Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja wiosenna


Sibui

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja się zastanawiam nad Dayton D320

> I nie dlatego że najtańsze w rozmiarze, ale dlatego że mam zimowe daytony i dają radę.

polecam uniroyal rainexpert - jazda jak po szynach palacz.gif jestem w szoku, że tak dobrze trzyma opona icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie do Terrano cztery nowe opony Lassa Compentus. Rozmiar 235/75R15. Póki co jeździ się dobrze ale jeszcze nigdy nie słyszałem o tym producencie. Czy ktoś może cokolwiek o tych oponach powiedzieć? Albo o tym producencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak w koleinach?

moim zdaniem ok. choć opona dość wąska jak na standard do xsary picasso - może to jest ten złoty środek. zauważyłem, że spadło spalanie, a chwilami potrafię go dobrze docisnąć. na zakrętach trzyma super. po deszczu trzyma jak na suchym. docieram je od września z przerwą na "niby zimę". jak znajdziesz dobrą cenę to się nie zastanawiaj nawet ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję opon w rozmiarze jak w temacie. 70% to jazda miasto - 30% trasa. Auto mocne RWD, masa ok. 1600kg.

Opony raczej budżet - powiedzmy do 350PLN za sztukę z montażem.

Na razie na liście mam:

Apollo Aspire 4G

Kumho KU39

Barum Bravuris 3HM

Ewentualnie:

BFGoodrich G-Grip

Infinity INF050

Ostatecznie:

Dayton D320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukuję opon w rozmiarze jak w temacie. 70% to jazda miasto - 30% trasa. Auto mocne RWD, masa ok.

> 1600kg.

> Opony raczej budżet - powiedzmy do 350PLN za sztukę z montażem.

> Na razie na liście mam:

> Apollo Aspire 4G

> Kumho KU39

> Barum Bravuris 3HM

U mnie takie same warunki i te same typy z tym że 215/50/17 XL i też nie wiem co wybrać:) Jeden mały kamyk do Apollo - test Auto Świat Apollo mimo dobrych ocen jako jedyna nie przeszła "Próby szybkościowej" - oczywiście nie znalazłem na czym polegała - może macie info jak przebiegała i czy w ogóle ma wpływ na realną ocenę opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto 250hp, jazda dosys agresywna i nie zwalniam na wybojach Potrzebuje jakies opony do 350pln

> za sztuke, wazna wytrzymalosc i trzymanie, szybkosc scierania mniej istotna.

> Pozdrawiam

Michelin Pilot Super Sport. Sa niesamowite (w końcu Ferrari je fabrycznie montuje w 458 Italia). Niestety nie wiem czy produkują je w takim maleńkim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Michelin Pilot Super Sport. Sa niesamowite (w końcu Ferrari je fabrycznie montuje w 458 Italia).

> Niestety nie wiem czy produkują je w takim maleńkim rozmiarze.

najmniejsza felga to 17" przykład , poza tym cena x2 przekracza założenia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem ostatnio dwie opony do Astry II 205/50/16 Barum Bravuris 3HM z których jestem bardzo zadowolony i polecam muszę jeszcze dokupić dwie sztuki, które będą założone na tylnej osi. Myślałem, żeby kupić coś tańszego np:

- Imperial Ecosport

- Zeetex HP102+

- Nankang NS 2

czy może coś innego cena za te, które podałem jest mniejsza ponad 100zł od tych "Barumów", które kupiłem. Czy te chińskie opony są coś warte czy lepiej sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Accelera Eco Plush, letnie, made in Indonesia. Opony już kupione. W sieci prawie nic nie ma na ich

> temat.

> Wie ktoś coś ?

Po miesiącu użytkowania mogę polecić, póki co same dobre wrażenia, ciche, przyczepne w każdych warunkach, zero problemów przy wyważaniu i to wszystko w 205/65R15 za 164zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukuję opon w rozmiarze jak w temacie. 70% to jazda miasto - 30% trasa. Auto mocne RWD, masa ok.

> 1600kg.

> Opony raczej budżet - powiedzmy do 350PLN za sztukę z montażem.

> Na razie na liście mam:

> Apollo Aspire 4G

> Kumho KU39

> Barum Bravuris 3HM

> Ewentualnie:

> BFGoodrich G-Grip

> Infinity INF050

> Ostatecznie:

> Dayton D320

Konkretnie Falken Ziex ZE-914 94W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać z n/w? Auto Peugeot 407SW. Jeżdżę dużo i dynamicznie.

Podane niżej modele opon są w cenie 339 zł brutto za sztukę w promocji.

-FIRESTONE TZ300

-SEMPERIT SPEED LIFE

-FULDA ECOCONTROL HP

-KLEBER DYNAXER HP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega z pracy poszukuje tanich opon w rozmiarze 195/65/15. Znalazł taki wynalazek jak Imperial Ecodriver 3 cena ok 150zł/szt

Co szanowne grono sądzi o tych oponach?

