Skocz do zawartości

Dacia Duster 3 nadchodzi


KYRTAP

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, PawelWaw napisał(a):

zew bardzo ladny, ale wew masakra.

 

W sumie wnętrze spójne z projektem zewnętrznym - kanciaste i dość surowe. Może nie jest piękne, ale za to jest tanie ;)

Podejrzewam, że cena i praktyczność były tutaj ważnym czynnikiem i nie pozostawiono projektantom zbyt wielu możliwości dla "polotu"

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się

-cena ;] 

-złote obudowy lusterek i złoty napis :poo:

- klamki w tylnych drzwiach... w końcu dali normalne klamki z przodu to z tyłu już musieli kombinować, a duster to auto rodzinne, dziecko powinno mieć prostą zwykłą klamkę żeby usiąść z tyłu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, andres napisał(a):

Jeżeli cena hybrydy będzie w okolicy 130tys to tak średnio atrakcyjnie

 

Przeciez beda tez inne wersje, no i to nadal mniej o 30-40kPLN niz jakakolwiek hybrydowa konkurencja.

Captur HEV tez kosztuje ok 130kPLN, a auto sporo mniejsze.

Naprawde jestem pod wrazeniem, jak dobrze Dacia rozwija kolejne generacje modeli.

Mysle, ze sprzedaz bedzie jeszcze lepsza niz obecnie.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

Przeciez beda tez inne wersje, no i to nadal mniej o 30-40kPLN niz jakakolwiek hybrydowa konkurencja.

Captur HEV tez kosztuje ok 130kPLN, a auto sporo mniejsze.

I Ok, ale jeżeli cena pójdzie w okolice 140 to dokładając 10 mamy corolle cross z mocną hybrydą, lub wybór w tucsonach niechybrydach. Mam dustera służbowego z 2021r. i to z założenia ma być prosty i tani, ale zobaczymy jak wejdą cenniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Zresztą ten obecny model też mi się podoba. Gdyby nie to, że żona nie chciała Dacii, to pewnie byśmy już taką mieli. Bo na początku roku za 105 tys. można było kupić wersję prawie wszystko mającą z 4x4 i benzyną 150KM.

Ale tak czy inaczej nadal myślę o tym aucie dla siebie - proste auto dla prostego człowieka ;]. Bez zbędnych gadżetów, nie przepłacone, przemyślane, nie żal od razu po zakupie wpuścić psa i ruszać w pola.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maro_t napisał(a):

Ale tak czy inaczej nadal myślę o tym aucie dla siebie - proste auto dla prostego człowieka ;]. Bez zbędnych gadżetów, nie przepłacone, przemyślane, nie żal od razu po zakupie wpuścić psa i ruszać w pola.

@PawelWaw Pan do Ciebie :palacz:

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maro_t napisał(a):

Podoba mi się. Zresztą ten obecny model też mi się podoba. Gdyby nie to, że żona nie chciała Dacii, to pewnie byśmy już taką mieli. Bo na początku roku za 105 tys. można było kupić wersję prawie wszystko mającą z 4x4 i benzyną 150KM.

Ale tak czy inaczej nadal myślę o tym aucie dla siebie - proste auto dla prostego człowieka ;]. Bez zbędnych gadżetów, nie przepłacone, przemyślane, nie żal od razu po zakupie wpuścić psa i ruszać w pola.

Też byłem lekko sceptyczny, ale po ponad 4 latach ciurania na działkę i powrót, traktowanie jako taczki - muszę powiedzieć, że jest to bezproblemowe auto.

Klocki na 38 000 się kończyły, ale to wina w większości jeżdżenia po mieście. Z wpadek to oring na przepustnicy - lewe powietrze, wymieniona na nową, zaklejona iglica od gazu i bujający się fotel kierowcy. A tak jedzie, CarPlay chodzi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Camel napisał(a):

Też byłem lekko sceptyczny, ale po ponad 4 latach ciurania na działkę i powrót, traktowanie jako taczki - muszę powiedzieć, że jest to bezproblemowe auto.

