Skocz do zawartości

Co zrobiłeś dla swojej Francy czyli bieżące wydatki nasze


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Roczny przegląd C3 Picasso. 820 pln pooooszło, a to najtansze ASO w Poznaniu i okolicach /jedyny plus że też najlepsze/ sciana.gif

134 pln za filtr przeciwpyłkowy zabija, podobnie 230 pln za 4 litry totala facepalm%5B1%5D.gif

No ale za rok już gwarancji nie będzie to i ból na przeglądzie mniejszy waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Roczny przegląd C3 Picasso. 820 pln pooooszło, a to najtansze ASO w Poznaniu i okolicach /jedyny

> plus że też najlepsze/

> 134 pln za filtr przeciwpyłkowy zabija, podobnie 230 pln za 4 litry totala

> No ale za rok już gwarancji nie będzie to i ból na przeglądzie mniejszy

Trzeba bylo kupic swoje graty grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nikt nie karze Ci serwisować auta w ASO, bo masz gwarancję. Nie musisz jej tracić serwisując

> samochód poza ASO

Tyle teorii, praktyki wolę nie sprawdzać w razie poważniejszej awarii. Zwłaszcza, że to jednej przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro tak, to ja przepraszam

Niech się cieszą, jak na ASO dobry serwis jest a ledwo zipią przy tych cenach. Małe miasto 25 km od Poznania, więc flot do serwisu nie dostają. A ceny narzuca w dużym stopniu centrala. Jak mejlowo prosiłem 3 ASO o wycenę przeglądu to graty wszędzie kosztowały to samo.

Inna sprawa, że choć nadal to drogo to takie same kwoty płaciłem np. 15 lat temu w Seacie za pierwszy przegląd Ibizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe, w czarnej QP załatwiłem się tak samo. Flex + duży imbus i po chwili miałem kwdrat 8mm

też miałem dorobiony, ale 6mm hmm.gif Do M1ph2 smile.gif

tu jest 8mm, nie chciało mi się już kombinować hehe.gif zamówiłem kluczyk waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiony odkurzacz pompa powietrza koszt 30zł.Tyle syfu było aż zablokowało silnik i wywaliło bezpiecznik.Zostały jeszcze siłowniki zregenerować i standardowo kabelek w szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy nowy cykl.

Nowa franca dostała:

- nowy rozrząd,

- nowe koło zmiennych faz

- nową pompę wody

- nowy pasek osprzętu wraz z napinaczem

- nowy płyn chłodzący

- nowe simeringi wałków rozrządu

- nowe uszczelnienie pokrywy wałków

- nowe dywaniki gumiane wnętrza oraz plastikowy dywanik bagażnika

- nowe czujniki cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oddałem Xsarę na mycie i sprzątanie, potem pozbierałem graty ze środka, a wieczorem wystawiłem na sprzedaż....

Scenic

- przeniosłem graty żony z xsary,

- rozwinąłem nowe gumowe dywany

- znalazłem dodatkową skrzynkę bezpieczników we wnętrzu pod fotelem kierowcy i znalazłem tam bezpiecznik od oświetlenia, gniazda i silnika blokady konsoli centralnej z podłokietnikiem - znaczy jest szansa, że i wtyczka będzie.

- w w/w nie znalazłem niestety bezpieczników od dod gniazd pod tylną kanapą

- nie znalazłem wtyczki od ściemnianego lusterka fotochromatycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze odnowiłem osłonę zbiorniczków za pomocą Dinitrol 820 (struktura do plastików) i ogarnąłem troszkę komorę silnika.

oAuhdl4.png

ZmCIKXE.png

Szkoda, że nowe wygłuszenia podszybia kosztują ponad 400zł za dwie części, jakby były za pół ceny to już bym kupił 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj jeszcze odnowiłem osłonę zbiorniczków za pomocą Dinitrol 820 (struktura do plastików) i

> ogarnąłem troszkę komorę silnika.

> Szkoda, że nowe wygłuszenia podszybia kosztują ponad 400zł za dwie części, jakby były za pół ceny

No i przy sprzedaży będzie że walony i kupione wszystkie plastiki nowe smile.gif

> to już bym kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcia sprzed kilku miesięcy smile.gif

5dvwdun.png

Po kupnie zaraz zdjąłem ten plastik, bo wolałem obserwować cały zbiorniczek, teraz nic się nie dzieje, a że w garażu trochę walał się z innymi rzeczami to się trochę podrapał, poświęciłem mu godzinę i uzyskany efekt mi odpowiada ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zdjęcia sprzed kilku miesięcy

> Po kupnie zaraz zdjąłem ten plastik, bo wolałem obserwować cały zbiorniczek, teraz nic się nie

> dzieje, a że w garażu trochę walał się z innymi rzeczami to się trochę podrapał, poświęciłem

> mu godzinę i uzyskany efekt mi odpowiada

wsadziłes go do zmywarki ? smile.gif

jakiej tabletki użyles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przysłowiowo "na pałę", bez pomiarów, szlifu to w krótkim czasie stan tego motoru może się

> pogorszyć. Nie jest to pewnik, ale niejeden już wymieniał pierścionki bez szlifu i było

> jeszcze gorzej niż przed takim remontem.

Pierścienie wymienione na nominały, bez szlifu bez wymiany tłoków.

Na gładziach ponoć wciąż widać ślady honowania.

Póki co 300km i wygląda to nieźle, poziom oleju wciąż na max.

