przewiduje ilości rowerów, a dopuszczalne obciążenie haka. 

W przypadku zamontowanej westfalii jest to 120 kg. 

 

Arteon z dcc.

 

Ale faktem jest ze Fabią ciężko było przekroczyć 100 😁

120kg? a ile dopuszcza producent auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
O ile widze sens kupowania marek tanszych niz Thule, jak ktos sporadycznie korzysta, to placenie tyle samo za jakies wynalazki jest wg mnie zupelnie bez sensu.
Akurat mam taki.
Montaż bajka.
Montaż rowerów, super.
Ma klucz do zabezpieczenia zamka bagażnika oraz każdego roweru.
Po zamontowaniu można go odchylić.
A do zakupu przekonało mnie jego wykonanie, porównywałem z jakimś polskim .... to była przepaść jakości materiałów, wykonania, obsługi.
Świat nie kończy się na Thule, które w tej chwili jedzie na opinii.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrales bagaznik, a ja proponuje Ci abys się przyjrzal jeszcze takiemu:
 
https://allegro.pl/oferta/inter-pack-quattro-4-rowery-krakow-14004024680
 
Jest newiele dluzszy, łatwiejsze mocowanie rowerow - zawsze masz jeszcze luz na dopasowanie ładunku lub otwarcie klapy. No i kosztuje połowę.
 
Mam go juz kilka lat, zrobil kilkanascie przejazdow i nie widac na nim zadnego zuzycia. I jest mega wygodny.
 
W tym thule widzę, ze jest bardzo płaskie mocowanie na hak, co moze byc istotne przy otwieraniu klapy.
 
Mam ten bagaznik. Niepodważalną zakrętach jest fakt że możesz położyć te pałąki.

Przy złożeniu pierwszego i montażu 1 roweru na 4 pozycji klapa otwiera się i zamyka bez żadnego kładzenia, uchylania bagażnika - sprawdzone wielokrotnie na xc40 i xc90

Ja jestem bardzo z niego zadowolony, super stabilny, składane swiatla, super wygodne wklsaniecwyciagnie rowerow. Tłucze kilkanaście kkm rocznie z rowerami na haku a kie "dwa wyjazdy w roku" więc jakby mi nie pasował szybko bym wymienił.

Jedyna wada - mógłby być trochę lżejszy. Z montażem średniej budowy kobieta może sobie nie poradzić.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Raku napisał(a):

Akurat mam taki.
Montaż bajka.
Montaż rowerów, super.
Ma klucz do zabezpieczenia zamka bagażnika oraz każdego roweru.
Po zamontowaniu można go odchylić.
A do zakupu przekonało mnie jego wykonanie, porównywałem z jakimś polskim .... to była przepaść jakości materiałów, wykonania, obsługi.
Świat nie kończy się na Thule, które w tej chwili jedzie na opinii.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka
 

Pytanie jaka jest dostępność części zamiennych do takich wynalazków. Zgubisz jakiś pasek/plastik i co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Tylko pierwsze jazdy stresujace, czy to jednak nie odpadnie w calosci z tego haka ;]

 

Eee, ciągnąłem i 2tony na haku, więc te "kilka" kg z rowerów nic nie zmieni ;).

Plus, że w moim przypadku nic nie wystaję poza obrys auta, na wysokość też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem. Tak jak wspomniałem, padło na Thule Velocompact 926.

Już dwa lata się przymierzałem do zakupu i zawsze odkładałem. No i za każdym razem cena rosła. Wreszcie się zdecydowałem, bo pewnie znów by drożał.

Mój, nowy, kosztował niecałe 2700PLN.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2023 o 10:42, open napisał(a):

 

To co, lepiej na dach je wciskać? 8]

Teraz wożę 3 na dachu i nie czuję się komfortowo podczas jazdy, jak dojdzie potrzeba 4 to myślałem właśnie o haku, a Ty piszesz takie rzeczy... 

On pisze bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 13:05, fred77 napisał(a):

Zbliżam się coraz bardziej do zakupu bagażnika rowerowego na trzy rowery.

Na pewno będzie to Thule serii Velocompact.

 

 

Mam taki https://ehaki.pl/thule-velocompact-926-wieszak,sp,35,3405?ad=gm&gclid=Cj0KCQjw8NilBhDOARIsAHzpbLCo0MduqXqTkze03DM5nDvkNKslHiJ_kFsrB5lFf832wYscuiLQ1-gaAl7aEALw_wcB

 

Ma 2 małe wady:

- jak chcesz go złożyć, to dość ciężko się wyciąga tę ramę z uchwytów i wkłada z powrotem

- u mnie trzeba wsadzić wtyczkę do gniazda przed założeniem bagażnika na hak, gdyż po założeniu nie mogę jej przekręcić

 

Poza tym genialny sprzęt warty swych pieniędzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę w tym temacie, żeby nie zakładać nowego. Zwracajcie uwagę na montaż samego haka, jak i platformy do kuli. 
Filmik ku przestrodze (gość miał dużo szczęścia) 

Jak to możliwe ?

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.