Skocz do zawartości

Podwyżka cen gazu ...


Smigiel

Rekomendowane odpowiedzi

> Rosja podnosi cło o 130 procent. Teoretycznie do końca roku cena importowanego z Rosji autogazu

> może wzrosnąć o 40 groszy na litrze na stacjach. P I E K N I E !!!

Czyli otwarta furtka dla manipulatorów facepalm%5B1%5D.gif

Bo dziwne dla mnie że 1litr LPG na trasie Tychy - Zabrze (raptem 30km) potrafi kosztować od 2,59 do 2,89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rosja podnosi cło o 130 procent. Teoretycznie do końca roku cena importowanego z Rosji autogazu

> może wzrosnąć o 40 groszy na litrze na stacjach. P I E K N I E !!!

i teraz pieknie wyjdzie brak dostaw paliw z innego kierunku... 90% lpg w polsce pochodzi z Rosji, ale kogo to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i teraz pieknie wyjdzie brak dostaw paliw z innego kierunku... 90% lpg w polsce pochodzi z Rosji,

> ale kogo to...

Pewnie, ci przy korycie jeżdżą służbówką na nasz koszt więc wbijają w to czy paliwo jest po 6,8 czy 10 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Jeśli rosyjscy dostawce chcieliby w pełni przerzucić podwyżkę cel na odbiorców w Polsce, to LPG zdrożałoby o 10 - 12groszy na litrze - powiedział nam Andrzej Olechowski z Polskiej Organizacji Gazu Płynnego skupiającej firmy handlujące LPG. Olechowski przypomina, że w przeszłościrosyjski fiskus pobierał nawet 300 dol. cła za tonę LPG, prawie dwa razy więcej niż obecnie. a nie wywindowało to cen w Polsce(...) ceny LPG mogą wzrosnąć o kilka, kilkanaście groszy na litrze i będą rozłożone w czasie - uważa Urszula Cieślak z eksperckiej firmy BM Reflex. Ale przypomina, że teraz rosyjscy dostawcy sprzedają tonę LPG o 100 dol. za tonę taniej niż ich rywale z zachodu.I jeśli po podwyżce ceł rosyjscy dostawcy podnieśliby ceny paliwa eksportowanego do Polski o 100 dol. za tonę, to przestaną być konkurencyjni.


Tak piszą w dzisiejszej Wyborczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co piszą to jedno a to co na stacjach to drugie, na stacji przy auchanie wczoraj 2,60 dzisiaj

> 2,65

a podwyżka jeszcze nie weszła grinser006.gif

jak pisałem, niech pismaki dalej trąbią o 40gr to sprzedawcy bardzo szybko to podchwycą i wprowadzą w życie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jak pisałem, niech pismaki dalej trąbią o 40gr to sprzedawcy bardzo szybko to podchwycą i wprowadzą w życie

To nie jest takie proste, bo jeżeli na jednej stacji właściciel podniesie cenę, a na sąsiedniej nie, to wszyscy będą tankować na stacji gdzie jest taniej, no chyba że właściciele stacji się dogadają i podniosą cenę jednocześnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dogadają i podniosą cenę jednocześnie ...

Wcale nie muszą robić zmowy cenowej (a mogłoby to być nawet przestępstwo!): wystarczy, że podniosą najpierw ceny stacje "markowe", one mają mimo wyższych cen stałych klientów (firmy oraz indywidualni klienci: bogaci, nie liczący się z pieniędzmi lub naiwni, wierzący, że kupuja lepsze paliwo, albo też snoby, którym się wydaje, że jak kupują drożej, to są lepsi od innych i ponadto tzw, zbieracze punktów w programach lojalnościowych, którzy zbieraja punkty na konkretne nagrody) i się nie boją ich utraty. Poza tym, cen nie podnosi się naraz o 50 gr, tylko stopniowo, po grosiku przez tydzień, dwa... Za nimi wślad idą w tym czasie pozostałe, niemarkowe stacje, zachowując tę samą różnicę cen do markowych sprzed podwyżki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy tankowaniu na "niemarkowej" stacji zagadałem do gościa i powiedział, że najpierw będzie podwyżka o 15gr a po nowym roku dalej sick.gif Dodał jeszcze: najlepiej zwalić winę na "ruskich" a media dolewają tylko oliwy do ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 5 lat temu kupiłem Lanosa i założyłem gaz. Już wtedy było głośno jak to gaz zdrożeje i nie będzie się opłaciło na nim jeździć. Tak się jednak na szczęście nie stało to i może tym razem nie będzie źle. Prasa o czymś musi pisać by ją ludzie kupowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponad 5 lat temu kupiłem Lanosa i założyłem gaz. Już wtedy było głośno jak to gaz zdrożeje i nie

> będzie się opłaciło na nim jeździć. Tak się jednak na szczęście nie stało to i może tym razem

> nie będzie źle. Prasa o czymś musi pisać by ją ludzie kupowali.

