Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja wiosenna


Sibui

Rekomendowane odpowiedzi

> Za 1200 nawet 3 sztuk nie kupię Dość drogi rozmiar niestety. Teraz mam 225/45r17 ale planuję

> kupić takie na jakich vectra wyjehała z fabryki, ma być ponoć lepiej w koleinach

w tej cenie chyba federal będzie najrozsądniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 1200 nawet 3 sztuk nie kupię Dość drogi rozmiar niestety. Teraz mam 225/45r17 ale planuję

> kupić takie na jakich vectra wyjehała z fabryki, ma być ponoć lepiej w koleinach

nie mieszczą się w zakładanym budżecie, ale jak dobrze poszukasz, to poniżej 1,6 kzł kupisz komplet: Kumho KU39 ECSTA LE SPORT 215/50R17 95 Y XL. Przejeżdżone już na nich 2 sezony Cromą i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat poratujcie radą:

Aktualnie mam

Pzednia oś = Michelin Energy Saver z 2010r bieżnik OK

Tylnia oś = Toyo 350 z 2010/2011r bieżnik OK

Mogę mieć

Przednia oś = tylnia oś = Evergreen z 2013r (mają 1 sezon) bieżnik OK

Wszystkie są w rozmiarze 165/65/14 i są na oryginalnych alusach.

Co robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nexen zamówione

> Jeszcze mam pytanko czy ktoś zna takie cudo?

> http://www.oponeo.pl/dane-opony/imperial-ecosport-205-45-r16-87-w-xl#51754426

> Kolega chciałby takie zamówić do Mondeo - w jakimś sklepie mają takie za 770zl komplet.

EcoSport to oksymoron i za samo to bym ich nie kupił. Jak nie potrafią nazwać produktu to raczej też nie potrafią go dobrze wykonać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego czytałem po opiniach to nie są złe - nawet na zagranicznych stronach.

> Ale trudno powiedzieć kto je pisze

> On potrzebuje oponek do 800zł komplet - pytanie lepsze chinole czy używki.

z używkami to loteria, chinole może można reklamować jakby co hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Pytanko, jakie polecacie opony za rozsadne pieniadze w rozmiarze 215/55 R 16

> do tej pory używam continental'e ale nie ukrywam, ze sa troche drogie.

> Na autostradzie nie jezdze szybciej jak 150km/h

> Poprosze o wasze propozycje.

Kupiłem K115 od Hankook-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze znalazl Riken Maystorm B2 - wcześniej juz o nie pytalem ale moze ktos ma/zna?

> Jeszcze co to za opony Viking bo znazł takie używki niby roczne?

viking to niezła norweska marka

Riken Maystorm B2 to to samo co Kormoran Gamma B2 i jeśli już to na te bym się zdecydował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też czytałem że to kormoran i to mnie trochę martwi - bo kiedyś kormoran to był szmelc najgorszy zlosnik.gif

A te Vikingi ciekawie wyglądają - grupa continental niby i niby tylko dla zakładów oponiarskich (choć na alledrogo jest kilka sztuk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie też czytałem że to kormoran i to mnie trochę martwi - bo kiedyś kormoran to był szmelc

> najgorszy

Prawda ok.gif

> A te Vikingi ciekawie wyglądają - grupa continental niby

Prawda ok.gif

> i niby tylko dla zakładów oponiarskich

> (choć na alledrogo jest kilka sztuk)

Niestety Nieprawda no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w tej chwili czegoś podobnego, bo rozmiaru 215/60R16 do swojej Maździochy.

Miałem do tej pory Uniroyale. To dobre opony, ale niestety za szybko się ścierają. U mnie wystarczyły na 3 sezony. Jeżdżę raczej sporo, ale bez przegięć.

Teraz zastanawiam się nad ofertą Vredestein: model Sportrac 5 lub Ultrac Cento.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję opon w rozmiarze 215/60R16. W oko wpadły mi Vredesteiny jak w tytule. Sportraci 5 są chwalone za konfort i ciszę oraz za trwalość, co akurat jest dla mnie ważne. O Ultrac Cento nie wiem nic i niewiele można wyczytać. Mam wrażenie, że Sportrac 5 jest modelem "schodzącym", bo można go kupić za dobra monetę, ale z DOT z końca 2012 roku.

Jakieś opinie?

Szukam opon w okolicach 400zł za sztukę.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję opinii o oponach Dębica Presto w rozmiarze najlepiej 205/55/16. Komplet takich opon można kupić za 800 zł. W internecie same pozytywne opinie, tym bardziej że Dębica ma koneksje z Goodyear'em.