Klocki na 38 000 się kończyły, ale to wina w większości jeżdżenia po mieście. Z wpadek to oring na przepustnicy - lewe powietrze, wymieniona na nową, zaklejona iglica od gazu i bujający się fotel kierowcy. A tak jedzie, CarPlay chodzi.

ja o mało też w 2021 nie kupiłem dustera, 1.0 z lpg z wyprzedaży rocznika za 68 klocków z max wyposażeniem... ale że kia była za 70 w kombiaku to jednak zarówno środek jak i różne wykończeniowe detale przelały szale

  • Lubię to 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andres napisał(a):

I Ok, ale jeżeli cena pójdzie w okolice 140 to dokładając 10 mamy corolle cross z mocną hybrydą, lub wybór w tucsonach niechybrydach. Mam dustera służbowego z 2021r. i to z założenia ma być prosty i tani, ale zobaczymy jak wejdą cenniki

 

Cena Corolli czy Tucsona tez nie bedzie stala w miejscu.

Wg mnie HEV ma sens porownywac tylko z HEV, a nie spalinowym Tucsonem.

Jak ktos chce spalinowe, to moze kupci duzo tanszego Dustera rowniez.

Ceny sa jakies sa i taniej juz nie bedzie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Kurde. Szukam dziury w całym, ale to serio fajnie wygląda ;]

 

D2 straszyły np nadkola z tyłu których po prostu nie było

image.png.e74bc21de75bac61ed9e487facc201d3.png

 

Dodatkowo inne drobiazgi które pokazywały taniość auta łącznie z pracą skrzyni biegów i ogólnym wrażeniem z jazdy ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem sporo Dusterem 1 po liftingu z 1.6 4x4 i generalnie co do użyteczności auta ciężko się czepiać. Wjechało wszędzie, nie psuło się, wygląd to kwestia gustu. Mnie np. raził brak regulacji wysunięcia kierownicy przez co pozycja dla wysokich to taka sobie. Te nakładki na progi i nadkola robią robotę, krzaki po lakierze nie szorują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, r1sender napisał(a):

Jeździłem sporo Dusterem 1 po liftingu z 1.6 4x4 i generalnie co do użyteczności auta ciężko się czepiać. Wjechało wszędzie, nie psuło się, wygląd to kwestia gustu. Mnie np. raził brak regulacji wysunięcia kierownicy przez co pozycja dla wysokich to taka sobie. Te nakładki na progi i nadkola robią robotę, krzaki po lakierze nie szorują.

Teraz to już mają regulację, a ten nowy model w końcu wygląda naprawdę z zewnątrz dobrze.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał(a):

Nie podoba mi się

-cena ;]

 

Jak będzie rzeczywiście od 80-90 i za 100 będzie jakaś w miarę cywilizowana wersja, to będzie się sprzedawać jak przysłowiowe świeże bułęczki

 

3 godziny temu, bielaPL napisał(a):

-złote obudowy lusterek i złoty napis :poo:

 

Taka wersja, w większości pewnie będą w kolorze nadwozia albo czarne

 

3 godziny temu, bielaPL napisał(a):

- klamki w tylnych drzwiach... w końcu dali normalne klamki z przodu to z tyłu już musieli kombinować, a duster to auto rodzinne, dziecko powinno mieć prostą zwykłą klamkę żeby usiąść z tyłu

 

Dacia była stylistycznie trochę z tyłu, zainspirowali się Alfą 147 z 2000 roku ;)

A na serio - rzeczywiście tutaj to trochę słabe, nie jest to auto o sportowej nucie jak wspomniana alfa, civic itd., do tego tak jak zauważyłeś, w wysokim crossoverze klamka jest za wysoko dla dzieci.

 

Ale ogólnie in plus, jakby tam nie było znaczka Dacii, też by się broniło.

 

 

3 godziny temu, KYRTAP napisał(a):

Myślę że 130 tys. może nie starczyć na hybrydę. 