Inaczej - stało się. Gaz podrożał znacząco, jednak równocześnie podrożały inne paliwa i stosunek cen został mniej więcej zachowany. Stąd i dalej rachunek wychodzi na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inaczej - stało się. Gaz podrożał znacząco, jednak równocześnie podrożały inne paliwa i stosunek

> cen został mniej więcej zachowany. Stąd i dalej rachunek wychodzi na plus.

ale nie ma innej drogi, gdyby gaz przestał się opłacać, to pada branża LPG

nikt przecież nie będzie jeździł na gazie "dla przyjemności" hmm.gif

problem w tym że co roku straszą, że gaz zrówna się z benzyną i przestanie się opłacać

na szczęście tylko straszą grinser006.gif

dokładnie tak jak teraz, jak to pięknie, sensacyjnie brzmi - gaz w góre o 40gr bo wzrasta cło

dopiero po kilku dniach pojawia się sprostowanie na portalu branżowym, że nie 40gr a 12gr, a reszta to ew wzrost "sezonowy" hmm.gif

ja mam auto na LPG od 12lat więc takich newsów się nasłuchałem

jak kupiłem forda to nawet nie czytałem co wróżą i dzięki temu po 70kkm na LPG jestem kilka tyś do przodu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Rosja podnosi cło o 130 procent. Teoretycznie do końca roku cena importowanego z Rosji autogazu

> może wzrosnąć o 40 groszy na litrze na stacjach. P I E K N I E !!!

odgrzewam grinser006.gif

i co hmm.gif

dawno nie pamiętam takiej sytuacji, tzn praktycznie zastój cenowy od wakacji blush.gif

bo na stacjach gaz zdrożał o 5-10gr a mamy połowę grudnia prawie, czyli okres najdroższego gazu - "zakupy przed zimą"

w sumie dziwna sytuacja icon_rolleyes.gif

tzn nie to żebym się martwił (choć od listopada jeżdżę służbowym sadzomiotaczem),

ale ciekawy ten zastój, zwłaszcza wobec tej podwyżki cła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odgrzewam

> i co

> dawno nie pamiętam takiej sytuacji, tzn praktycznie zastój cenowy od wakacji

> bo na stacjach gaz zdrożał o 5-10gr a mamy połowę grudnia prawie, czyli okres najdroższego gazu -

> "zakupy przed zimą"

> w sumie dziwna sytuacja

> tzn nie to żebym się martwił (choć od listopada jeżdżę służbowym sadzomiotaczem),

> ale ciekawy ten zastój, zwłaszcza wobec tej podwyżki cła

gaz jest na w miarę przyzwoitym poziomie. Auchan 2,54... to nie jest tragicznie. ae bena i on też jest tańszy. Chyba dobrze, nie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gaz jest na w miarę przyzwoitym poziomie. Auchan 2,54... to nie jest tragicznie. ae bena i on też

> jest tańszy. Chyba dobrze, nie...?

Szczecin gaz po ok 2.90 a reszta polski widzę po ok 2.6. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego? zlosnik.gif

Sorry w Nowogardzie tankowałem po 2.62 ale w szczecinie po mniej jak 2.88 znaleźć to cud zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gaz jest na w miarę przyzwoitym poziomie. Auchan 2,54... to nie jest tragicznie. ae bena i on też

> jest tańszy. Chyba dobrze, nie...?

bardzo dobrze, dla mnie może być i poniżej 2zł grinser006.gif

choć lepiej nie bo wtedy znowu wzrośnie popyt i cena skoczy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczecin gaz po ok 2.90 a reszta polski widzę po ok 2.6. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego?

> Sorry w Nowogardzie tankowałem po 2.62 ale w szczecinie po mniej jak 2.88 znaleźć to cud

może macie niemiecki gaz hehe.gif

u mnie 2,79 od roku hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> odgrzewam

i jeszcze raz odkopię

mamy luty 2013r. minęło niecałe pół roku od rzekomych podwyżek, a ceny zaczęły spadać, dziś tankuje taniej jak przed podwyżką cła grinser006.gif

całe wakacje tankowałem 2.6-2.7zł, teraz widzę na tej samej stacji cenę 2.65zł ok.gif

a na wielu jest taniej jak jesienią, przed podwyżką "na mojej" prywatnej dziś gazik 2.49zł, a był jesienią 2.59zł

obecna cena jest taka jak 2lata temu (2011), w 2012 było ciut drożej (ok 10gr)

to pokazuje jak wyssane z palca są te wszystkie prognozowane wzrosty icon_rolleyes.gif

miejmy nadzieję że trend się utrzyma i w maju (zawsze największy dołek) zatankujemy z "1" na przodzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na 1 z przodu bym nie liczył. Ale jeszcze 20-30gr w dół może zejść .

oj tam, można pomażyć wink.gif

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=286663267&page=0&fpart=1&vc=1

piszą o 2.38 to -30 i już mamy blisko "1" grinser006.gif

byłby to powrót do cen chyba z 2009r blush.gif

IMO dzisiaj i tak jest nieźle, realnie pewnie z 10-15gr jeszcze zjedzie i mamy 2.2 zł ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.