Ewentualnie co inne w tych okolicach cenowych?

z góry dzięki za pomoc waytogo.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Kolega z pracy poszukuje tanich opon w rozmiarze 195/65/15. Znalazł taki wynalazek jak Imperial

> Ecodriver 3 cena ok 150zł/szt

> Co szanowne grono sądzi o tych oponach?

> Ewentualnie co inne w tych okolicach cenowych?

> z góry dzięki za pomoc

za 174pln /szt są uniroyale. Po co kombinować smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to samo mu powiedzialem...

> ale to jest człowiek który wydając każdą złotówkę na auto ogląda ją 2 razy.

> Przy 4 szt ma prawie 100zł oszczędności.........

niech kupi używki, będzie najtaniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to po co pytać, skoro kryterium cenowe jest najważniejsze to niech bierze najtańsze - będzie

> zadowolony

wiesz chciał bym się coś dowiedzieć o tych gumach... żeby się nie okazało że pierwszy deszcz i leci jak po lodzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to samo mu powiedzialem...

> ale to jest człowiek który wydając każdą złotówkę na auto ogląda ją 2 razy.

> Przy 4 szt ma prawie 100zł oszczędności.........

rozumiem, że chodzi op kase i na komplecie można zaoszczędzić 100 PLN i wiecej. Ale z perspektywy tego, że opony nowe starczą na 5 lat to wolałbym mieć niezłe opony niż zupełnie podstawowe i zaoszczędzić 100 PLN.

Jeszcze w zeszłym tygodniu stałem przed dylematem wyboru opon w tym rozmiarze i zdecydowałem się na Hankooka K425, bardzo dobra opona w zaskakująco przystepnej cenie. Chyba coś ok 185 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest częściowy sukces, udało mi se przemówić do rozsądku że nie ma sensu pchać się w wynalazki....

I kolejne pytanie co szanowne grono sądzi o Daytonach D210?

W sc kiedyś miałem D110 w mniejszym rozmiarze i spisywały się bardzo fajnie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czym różnią się wymienione modele (poza wzorem bieżnika) ?

> Czy to są kolejne generacje ?

> Jeśli miałbym wybierać to które ?

> ContiPremiumContact

> ContiPremiumContact 2

> ContiPremiumContact 5

Odgrzeję kotleta, ale w końcu to wątek zawsze na czasie zlosnik.gif

użytkuję Conti2 i to ich ostatni sezon, więc już podpatruję opinii o Conti5 ok.gif

Co do dwójek, idealne smile.gif Założyłem do rolki 205/55/16 i jeździ się na nich rewelacyjnie - kleją się do asfaltu, w zakrętach nie piszczą, już nawet nie pamiętam co to znaczy działanie ABSu latem zlosnik.gif Jedyny minus - trochę głośne, choć to trochę i moja wina, bo powinienem założyć fabryczny rozmiar 195/55/16 i byłoby ciszej.

Ścieralność na satysfakcjonujacym poziomie - mam je od 2009r, w sezonie letnim robię ok. 11kkm. Do TWI zostało niecałe 2mm.

Mam wersję z dodatkowym bocznym wzmocnieniem i chyba to uratowało mi jedną oponę - przodem wpakowałem się w porządną dziurę, felga lekko się podgięła, a na oponie pojawił się jedynie lekko wybrzuszony prążek, który nie zmienia się od trzech lat ok.gif

Kolejne pewnie też bedzie Conti, zobaczymy co wyprodukują do kolejnej wiosny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam 2 sztuk

> 195/65/15

> max za 200zł

> Dębica Presto- maja ponoc wysoką ocenę

> Uniroyal RainExpert - ten najprawdopodobniej kupie

> co brać?

> o ile debica jest gorsza od unroyala?

Dunlop Sp Sport Bluresponse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stoję przed koniecznością zmiany - rozmiar niezbyt popularny bo 225x65 R17 (felga 7"). Myślę o

> Vredesteinach - czy to dobry wybór ? A może jakaś alternatywa do RAV 4 2.2 D-Cat.

> Pozdrawiam.