 

Pytanie jeszcze jaka to będzie hybryda. Czy taka jak w Pandzie/500 czy coś "poważniejszego"

 

Tipo kombi 1.5 MHEV T4 130KM DCT kosztuje cennikowo 130+, więc i tu 130 może być mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Majkiel napisał(a):

Jak będzie rzeczywiście od 80-90 i za 100 będzie jakaś w miarę cywilizowana wersja, to będzie się sprzedawać jak przysłowiowe świeże bułęczki

 

no nie wiem... osobiście jak będzie niewielka różnica z tym

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/renault-captur-captur-1-0-tce-techno-lpg-ID6G1jzS.html

to nie wiem po co iść w dacie

chyba że ktoś bierze 4x4 ale to nie jest duży procent sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bielaPL napisał(a):

ja o mało też w 2021 nie kupiłem dustera, 1.0 z lpg z wyprzedaży rocznika za 68 klocków z max wyposażeniem... ale że kia była za 70 w kombiaku to jednak zarówno środek jak i różne wykończeniowe detale przelały szale

Kurcze dokładnie tak jak u mnie 😁🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, iwik napisał(a):

Ciekawe czy trochę powiększyli wnętrze, bo mi to wyglada tylko na głęboki lift. A niestety poprzedni duster jest duży z zewnątrz ale w środku ciasny (sporo mniej miejsca niż w normalnym kompakcie, np astrze k) 

To jest na nowej platformie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał(a):

 

Pytanie jeszcze jaka to będzie hybryda. Czy taka jak w Pandzie/500 czy coś "poważniejszego"

 

Tipo kombi 1.5 MHEV T4 130KM DCT kosztuje cennikowo 130+, więc i tu 130 może być mało.

 

Dacja czerpie z Renault, nie ma nic wspolnego ze Stellantis.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w Joger, Clio czyli 140 KM Etech
Z tymi sprzęgłami kłowymi? To już prawie że 2 lata będzie na rynku - jak to się sprawuje bo poprzednio jak się interesowałem to jedni mówili " wieczne rozwiązanie zobacz ile jeżdżą 'ruskie' sprzęty" a drudzy " świeżynka i Francuzi na pewno po swojemu coś zmodzili co spowoduje że będzie gruba wtopa wieku dziecięcego".......?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fili_P napisał(a):
10 godzin temu, Rado_ napisał(a):
Tak jak w Joger, Clio czyli 140 KM Etech

Z tymi sprzęgłami kłowymi? To już prawie że 2 lata będzie na rynku - jak to się sprawuje bo poprzednio jak się interesowałem to jedni mówili " wieczne rozwiązanie zobacz ile jeżdżą 'ruskie' sprzęty" a drudzy " świeżynka i Francuzi na pewno po swojemu coś zmodzili co spowoduje że będzie gruba wtopa wieku dziecięcego".......?

Nie mam pojęcia, nie interesowałem sie tym wynalazkiem, wiec nie mam wiedzy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bielaPL napisał(a):

no nie wiem... osobiście jak będzie niewielka różnica z tym

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/renault-captur-captur-1-0-tce-techno-lpg-ID6G1jzS.html

to nie wiem po co iść w dacie

chyba że ktoś bierze 4x4 ale to nie jest duży procent sprzedaży...

 

Duster jest jednak troszkę większy. Captur pozycjonowany jest w segmencie B, a Duster w C.

Pytanie jeszcze, jaka będzie dokładnie różnica w cenie i wyposażeniu. Obecnie Duster z 1.0LPG startuje od 84, a z 1.3 od 90 tysięcy złotych. Captur z 1.0LPG od 90, a mild Hybrid od 105 tysięcy złotych. Jeśli nowy Duster będzie (a będzie) ciut droższy, to pewnie w cenach Captura i wówczas jedyne kryterium wielkości albo 4x4.

