Skocz do zawartości

tak narzekacie na francuzy a...


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale mówimy tu o slynnej awaryjności. Bylo wyraźnie zaznaczone ze nie jest gorszy od vw co zwrocilo

> moja uwagę. Prestiż to dla mnie drugorzedna sprawa

No gdyby nie kilka mankamentów C5MKI byłby autkiem genialnym, a tak to jest tylko świetnym wink.gif

BTW, mamy C5 z tego samego rocznika z takim samym przebiegiem +/- 1000km wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma C5 (z hydrauliką) i bardzo sobie chwali ok.gif Benzyna 2.0 (o ile dobrze pamiętam) z automatyczną skrzynią. Pali sporo, jedzie słabo, ale komfort i wygoda super ok.gif Problemy z elektroniką są (a to antipollution filtr się zapali, a to check), ale nic z tym nie robi i jeździ. Osobiście prędzej kupiłbym C5, niż Peugeot. W przypadku nówki, gdyby miał jeździć nią np. 10 lat, też wolałbym C5 od VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak niedawno był odcinek w turbo kamerze, w którym skarżyła się kobietka na VW passata za ponad 120 tys. Niezłe komentarze serwisantów były /których tu nie zacytuję/ odnośnie trzeszczenia plastików itp. Generalnie wyszło na to, że za te pieniądze powinna kupić coś innego, a to jest VW i tyle hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chwalisz C5, jeździsz C5... a w awatarze wciąż miłość do aŁdi

Na razie nie chwale bo dopiero 2 miesiące je mam, aczkolwiek jeździ mi sie lepiej niż audi. A awataru nie mam kiedy zmienic tongue.gif audi tez nie bylo zle. Pisze tylko co przeczytałem bo na razie nie wydaje werdyktu porównawczego-za krótki staz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... w auto swiecie dodatek "samochody używane" chwalili c5 ze jest bardziej komfortowe od passata i

> nie bardziej awaryjne od vw. Za pól ceny passata można miec porównywalny samochód. A auto

> świat taki pro niemiecki...

Że tak się spytam, Passaty to są jakieś ponadprzeciętnie bezawaryjne, że każdy do nich chce równać? Passat to wyznacznik czegokolwiek?

Serio nie wiem, wiec pytam, oświeci mnie ktoś, ale pytam na poważnie

Jedyny mi znany znajomy, posiadający od nowości Passata (3 modele w tył) mówił, że większego g.. nie miał, tak było to awaryjne. Oczywiście nie musi to być regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z reguły kupuję auta tak nie lubiane przez wszystkich czyli na F 270751858-jezyk.gif Fiaty i francuzy. Największą moją porażką jaką w życiu kupiłem to Opel Vectra B tam psuło się wszystko aż skończyło się wymianą silnika tak bezawaryjnego jak 1.6 8V. Megane 1.4 utłukłem już 90 tysi ... Tak naprawdę bezproblemowe autko, rodziców Scenic 1.6 prawie 300 tys na blacie (ile skręcone tego nikt nie wie) śmiga aż miło... Następnym autem też będzie Renault teraz może kangoo lub megane II okaże się w praniu. Warunek jeden tylko benzyna + LPG. "Faszystów" już nie chcę...

Ale żeby tak nie chwalić francuzów znajomy z kangoo 1.5 dCi ma same problemy z którymi spece nie dają sobie rady. Ciągle coś... Najprawdopodobniej skończy się to sprzedażą auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... w auto swiecie dodatek "samochody używane" chwalili c5 ze jest bardziej komfortowe od passata i

> nie bardziej awaryjne od vw. Za pól ceny passata można miec porównywalny samochód. A auto

> świat taki pro niemiecki...

a moj sasiad 2 miechy temu kupil C8 z 2006 roku.dzis drugi juz raz pod domem stal mobilny warsztat bo cytrus nie odpalil no.gif po 2 godzinach mechanik uruchomil auto ok.gif

ciezko wiec cos powiedziec na temat francuzow zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moj sasiad 2 miechy temu kupil C8 z 2006 roku.dzis drugi juz raz pod domem stal mobilny warsztat

> bo cytrus nie odpalil po 2 godzinach mechanik uruchomil auto

> ciezko wiec cos powiedziec na temat francuzow

no ciężko. bo ja widziałem wczoraj w drodze do pracy jak się zagotowało 10 letnie audi w korku... no ciężko coś powiedzieć nt. niemieckich aut smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwlaszcza, ze IIIgen jest na rynku od 2008 roku

co ma jedno do drugiego? smirk.gif

> Chlopie nie chcesz to nie kupuj i przestan zawracac gitare w kazdym mozliwym watku.

widać kto zawraca - idź skąd przyszedłeś.