Ja zalozylem 2 miesiace temu Vredestein Ultrac Vorti w rozmiarze 225/40/18 - jestem bardzo zadowolony, bije na glowe Dunlop i Toyo, ktore wczesniej uzytkowalem. Sa cichsze, na zakretach mniej sie uginaja z racji wzmacnianych bokow i na mokrym maja lepsza przyczepnosc. Co do trwalosci to ciezko cos jeszcze powiedziec, ale chyba nie moze byc gorzej niz z Toyo, gdzie po 25kkm trzeba bylo szukac nowych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy zakupie opon bridgestone byłem pozytywnie zaskoczony, mają teraz promocję - do 4opon dają kod dzięki któremu można odebrać kartę przedpłaconą mastercard na 200zł lub 100zł jak indeks prędkości jest niższy niż W, polecam ok.gif

ps. to nie reklama wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bierz Uniroyal

Tak się podpytam o te Uniroyale (RainExpert). Chciałem je zanabyć bo można poczytać pozytywne opinie a i cena jest OK (195/60/15 - 211 zeta/szt.). Jak podjechałem do wulkanizatora celem zakupu mechanik powiedział żebym się zastanowił bo one są bardzo głośne. Jeżdżę dość dużo po autostradach, prędkości powyżej 120 km/h nie chciałbym aby po paru minutach jazdy mi łeb pękał od "huczenia". Prawda to że "wyją jak uaz czy inny żuk"? - cytat mechanika. Do tej pory jeździłem w lecie na Fuldach Progresso, w zimie na starych dobrych Dębicach (szyszki) (dla mnie te Dębice są cichsze niż Fuldy, których już bym nie kupił). Jak jest faktycznie z tą głośnością tych opon? Ktoś podpowie zwłaszcza jeśli je ma zamontowane w Astrze 2(HB)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się podpytam o te Uniroyale (RainExpert). Chciałem je zanabyć bo można poczytać pozytywne

> opinie a i cena jest OK (195/60/15 - 211 zeta/szt.). Jak podjechałem do wulkanizatora celem

> zakupu mechanik powiedział żebym się zastanowił bo one są bardzo głośne. Jeżdżę dość dużo po

> autostradach, prędkości powyżej 120 km/h nie chciałbym aby po paru minutach jazdy mi łeb pękał

> od "huczenia". Prawda to że "wyją jak uaz czy inny żuk"? - cytat mechanika. Do tej pory

> jeździłem w lecie na Fuldach Progresso, w zimie na starych dobrych Dębicach (szyszki) (dla

> mnie te Dębice są cichsze niż Fuldy, których już bym nie kupił). Jak jest faktycznie z tą

> głośnością tych opon? Ktoś podpowie zwłaszcza jeśli je ma zamontowane w Astrze 2(HB)?

masz podana liczbę decybeli w karcie produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz podana liczbę decybeli w karcie produktu

Tyle że to co podaje producent to jedno a praktyka to drugie. W tym przypadku producent podaje 71dB, inne opony maja 68 dB - to by wskazywało ze Uniroyale są 2 razy głośniejsze niż inne, które mają 68. Tylko to są wyliczenia, a jak wygląda praktyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że to co podaje producent to jedno a praktyka to drugie. W tym przypadku producent podaje

> 71dB, inne opony maja 68 dB - to by wskazywało ze Uniroyale są 2 razy głośniejsze niż inne,

> które mają 68. Tylko to są wyliczenia, a jak wygląda praktyka?

Praktyka wyglada tak, ze sa cichsze od hankook s1 evo i barumow bravurisow 2.

Bierz rainexperty nie bedziesz zalowal

Siedzialem w tym biznesie 3 lata i wiem co pisze. A jak masz $ to dorzuc i wez rainsport3. Nie ma lepszych na wode. Delikatnie podsterowne na suchym, ale w deszczu i aquaplaningu bija wszystkie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kupienia są opony 205/55/16. Budżet jakim dysponuję to max 230/szt.

Z tego co sam znalazłem to które byście polecili ?

- DĘBICA Presto 205/55R16 91V [EC1]

- DĘBICA Presto 205/55R16 91H [EC2]

- BARUM Bravuris 3 HM 205/55R16 91H [EC2]

- BARUM Bravuris 3 HM 205/55R16 91V [EC2]

- DĘBICA Furio 205/55R16 91W [FC2]

Ewentualnie co innego w założonym budżecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do kupienia są opony 205/55/16. Budżet jakim dysponuję to max 230/szt.

> Z tego co sam znalazłem to które byście polecili ?

> - DĘBICA Presto 205/55R16 91V [EC1]

> - DĘBICA Presto 205/55R16 91H [EC2]

> - BARUM Bravuris 3 HM 205/55R16 91H [EC2]

> - BARUM Bravuris 3 HM 205/55R16 91V [EC2]

> - DĘBICA Furio 205/55R16 91W [FC2]

> Ewentualnie co innego w założonym budżecie ?

+/- 10zł i wybierasz między:

1. Apollo Alnac 4G - nie patrz na nazwę, to jest opona Vredesteina

2. Hankook Ventus Prime2

Dębicy bym nie brał z założenia, bo tak ! zlosnik.gif .

Barum jak to zwykle w wersji HP podsterowny na mokrym, poza tym cena/parametry ok.gif

No i nie sprawdzałem, ale 230zł + 10zł można znaleźć Hankook S1 Evo k107 - polecam tak samo jak i Rainsporty 2/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.