Za opinie o starych modelach typu Frigo czy inny szajs dziękuję. Interesuje mnie tylko Presto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję opinii o oponach Dębica Presto w rozmiarze najlepiej 205/55/16. Komplet takich opon

> można kupić za 800 zł. W internecie same pozytywne opinie, tym bardziej że Dębica ma koneksje

> z Goodyear'em.

> Za opinie o starych modelach typu Frigo czy inny szajs dziękuję. Interesuje mnie tylko Presto.

używam w rozmiarze 195/60R15 w 80 konnej Astrze G i za takie pieniądze to smiało mogę polecic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję opinii o oponach Dębica Presto w rozmiarze najlepiej 205/55/16. Komplet takich opon

> można kupić za 800 zł. W internecie same pozytywne opinie, tym bardziej że Dębica ma koneksje

> z Goodyear'em.

> Za opinie o starych modelach typu Frigo czy inny szajs dziękuję. Interesuje mnie tylko Presto.

Bieżnik wręcz wzorowy do poząbkowania. Zanim się zużyją choćby do połowy, będą tak głośne, że je sprzedasz. Presto pierwszej generacji to był badziew, jakich mało, porównywalny z Dębicą Vivo, druga generacja niewiele się poprawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję opinii o oponach Dębica Presto

Dodam jeszcze ze opona Debica Presto sprzedawana jest na "zachodzie" pod nazwa "Pneumant PN650".

Moje wyprodukowane były akurat we Francji ale w zależności od rozmiaru są tez produkowane w Polsce i Slowenii.

W testach wypadają jako te średnie ale cenowo leżą w cennikach w grupie tanich tuz obok chinczyków, taiwanczykow i innych.

test: klik

A po przejechaniu w Astrze G kombi zjawiska ząbkowania nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych w tytule nie wiem, kupilem 4x 225/40/18 Vredestein Ultrac Vorti i sa genialne. Ciche, nie bylo klopotow z wywazeniem i swietnie trzymaja sie na mokrym i suchym. Wczesniej robilem poszukiwanie opon i wyszlo mi, ze Vorti jest bardzie udanym modelem od Cento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodam jeszcze ze opona Debica Presto sprzedawana jest na "zachodzie" pod nazwa "Pneumant PN650".

Wg testów nie ma tragedii, myślę że 200 zł za taką oponę to nie jest dużo. I bardzo mnie cieszy 5 letnia gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 205/60R16 Kleber - 360 zł brutto

> 205/60R16 Viking - 340 zł brutto

> 205/60R16 Hankook- 380 zł brutto

> 205/60R16 Michelin- 500 zł brutto

Z tej listy prawdopodobnie wziąłbym Hankooki, ale trochę mało danych żeby się na 100% odnieść. Jaki model konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany, co jest, ja muszę zamawiać szybko opony.

> edit: a jak odnosić się do testów ADAC?

A o Nokianach myślałeś ? hmm.gif

Nokian_H_1.jpg

Bardzo fajne ,ciche i dobrze odprowadzajace wode oponki ok.gif

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może ktoś z szanownych Userów miał kontakt z tymi gumami ?

1.Continental ContiCrossContact UHP

2. Continental ContiCrossContact LX 2

Zastanawiam się nad wyborem.

A może jakaś alternatywa ? Do tej pory używałem wielosezonowej Yokohama Geolandar (PORAŻKA).

Do RAV4 2.2 177 KM - tylko "szosa" - bo ten samochód nawet "w lesie" się nie sprawdza.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Matador MP44

> czy

> Dębica Presto ?

Miałem matadora i dębice na jednym samochodzie w tym samym rozmiarze i matador był cichszy(moje subiektywne odczucia).

Teraz ujeżdżam znów matadory i jak na budżetową oponę IMO dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie nt tych opon ?

Myślałem o zakupie używanych, ale przy tej cenie opon, nie opłaca się kupować używek.

Jak trzyma się drogi mokrej ?

Może coś polecicie z tańszych opon ? Czytałem, że dębica passio 2 się trochę polepszyła.

Szukam do samochodu, który jeździ max 120km/h ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się zastanawiam nad Dayton D320

> I nie dlatego że najtańsze w rozmiarze, ale dlatego że mam zimowe daytony i dają radę.

mnie się te nokiany podobają, wygląda na dobra cenę w tym rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.