> Kup sobie 15 letnie BMW i bedziesz szczesliwy

miałem ok.gif dobre było, teraz mam inne, tez niemieckie... miałem też francuskie.. jakieś pytania czy dalej chwalisz swoje facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że za 2 - 3 lata różnica w cenie pomiędzy C5 a konkurencją będzie na niekorzyść citroena

hmmm czyli twierdzisz ze 8 letnie auto trzyma wartość, ale 11 letnie już wypadnie nagle gorzej? skąd ta zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ciężko. bo ja widziałem wczoraj w drodze do pracy jak się zagotowało 10 letnie audi w korku...

> no ciężko coś powiedzieć nt. niemieckich aut

ale zeby zepsuc sie w korku to najpierw musi pod domem odpalic hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... w auto swiecie dodatek "samochody używane" chwalili c5 ze jest bardziej komfortowe od passata i

> nie bardziej awaryjne od vw. Za pól ceny passata można miec porównywalny samochód. A auto

> świat taki pro niemiecki...

Bo jest zasadnicza roznica - w testach nowych zawsze VW, Skoda, Audi, Seat. W testach uzywanych juz jakos zupelnie odwrotnie. Nawet w AŚ i innych niemieckich kalkach. Bo jak juz uzywane, czasem generacje lub dwie w tyl to mozna napisac prawde. Co gorsza rynek te prawde i tak zna wiec kantowac nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... w auto swiecie dodatek "samochody używane" chwalili c5 ze jest bardziej komfortowe od passata i

> nie bardziej awaryjne od vw. Za pól ceny passata można miec porównywalny samochód. A auto

> świat taki pro niemiecki...

taa , a jak robią testy to zawsze vag wygrywa , skąd ta rozbieżność ? , albo mają rozdwojenie jaźni , albo testy nowych aut to przedruk auto bilda , a testy używanych to już samodzielne myslenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brak prestiżu. Albo wręcz ujemny.

> Weź to pod uwagę.

Bo w VW wymiana pękniętej głowicy to eksploatacja a w Cytrynie lub autach francuskich jakaś pierdoła urasta do rangi króla/królowej lawet:)

Mamy na firmie dwa nowe Citroeny C5 z 2014, jeden w 1,5 roku przejechał już 160 000 kkm i trzyma się dobrze, na chwilę obecną do wymiany dwa przednie wahacze oraz jeden tylny amortyzator z hydrauliki. Poza tym sama eksploatacja.

drugi jeździ dużo mniej, z czystym sumieniem można polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w VW wymiana pękniętej głowicy to eksploatacja a w Cytrynie lub autach francuskich jakaś

> pierdoła urasta do rangi króla/królowej lawet:)

dokłądnie , tak samo fiata dotyczy , ludzie tu dramatyzują że w fiatach padają alternatory ( bo sa nisko umieszczone , i zawsze nalezy mieć osłonę pod silnik ) i wielki lament jaka to awaria , a jak w vagu jakimś pada silnik to spoko , może się przydarzyć , to nic takiego - spokojnie to tylko awaria zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... w auto swiecie dodatek "samochody używane" chwalili c5 ze jest bardziej komfortowe od passata i

> nie bardziej awaryjne od vw. Za pól ceny passata można miec porównywalny samochód. A auto

> świat taki pro niemiecki...

Zaraz przyjdzie Miruś i Ci wytłumaczy wyższość niemieckiej marki nad francuską, przy okazji pogada jak to kupuje się samochody bez sprawdzenia, bez historii, bo to obciach pytać o takie pierdoły przy używanych autach...no panie Jay, czekamy na kolejny fascynujący wykład ... clown.gif

A w temacie: oprócz komfortu, awaryjności, itd., itp. jest jeszcze kwestia gustu (z którym się oczywiście nie dyskutuje), ale C5 (nie w ostatnim wydaniu), wg. mnie jest po prostu brzydkie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak w vagu jakimś pada silnik to spoko , może się przydarzyć , to nic takiego - spokojnie to

> tylko awaria

Wiesz to że coś padnie to jeszcze pół biedy, najważniejsze jest podejście do rozpatrywania gwarancji. W przypadku VGP słabiutko no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.