No i jeszcze jakie będą cenniki Renault po Nowym Roku, bo może się okazać, że bez stówy to nie ma co do Captura podchodzić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał(a):

No i jeszcze jakie będą cenniki Renault po Nowym Roku, bo może się okazać, że bez stówy to nie ma co do Captura podchodzić.

Tyle, że Captur też ma być nowy (ponoć większy), to i cena też będzie inna.

Jak na mój gust wykończenie wnętrza, jego wygląd i odbiór przez kupującego w obecnych wersjach Dustera i Captura (porównywałem te lepsze) to przepaść.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

Tyle, że Captur też ma być nowy (ponoć większy), to i cena też będzie inna.

Jak na mój gust wykończenie wnętrza, jego wygląd i odbiór przez kupującego w obecnych wersjach Dustera i Captura (porównywałem te lepsze) to przepaść.

 

Po liftingu, beda chyba 2 Captury.

Ten wiekszy, czesciowo zastapi w gamie Megane, ktore juz zostanie chyba tylko jako EV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Po liftingu, beda chyba 2 Captury.

Ten wiekszy, czesciowo zastapi w gamie Megane, ktore juz zostanie chyba tylko jako EV.

Różne już rzeczy czytałem, ale większy ma chyba zastąpić Arkanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2023 o 23:26, PawelWaw napisał(a):

zew bardzo ladny, ale wew masakra.

tesla cię rozpieszcza nadto. żona jeździ dacią od 3 lat i nic nie zepsuła a wnętrze to rzecz względna. zależy ile czasu tam spędzasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcinas napisał(a):

tesla cię rozpieszcza nadto. żona jeździ dacią od 3 lat i nic nie zepsuła a wnętrze to rzecz względna. zależy ile czasu tam spędzasz. 

Ludzie strasznie delikatni się zrobili. 20 lat temu marzyli o lanosie, a dzisiaj im plastiki toyoty nie odpowiadają ;) Siedziałem w dokkerze, który ma deskę identyczną jak duster 2 i tragedii nie było z wyjątkiem podłokietników w drzwiach. Podejrzewam, że w Dusterze 2 są bardziej miekkie, a w 3 na pewno będą lepsze. Cena czyni cuda, gdyby był dobrze wyceniony to bym kupił i latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie strasznie delikatni się zrobili. 20 lat temu marzyli o lanosie, a dzisiaj im plastiki toyoty nie odpowiadają  Siedziałem w dokkerze, który ma deskę identyczną jak duster 2 i tragedii nie było z wyjątkiem podłokietników w drzwiach. Podejrzewam, że w Dusterze 2 są bardziej miekkie, a w 3 na pewno będą lepsze. Cena czyni cuda, gdyby był dobrze wyceniony to bym kupił i latał.
Kwestia ceny. Duster był po 50-70 to był dobrym towarem. Teraz chcą 85 to już tak średnio. A nowy będzie po 100-110...

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bielaPL napisał(a):

Kwestia ceny. Duster był po 50-70 to był dobrym towarem. Teraz chcą 85 to już tak średnio. A nowy będzie po 100-110...

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zobaczymy najpierw co nowy Duster będzie oferował w tej cenie bo może się okazać że to nadal może być najlepsza oferta pomimo ceny. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bielaPL napisał(a):

Kwestia ceny. Duster był po 50-70 to był dobrym towarem. Teraz chcą 85 to już tak średnio. A nowy będzie po 100-110...

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

110k pln za 1.6 hybryde z ucywilizowanym wyposażeniem to nie jest zła oferta biorąc pod uwagę konkurencję 150k+ pln ;) obawiam sie jednak, ze schodki cenowe beda dosc wysokie i cena bedzie siegac znacznie wyzej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bielaPL napisał(a):

Kwestia ceny. Duster był po 50-70 to był dobrym towarem. Teraz chcą 85 to już tak średnio. A nowy będzie po 100-110...

 

Wartosc pieniadza w czasie sie klania :ok:

Jak uwzglednisz inflacje, to Ci wyjdzie ze tamto 50-60 ma bardzo zblizona wartosc do obecnych 85.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.