Ale zobaczymy za parę miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprałem sobie dzisiaj wykładzinę z bagażnika. Wiozłem w piątek jakieś żelastwo na fuchę, na wieczór kupiłem czteropak. Kawałek blachy albo kątownika musiał na wertepach dziabnąć jedną puszkę i połowa poszła w tapicerkę sciana.gif. Smród w aucie nie do wytrzymania facepalm%5B1%5D.gif. Na szczęście w Clio da się wyjąć i zabrać do domu. Na początek odkurzacz, ale dalej wali. Następnie pianka do tapicerek i odkurzacz - wali piwskiem pomieszanym z zapachem pianki do tapicerki panic.gif. Wkurzyłem się i poszła do wanny pod prysznic. Teraz wygląda jak nówka i suszy się biglaugh.gif.

288283015-w.JPG

Cieszę się bardziej niż jak odbierałem auto z salonu ok.gifgrinser006.gif.

post-103354-14352529130426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> I nareszcie cisza w srodku... Mega milusie sa te nowe continentale, obawiam sie tylko o ich

> trwalosc, bo strasznie miekkie...

Eco coś tam? Nie zajedziesz tych opon old.gif. Dzisiaj sprawdzałem fabryczne letnie i po 10 tys. km jeszcze widać na bieżniku ślady po "włoskach" z wtryskarki ok.gifbiglaugh.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś "tymi ręcyma" C3 dostał dwa sworznie wahaczy i łącznik stabilizatora. Ależ to się pozapiekało smile.gif

Dostał też pół litra oleju do skrzyni, bo zabrakło mi rąk skromny.gif i półoś wysunęła się delikatnie ze skrzynia a ta popuściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokupiłem francy francę, a w zasadzie wziąłem od tesciów. Teraz trzeba spłacać

> Megane III Grandtour

Hmmm jak to jest, że mając francę chce się następną zlosnik.gif

Ojciec kumpla miał Megane I, później II a obecnie jak odchodził na emeryturę kupił III i z żadną nie miał problemów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm jak to jest, że mając francę chce się następną

> Ojciec kumpla miał Megane I, później II a obecnie jak odchodził na emeryturę kupił III i z żadną

> nie miał problemów

Teść miał Clio II, Berlingo (3 sztuki - jeden jeszcze jest), ja miałem lagunę, mam scenica i teraz od tescia wziąłem megane. Poza tym szwagier ma nissana z dci smile.gif

Jakoś majątku w warsztatach na razie nie wydaliśmy. Właściwie auta bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez byłem pełen obiekcji, ale na razie w porównaniu do Fiatów, które posiadałem, Fiata nigdy

> więcej.

jakbym siebie czytał.... tym bardziej, że z Fiata to nawet nie bardzo jest teraz co wybrać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez byłem pełen obiekcji, ale na razie w porównaniu do Fiatów, które posiadałem, Fiata nigdy

> więcej.

Heh mam dokładnie tak samo, póki co jestem zadowolony a nakręciłem już ponad 1500km icon_eek.gif nawet nie wiem kiedy na LPG można jeździć rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Nawet myślę, że kolejnym autkiem będzie Laguna III z 2.0T palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh mam dokładnie tak samo, póki co jestem zadowolony a nakręciłem już ponad 1500km nawet nie

> wiem kiedy na LPG można jeździć

> Nawet myślę, że kolejnym autkiem będzie Laguna III z 2.0T

1500 to wiesz. Porównuje nowe od wyjazdu z salonu. Pedzio na razie bez usterek. Fiaty zawsze kilka razy były z jakimiś pierdołami przy tym przebiegu oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh mam dokładnie tak samo, póki co jestem zadowolony a nakręciłem już ponad 1500km nawet nie

> wiem kiedy na LPG można jeździć

> Nawet myślę, że kolejnym autkiem będzie Laguna III z 2.0T

Tez nad takim rozwiazaniem mysle. Ale wg otomoto jest 5 sztuk do sprzedania tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez nad takim rozwiazaniem mysle. Ale wg otomoto jest 5 sztuk do sprzedania

U nas nie ma dobrych aut no.gif

Zobacz ile kosztuje LIIFL lub III z tym silnikiem w DE...

Za IIFL 2006/07 minimum trzeba dać około 17-19kzł a u nas od 11....

za III to jest w granicy 30kzł a u nas 24??? sprowadzone z DE , za ładną z 2.0T 204KM w DE trzeba dać ponad 40kzł z 2009/10r zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

i dlatego mit bezawaryjności francuskich aut jest dalej modny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właściwie auta bezawaryjne.

Że niby pisałem, że niby bezawaryjne.

Może i tak ale złośliwe.

Wstawiłem Megane do garażu, a Scenic stał na dworze.

I teraz mam dmuchawę pracująca na maxa. Czyli wywalamy schowek i grzebiemy w regulatorze silnika dmuchawy.

Zemścił się skubany. Auta jednak mają duszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas nie ma dobrych aut

> Zobacz ile kosztuje LIIFL lub III z tym silnikiem w DE...

> Za IIFL 2006/07 minimum trzeba dać około 17-19kzł a u nas od 11....

> za III to jest w granicy 30kzł a u nas 24??? sprowadzone z DE , za ładną z 2.0T 204KM w DE trzeba

> dać ponad 40kzł z 2009/10r

> i dlatego mit bezawaryjności francuskich aut jest dalej modny....

No niestety za LIII GT 10tys euro trzeba liczyć za uczciwe auto + opłaty + transport. Szkoda zachodu za tą kasę można mieć fajne megane młodsze z przysalonowego komisu jeszcze na gwarancji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.